Stresni život u Srbiji
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Stresni život u Srbiji

    Ljudi u Srbiji žive pod velikim stresom, zatvaraju se u sebe, a zbog toga postaju nezadovoljni i sobom i svojom okolinom.

    To su zaključci psihoanalitičara na kongresu posvećenom Sigmundu Frojdu koji je održan u Beogradu. Oni ističu da ljudi koji žive u zemljama u tranziciji nemaju dovoljno ljubavi i sugurnosti.

    Zbog svakodnevnih problema i nerviranja ljudi su tužni, nezadovoljni i osećaju se bespomoćno, a to je postala slika modernog društva i savremenog čoveka.

    "Mladi ljudi između 30 i 45 god, koji nisu psihijatrijski sličajevi već dolaze sa onim što se zove tegobe svakodnevnog življenja, jedna prilično kombinacija očajničke i apatične potrebe za smislom. E sad zna se da apatija ipak pokriva bes, a bes je pokazatelj nezadovoljstva", objašnjava psihoanaltičarka Tamara Štajner-Popović.

    Čak je i medicina pokazala da nedostatak ljubavi i dobrih emocija može da bude uzrok nastanka raznih bolesti. Inače, Srbija je u samom vrhu po broju obolelih od kardiovaskularnih bolesti, a zna se da su stres i nerviranje osnovni nihovi uzročnici.

    Izvor: B92
    Da li mislite da je uzrok ovome tranzicija ili je to jednostavno produkt vremena u kojem živimo?
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Stresni život u Srbiji

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    Da li mislite da je uzrok ovome tranzicija ili je to jednostavno produkt vremena u kojem živimo?
    Mi definitivno živimo u vremenu tranzicije. Tako da je stres produkt vremena u kom živimo koji ne karakteriše samo tranzicija. Vidici su sve širi, želje sve veće, mogućnosti često sve manje, a mi nekako svi jurimo da dosegnemo sve. Sve ređe se sreće onaj stav "natenane življenja", pa se negde u toj brzini, u tom mlinu koji ti nameće današnje življenje, često izgubi nit, smisao. I eto i stresa.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Stresni život u Srbiji

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    Da li mislite da je uzrok ovome tranzicija ili je to jednostavno produkt vremena u kojem živimo?
    Uzrok tome je direktno u vezi sa nepoznavanjem zakona zivota. Po celom svetu ljudi zive pod stresom iz identicnog razloga. Samo sto se u zemljama sa vecim standardom to ne primecuje, kao u Srbiji, a o Iraku i da nepricamo.
    Sve je to rezultat Novog Svetskog Poretka koji ne bira sredstva da dodje do svojih ciljeva.
    " Tranzicija " kako to besmisleno zvuci, cak i za izgovor.
    Stres je strah od licnog neuspeha, i kao i svaka ljudska emocija moze da se
    kontrolise, i da se od njega oslobadja - istinom.
    Poslednji koji ovom duhovnom stanju u Srbiji moze da pomogne je Sigmund Frojd, i nasi brutalni psihoanaliticari.
    Nemoze Srpski mentalitet da prati nebulozu koju mu serviraju ljudi koji ovde zakone kroje.
    Poruku je izmenio DzuPiter, 13.11.2006 u 20:05
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Stresni život u Srbiji

    Kažu da kroz ovu fazu prođu sve zemlje u tranziciji...

    Čak je i medicina pokazala da nedostatak ljubavi i dobrih emocija može da bude uzrok nastanka raznih bolesti. Inače, Srbija je u samom vrhu po broju obolelih od kardiovaskularnih bolesti, a zna se da su stres i nerviranje osnovni nihovi uzročnici.
    Istina je da nedostatak ljubavi i dobrih emocija dovodi do pojave raznih bolesti i istina je da srce strada zbog nerviranja, ali je najveća istina da je najveće nezadovoljstvo u narodu prouzrokovano nedosatnkom novca i nema tu velike filozofije. Svaka čast psihoanalitičarima, ali nema ovde mnogo priče. Čak i najbolji brak strada kada nema novca, sprečen si da uživaš u stvarima koje te čine srećnim kada nemaš novca itd.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Stresni život u Srbiji

    Uzrok stresa je način na koji živimo plus vreme tranzicije. A stres se javlja ponajviše zbog sve većeg raskoraka između želja i mogućnosti. I slažem se da stres utiče na razvoj mnogih oboljenja, jer dosta slabi i iscrpljuje organizam pre svega.

    Po meni najbolji lek protiv stresa je uskladiti želje i mogućnosti u životu, i što pre uspostavimo nekakav balans između to dvoje to bolje.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Stresni život u Srbiji

    -Pod parolom : Brze - Vise - Bolje

    -Neki dan prica mi kolega kako je za bolesnu majku ceo dan proveo u domu zdravlja, od pijane doktorice do na*rkavanja (zvezdica menja slovo d ) raznog drugog lekarskog i salterskog osoblja. A plus sto je sve te recepte platio (dva puta isao kuci za jos novaca). Zena koja je cekala jos duze od njega zvala direktora, kojeg licno poznaje, da ukaze na sramotu, al' nista. (Sad sam se setio kako sam jednom "palio" babu da udje sa bombom u dom zdravlja, doci ce TV a njoj nece nista, stara je ).
    -O tome se radi! Bilo je bitno da udjes u firmu, posle toga te ne izbace ni vilama. Imam i licnog iskustva, u situaciji kada su me kolege vec "prezalile", ja sam prosao sa opomenom.
    -Cenim da sam bio jasan
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Stresni život u Srbiji

    A da li ima ikog u ovoj zemlji da nije pod stresom?Za jedan deo je zasluzna i ta cuvena tranzicija,sa druge strane su tu svakodnevni problemi kojih je na pretek i hteli mi ili ne,bacaju nas u bedak.Iskreno,jos se i dobro drzimo kakvi bi mogli da postanemo...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

Slične teme

  1. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 14:06
  2. Sunčev sistem, univerzum, život...
    Autor HLEBmaster u forumu Astronomija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.07.2013, 13:55
  3. Normalan život
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 19:46
  4. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 12:07
  5. Narkomanija-Igraj za život..
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 04.07.2007, 21:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •