Zelena pijaca... idete li? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Volim da idem na pijacu i to da kupujem od onih starih baka a ne od preprodavaca sto donose sargarepu sa kvantasa.
    Ove bakice iznesu samo ono sto naberu u svojoj basti ili nakupe nesto jaja od svojih koka.
    Naravno, juzno voce bake ne gaje pa to moram da kupujem od preprodavaca ali nekako mi je lep osecaj da dok pazarim kod bakica malo i porazgovaramo i pitamo se za zdravlje itd.
    Volim inace da pricam sa tako starijim svetom (ovim nasim vojvodjanskim).
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #17

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Volim da idem na pijacu i to da kupujem od onih starih baka a ne od preprodavaca sto donose sargarepu sa kvantasa.
    Ove bakice iznesu samo ono sto naberu u svojoj basti ili nakupe nesto jaja od svojih koka.
    Naravno, juzno voce bake ne gaje pa to moram da kupujem od preprodavaca ali nekako mi je lep osecaj da dok pazarim kod bakica malo i porazgovaramo i pitamo se za zdravlje itd.
    Volim inace da pricam sa tako starijim svetom (ovim nasim vojvodjanskim).
    Kao što rekoh, baš volim da idem na pijacu, i odrasla sam pored jedne, meni najbolje i najlepše u gradu, pa taj tezgarski život poznajem do u sitne detalje. Tamo lepo možeš da vidiš kakav je naš narod Zadržali smo prodavce od kojih decenijama kupujemo, i koje su nasledila i njihova deca, ili su nam oni preporučili svoje komšije, pa uglavnom znamo šta kupujemo, kad nam je bitno. Moji roditelji jednostavno ne kupuju na drugom mestu uopšte, tamo imaju i svog mesara i sir i jaja, dosta toga, kao što su ih imali i baka i deka. Ko god da se od porodice odselio dalje, i dalje dolazi na tu pijacu u tu kupovinu jednom nedeljno.

    Zašto sam te citirala? Zato što sam tu priču čula milion puta. A već su i babe na pijaci naučile šta je marketing. Ima kupaca koji vođeni tom logikom, vide zgurenu bakicu na pijaci (postavio je sin - on sedi u bifeu sa taksistima preko puta npr) sa kilogramom blatnjave šargarepe ili tucetom blago ukakanih jaja pa požure da kupe sve "domaće" da bi kupili "zdravo" a i baka može da ide kući, žao im da se smrzava. Onda se baka kad im vidi leđa sagne pa iz tezge izvadi istu tu ponudu koju vrlo brzo proda istom jednom takvom kupcu koji voli samo "domaće" i tako u krug... Čast izuzecima, na koje, nadam se, misliš.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Ja obavezno idem na pijacu da kupim šta mi treba
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  4. #19

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Jedva se odvucem kad me nateraju. Cesto me teraju. Ne volim one seljake nista mi tacno ne izmere a ova moja kuci proverava, pa moram ponovo. Ili cu da ukinem odlazak ili cu njoj da ukinem vagicu. Nesto moram da napravim
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

  5. #20

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    gosn Pero,
    kupujte uvek po 200 grama vise,taman ce da bude kilo...
    cvecar ste,ima se...

    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Nema se. Sve pojeli ovi monopolisti iz garden centra
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

  7. #22

    Torba, ceger, zembilj...

    - Jednom kad te zapadne torba, nosićeš je dok si živ! - imao je običaj da kaže moj pokojni otac pre odlaska na pijacu ili nabavku hrane.

    Ko u vašoj porodici ide na pijacu i ko nosi torbu? Gde nabavljate namirnice i da li imate neke stalne dobavljače pojedinih artikala?

    Žurim, da ne zakasnim da kupim sir od Mire, moje sirarke, kako je od milošte zovem...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Torba, ceger, zembilj...

    Sve obavljeno već. Svi ustajemo baš rano svakodnevno.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Žurim, da ne zakasnim da kupim sir od Mire, moje sirarke, kako je od milošte zovem...
    A jel imaš i jajaru? Ja imam I na određenom mestu meso, sir kad su vrućine izbegavam pa kupujem fetu itd... al' kozji mladi je bruka! To je jedini mladi sir koji mogu da jedem.

    Svi idemo u nabavku, ja volim da idem sa svima, a sa mnom na pijac niko ne voli da ide (osim ćaleta, isti smo ), jer sam u stanju da ostanem dosta tamo Imam kolica pa kotrljam ako nešto više treba da kupim, (i najčešće kotrljam) ako treba da dokupim samo nešto onda pletenu korpicu "hvala ti bako" a za prodavnice imam green bags (pick n pay) jer plastične kese i kesice, pa u kesi kesa i na kraju 200 kesa - mrzim. Ne seku ruke, šta god da nosiš u njima lakše je, a te kesetine planeti naprave prilično štete pa ih mrzim još više Puna ratna oprema!

    U hipermarkete idemo porodično dva puta mesečno u velike nabavke i to je to

    Uglavnom, najstariji i najmlađi član najviše zabušavaju, a tako i treba. A ako neko slučajno ne može onda uskače drugi i tako to funkcioniše kod nas Svi vole da jedu pa nikom nije ta obaveza teška. Kome se prvom izlazi ujutru taj i kupi uglavnom sve. Poglavica bilduje džakove kad i ako treba, lubenice, dinje i ostalo posuđe jer Hijavatu još štedi.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #24

    Odgovor: Torba, ceger, zembilj...

    E sto meni nedostaju nase pijace i sva ta kupovina na komad. Ovde, obavezna vikend nabavka za celu iducu nedelju prerasla u obavezu, a jebes ti ista sto je obaveza. Ima i ovde pijaca, nije da nema, al daleko je to od onoga na sta smo mi navikli.
    A pre u nabavku smo isli svi bukvalno. Sve u skladu sa potrebama i zeljama pojedinaca ako se nekom nesto iste bas jako, e pa nema druskane da ce neko drugi da ide po tvoje artikle na pijacu.
    Sjecam se dok sam bio mali, tamo neki 1-2 osnovne, na putu od skole do kuce je bila pijaca. A na pijaci teta Zdenka sa najboljim vocem u gradu, ikada. Redovno nas je cascavala kad bi joj se uredno javili i pozeljeli dobar dan
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #25

    Odgovor: Torba, ceger, zembilj...

    .....bas volim da idem na pijac....najvise subotom ili nedeljom ujutru. Ukrcamo se u kola komplet - muz, dete i ja pa idemo laganice...biramo, kupujemo....i nikako da se vratim kuci samo sa onim sto mi treba. Uvek ispadnu plus dve tri pune kese

    S vremena na vreme znam i kad se vracam kuci s posla da stanem i kupim nesto sto mi treba. A tek sto mi je to uzivanje, jer nema guzve i mogu jos smirenije da uzivam dok setkam i pazarim.... Iz marketa i piljara ne kupujem zelenisa jer je skuplje i nije sveze...


  11. #26

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    ...volem pijac BASH! .....









    & underpaid......

  12. #27

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Ne volim pijacu
    Prvo sto ne volim guzvu
    Zatim nakupujem i vise no sto mi (trenutno) treba
    A i ne znam da biram...ako i odem za 15 minuta pokupujem redom...
    A i ne volim kada stanem recimo kod jedne bake da kupim nesto, imam osecaj da me ona pored nje kune sto sam bas kod njene susetke kupila...a ne kod nje

    Tako da sve sto mi treba kupim u marketu susedne zgrade
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #28

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Vi to vredjate moje dostojanstvo?
    Ma daj kakva pijaca neznam ni sta tamo ima bio sam jednom u zivotu kao dete.
    Tamo ide moja kuvarica da kupuje voce i povrce ja nikad tamo ne krocim a ni moji godine broje vec sigurno

  14. #29

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?


    Vaka slicna dovatim i pravac


    VoLemmmmm
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  15. #30

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    moje omiljeno mesto... dakle.... obozavam pijacu! Kada odem u Novi Sad, prvi obilasci grada su pijace! Volim da idem sama, da mi moji ne bi brojali koliko sam potrosila, ili da me ne bi pozurkivali! Mogu sate da provedem na pijaci. Idem od tezge do tezge, zagledam, pomirisem, popricam sa prodavcima, zatim odlazim u omiljeni deo pijace - sir i kajmak!
    E, onda na tenane kupujem sta god mi je potrebno! A guzva... uopste mi ne smeta! Ovde je toliko pusto, da sam zeljna zivota na ulicama, pijacama, parkovima...
    neunistiva zlojebaba!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li idete na pecanje i gde?
    Autor Kunic u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 17:49
  2. Gde najcesce idete na more
    Autor Badza u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 29.12.2010, 08:46
  3. Idete li u muzeje?
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.11.2010, 18:08
  4. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02
  5. Da li idete u Crkvu ?
    Autor bobby u forumu Religija
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 20.02.2009, 18:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •