Palačinke - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 44

Tema: Palačinke

  1. #16

    Odgovor: Palacinke

    Obozavam i jedne i druge. Slane - kecap, pavlaka, sir, sunka, sampinjoni a slatke - eurokrem i plazma
    Pored toga sto volim da ih jedem, volim i da ih pravim
    Evo, promenila sam potpis

  2. #17

    Odgovor: Palacinke

    Palacinke obozavam, i slatke i slane!!!

    Citat lady S kaže:
    Realno gledano, za pravljenje palacinki nije potreban neki poseban dar, niti zahtevaju poseban materijal... Spremaju se vrlo lako i za njihovo pravljenje ne treba mnogo novca, a ljudi ih mahom obozavaju.
    Mislim da bas zato sto ne zahtevaju ni puno napora, a ni puno novca, a pri tom su ukusne, jeste njihova car i prednost!
    Mogu i da se pohvalim da ih jako dobro pravim i da su mi jedno od glavnih poslastica (slatke naravno)
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  3. #18

    Odgovor: Palacinke

    Obozavam Capalinke

    Prosto mi voda podje na usta kad keva pocne da mlati tiganjem

    Volim slatke: Kremic ili secer ili orasi i secer Dzemic nesto ne volem.

    Sto se tice slanih.. Svidjaju mi se i one, al' mlogo vise volim slatke

  4. #19

    Odgovor: Palačinke

    Palačinke sa šamom

    SASTOJCI

    150 grama šećera u kristalu
    120 grama brašna
    1/2 litra mleka
    60 grama putera
    6 jaja
    NAČIN PRIPREME
    Umutiti 60 grama putera sa 60 grama šećera, pa dodati 6 žumanaca, brašno i mleko. Sve sastojke varjačom dobro umutiti. Umućeno testo ostaviti da odstoji oko 15 minuta. Palačinke pržiti kao i obične, ali samo sa jedne strane. Od belanaca i 6 kašika šećera umutiti šne, premazivati u tiganju svaku palačinku, uvijati ih i vaditi na tacnu.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  5. #20

    Palačinke

    Palačinke sa čokoladom

    Sastojci za 2 porcije
    125 g brašna
    1 jaje
    1 kašika ulja
    malo mlake vode
    kašičica soli i šećera

    Fil:
    čokolada
    eurokrem
    jagode ili voće po ukusu
    šlag po ukusu

    Priprema
    Testo za palačinke umutiti i ostaviti da odstoje oko 30 minuta, a zatim peći u dobro zagrejanom tiganju.
    Kada su palačinke ispečene namazati ih od kraja do kraja eurokremom i sklapati na trouglove. Na tanjir redati po tri palačinke koje ćete dekorisati istopljenom čokoladom i voćem, ko voli može se izmutiti malo šlaga radi dekoracije, a i ukusa.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #21

    Odgovor: Palačinke

    Pa volim ih ali u poslednje vreme ih ne spremam baš često, pošto je potrebno malo više vremena i strpljenja...
    Inače podjednako volim i slane i slatke...Od slatkih sa eurokremom a slane pizza ukus...

  7. #22

    Odgovor: Palačinke

    Još od detinjstva obožavam da jedem palačinke.Volim i da ih spremam i nije mi neki problem da časkom ispečem gomilu.Uglavnom su to slatke palačinke sa kakaoom ili sa eurokremom,mada su tu i orasi ...
    Ma volim ih na sve moguće načine mljac,mljac
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  8. #23

    Odgovor: Palačinke

    ih pa još one sa orasima, pa prelivene mlekom i zapečene u rerni, kolika sam se puta samo prežderavao od njih
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  9. #24

    Odgovor: Palačinke

    Palcinke volim i da pravim i da jedem!
    Mnogo vise pojedem slanih palacinki, a najcesce ih jedem sa sirom, sunkom i pavlakom, ali i slatke mogu da pojedem.
    To su obicno jedna ili dvije i to sa (za mene dobitna kombinacija) eurokremom, plazmom i cimetom!
    Zaboravila sam, slane obozavam i sa jogurtom i bijelim lukom!
    Mljac!

  10. #25

    Odgovor: Palačinke

    O palacinkama sve najbolje - VOLIM IH NA MILIJON NACINA. Najomiljenije "Carske palacinke" filovane tvrdim sirom i sunkaricom, zaprzene u prezli i prelivene sosom od pavlake (sa malo origana)...Mmmmmm
    neunistiva zlojebaba!

  11. #26

    Odgovor: Palačinke

    Probajte ovako:

    Slatke palačinke
    Prvi način:Testo klasično, a fil umutite žumanca na pari, prohladite i filujte palačinke sa tim kremom, odozgo ih pospite šećerom u prahu. palačinke moraju biti prohlađene pre filovanja, a u krem ubacite vanilin šećer.

    Druginačin: Testo klasično, a fil krem šlag sa mlekom ("C"), umutite, palačinke prohladite pa filujte, prelijte ih sa sirupom od višanja, ili sa ostatkom sirupa od slatka od višanja, isto se može iskoristiti i od jagoda.

    Možda prejako, ali na "gladno srce" leže.

  12. #27

    Odgovor: Palacinke

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Volim slatke palacinke sa kombinacijom pekmeza i pavlake
    recepat moje bake:

    ispeku se palachinke
    namazhu pekmezom od shljiva
    tako uvijene poredjaju u plehic
    premazhu odozgore sa pavlakom ili dve
    pospe shecerom i cimetom
    i staviti u rernu da se malo zapeche

    leleee..shto bude dobro
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  13. #28

    Odgovor: Palačinke

    Palacinke sa spanacem

    Sastojci
    Pečene palačinke
    Za fil:
    1 kg svežeg spanaća
    1/2 l mleka
    1/2 kašika brašna
    4-5 češnja belog luka
    so

    Priprema
    Spanać dobro oprati i staviti u proključalu vodu da se malo obari (2-3 min.). Iscediti vodu, spanać sitno iseckati i na zagrejanom ulju kome je dodata polovina kašike brašna i ispresovan beli luk malo propržiti. Dodati mu mleko, po ukusu posoliti i uz neprestano mešanje nastaviti prženje, odnosno kuvanje sve dok se ne zgusne tj. postane pire masa.
    Na pečenu palačinku naneti jednu kašiku mase i po želji je uviti (rolna, salveta itd.). Preko palačinke naneti sos napravljen od 2 kuvana jaja iseckana na kockice, dve kašike kisele pavlake, jedne kašike majoneza i 1 kašike iseckanog kapra (sve lepo izmešati).
    neunistiva zlojebaba!

  14. #29

    Odgovor: Palačinke

    Ja Volim Palacinke Samo Sa Eurokremom

  15. #30

    Odgovor: Palačinke

    Obozavam slatke palacinke sa eurokremom i plazmom, a odgore sladoled ili slag, pa malo preliveno sa cokoladom...mmmmmm

    Ali nesto bas i ne volim da ih pravim, pecem
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Palačinkoskop
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 14:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •