Iskrenost
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40

Tema: Iskrenost

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    05 Iskrenost

    Koliko smo iskreni prema sebi samima? Da li ponekad stanemo ispred ogledala sa pitanjem: Koga lazemo - sebe i druge. Ili da li mi uopste lazemo???
    Ako lazemo (druge ili sebe) zasto to cinimo, koje nas nezadovoljstvo pokrece da to cinimo. Za svaku laz postoji razlog - ili mozda nije tako. Haaaaaaaajde, da vidim iskrene odgovore!

  2. #2

    Odgovor: iskrenost...

    Iskrena sam prema drugima...ne volim laz. Nekako uvek ocekujem da svi oko mene budu iskreni...i nekako se uvek desi suprotno...Da li laz sluzi da bi istina manje bolela?
    Misljenje je ko i dupe...svako ima svoje.

  3. #3

    Odgovor: iskrenost...

    Prema drugima se stvarno trudim da uvek budem iskren,
    prema sebi retko, ko moze bolje da me slaze od mene samog .

    Laz moze da sluzi za mnoge stvari, ali po mom iskustvu, u koje god svrhe da je koristimo, uvek se vrati na mnogo gori nacin, tako da izbegavati upotrebu, opasno po zdravlje.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  4. #4

    Odgovor: iskrenost...

    Citat natasa gligorov kaže: Pogledaj poruku
    Da li ponekad stanemo ispred ogledala sa pitanjem: Koga lazemo - sebe i druge. Ili da li mi uopste lazemo???
    Ne stojim ispred ogledala, vidim ja samu sebe i bez njega, odlično, svakodnevno. Postavljala sam sebi tu vrstu pitanja najčešće u situacijama kada bih razmatrala neke međuljudske odnose, komunikacija sa partnerom, šta ja to dobijam, koliko me ispunjava, kada bi se stvari rastezale na sve strane a ja svaki dan milion puta spoznavala nove istine i laži. Lagala sam sebe često, lažući sebe, lagala sam i druge, trudim se da to ne ponavljam više, manje boli kada je čovek iskren. Kada sam dovoljno hrabra da budem iskrena prema sebi sve je jednostavnije i sve je rešivo.

    Citat natasa gligorov kaže: Pogledaj poruku
    Za svaku laz postoji razlog - ili mozda nije tako.
    Nije tako. Ne mogu da nađem nijedan razlog da opravdam laž.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #5

    Odgovor: iskrenost...

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Lagala sam sebe često, lažući sebe, lagala sam i druge, trudim se da to ne ponavljam više, manje boli kada je čovek iskren. Kada sam dovoljno hrabra da budem iskrena prema sebi sve je jednostavnije i sve je rešivo.
    Ovo mi je jako poznato. Ne lažem svesno sebe. Tek kada prođe neko vreme, valjda kada dotaknem neko dno te laži, otreznim se i shvatim da se lažem (naravno, slažem se da ako lažem sebe automatski lažem i druge). A za iskrenost prema samom sebi uistinu treba hrabrost, prava, ne lažna samokritičnost i čvrsta rešenost da sebe i svet oko sebe ne bojimo baš uvek u ružičasto.

    Smatram da svaka laž ima svoj razlog, samo su ti razloz jako retko, skoro nikad opravdani.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: iskrenost...

    Trudim se da uvek i prema svima (a posebno prema sebi) budem što je moguće iskrenija. Ne volim laži...
    ...no one understands the heartache,
    no one feels the pain,
    'cos no one ever sees the tears
    when you're crying in the rain...

  7. #7

    Odgovor: Iskrenost

    PA nedavno napisah da sma brutalno iskrena i to je tako,kazem sta mislim uvek,svidelo se to nekome ili ne,jednostavno ne umem da cutim....
    Odavno mi govore da ce to da me kosta ali sta da radim
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #8

    Odgovor: Iskrenost

    Totalno iskrena,često mi to izadje na nos,ali ja ne umem drugačije.Ne razumem zašto bi neki ljudi više voleli da ih ponekad slažem nego da im kažem šta iskreno mislim o nečemu???
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Iskrenost

    Surovo iskrena prema sebi i ljudima u mojoj okolini....
    Sopstvena iskrenost me ponekad čini depresivnom i utiče na nivo mog samopouzdanja, ali sve je to samo u mojoj glavi. Sledi brz oporavak sa mnogo većom dozom samopouzdanja.
    Surova iskrenost prema ljudima u mojoj okolini...hm....s tim imam pomalo problema, jer se osobe neretko uvrede što sam takva.Tada pokušavam kroz šaljivi odgovor izneti svoje mišljenje ili kritiku (to mi se obično dešava kod ženskog pola).
    Ne razumem, zar bih trebalo da vas slažem ili da vas ogovaram?
    Nikako, to deluje veoma ružno.
    Naravno očekujem da i drugi ljudi prema meni budu surovo iskreni.

  10. #10

    Odgovor: Iskrenost

    Iskrena sam do krajnjih granica...koliko god mogu....prema sebi i prema drugima...
    Cesto se nadjem u skripcu zbog toga...narucito kada mi neko postavi direktno pitanje a ja bih odgovor radije zadrzala za sebe...onda dolazi do ne mogu da slazem pa to ti je....
    Bolje i najgora istina od najlepse lazi.....to cesto govorim....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  11. #11

    Odgovor: Iskrenost

    Dakle, interesantne su te price o istini i iskrenosti, takoreci svakodnevno su na programu- od iskrenog "dobor jutro pekaru" do "laku noc ljubavi". Bla, bla truc i tralala...NIKO NIKADA NIGDE nije iskren do totalnog limita!
    Nemoguce je ne lagati.
    Moguce je precutati, dekorisati, zaobici, ignorisati, biti obazriv, provokativan, kultiviran, zajedljiv .....Ali definitvno ne postoji APSOLUTNA iskrenost u interaktivnoj komunikaciji. I ko god tvrdi suprotno - taj laze! Za totalnu iskrenost potrebna je najmanje 200%-tna egocentricnost i pre toga jos nesto, ono sto smo zakopali u ranom detinjstvu, naime nesposobnost (pragmaticno) kalkulisane reakcije sagovornika! Dakle, da isfilozofiram do kraja, i kada bih htela da je uhvatim za rep, tu bezuslovnu iskrenost, nece mi uspeti, jer jedina istinita istina postoji samo u obliku misli, sve ostale varijante poredjane u reci su "naucene" i "kalkulisane" vrste izopacene iskrenosti.

    Skoro mi je neko rekao:
    "Tvo.ja_ iskrenost prelazi u okrutnost"....pa sad sami presudite koliko sam i da li sam iskrena i koliko se to isplati ....
    Ćuti i prenesi dalje....

  12. #12

    13 Odgovor: Iskrenost

    - Iskrena sam u toj meri koliko mi to okolnosti dozvoljavaju i tamo gde je bitno biti iskren.
    Neumem lagati to bi se videlo po meni niti ja to mogu podneti ali ima drugih mogusnosti kao precutati, zaobici, ignorisati a sve u cilju da ne nanesem nekom bol.
    Ima jedna Svedska izreka koja glasi
    - "Ne veruj u sve sto cujes, ne osudjuj sve sto vidis, ne reci sve sto znas."

    Citat TVO.JA_ kaže:
    ...Ali definitvno ne postoji APSOLUTNA iskrenost u interaktivnoj komunikaciji. I ko god tvrdi suprotno - taj laze!....
    bas tako
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  13. #13

    Odgovor: Iskrenost

    Posebno ne vjerujte prijateljima kad traže da budete prema njima iskreni. Oni se samo nadaju da ćete ih podržati u dobru mišljenju što ga imaju o sebi pružajući im dodatnu sigurnost što će je crpsti iz vašega obećanja da ćete biti iskreni. Ako se dakle nađete u takvu položaju, ne oklijevajte: obećajte da ćete govoriti istinu i lažite kako najbolje umijete. Odgovorit ćete njihovoj dubokoj želji i dvostruko ćete im dokazati svoju naklonost.
    Albert Camus


    vise nego ikad vidim da je to nesto najistinitije sto je neko mogao reci......ljudi su stoka,pomazite ih po glavi i dajte im kocku secera....volece vas odano....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Iskrenost

    Nekad zaista mnogo boli, ali bez obzira, prema sebi sam iskrena do koske..to sam naučila odavno, još kao dete..i ponekad sam jako surova prema sebi, ali moram iskopati i najskriveniju misao i sebi priznati istinu..

    e sad, što se drugih ljudi tiče, to nije tako jer poznajem samo jednu osobu sličnu meni u tom smislu i sa njim mogu biti iskrena i reći mu sve što mislim, onako ogoljeno..
    poznajem puno onih koji su negde između i njima istinu moram često ulepšati, bar malo..a poznajem i one koji toliko lažu sebe, da u te laži na kraju i veruju i ko sam ja da im tu sliku kvarim?
    obično izbegavam komunikaciju sa njima, ali baš kad moram, kažem im ono što žele da čuju..neka priča ko šta hoće, ali nekad to tako jednostavno mora..ima teških sudbina i velikih muka i zašto im dodatno otežavati, ako pomoći nema..za to nemam duše, pa i neka sam lažov..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #15

    Odgovor: Iskrenost

    Ako laz ubija ljubav,sta cini iskrenost
    ABEL ERMAN


    Konacno(mada odavno vec...) shvatih da iskrenoscu,covek moze vise da naskodi drugima no sebi...i zato je preko potrebno ublazavati je dobrotom i takticnoscu.(Znamo da samo ''Sveti ljudi'' mogu biti uvek iskreni,jer nemaju ni trunke zlobe niti pakosti u sebi.)

    Govoriti iskreno znaci reci ono sto zaista mislimo ,reci istinu, tacno onako kako je vidimo i uciniti to bez obzira na posledice.

    Evo sad Grejlinga....''.Kad covek nije iskren,on je obazriv ili neposten ili taktican,a vrlo cesto i sve to zajedno.''..
    Mnogi smatraju da su nepostenje i takticnost mnogo korisniji za napredak u zivotu od iskrenosti...

    Takticnost je mudra vrlina ...svako moze da bude iskren (cak i oni nemarni),ali ne ume svako pazljivo da odmeri sta treba da kaze i na koji nacin,pa da popravi medjuljudske odnose i time izvuce vise dobroga ,nego inace...

    Iskrenost je oruzje koje ljudi cesto koriste da bi nekoga povredili ili da bi se osvetili.Ljudima ponekad kazemo neprijatne istine ,jer nam je stalo do njihove dobrobiti,ali mnogo cesce jer smo povredjeni,ljubomorni ili ljuti.

    ''Svi okrutni ljudi opisuju sebe kao uzore iskrenosti'',kazao je Tenesi Vilijams...
    A,sustina ''neprijatnih istina''-a sa njima i iskrenosti uopste -jeste da one ne odrazavaju uvek pravu istinu...


    Cesto otvoreno govorimo ono sto smatramo ili tvrdimo da je istina ili ,sto je jos gore,nase neulepsano misljenje...Znaci,da iskrenost ima vise veze sa uverenjem,nego sa cinjenicama,a ovo prvo kao subjektivna vrednost,cesce biva tendenciozno...

    Reci da je lako biti iskren ,kada se ne ustezemo da kazemo celu istinu ukazuje na vazan detalj:da cemo uspeti dobro da sluzimo istini i drugom coveku,samo ako kazemo celu istinu,sto zahteva mnogo vise razmisljanja i pripreme od toga da samo otvoreno govorimo...

    Ali,zivot ne bi bio,to sto jeste,da ''iskrenost''nije snazno nagradjena zahvalnoscu srca iz koga ce zbog toga, doci divne misli i verovanja da ljudska dusa nije samo ''posuda za sve pakosti ovoga sveta''...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iskrenost na forumu
    Autor Kunic u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 229
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 13:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •