Zelena pijaca... idete li?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Zelena pijaca... idete li?


    Spadam u one osobe koje obožavaju pijac ( a imam manje od 60 godina ) Kakav je to meni mali raj Najčešće idem sama i to u jutarnjim časovima (mada ponekad i kasnije), kotrljam moja kolica od tezge do tezge, i chatujem sa prodavcima Imam već otprilike ljude kod kojih godinama kupujem, baku za sir, jajaru and ostale, ali uvek prošvrljam i zadržim se duže nego što je potrebno... Znam samo da se svima diže kosa na glavi ako se potrefi da idu sa mnom, kao davim mnogo, pa su me zato i motorizovali... da ne teglim, nego kotrljam...

    Znam da dosta toga od zeleniša i voća ima da se nabavi i po marketima i hipermarketima, ali meni to jednostavno nema istu čar... A i uvek mi se činilo kvalitetnije... a i jeftinije, naravno.

    Evo i jednog korisnog sajta, pa ćete znati i cene otprilike... u vašem gradu ili nekom koji vam je bliži...

    Linkić

    Idete li na pijac ili upregnete nekog da to odradi za vas? Šta je ono zbog čega obavezno idete na pijac?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    idem, idem iako sam potpuni antitalenat kad trebam da odeberem nešto. zadrzim se nenormalno dugo, šnjufnem apsolutno sve šta mi treba, i na kraju uvijek uzmem nešto što je skuplje, a nije baš vrhunskog kvaliteta. znači na primjer, od kilo voća ili povrća, meni uvijek trećina bude ili trula ili malo nagnječena. ali ipak volem da idem...i uvijek postavljam istorijsko pitanje pred povrtlarskom dilemom: a jel vam ovo blitva ili špinat
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    i ja volim ali retko idem jer pre podne radim a nedeljom me mrzi da ustajem ranije a i baka uvek donese nešto pa mi nije neophodno da idem.
    Kad odem ostanem tri sata...volim da šnjuram i sve vidim usput sretnem nekog pa se lepo ispričam...čujem šta ima novo mislim na tračeve
    Češće idem na buvljak e tamo uvek nešto iskopam jeftino, zanimljivo, baš po mojoj meri....ma volim da odem pa makar ne kupila ništa.

  4. #4

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Od devedesetih sam zamrzela pijace. (Smučile su mi se od onog vremena kada su se počele na istoj tezgi prodavati jabuke, ulošci, margarin i gaće.) Od onda ih obilazim samo kada moram. Najpre sam iskorišćavala mamu koja je obavljala to umesto mene. Kada mi je otkazala poslušnost, nalazila sam najčešće neke muške prijatelje koji prosto obožavaju tete na pijaci (i upravo oni su mi uvek donosili sa pijace najkvalitetnije i najjeftinije). Međutim, sada su mi svi otkazali poslušnost (logično, svakodnevno kada se vraćam sa posla prolazim pored pijace), pa ukoliko neke artikle ne mogu da nađem u obližnjoj piljari, prinuđena sam da obavim i šetnju omraženom mi pijacom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Zelena pijaca... idete li?

    obozavam pijac!!! ali idem veoma retko ako poranim pre posla, jos nikog nema, a kad ja zavrsim sa poslom, na pijaci zavrsavaju i oni sto je ciste... nekada subotom malo okasnim na posao pa se zabusim na pijacu...ali joooj..malo je vremena..ja bi to mogla celo prepodne.....
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Daaaaa...svaki dan,jer mi je skoro pred nosem,vec me ljudi tamo poznaju,pa znam da mi nece uvaliti svakakve gluposti
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #7

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Ovde Ti Je Gde God Krenes Zelena Pijaca, Cak I Ako Zatrebas Nesto U Pola Noci
    Ja Idem Redovno Po Voce I Povrce

  8. #8

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Naravno da idem
    Idem na pravu pijacu i to u svako doba dana

    'pijaca ' mi je cak najomiljeniji deo u mega/hiper i sl marketima
    Lako cu,ako je do mene.........

  9. #9

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Pa dok sma zivela u drugom kvartu pijaca mi je bila preko ulice i isla sma skoro svaki dan po sveze,a onda sam uvardala kad je jeftinije pa sma isla dva puta sedmicno...
    Sad kad sma dalje ne idem osim ako mi trebaju svezi zacini jer me mrzi da teglim kese(a ja mnogo kupujem povrca) 20 minuta do zgrade,supermarket je ipak blize
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Ako ikome nedostaje pijaca, onda sam to ja Ovde su pijace retke, bar u delu u kome ja zivim. U hemiltonu postoji jedna "veca" pijaca ali u zatvorenom prostoru - dobro je opremljena, ali nije to sto bi moju dusu zadovoljilo. Kada sam u Novom Sadu - e to je milina. Iako mi je Satelitska pijaca najbliza, cesto idem na Futosku. Raj.... vidis zivot... Na tezgama, nema cega nema. U stanju sam, satima da svrljam po pijaci, i naravno uvek nadjem ono sto mi treba.
    neunistiva zlojebaba!

  11. #11

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    ponekad mada ima piljara na sve strane i proddavnica sa svezim voem i povrem preko cele godine .... foto.25.12.2005. eto tako je pred novu god ovde
    Prilog 436
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #12

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    pijaca,hmm,uwek idem na pijacu,skoro svakog dana i ne predstavlja mi problem nikada,u bilo koje vreme

  13. #13

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Oooobozavam da idem na pijac ! Volim da se muvam pored tezgi i da razgledam,obicno nesto i kupim ,mada mi nije uven neophodno ,pošto donesem sa sela uglavnom sve sto mi je potrebno.Al pijac , je pijac!
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  14. #14

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    I ja volim da idem na pijacu !
    Stvarno uzivam u razgledanju raznog voca i povrca, i naravno uvijek nesto kupim!
    Ne znam kako bih objasnila, ali zelena pijaca ima neki poseban duh i atmosfera mi je za 10!
    A volim i da papam svjeze voce i povce!
    Savrseno normalna djevojka

  15. #15

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Idem samo ako i bas moram i to vec pred kraj...

    Ne umem to ni sebi da objasnim....sva ta guzva i ljudi i sve to me cini jako nervoznom i onda samo gledam kako da zbrisem pre nego sto eksplodiram......
    Osudjena sam na piljare i supermarkete
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li idete na pecanje i gde?
    Autor Kunic u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 17:49
  2. Gde najcesce idete na more
    Autor Badza u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 29.12.2010, 08:46
  3. Idete li u muzeje?
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.11.2010, 18:08
  4. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02
  5. Da li idete u Crkvu ?
    Autor bobby u forumu Religija
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 20.02.2009, 18:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •