Virusbuster - Upozorenje !
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    04 Virusbuster - Upozorenje !

    Ne znam da li je neko od vas imao slicnu situaciju ,ali ja sam skroz na skroz pobesneo zbog ovoga....

    Naime , drugar je sa neta skinuo(negde je procitao da je veoma dobar) Virusbuster navodno antispyware program. Nakon instalacije programa dobija se kao antispyware program u trial tj. probnoj varijanti i onda krece pakao.
    Ispostavlja se da je taj virusbuster u stvari trojanac koji omogucava da vam se virus nazvan Zlob instalira gde god stigne u svim svojim varijantama( kojih onako usput stvarno ima dosta ). Prvo vam usporava vezu sa netom , a potom pocinje da usporava i sam komp.
    Istovremeno vam se non-stop pojavljuje obavestenje CRITICAL SYSTEM EROR od vec pomenutog Virusbuster-a i upozorenje kako vam je instaliran mnogo opasan trojanac i kada kliknete na obavestenje otvara vam se web citac sa stranicom na kojoj mozete da kupite virusbuster antivirus program za nekih 50 dolara.
    Sate smo proveli uz njegovog ljubimca skenirajuci ga sa svim mogucim antivirus programima koje sam imao : Kaspersky , Nod32, Avast , AVG .... kao i sa spyware programima spybot i adaware , probao sam i sa microsoftovom alatkom i ..... ama bash nista. Ni jedan od programa nista nije nasao , kao savrseno cist komp. Pardon spybot je prepoznao Zlob trojanca , ali nakon ciscenja i restartovanja opet haos.
    Pretrazivali smo net i pojave nam se dva programa koja bash resavaju problem sa virusbuster-om i to spysoft i free-spyware-scanner i to bash oba besplatna.
    Skinemo ih i instaliramo ... krece skeniranje koje traje po sat vremena i naravno programi nalaze problem i trojance i sve uredno prijave , ali ....... kad mu zadate da ga ukloni oni traze licencu koje kostaju negde oko 100 dolara(manje vise).
    Ocigledno je da je ovo bilo nasedanje na klasicnu ali i dobro razradjenu pravaru sa virusima na netu.Neznam koja je od kompanija lansirala trojanca , mada na zvanicnom sajtu Virusbuster-a poricu da imaju bilo kakve veze sa ovim.

    Medjutim , ne damo se mi i nakon kopanja po raznim specijalizovanim forumima i blogovima pronalazimo SmitfraudFix , jednostavan program koji resava problem za 30-tak sekundi.

    Nakon svega resih da podelim ovo iskustvo ovde , ne daj boze zatrebalo nekome.
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  2. #2
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Virusbuster - Upozorenje !

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    hvala sto si podelio sa nama
    da,da , bas sam zlatan ....... hvalte me usta da vas ne pocepam
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  4. #4

    12 Odgovor: Virusbuster - Upozorenje !

    Bas mi je to trebalo, ista stvar je i kod mene. Nema sta nisam probao da uradim i nista. Bas sam planiro da reinstaliram komp. Da vidim dali ce i ovo pomoci. Zadnja sansa.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Virusbuster - Upozorenje !

    Citat AlexandarRS kaže: Pogledaj poruku
    Bas mi je to trebalo, ista stvar je i kod mene. Nema sta nisam probao da uradim i nista. Bas sam planiro da reinstaliram komp. Da vidim dali ce i ovo pomoci. Zadnja sansa.
    Ja sam to resila ovako(a pre toga sam lupala glavu..... ,dok mi nisu rekli da moze ovako):
    turn off system restore
    pokrenula antivirus + spybot search&destroy

    i naravno ponovo turn on system restore
    Lako cu,ako je do mene.........
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Virusbuster - Upozorenje !

    Hvala, pre nekoliko nedelja sam dobio e mail gde mi preporucuju taj program...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Virusbuster - Upozorenje !

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Hvala, pre nekoliko nedelja sam dobio e mail gde mi preporucuju taj program...
    Preporuci ga ti njima, i zahvali im se. VBuster is an nasty mf, stay away. To sam svima do sada rekao. Bolje je drzati se starih dobrih virus killera.

    Stay black, man, 'cose, white is too brite!
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •