Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ? - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 102
  1. #31

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Cula sam negde, da stvarno moze da se izadje na kraj sa njima ....samo sam zaboravila gde sam to cula......

  2. #32

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Prećutni dogovor od samog početka je bio, volimo se '' na daljinu '' ... oni se ne petljaju u naš život i obratno...
    Ja sam svekrva .
    Moja snaja treba da da svoju ocenu o nasim odnosima.
    Imam jednog sina a snaju sam prihvatila kao svoje rodjeno dete, smatram da sam dobila cerku. Volimo se, slazemo. Ona je cak pazljivija prema nama nego sin.

    Kao svekrva smatram da uopste nije vazno ko koga i koliko i dali voli. Bitno je da se oni vole i slazu a ja nemam razloga da nekog mrzim ili zlostavljam. Ja sam srecna kada su oni srecni i skinula bi im zvezde sa neba.


    Uvek smo zajedno kada se nesto proslavlja, uvek su dobro doslim, inace svako ima svoj zivot. Pomognem ako zatraze pomoc , dajem savet ako zapitaju.

    Takav odnos sam i ja imala sa svojom svekrvom i nikada nismo bile u sukobu.

    Smatram da u svim nesuglasicama pomaze ako
    Skuvas kaficu i pozoves doticnu osobu na casicu razgovora. Budi raspolozena i opustena a i spremna da je saslusas. Pocnite pricu o svakodnevnici pa kasnije iznesi sta ti imas pa ce i ona reci sta ima puno puta neizgovorene stvari mogu biti problem a ustvari onaj koga se to tice i nezna o cemu se radi.

    Zelim vam uspeh! Nema niceg boljeg do jedne familije koja se slaze /postuje i ceni/.
    Poruku je izmenio makilli, 03.06.2007 u 11:56 Razlog: VB kodovi
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  3. #33

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Jel sussi, kazi ti Mini gde ima takve svekrve da se nadju kao sto si ti?
    Reci mi, pa cu odmah da idem na put da ih trazim
    Steta sto nemozes biti moja svekrva
    Pozdrav

  4. #34

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Mi sa svekrvom imamo sreden odnos ako mi nesto smeta ja kazem u lice,ne mogu da budem svaki dan raspollozena za smeh , tada i kazem danas sam na levu nogu ustala i da ne ocekuje od mene nista ,samo moze da se dodze do sukob.

  5. #35

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Mina1809 kaže: Pogledaj poruku
    Jel sussi, kazi ti Mini gde ima takve svekrve da se nadju kao sto si ti?
    Reci mi, pa cu odmah da idem na put da ih trazim
    Steta sto nemozes biti moja svekrva
    Pozdrav
    Uveravam te da nisam jedina ima medju mojim poznanicama jos takvih a ima i onih drugacijih.
    Mozda zavisi i od toga ko je kakvu svekrvu i sam imao.
    U danasnje vreme kada smo nezavisni jedni od drugih nema ni razloga za neslogu.
    Mozda gresim ali iskustvo mi govori da ima mama/svekrva koje smatraju da im sinovi/deca nisu dovoljno odrasla/samostalni :klinac: pa se stalno guraju da ili pomognu ili kritikuju sto normalno izaziva negativna osecanja kod mladih.
    Zato je najbolje svako za sebe/ odgovaraj kada te pitaju i pomozi kada to od tebe traze.

    Puno roditelja zeli da sacuva decu od zivota/loseg iskustva ali to neide tako svako mora da zivi zivot a uz to ide i dobro i lose i pravi postupci a i pogresni pa tako smo se svi ucili. Takav nacin ponasanja moze da se tumaci mesanjem, komandovanjem ili vec kako hocete da ga nazovete mada je ustvari velika briga roditelja ali iskazana na pogresan nacin.

    Savet
    losu svekrvu/tastu pokusajte da omeksate ljubaznoscu, ljubavlju pa na fini nacin dajte do znanja da netreba da vas stiti jer je to nemoguce a sdruge strane samo unosi nemir u vama. Jedna strana mora uvek da zapocne a uvek je lakse mladjima. Nezaboravite da na mladima svet ostaje
    Pa zaboga nije snaja/zet neprijatelj nasem sinu/cerci vec su se uzeli zato sto se vole.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  6. #36

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Nikako!
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  7. #37

    02 Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat sussi kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam svekrva .
    Moja snaja treba da da svoju ocenu o nasim odnosima.
    Imam jednog sina a snaju sam prihvatila kao svoje rodjeno dete, smatram da Budi raspolozena i opustena a i spremna da je saslusas. Pocnite pricu o svakodnevnici pa kasnije iznesi sta ti imas pa ce i ona reci sta ima puno puta neizgovorene stvari mogu biti problem a ustvari onaj koga se to tice i nezna o cemu se radi.

    Zelim vam uspeh! Nema niceg boljeg do jedne familije koja se slaze /postuje i ceni/.

    Slažem se sa Vama, draga svekrvo...
    ... mislim da se nigde u mom posti ne spominje da nisam u ok odnosima sa roditeljima mog dragog supruga...

    Što se saveta tiče... dovoljno sam dugo u braku, da sam već izgradila svoj odnos sa svekrvom...

    Hvala, u svakom slučaju...

    Mi se i dalje volimo ''na daljinu''... a ako niste baš najbolje razumeli... mi smo ok, oni su ok... zajedno ne bismo mogli... ...

    Tako misli i majka mog supruga... sa kojom mogu da pričam... mnogo, o svemu, dugo...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #38

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    jedini siguran "lek" za taşte je - glogov kolac
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #39

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    jedino je mrtva svekrva dobra svekrva.....
    nema mogutjnost da vas na bilo koji nachin zafrkava.....

    ja lichno nemam loshih iskustava sa "mojim svekrvama" ali ne znam ni jednu zensku osobu koja moze neshto mnogo da pohvali svoju svekrvu....


    joh ako je u pitanju "mamin sin"...... pishi propalo!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #40

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Na ovu temu je veoma lako dati odgovor,ali prvo se vratimo korenu problema.
    Problem svake majke,oca(cast izuzecima)je isti.Usla je snajka u kucu ili zet koji su tudja kost.Kako roditelj da prihvati da mora dete od tog dana da deli sa drugima i da je njihovom detetu sad neko drugi na prvom mestu
    Tad pocinje podsvesna nervoza tj mrznja prema tudjincu.Trazi se dlaka u jajetu,a to naravno se vidno oseti i nervira potencijalnu osobu.Krecu konflikti i svadje sto je bolest zdrave porodice.
    Jednostavan lek za tu bolest je jako jednostavan.
    Ne zivite sa roditeljima bilo vasim bilo njegovim(njenim).Zivite svoj zivot daleko od pogleda ociju drugih i ne dajte niposto mesanje u privatnost vasu.
    Roditelji su dobro dosli svaki vikend na rostilj,porodican rucak ili neku proslavu i to je to.
    Uostalom oni koji ne mogu bez mame i tate...nemojte onda ni zeniti se tj udavati,a kad vam roditelji cvrcnu vi u istu raku skacite za njima
    TO SAM JA !!!!

  11. #41

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Razumem da nekome smeta kada stranac zauzme njegovo mesto. Mislim da sam i ja takva. Treba samo naci neko kompromisno resenje, a ne resavati problem svadjom. Ako vec ne mozes s njegovim roditeljima da zivis pod istim krovom, ima kol'ko 'oces stanova na prodaju, pa ako imas para izvoli! Treba postovati kucu i porodicu u koju udjes!
    ko tebe , ti njega

  12. #42

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    slazete se slazete ne slazete ok ali niko vas ne tjera da ih volite ali postovanja mora biti makar zato sto je stariji a ako ste ga zavolili to je sve doslo svojom zaslugom i onda i ako uradi nesto nije ti toliko bitno a ako ga niste zavolili obilazite ga koliko morate i nista vise
    u svakom zlu ima nesto dobra

  13. #43

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Немам свекрву, али имам теорију: кад она нешто каже, ви климнете главом овако у знак одобравања, а после кликнете на "cancel" или "ignore"...



  14. #44

    06 Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Sta reci..... Moja je najgora od svih...Prava vestica

    To je jedina osoba na svetu koju mrzim i zato gledam da je maksimalno izbegavam. Za svoje izgubljene nerve mogu samo njoj da zahvalim.

  15. #45

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat avanturista kaže: Pogledaj poruku
    Sta reci..... Moja je najgora od svih...Prava vestica

    To je jedina osoba na svetu koju mrzim i zato gledam da je maksimalno izbegavam. Za svoje izgubljene nerve mogu samo njoj da zahvalim.
    Kod mene je skroz kontra.Sa mojom svekrvom imam bolji kontakt ja nego njen sin i za bilo sta da joj treba ona mene zove a ne sina.Ne mogu da se pozalim na moju svekrvu,nikada nam se nije mesala u kucu.

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako najbolje "punite baterije"?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:22
  3. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •