Rekli su o ljubavi... - Strana 14
Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 4121314
Prikaz rezultata 196 do 205 od ukupno 205
  1. #196

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    Ljubav pronalazi središte životnog kruga u kome biće dotiče drugo biće. Sveti plamen pohaba guber sebičluka, vaspostavlja se razumevanje, bez reči. Telepatija. Prozorljivost. Postaje se prozračan, vedar, lep. Lepota je svedočanstvo beskonačnog u konačnom, u formi. Blistava ravnoteža patnje i radosti. Vedrina. Realizacija izvornog poretka, osnovnog stanja. Ljubiti ženu znači u njoj ljubiti večnost, ljubiti u njoj Boga.
    *
    Dodirnuti ženu, ljubiti. Nepodnošljiva milina volišanja. Ona je moj san, reintegracija. Prodiranje u ženu tonjenje je u praiskonski glib. U njemu je leglo obnavljateljskih moći.. Ali, takvi su trenuci retkost, ostalo je gluma zarad želje za njihovim ponovnim dosegnućem.
    Ljubav je nasušna toplina. Muško biće toplinom probuđenog srca rascvetava ladoleže zapretenih lepota u biću žene. Vedrina koja iz nje vrca razotkrije milje u njemu samom. I u prijateljstvu se srodne duše ispomažu i babiče blagoljepije što se zapeklo u neizgovoru stisnutih, slepih srdaca.
    *
    Sanjao sam (taj san je predskazao poznanje žene) kako vodim ljubav sa samim sobom. Kao da sam legao na svoj lik u ogledalu. Spojila su se živila u erekciji. Kad god sam ljubio ženu utažući žeđ tela, osvojio bi me utisak teskobe, a potom pustoši iz tog sna. Na vrhuncu ekstatične groznice koitusa bez „dodira“, svodovi kućni i nebeski grobnički se spuste na grudi.
    *
    Bajoslovnim krajolicima njenog tela gustiram mekotu. Buknuh udomljen u nju. Sa limbusa jastva, isprovocirane vrelinom grudi, propupile su u brazdu naše slepljenosti dražesne kapi znoja. Stapajući se izmešaše slanost i skliznuše njenom glatkom kožom u natključnu jamicu. Svetlucavim, mokrim tragom zaglavinjah jezikom. Ispio sam baricu pre no što je nadrasla prostranost ljupkog bazenčića i prokapala na pesak jastuka. A onda, kao jednom pre, dok sam čitao iz neke knjige kako se zapenušani talasi igraju davljenikom, osetih okrepljujuću, razrešujuću pospanost i utonuće. Ispolin talas tog bića sklopio se nada mnom.
    Nikada me nije privlačila belinom sedefaste puti , niti su me erotski dražile drhturave, nabrekle od želje prelepe grudi, ili bljesak jedrih butina kad su izvirivale ispod sukanja, podatna i uvek iznova nevina ženska bedra. Nije me očarala. Osećao sam milinu posmatrajući njeno lice Venere s Botičelijevih platna. Tiha, duboka, mirišljava sila preporoda i obnavljanja vukla me je k sebi iza njenih očiju. U njima sam našao besmrtni sjaj.

    Zosim Popac
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  2. #197

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    “Kceri moja, ima jedna ljubav koja se nikako ne poverava ljudima, a kad se poveri andjelima, oni tu ispovest prihvataju sa osmesima srece…
    …Ljubav bez nade, kad ona nadahnjuje zivot, kad u nju unosi zakon odanosti, kad oplemenjuje sve postupke mislju da ce se postici idealno savrsenstvo. Jest, andjeli odobravaju takvu ljubav, posto ona vodi ka poznavanju Boga. Valja da se neko neprestano usavrsava da bi bio dostojan onoga koga voli, da za nj krisom podnosi bezbroj zrtava, da ga obozava iz daljine, da mu daje svoju krv, kap po kap, da mu zrtvuje svoje samoljublje, da ne zna vise ni za oholost ni za srdzbu sa njim, da mu ne da da zna za svirepu ljubomoru koju on potpiruje u srcu, da mu daje sve sto zazeli, pa ma i na svoju stetu, da voli ono sto on voli, da je licem uvek okrenut njemu, kako bi ga pratio pogledom a da on to ne zna: takvu ljubav bi vam oprostila religija, posto se njome ne bi narusavali ni ljudski ni bozanski zakoni….”


    Onore de Balzak – Sjaj i beda kurtizana
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #198

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    Svejedno volimo jednom,dvaput ili deset puta u životu-uvek smo pred situacijom koju ne poznajemo.
    Ljubav nas može odvesti i u pakao i u raj,ali će nas uvek barem negde odvesti.
    Treba je kao takvu prihvatiti,jer ona je hrana našeg postojanja.
    Ako je odbacimo umrećemo od gladi gledajući bremenite grane na stablu života,
    bez hrabrosti da ispružimo ruku i uberemo plodove.
    Treba ići za ljubavlju ma gde ona bila,čak i kada to znači provoditi sate,dane ili nedelje razočarenja i tuge.
    Jer u trenu kada krenemo mi u susret ljubavi i ljubav kreće u susret nama.

    Paolo Koeljo,
    "Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala​"
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #199

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    - Ljubav je igra koja se može igrati udvoje tako da oboje pobede.
    Eva Gabor.

  5. #200

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    Ljubav je partija karata, gde svi varaju.
    Muskarci da bi dobili, a zene da ne bi izgubile.
    Hickok
    Kad zacutim, okrenem se i odem. To ne znaci da si ti pobedio.
    To znaci da vise nisi vredan mog vremena.

  6. #201

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    "Ali neka u vašem zajedništvu bude prostora
    i neka nebeski vetar pleše izmedju vas.
    Volite jedno drugo,ali ne pravite veze ljubavi.
    Neka ona bude pokretno more medju
    obalama vaših duša.
    Napunite pehar jedno drugome, ali ne pijte
    iz istog pehara.
    Dajte jedno drugome od svoga hleba,
    ali ne jedite od istog komada.
    Pevajte i plešite zajedno i budite veseli,
    ali dozvolite da svako bude sam.
    Čak su i strane laute same.
    mada trepere istom muzikom.
    Poklonite svoja srca ali nastavljajte ih
    jedno drugome pod stražu.
    Jer,samo reka života može da zadovolji vaša srca.
    Stojte zajedno ,a ipak ne suviše zajedno.
    i stubovi hrama stoje odvojeni.
    a hrast i čempres ne rastu u senci jedan drugome."
    K.Gibran

  7. #202

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    Treći put kad se zaljubiš, izbriši obe ranije. Nek treća bude prva. Nek peta bude prva. Nek stota bude prva, ako se pošteno diše. Kad ljubav brojiš do jedan, onda je ima najviše!

    Mika.A.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  8. #203

  9. #204

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    Ljubav je komunizam u dvoje.

    (Pre neki dan sam pročitao ovo negde na netu.)
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #205

    Odgovor: Rekli su o ljubavi...

    "Više je za žaljenje onaj koji zbog pameti izgubi ljubav,nego onaj koji zbog ljubavi izgubi pamet."

    Božidar Knežević

Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 4121314

Slične teme

  1. Sex iz ljubavi ili iz potrebe?
    Autor Mrak u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 13:14
  2. Letnje ljubavi
    Autor goga58 u forumu Ljubav
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:37
  3. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  4. Ljubavi, sto je pod kafom...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 19:25
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.07.2006, 11:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •