Restoran Vetrenjača
Pančevo

Restoran Vetrenjača u Pančevu je skoro nemoguće videti ako iz Beograda dolazite u Pančevo preko starog mosta, ili idete iz nekog dela Banata u glavni grada preko Pančeva istim putem, ali u suprotnom pravcu. Nalazi se na uređenoj levoj obali Tamiša, iza hotela Tamiš u bklizini nekoliko splavova restorana...


Sinoćni boravak u Vetrenjači je bio zaista izuzetan. Pošto smo imali rezervisan sto, mesto nije bilo problem. Čim otvorite vrata dočekaće vas prijatna atmosfera koja odmah otkriva da je vlasnik restorana sjajan poznavalac svog posla, a ako nije pauza čućete i prijatne zvuke šlagera i evrgrin hitova s kraja 60-ih, ali i 70-ih godina, pa i onih savremenijih..

Predjelo je bila znalački pripremljena projica, a za aperitiv smo uzeli (po preporuci vlasnika) domaću rakiju od kajsije. Nismo pogrešili. Ja sam još dva puta repetirao. Za jelo sam odabrao smuđa na žaru iako mi je sugerisano da ga probam na orly način. Svim ljubiteljima smuđa preporučujem oprez kod naručivanja ove ribe na pohovan način kao što je ala parizijen ili već pomenuti orli, jer smuđ ume da bude predmet falsifikata i da vam uvale umesto njega, recimo, oslića. Sinoćni smuđ je bio poveći oko 800 grama, ali sjajno pripremljen. Mala zamerka je što kao prilog služe krompir salatu koja, po meni, ide više uz soma, šarana i kečigu, odnosno uz masniju ribu. Uz smuđa najbolje idu lešo krompir i pirinač.

Uz jelo smo odabrali šardone iz Crne Gore odličnog ukusa i primereno ohlađen. Odličnan je u kombinaciji sa ribom.

I na samom kraju još jedna zamerkica. U Vetrenjači ne služe domaću kafu. Usluga je korektna, a toaletni čvor je vrlo dobar. Cena? Posle onako sjajne večere neće vam teško pasti. Verujte!