Preporučite restoran... - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 59 od ukupno 59
  1. #46

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Restoran Vetrenjača
    Pančevo

    Restoran Vetrenjača u Pančevu je skoro nemoguće videti ako iz Beograda dolazite u Pančevo preko starog mosta, ili idete iz nekog dela Banata u glavni grada preko Pančeva istim putem, ali u suprotnom pravcu. Nalazi se na uređenoj levoj obali Tamiša, iza hotela Tamiš u bklizini nekoliko splavova restorana...


    Sinoćni boravak u Vetrenjači je bio zaista izuzetan. Pošto smo imali rezervisan sto, mesto nije bilo problem. Čim otvorite vrata dočekaće vas prijatna atmosfera koja odmah otkriva da je vlasnik restorana sjajan poznavalac svog posla, a ako nije pauza čućete i prijatne zvuke šlagera i evrgrin hitova s kraja 60-ih, ali i 70-ih godina, pa i onih savremenijih..

    Predjelo je bila znalački pripremljena projica, a za aperitiv smo uzeli (po preporuci vlasnika) domaću rakiju od kajsije. Nismo pogrešili. Ja sam još dva puta repetirao. Za jelo sam odabrao smuđa na žaru iako mi je sugerisano da ga probam na orly način. Svim ljubiteljima smuđa preporučujem oprez kod naručivanja ove ribe na pohovan način kao što je ala parizijen ili već pomenuti orli, jer smuđ ume da bude predmet falsifikata i da vam uvale umesto njega, recimo, oslića. Sinoćni smuđ je bio poveći oko 800 grama, ali sjajno pripremljen. Mala zamerka je što kao prilog služe krompir salatu koja, po meni, ide više uz soma, šarana i kečigu, odnosno uz masniju ribu. Uz smuđa najbolje idu lešo krompir i pirinač.

    Uz jelo smo odabrali šardone iz Crne Gore odličnog ukusa i primereno ohlađen. Odličnan je u kombinaciji sa ribom.

    I na samom kraju još jedna zamerkica. U Vetrenjači ne služe domaću kafu. Usluga je korektna, a toaletni čvor je vrlo dobar. Cena? Posle onako sjajne večere neće vam teško pasti. Verujte!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #47

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Restoran "Bela Ruza" Srem. Mitrovica...po meni najbolji...
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  3. #48

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Evo ovo može da bude vodič VCafea kroz restorane, konobe, zalogajnice n ostalo po našoj zemlji a i šire...

    Preporučite nam neki restoran ili neko mesto gde ste jeli a koji vam se svideo... u vašem ili nekom drugom gradu Gde jesti a gde ne... gde ste čuli da je dobro, a gde ni prići blizu a kamoli pomirisati, bilo da se radi o vrhunskom restoranu ili klasičnoj pekari... ?

    Ne bi bilo loše i neki osvrt na cene, pa makar podatak da li su prihvatljive, pojačane ili je skoro za DŽ... da se ne bi neki našli u neprijatnim situacijama te prali sudove kako bi platili ceh... kao i šta nam to mesto sve nudi za pojesti... i šta od klope preporučujete...
    Uporediti restorane po Grckoj u turistickim mestima te one u novom Sadu ili Becu i Budimpesti uvek se maltene dobije isti zakljucak: krompir sada svi kupuju naseckani za pomfrit u nekoj veleprodaji. Salate kao salate dok je meso u zavisnosti od prometa restorana sa leda ili skoro sa njega.
    Cene su po porciji u proseku oko 5 euro do 10 euro naravno bez hleba
    razlika u ceni obroka ovih gradova je samo u ceni pica koje se naruci uz jelo.


    Ne bi preporucio nijedan restoran bar ne u NS ili BGD samo zato sto retko koji odrzi kvalitet

    Ali odusevljavaju me restorani tipa Rosenberger koji imaju samoposluzivanje tj. u zavisnosti koju velicinu tanjira odaberete tako i platite porciju,..za gladne idealno a i izbor je onda po ukusu a nista lepse kad sam sebi aranziras obrok prilogom i kolicinom koju odaberes.

    Nordsee je nesto predivno gde uz porcije ribe mozes uzivati u nepusackoj zoni.


    Pizzeria Bizzi brze pize naprave pred vama a i najjeftiniji su u Wien i to dosta od kao italijanskih pizerija

    picerije su nesto drugo a opet kad pronadjes onaj ukus koji te mami bez koga ne mozes proci tom stranom ulice to je vec a u NS je to picerija Borsalino sa malom bastom sa dve lipe
    Poruku je izmenio robert ns, 09.11.2008 u 20:58

  4. #49

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Meni je najbolji "Fontana" u Novom Sadu, obroci su obilni i dobra je posluga, a i ambijent mi se sviđa, a volim da odem i u Pogled na riblju čorbu

  5. #50

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Mama Mia,Vuk,Madera najbolja klopa u Bg

  6. #51

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Nekako slabo pamtim imena restorana a ne znam zasto ...ali ime jedno sam upamtio jer sam tamo najvise puta bio a to je po meni i najbolji restoran u Srbiji restoran "Kamiondzije"

    Sve je na najvisem mogucem nivou a o kvalitetu i ukusu hrane necu trositi puno reci zato sto je najbolja.
    Kobasicu od 1 metra uvek narucim nekako ne mogu bez nje. (malo je gej ova recenica ali rec je o hrani )




    RESTORAN KAMIONDŽIJE KVALITET U SVRLJIGU !

    Poruku je izmenio Aiko, 01.04.2009 u 22:44

  7. #52

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    Ja bi da dodam i restoran SIDRO,
    koji se nalazi ispod bescanskog mosta na samoj obali Dunava,
    tu redovno narucujem smudj orli,
    riblja pasteta kao predjelo je obavezna
    retko kad uspem da pojedem celu porciju,
    uz fino drustvo i tihu muziku tamburasa cete se lepo provesti,
    verujte mi,
    cena je pristojna.
    Prijatno!
    dobra preporuka...Odlican im je i pohovani som...

  8. #53

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Sokače, u Novom Sadu, iza Socijalnog.
    Ko je tamo bio i vranjanskom ambijentu u sred ravnice ili hrani našao manu, svaka mu čast. Bolje specijalitete sa roštilja, prebranac, razne zaboravljene salate nisam jela. Idealno mesto za one koji hoće da se obžderu. Ipak, broj prisutnih podelite sa 2 i za toliko ljudi naručite. I to će vam biti suviše.
    Jedina mana ovom restoranu je izbor pića. Nebitno od popijene količine, i od rakije i od vina će vas sutradan boleti glava. Prekoruka je - naručujte samo flaširano.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #54

    Odgovor: Preporučite restoran...

    hacijenda rodizio
    Poruku je izmenio Mish, 27.02.2010 u 01:39 Razlog: uklonjena slika sa photobucket-a
    & underpaid......

  10. #55

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Teško je izabrati samo jedan restoran i preporučiti samo njega jer ih ima stvarno dosta dobrih i prijatnih na pravcu Novi Sad - Beograd ali na osnovu svega što sam video i doživeo...... ipak Panta rei resaurant Beograd.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  11. #56

    Odgovor: Preporučite restoran...

    "Bakin Salaš" u Somboru, odnosno kad se izlazi iz Sombora i ide prema Bezdanu, sa leve strane je "Bakin Salaš".

    Da se dobro jede i pije dokazuje raznovrstan meni u kojem se između ostalog nalaze: čvarci, urkavica, švargla, šunka, kulen, kobasica, pihtije, kajmak, sir domaći i švapski, kiselo mleko, proja, paradajz čorba, podvarak, krompirača, štrudla, gibanica, ptičije mleko, krempita i specijalna bakina kocka, domaća rakija i domaće vino...

    Mi smo bili u prošlu nedelju, sačekao nas je gazda Danilo, izneo nam stolić za dvoje i postavio u prelepom dvorištu punom koje kakve starine. Doneo nam je litru domaće "Dudovače" (za koju kaže da je osvojio prvu nagradu na nekom takmičenju nisam zapamtila, nažalost) i rekao da se sami poslužimo . Dodovača je napravljena od ploda drveta starog 250 godina koji se nalazi u dvorištu salaša i pravi veliki hlad. Taman kad je poslužio rakijicu, baka iz kuhinje je viknula...gotove su pogačice sa čvarcima...naravno da smo dobili na tanjiru pogačice sa čvarcima...Na meniju tog dana su bile kolenice i ovčiji paprikaš, tako da smo odlučili da uzmemo i jedno i drugo.

    Ručak je poslužen bio u zemljanim tanjirima i doneto nam je domaće belo vino. Ručak je bio izvrstan, a bome i vino...Posle smo dobili lenju pitu i pitu sa jabukama...Samo reči pohvale imam, kako za jelo, piće, ugodnu domaćinsku atmosferu, tako i ca cene.
    Poruku je izmenio cvishna, 13.09.2009 u 12:16

  12. #57

    Odgovor: Preporučite restoran...

    "dilberov splav" u somboru... nema da nema, mozz' samo da nestane!
    & underpaid......

  13. #58

    Odgovor: Preporučite restoran...

    Restoran Lipa iz Kulpina.

    Preporučujem vam domaće vino iz Molovina, ragu čorbu, karađorđevu šniclu ili punjeno ćureće belo meso na roštilju

  14. #59

    Odgovor: Preporučite restoran...

    kad sam bila onomad zadnji put u Bgu, svratili do nalazista Vincha.. tamo na obali ima neki restoran, mnogo dobra riba, sasvim pristojne cijene nemrem se sjetim ni kako se zove mjesto, mada nemosh' fulat, jedino je na obali al ajd' da bubnem pa da ostanem ziva, mislim da se mozda zove "da vinchi" ...
    moomoo meee jooouu

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Preporučite knjigu
    Autor Zlatni mis u forumu Književnost
    Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 20:05
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 23:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 09:37
  4. Fin restorančić
    Autor Mater Vetru u forumu Online savetnik
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:35
  5. Preporučite mi dezodorans...
    Autor Mater Vetru u forumu Lepota
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.02.2007, 18:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •