Porodica VS karijera - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Porodica VS karijera

    da bi se odgovorilo na ovo pitanje potrebno je i zivotno iskustvo. Ali kako ni svako nema isti start u zivotu kako u vezi posla i karijere tako ni svako nije u istom polozaju u porodicnom smislu.

    Ako neko napr. ima porodicni biznis vec razradjen njemu je mozda malo lakse da uskladi i porodicu tj nadje vremena za nju. Ali opet i to je pitanje da li ima pomoc baba, deda,...i ostale rodbine ili je sam sa zenom i decom.

    Tesko je kad krenes od nule kad si na pocetku karijere a i tek osnovane porodice ima tu sitnica koje bas umeju da pokvare dan.

    Ali porodica je naravno na prvom mestu ali i karijera treba ziveti od necega.
    Ili mozda porodica je skoro uvek tu negde a karijeru mozes i menjati i ispocetka vijati,.

    nema pravog odgovora u vezi karijere i porodice,...nema idealnog a tesko je sve uklopiti a tek DVE karijere dvoje koji imaju i decu

  2. #17

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Lepo je cuti ~pa naravno porodica~ali danas smo u vremenu kad ta karijera ili ti vreme provedeno u poslu odredjuje do nekle i zadovoljstvo te iste porodice.Lepo je biti posvecen kuci ,deci,suprugu ali osim ljubavi i ususkanosti ima toliko materijalnih potreba koje treba ispuniti da je sasvim normalno postalo to rintanje,ali tesimo sebe forom ~da vazna mi je karijera~satro svi smo ambiciozni.

  3. #18

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Svako se trudi da uskladi sve svoje potrebe. Jedna od tih potreba je da se ima porodica, sa sve dečicom. I to je potreba koju većina nas i ostvari. Druga je potreba da se i ''gradi'' neka karijera. I to je ok.
    Pitanje je samo koliko je ko od nas u mogućnosti da balansira između te dve svoje potrebe...
    Trudim se da budem dobra majka svojoj deci. Isto tako i supruga.
    S druge strane, volim da radim svoj posao i trudim se da ga radim najbolje što mogu. Obavljam ga vrlo savesno, ne izbegavam obaveze i trudim se da budem po ps-u.

    Činjenica je da nosim posao i kući jer moram da ga završim. Ali to ne znači da nemam vremena da sa svojom decom i razgovaram i da se mazim i da šetam i da ih vodim gde žele...Znam samo, kako je i Aiko rekla, ne bi bila srećna i zadovoljna kada bi se samo posvetila porodici, a posao ostavila ili zapostavila... I jedno i drugo me ispunjava i čini srećnom. Postoje samo neki trenuci kada me povede više jedna strana na uštrb druge, ali se trudim da to brzo ispravim...

  4. #19

    Odgovor: Porodica VS karijera

    svakodnevno sebi postavim to pitanje porodica ili karijera. znam jedno, ako nisi sobom zadovoljan nista nece ici onako kako bi trebalo. ako ne spozna s i ne iskoristis svoje potencijale, ne mozes ni ocekivati bog zna sta ni na jednom polju. mislim da su nam nametnuta pravila koja nikom dobra nisu donela i da danas moras u skolu iz svake oblasti. preterujemo u pogledu dece a preterujemo i u pogledu zahteva i zelja koje bi nas navodno cinile srecnim. poznajem zene sa zavidnim uspehom na poslu a poznajem i dobre domacice i mame. pitajte koja je srecnija?

  5. #20

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Hm, ovo pitanje je teško...
    Najbolja varijanta je i jedno i drugo ali to često nije moguće...
    Mislim da bih uvek prednost sala porodici. Znam da je poslovni uspeh velika satisfakcija ali posao je samo posao. Ništa ne može da se meri sa toplinom, podrškom i radošću koju pruža porodica.
    Jedna priča kaže da ako bi sutra umrli već za dva dana firma bi našla za vas zamenu a jedino porodica za vama žali zauvek...
    U ostalom ima puno žena koje su postigle sve što se može u karijeri a vraćaju se u hladan, prazan stan.
    Kada sam se ja danas vratila sa posla dočekao me je sin sa gomilom priča i pitanjem: Kako si ti meni Milenčice? I muž sa pogledom i sjajem u oku koji je oterao sav umor i brige koje sam ponela sa posla...
    Porodica!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  6. #21

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Ako moram birati, biram porodicu ali ako mogu da uskladim kao što je sada slučaj, tada uskladim oboje i mislim da mi jako dobro ide.

    Ja kao osoba nisam pretjerano ambiciozna. Pod time ne mislim da ne želim da napredujem ali moje napredovanje nikada nije utjecalo na moj privatni život. S godinama moje kvalitete dolaze do izražaja bez da moj privatni život pati. Naravno, ne vidim se na nekom direktorskom mjestu niti mi je to važno ali da volim vidjeti dokle mogu da doguram nekim laganim korakom, to želim vidjeti.

    Ujedno i ja smatram da je najbolje karijeru stvarati u samom početku, prije osnivanja porodice, jer je opće poznato da je svaki poslovni početak težak i treba mu se predati. Pogotovo i zbog ovog financijskog stanja u kojem jesmo. Za porodicu treba pripremit teren.

    Nemojmo zaboraviti da postoje one obitelji koje se usuglasuju tko će biti pater familijas i krenut možda ambicioznije. Sve je stvar kompromisa unutar porodice i želja glavnih aktera.

    Da dam i primjer tome... Ako moj suprug ima prilike da zaradi nešto više novaca da bi osigurao još bolju egzistenciju malenoj i meni, tada ću ga podupirati maksimalno i maksimalno ga rasteretiti svih poslova koju su suvišni i nisu nužni da ih on obavi. Stala bih uz njega za naše bolje sutra. Jedino odgoj djeteta bi i dalje ostala primarna stvar.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Ako bih morala da biram izmedju ove dve stvari, naravno da bih kao i vecina izabrala porodicu kao prioritet, number one! Zene u raznim bransama, ako pri tom imaju bilo kakve male ili pak visoke funkcije vezano za posao koji rade, cesto nisu u situaciji da imaju dovoljno vremena za porodicu. Prednjace priordom stvari poslovi koji ih okupiraju, sastanci, poslovna putovanja....etc. I onda je zaista tesko biti dobra supruga, majka....to dobra podrazumevam da porodica ne trpi na bilo koji nacin zbog poslovnih obaveza zene.

    Danas je sve vise zena na rukovodecim funkcijama, koje da bi izblansirale izmedju ove dve stvari, u ceo koncept zivljenja ukljucuju, odnosno angazuju nekog ko im bilo cuva decu, vodi brigu o njima, sredjuje kucu....kako god! Tempo zivota sam po sebi je surov, tim svaka zaposlena zena dodje nekada u problem, jer radno vreme koje je nekih 8 casova, produzi se na prekovremeni rad, tako da opet negde fali vreme, malo je 24 h za jedan dan, da bi se podjednako posvetile porodici, poslu i svim drugim aktivnostima. Najvaznija je dobra organizacija u svemu.

    Muskarci nemaju ovakav problem, ne u smilsu da ih pored posla koji je naporan, koji im uzima vreme...jos kada dodju kuci na sve to ih cekaju one obaveze koje zena ima. Sa druge strane, njima takodje ne prija odvojenost od porodice, manjak vremena za decu, suprugu, prijatelje..!
    Ipak, ponovicu, ukoliko ste prinudjeni da birate, neka vas izbor bude porodica....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  8. #23

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Najbolje kada imate uspesnu karijeru e onda je lako imati u porodicu.
    Posto sve oko porodice zavisi od pre svega finansija kako ce funkcionisati i tako to.Neki ce reci sad tu je ljubav bitna.Jeste ali danas se sve vrti oko novca i vremenom i ljubav se kupuje novcem.To kazu i psiholozi i doktori i strucnjaci za te stvari.
    Ako bi morao da biram hmmm,tesko bi se odlucio ali bi to bila karijera.
    Zato sto ako uspes u njoj lako ces posle stvoriti i porodicu.Tesko da je neko napravio porodicu pa tek onda karijeru jako tesko i mali broj slucajeva.
    Hvala bogu ja o tome ne moram da razmisljam dobio sam ajde tako da kazem sve na gotovo i ako sam i ja svojim znanjem za sad jako puno uradio i pokazao da cu biti jako uspesan ako nastavim ovim tempom.
    Zelim da jos bar 2,3 godine ucvrstim svoju karijeru i da osnujem porodicu u kojoj ce pored finansijskog dela biti i ljubavi i opste pozitivne harmonije.Tome tezim i to cu uraditi,imam viziju i idem prema tome putu.Mogao bi ja i sad da osnujem porodicu ali neka vremena ima treba dosta sazreti da bi se lakse uslo u taj nacin zivota.Koji ce dodji nadam se za 2,3 najkasnije 5 godina.

  9. #24

  10. #25

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Porodica naravno!

    To je nesto sto se stvara iz ljubavi i sto se ne planira. Nemojte me pogresno shvatiti. Nisam mislio da ne treba planirati porodicu pa imati 15-toro dece kojoj ne mozes da obezbedis osnovnu egzistenciju.

    Mislio sam na to da ne mozes da planiras kada ces da upoznas zivotnog saputnika i da li cete oboje morati da se donekle odreknete svojih snova iz detinjstva po pitanju karijere. Ali, ljubav je ipak na prvom mestu.

    Inace mislim da ni karijeru ne mozes 100% planirati, tako da ne vredi zbog toga odlagati, a jos gore uskracivati sebi zadovoljstvo kao sto je porodica.

  11. #26

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Na ovo pitanje nisam merodavna da odgovorim.Zato sto spadam u prosek,sto imam zanimanje sa kojim neka karijera tesko da bi se mogla ostvariti.Moras biti posebno strucan ili posebno talentovan da bi pricali o karijeri.I to se odlucuje u prodici,obicno tada onaj drugi roditelj mora biti -dva u jednom-..
    Posao ili porodica,to je vec druga prica.

  12. #27

    Odgovor: Porodica VS karijera

    Porodica i karijera?
    Nešto je uvek na gubitku...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Višečlana porodica
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.08.2011, 17:39
  2. Preca Kafana Nego Porodica
    Autor kuta u forumu Porodica
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.10.2009, 20:18
  3. The Addams Family / Porodica Adams
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.03.2009, 10:18
  4. Dom i porodica kroz prizmu planeta
    Autor irnik u forumu Astrologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.08.2008, 17:41
  5. Srpska Kraljevska Porodica
    Autor Cezar u forumu Istorija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.03.2007, 04:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •