Ko radi taj i greši...najgori kulinarski pokušaj.. - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 47
  1. #16

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Uglavnom sve sto spremam ispadne kako treba.
    Ali posto mi naidje period rasejanosti i lebdenja u oblacima, kao npr. prosle nedelje, desi mi se i neki kiks.

    Pohovala sam meso i posto mi svi zacini stoje u teglama(sa sve nalepnicom sta je sta, treba samo procitati )
    umesto prezle, na tanjir sam istresla mlevenu plazmu.
    Dobro je pa sam primetila nakon pecenja prve snicle.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #17

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Pola sata cekam da provri voda za kafu i onda ukapiram da nisam ni ukljucila ringlu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #18

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Pošto sam ljubiteljski u kuhinji, kada dobijem želju ds nešto skuvam, onda se desi i da pogrešim, ali neki put ispadne pozitivno. Upržavajući luka, papriku i paradajz, desilo mi se da umesto soli stavim šećer, pošto je paradajz bio neka kiselica, ispostavilo se da kada sam dosolio nije bilo ni traga od kiseline. Sada praktikujem da gde god stavljam uprženi paradajz uvek stavim po neku kašičicu šećera.Mnogo je prijatno i osobe sa osetljivim želudcem nemaju tegobe kada pojedu ovako pripremljeno jelo. Preporučujem!!!

    Ko radi taj i greši, reče plovan i siđe sa kokoške.

  4. #19

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Kolku pati su gresela i sama ne znam.Nikoj nema da me vide i seto v kanta.

  5. #20

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    u kuhinji se snalazim samo uz kuvar i moju svesku sa receptima

    narocito kada mesim nesto bilo to slatko ili slano


    ....a kada naidjem na ono DODAJ OTPRILIKE to obavezno zavrsi u kanti
    .... da li sam ja to video cica macu

  6. #21

    Odgovor: Ko radi taj i greši...



    Citat Zvonchica kaže: Pogledaj poruku
    Raspadnute piskote, piskote koje se nisu dovoljno ispekle u sredini a odozdo i odozgo zagorele
    E kad sam ovo čitala onda kad si pisala bila sam prilično zbunjena reko' šta radi sa ovim piškotama i što li ih koji đavo peče al' ne reagovah. Tek skoro saznam da se kod vas kora za tortu ili kolač zove piškota kod mene je to patišpanj, a piškota je onaj keks koji se kupuje
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    ...ovo sto cu da napisem, nije se desilo meni, vec mojoj snaji koja je inace vrlo kreativna, vesele prirode, i koju jako,jako volim . Naime, moj brat je kuvar u kuci, jer snaja (svaka cast za sve ostalo) je malo "operisana" od kuvanja - ali mi joj to nikada nismo zamerili, a pored toga, moj brat veoma voli da kuva, tako da je problem resen. Brat kuva, snaja pere sudove.
    Pre 10-tak godina, kupi moj brat veliki teflonski tiganj i plati ga podobro
    Napravi on dinstane pecurke sa krompirom i belim mesom u istom.... Lepo se rucalo... i posle rucka moj brat ode da prilegne, a snaja "riba" sudove i lepo oriba teflonski tiganj (bolje reci ogrebe sav teflon) sa celicnom vunom ili kako li se vec zove. Brat ustao, a ona sva zadovoljna, hvali mu se: "Vidi Nebojsa, kako sam lepo oribala tiganj" Moj brat umal' nije pao u nesvest.....
    neunistiva zlojebaba!

  8. #23

    02 Odgovor: Ko radi taj i greši...

    .........Ok dosta dobro se snalazim u kuhinji.. ..(ono sto neznam oma radi telefon...alo mamaaaaa.. ...pomagaj.. .).....ali Nevolim da probam jelo dok se kuva ...i uvek ali bas uvek sva jela su mi nedosoljena.. .... ....
    ...jednom se zivi...:plaz2..

  9. #24

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Moja keva praveci pekmez, u naletu inspiracije , je pobrkala kutijice i umesto secera izrucila so!Da ne bi bacili upropasceno voce cale ga odnese da se od njega ispece rakija koja dobi ime pekmezara.Ne znam kakvog je ukusa bila ali je bila vrlo korisna za skidanje temperature
    ivancica

  10. #25

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Pohovala sam meso i posto mi svi zacini stoje u teglama(sa sve nalepnicom sta je sta, treba samo procitati )
    umesto prezle, na tanjir sam istresla mlevenu plazmu.
    Opet sam istresla mleveni keks umesto prezle. Ajde jednom da se zeznes, ali dva puta..? Brinem se za sebe. Samo ovaj put nisam pohovala, nego sam pravila cufte. Meso sam morala da bacim

    Prva jutarnja kafa kasikica secera, kasikica nes kafe, vrela voda, malo mleka...srk... Sipala sam neskvik umesto kafe A detetu sam sipala nes kafu u flasicu s mlekom
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #26

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Nemrem vjerovat kako sam zaboravila rolat! Vreo patišpanj izvrnem iz pleha i lepo uvijem u vlažnu krpu... al' reko' šta da uzimam pa da kvasim krpu kad taman imam na terasi vlažnu iz mašine, opranu, bombonica. Skinem ja krpu - umotam rolat, on se 'nako fino puši kroz krpu sve se potparilo i formiralo, ohladilo. Nafilujem ja sa džemom, pospem prah šećerom i sad - degustacija...

    Deda: Dobar, dobar...
    Poglavica: Ima neki ukus kao... kao neki deterdžent da jedem...
    Mali Od Hladnog Oružja (bio mali baš ): Mama, jel ovo džem od Lenora?

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #27

    Moj najgori kuvarski pokušaj

    Na samom početku mog kulinarstva, bilo je par katastrofa zbog neiskustva, a kasnije zbog žurbe i zaboravnosti..

    Imala sam možda 12 god kad sam htela mamu da iznenadim rolatom koji obožava..Ja lepo procitam recept, pise "napravi piskotu od 5 jaja".. mojoj mami je tu sve bilo jasno, a ja sam znala da u piskotu ide "koliko jaja toliko necega brasna, i td.." e sad to "nesto" su kasike, ali ja sam zakljucila da su to soljice za kafu možete da pretpostavite na šta je ta kora ličila..

    još jedna katastrofa je isto iz tog doba..mama je skuvala supu i otišla negde, a meni objasnila kako da je ocedim i zakuvam rezance..sve sam ja uradila kako treba, ali nisam nikako mogla da nađem rezance, pa sam se snašla i umesto njiih stavila grisine..valjda sam mislila da niko neće primetiti razliku..


    Možete li i vi da se"pohvalite" nekom svojom kulinarskom katastrofom?
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #28

    Odgovor: Moj najgori kuvarski pokušaj

    pa ima bisera
    prvo se secam kad je mama htela da skuva rezance i stavila so, a ja prosla da vidim dali voda vri pa i ja dodala "malo" soli...
    kad sam prvi put mesila kiflice i kvasac sam stavila samo u vodu, bez brasna i nacekala se dva sata da nadodje
    kad sam pravila rolat od mesa, pa sam tako istanjila koru da je meso popucalo i ispao uzas...
    kad sam jednom u jelu dodala malo vise belog vina i umesto da dobije fini ukus, ono postalo kiselkasto

    a najbolji biser - kad sam przila ribe i umesto da ih posolim, ja ih zasecerila


  14. #29

    Odgovor: Moj najgori kuvarski pokušaj

    Moj najgori kuvarski pokusaj, ili da ga jebes

    Imala sam, mozda, 10-11 godina, i baka mi je objasnjavala kako da proverim da li su rezanci za spagete skuvani ili ne. Pozeljno je da kuhinja ima plocice a ne samo zid. Rezance treba da bacis na plocice na zidu i ako se zalepe, znaci da su gotove, a ako ne, logicno, nisu gotove. Pokaze ona meni, njene se zalepile, ma ustencile jbt posle par dana, kaze meni baka da bih ja mogla da skuvam rezance za rucak, posto smo opet pravili spagete, dok ona ode napolje d apokupi jaja ili tako nesto. Sva ponosna, do'vatim se ja ringle i lonca, naspem rezance i posto sam bila zestoko nestrpljiva, na svaki minut sam 'vatala varjacom rezance i brecala o plocice. Naravno, nisu se lepile jer nisu bile gotove, ali poslednji put kad sam zama'nula, one se zalepe Mada, to nije bilo bitno, jr je taman na nas sestoro koliko nas je onda brojila familija, bilo rezanaca.. za svakom po jedan Naravno, smisla nije bilo da postavljam rezance, ali su zato sos (koji je skuvala baka) pojeli dok si rek'o keks.. ja sam jela moje rezance
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #30

    Odgovor: Moj najgori kuvarski pokušaj

    Samo dve stvari mirišu na ribu. Jedna od njih je, verovali ili ne riba, a od ribe, opet, šta mislite šta se najviše oseti na ribu? Pa, naravno prava stvar, a to je - bakalar!

    Elem, kada sam prvi put spremao taj famozni bakalar, napravio sam propust i zbog toga što se nisam držao uputa dobijenih od iskusnijih u spremanju ove sjajne ribe, napravio sam šit, a ne paprikaš...

    Naime, na ovim prostorima se, kao uostalom i skoro svuda u svetu, prodaje suvi bakalar. Riba koja se suši se, naravno prethodno usoli, baš kao i meso i zbog toga se pre kuvanja mora pripremiti tako što se ostavi da bar 24 sata odstoji u vodi. Ta voda se može povremeno i menjati, a riba par puta izlupati čekićem kako bi se omekšala čime se pospešuje njeno "odslanjivanje", da kažem...

    Ja, u žurbi, nisam ispoštovao proceduru i izdinstao sam luk (na maslinovom ulju), ubacio kriške krompira, (jedva) isečen na fete bakalar, nalio vodom, dodao aleve paprike i čekao. Posle nekog vremena kada sam procenio da bi jelo trebalo biti gotovo, probam, i, naravno - šok. Slano, preslano. Ubacim jabuku, ali džabe. Vidim da bi mi trebalo bar 4-5 kg da ublažim ukus. A riba? Kao kamen. Viljuška neće u nju. Za moj prvi paprikaš nije bilo leka. Završio je u WC šolji, ali u izvornom obliku!

    Inače, bakalar se, osim na navedini način, priprema i "na salatu", ali to ću možda napisati na receptima od ribe...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najgori domaći film?
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:14
  2. Kulinarski recnik
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 03:18
  3. Najgori razlozi za udaju
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 19:10
  4. Najgori film svih vremena
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 02:51
  5. Biramo najgori telefon
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.04.2008, 01:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •