Davo duso mamina, tatina, whatever... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Obozavam klince, uvek ih mazim, igram se sa njima, udovoljavam ih...
    Ali sa njima redovno razgovaram kao sa odraslima...
    Tako i oni teze da budu odgovorni i da opravdaju ukazano postovanje.

    plicanje me nervira i ispravljjam svakog ko to chini, objasnjavajutji im da tje detetu tako samo otezati da nauchi da pricha.


    frizired..... ( frizider)
    labavo...( lavabo)
    ja sam bash rano i progovorila i prohodala ( 8-9 meseci) pa nisam muchenica odmah mogla sve da ukontam
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  2. #17

    Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Moji su sa starijom sestrom imali te fazone tepanja. Onda sam došla ja na svet, došlo je vreme da progovorim, a s obzirom da deca među sobom najviše komuniciraju, učila me je moja polumutava starija sestra. Tako se desilo da ja pričam, ali me razume samo ona. I kada su roditelji videli šta su uradili, navrat-nanos su prestali sa tepanjem. A ja do dana današnjeg se kod nekih reči zbunjujem i nikad ne znam da li sam izgovorila tepanjem izopačenu reč ili ispravno.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    ... mene užasno nervira kad neko tepa i "plica" mom sinu ... sad je u fazi kad uveliko uči govor, pažljivo sluša druge kako govore i pokušava i on ... samo mi fali da ga posle nosim kod logopeda zbog raznog "plicanja" ...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  4. #19

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Od tepanja dobijam nervni slom....ne kontam zasto ljudi imaju tu potrebu....
    U svojoj bliskoj okolini imam osobu koja tako prica sa decom, i vec sada vezbam govore koje cu izgovoriti u nameri da sprecim takvu komunikaciju sa mojim detetom
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  5. #20

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    nikad nisam tako komunicirala sa sinom. od kad se rodio, mazila sam ga, milovala, volela, gnjavila, ali kad pocnem da pricam ne mogu da se kreveleljim, izvrcem reci,tepam itd. jednostavno ne mogu!
    uvek sam normalno pricala, a bake koje su pocinjale u tom fazonu da pLicaju zamolila ih da to rade normalno, cak i kad vole da se maze, miluju itd, iz prostog razloga jer to pomaze detetu da lakse razume i nauci govor.
    mali je prilicno rano poceo da prica, a normalno izgovorio slovo "R" na godinu i po otprilike.
    ne kazem da je normalno pricanje sto posto razlog za ovo, ali da ima udeo,t.j da pomaze, sigurna sam.


  6. #21

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Sve u svoje vreme.

    Ne možeš tek(tako) ... tek rođenoj bebi reći "Đe si brate/sestro ... šta ima novo ... što činiš ovije' dana ... "



    Mazim decu, ponekad umem i da preterujem,
    Tepam ( ne po leskovatchki) često, menjajući boju glasa i umekšavajući pojedine glasove, reči i rečce ...

    ali ... samo dok su (bili) mali.


    Mislim da neko to jednostavno "ume lepo da radi" i priliči mu/joj,
    a neko ko "ne ume" ... uvek izgleda (zvuči) glupo, "smešno", dosadno ... pa čak i "odvratno".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Mojim momcima nisam tepala...jesam malo ''menjala'' glas i pričala im bez prestanka, ali bez tepanja...Nisam volela ni kada su to drugi radili, ali neki ljudi jednostavno, kada počnu da se obraćaju malom detetu imaju potrebu da odmah pređu na tepanje...
    Bilo je x situacija kada se neko obrati mojim dečacima:
    -Kako su samo narasli, a biji su maji bebci kada sam ih videja pjošli put...(tako nekako zvuči...)

    A onda moj biserko upita:
    -Jel' ti ne znaš da pričaš?!?

    No, koliko god to neko branio da se njegovom detetu tepa, uvek se nađe poneki biser od rođaka i prijatelja...

  8. #23

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Jaoooo......to me toliko nervira!To obicno rade bake, tetke i dobronamerne komsinice..... Ja ih naravno korigujem odmah! Nije mi ni slatko kad deca tako pricaju ali uopste, ali kad prave logicke greske to je super! kao na primer moja cerka umesto komshija kaze koshmija.....ili bushko bubushko (dusko dugousko) ...ispravljam je ali ona u brzini i dalje pravi gresku. Ima gomila reci koje deci treba vremena da savladuju svejedno tako da je ogromna greska ako mi u startu pricamo ne pravilno.

  9. #24

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    To kod mene izgleda otprilike ovako - plicam kad se onako rastopim i raspekmezim sa decom, kad se mazimo. A kad "razgovaramo", kad im nešto objašnjavam, kad mi nešto pričaju, onda pričam normalnim tonom i ispravljam ih ako nešto nepravilno izgovaraju. Eto... malo nedoslednosti koja i nije baš strašna i opasna .
    Da, i ja kad se mazim sa malenom, malo odemo u te vode sa 'l' ali točno se zna. Dakle, nas dvije 'pličamo' kada se zezamo i mazimo. Inače pričamo kako spada. Čak malena mene ispravlja jer ja nekad provalim i kažem nešto u muškom rodu a tada ona mene ispravlja. Isto vrijedi i obrnuto. Ako ona ne kaže gramatički točno, ja velim 'ne razumijem što si rekla'. Tada malena ponovi rečenicu koja je gramatički točna.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #25

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Mene ne nervira tepanje,naprotiv obožavam da tepam klincima.Obožavam da se gužvam sa njima ,da se smejem i da im tepam .To su tako divni trenutci opuštenosti i uživanja,pogotovo za njih.

    Ali....uvek postoji ono ali kad je pravilan odgoj deteta u pitanju ,ako imate i malo zdravog razuma pa na vreme mislite o tome.E,kad ja tepam to nisu one klasične tepalice već neke lepe formulacije ,nešto kao npr. "Ti si mamino milo pače ."
    ili "Sad si čista kao kišna glista" ,kad se recimo kupamo to mi je omiljeno da kažem.

  11. #26

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Ne znam, ja recimo svom sinu ne kažem : Jesi li kakio? i tako te gluposti, a kamo li da mu sad tu nešto tepam, cuce, cunce, jubavi, wepoto i bljak.

    Elem, deca su mali ljudi i tako im se treba i obraćati, a ne kao nekakvim nižim bićima.

    Inače me izraz 'davooo, podseća na onaj vic o spanaću, to je zdravo, i tako to

  12. #27

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    ja sam mojoj cerki tepala , bilo je ( i sad je ) cico , mico , pace , mace ali da sam pLicala nisam
    ona i dalje ne zna da kaze R , gramaticki prica nepravilno ( gde ideJU ) doduse bilingvalna je od rodjenja pa rece logopedica zato
    ali to tako omalovazavanje ne voLem , pa nisu retardirani ako su maaaali

  13. #28

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    Moj sin ima 15 godina i visok je 187cm, dakleM veliki-mali čovek.
    Ja ga i dalje zovem Bebo, kad smo sami, jer on ne voli u društvu ispoljavanje emocija...
    Tepala sam mu dok je bio manji, ali umereno, mrzim benavljenje i budalisanje samo zato što je neko mali.
    Decu treba maziti, voleti, naučiti ih da primaju i pružaju nežnosti, verbalno da iskazuju ljubavi i miloštu, ali ne na taj način.
    Mislim da je sve manje toga.
    Danas se deca drugačije tretiraju.
    Ali moj sin će meni uvek biti beba...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #29

    Odgovor: Davo duso mamina, tatina, whatever...

    zovem ga Diko,Snago,Kuco moja!
    inace tepanje...bio je mutav do druge,a onda je pricao prilicno razgovetno i u recenicama odmah..
    i inace je starmal bio vazda,pa kad bih i tepala pogledao bi me kao da sam kreten...

    ali volim da kazem Snago moja....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •