Zašto volite životinje?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 50
  1. #1

    Zašto volite životinje?

    Pitanje jednostavno... Dakle, koji su to razlozi, zašto ih volite... osim onog "zato što su ukusne..." ?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    pa zato što su male, a neke i velike. i zato što su lijepe. najviše volim one životinje što laju zato što su pametne i zato što uništavaju baštu, papuče i cipele i zato što za njima trava ne raste.
    e bre skvojka, kao da pišem sastav za školu. sva sam se preznojila.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    07 Odgovor: Zašto volite životinje?

    Meni su jako simpatične životinje kad su bebironi jaoj onda su mnogo slatki
    Inače volim mace kad se igraju onako ...vežem im na konac neki papirić pa ih zezam ili stavim ogledao ispred nje...ijaoj kakva je to faca
    Volim ih što im je krzno tako mekano i vole da se maze.
    Volim i kuce kad su pametnice.
    Ma volim sve životinje...valjda je prirodno da volimo životinje

  4. #4

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Zato sto mi je vecina veoma simpaticna (izuzetak su svi insekti ). Kad odem kod babe, pa kad mi maca sedne u krilo ....

  5. #5

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Mislim da prvo i pre svega chovek mora da poshtuje zivotinje i prirodu oko sebe da bi mogao istinski da ih voli.. Ako definishemo ljubav prema zivotinjama kao nekakav napad osecanja kad vidimo kucu ili macu to po meni ne povlachi definitivno i istinsku ljubav prema zivotinjama... Mislim da sam vec negde rekao da ljudi prvenstveno vole zivotinje sa kojima mogu da se identifikuju, sa "lepim","pufnastim" i "pitomim" kuchichima, machichima, zechichima koji ih asociraju na druge ljude ili decu..preterano se emotivno odredjujuci prema njima.. pri tome mrzechi npr misheve zmije ili zzabe i druga, manje "atraktivna" stvorenja shto, po meni, pokazuje sushtinsku nezaintersovanost za svet oko sebe, jer se na kraju ispostavlja da kroz identifikaciju u zzivotinjama oko sebe zapravo trazimo i volimo sami sebe shto je odraz sushtinske sebichnosti.. Ochekujemo od nahseg psa da nas prihvati i da nas voli, volimo to shto on nas voli i trazimo u njemu nekakve tragove ljudskih osobina kakve zzelimo, praveci od psa ono shto on u sushtini nije ... A kad se sve sabere chini se da nas vezuje jedino ljubav prema nama samima...

    Naravno sve ovo ne znachi da trazim od ljudi da svoje pse puste da se sami odgajaju i vaspitavaju ili da, sachuvaj boze, ne treba da imamo kucne ljubmce. Pas je vrsta koja je stvorena i prilagodjena za takav odnos sa chovekom i prirodno je da se jedno drugom prilagodjavamo.. Samo kazem da treba imati pravog poshtovanja prema njemu..

    Pas nije igrachka, a nije ni malo dete.

    Medjutim ako definishemo ljubav prema zzivotinjama ipak kao poshtovanje, onda vishe volim da ih vidim u prirodnom ambijentu, i vishe volim da znam da priroda josh uvek moze da im omoguci da zive nesmetano i bez ikakvog kontakta sa chovekom... I ne treba mi za to poseban razlog.

    Au al sam izfilozofirooo

    aj da skratim, volem sve zzivotinje..

  6. #6

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Ja volim sve životinje bez obzira kako one izgledaju. Volim ih jer nikada ništa neće uraditi iz zle namere i jer ih kroz život vode samo instinkti i borba za opstanak, iskrene su. Nisam komplet razočarana u ljude, ali mislim da je i bubašvaba i bolja i lepša i pametnija od nekih primeraka, koliko je god neko nepoštovao i koliko god nekome bila odvratna.

    Volim ih jer leče
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da prvo i pre svega chovek mora da poshtuje zivotinje i prirodu oko sebe da bi mogao istinski da ih voli..
    I ja mislim da su kucni ljubimci bolesna stvar. Kao nadrkas se na kevu, pa ne pricate, pa razvlacis kucu kod koga ce kao saveznik da stane. Pa da "pametno gleda". Ptice u kavezima, kerovi na spratovima...kastrirani, kupirani, ribe u 1l vode i td..e daaa i kornjace u nekoj petronijevoj solji sa plasticnom palmom. Mislim da zivotinje nisu zelele taj "Matrix". Al' covek svasta radi iz ljubavi...pa oce i da prisvaja.
    A moze ta ljubav da se pretvori i u zoloski vrt. Tamo ih ljudi "vole" tako sto ih gadjaju smokijem i ubijaju im instinkte pa kao udje cova kod krokodila..ma da, a ovaj se najeo ko prase i ne mrda. Mislis lutka, a dosao si da vidis zver. Samo kad se setim prljavog belog medveda dodje mi da ih pustim po gradu da uzvrate udarac ljudima. I sve zbog gradske dece koje se upisaju kad vide ovcu prvi put u zivotu kad krenu na ekskurziju, pa pored puta. Eto sad ih vode na salase....to je ok.
    Neke volim da vidim u prirodi, ali neke volim i pojesti. I zivotinje se instinktivno jedu medjusobno. I povredjuju se. U sustini su glupave, sem za svoje uslove i staniste. Zato su zivotinje. Mislim, ako mama medved bezi sa mecicima da ih tata medved ne pojede onda je tesko reci da nebi one nikome da naude namerno. Ili dodju skakavci pa snishte letinu. U tom slucaju se i plasim zivotinja. Jednostavno zivotinje nemaju karakter. Dakle nije prgav, miran , ne laje... nego je glupav i nije mu tu mesto. A nije ni dresiran i nema korpu i kenja di stigne.....

    Skoro do gimnazije sam redovno isao na vikendicu, vikendom
    E tamo imas orlove, zmije, zabe, gustere, zercove, fazane....buba trilion... divota prava. Cak sam jednom video lane i prisao na 15-tak metara. To su zivotinje! U svom okruzenju. Moj brat je prilazio gusteru "20min" i mazio ga... da da..onog zelembaca (inace se zivotinje lepe za njega. Uvek navabi macke )
    I domace zu zivotinje za razmatranje. Kod ujaka na selu je nekad bio konja, al' sam bio mali pa ih nisam jahao . Imao je i kravu prvakinju, pa je neki mesar uzeo za kobasice. Mleko inace daju svinjama jer se ne isplati da voze u mlekaru. Prasici grokcu, pilici trce po dvoristu, guske curke..ma svega. I sve je to lepo i sve je to deo zivota. Covek je nekad prisustvovao svinjokolju, pa je razumeo da je to za hranu i nije dovodio u pitanje humanost. Svaka zena je davila pilice. A sad urbani vegeterijanac (jer na selu takvih nema) pametuje sa distance i predstavlja im svoju izopacenu "ljubimac" ljubav.

    Ja sam i planinario nekad. Pa idite ljudi kod zivotinja, nemojte ih vuci u grad.
    Naravoucenije: Volim ja mrave, ali ne na IX spratu
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  8. #8

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Evo da ne bude blef, mi njoj virslu, a ona nama pozira jedno 30min. Zene
    Dolazila je tako jedno dve nedelje.
    I sve to kod Cortanovaca! Isekli sumu kod dunava, pa zivotinje pobegle u vikend zonu.
    Ja ovo zovem kontaktom sa prirodom. I tako male stvari mogu da te usrece i da budu lepo secanje.

    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #9

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Koliko ja znam lisice prilaze na blize od 20 metara choveku samo kad imaju besnilo, koje se kod njih tako maniestuje...!?! Pa chim se konstatuje tako neshto odma se alarmiraju lovci i veterinari i bezmalo proglashava podruchje zarazzeno besnilom na keca! Dont do it any more!

    Ne bih ishao tako daleko da drzzzanje kucnih ljubimaca posmatram kao bolest. Tachno da oni mozda nisu hteli da budu tu ali nekima svakako nije loshe. Dokle god rastu, napreduju i razmnozzavaju se znachi da im nije loshe.. Ono shto ja osudjujem je pogreshan odnos prema zzivotinjama uopshte pa i gledano kroz odnos prema kucnim ljubimcima..

    Ja imam trenutno psa a inache sam kroz kucu proveo desetine vrsta i primeraka mali i velikih zzivotinja i misleci i ne misleci o nekoj etici..a kada se radi o ribicama u akvarijumu imale su sve uslove za rast i raznmnozzavanje shto su uspeshno koristile.. Skalare sam na primer uspeshno razmnozzavao, a prilichno su teshka vrsta za tako neshto. Shto znachi da se svakako nisu muchili.


    Prema tome, odobravam drzzanje ljubimaca u kucama, bash iz razloga kako svest o zzivotinjama ne bi izumrla iz prosechnog, urbanog, gradjanina.

    Shto se tiche vegetarijanstva, razumem ga iako najvishe volim da skrkam przenu slaninicu. Medjutim, to shto su nekada zzene davile pilice nije razlog da danashnje vegetarijance smatramo za neshto veshtachko i isforsirano.. Nashe bake su chuvale goveda, chuvale i davile pilice jer drugog izbora nisu imale i to im je bilo normalno. Ali "malo davnije" nashi chukundedovi su se klali i ubijali i to je bilo normalno... e s obzirom da se i dalje koljemo i ubijamo, mozemo sebi priushtiti makar kakav civilizacijski pomak, pa tako i nachin na koji ce pojedinci zziveti i postojati..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 12.11.2006 u 19:36

  10. #10

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    A sad urbani vegeterijanac (jer na selu takvih nema) pametuje sa distance i predstavlja im svoju izopacenu "ljubimac" ljubav.
    Pa mislim da grešiš kad kažeš da na selu nema vegeterijanaca. Mnogo manje nego u urbanijim sredinama, jer između ostalog, onom koji ceo dan kosi ili cepa drva u planini nije dovoljno da se najede zeleniša iz njive da bi ceo dan imao energiju za to što radi, voleo i poštovao on životinje ili ne, ali svakako ih ima i bilo ih je, bez obzira da l' su im babe klale kokoške, ne možeš biti tako isključiv. I ne znam zašto se vegeterijanstvo uvek vezuje uz "urbano" ili "moderno", kad su ljudi bili vegeterijanci i pre 1000 i više godina... I Da Vinči, i Edison i Pitagora i Tolstoj i Gandi i Ajnštajn i Tesla i Van Gog i Sokrat... čudo nepoznatih ljudi kroz istoriju... I ja. Odrekla sam se mesa i nisam izopačena, imam kućnog ljubimca, ne volim zoološke vrtove, više volim da ih posmatram u prirodnom okruženju, a svakako su mi draže životinje koje čovek ni na jedan način ne može podmititi.

    A to da skakavci preplave neku livadu iz zle namere... to neću da komentarišem.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Da, al skakavac ume da zadje i u rukavac, e to je zajebano..

  12. #12

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam trenutno psa a inache sam kroz kucu ...
    Nisam bio egzaktan. I nadam se da pod "kuca" ne mislis na stan. E tu je razlika. Drzanje u stanu mi je bolesno.
    Pas je za dvoriste.... i pas je vec pripitomljen. Nema gde da ga vratimo u prirodu.

    I da, covece, ova lisica nije besna.... rekoh da su posekli sumu predhodno. Pa su zivotinje bile u tranzitu. Besna zivotinja ima slinu oko usta u kojoj su bakterije, pa se prenesu preko ugriza. Jedina slicnost sa besnilom je sto je zivotinja u blizini coveka. i da znas, ona je skakala na najmanji pokret. I prisla je tek za par dana.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  13. #13

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Nisam bio egzaktan. I nadam se da pod "kuca" ne mislis na stan. E tu je razlika. Drzanje u stanu mi je bolesno.
    Pas je za dvoriste.... i pas je vec pripitomljen. Nema gde da ga vratimo u prirodu.
    Stan, jbga. Lakshe mi bilo da nabavim malog psa nego da nabavim dvorishte na osmom spratu, za mastina Bolesno? Pa dobro .. Ako je to bolest nek bude najgora koja ce me ikada strefiti.

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    I da, covece, ova lisica nije besna.... rekoh da su posekli sumu predhodno. Pa su zivotinje bile u tranzitu. Besna zivotinja ima slinu oko usta u kojoj su bakterije, pa se prenesu preko ugriza. Jedina slicnost sa besnilom je sto je zivotinja u blizini coveka. i da znas, ona je skakala na najmanji pokret. I prisla je tek za par dana.
    Dooobroooooooo.. nisam siguran u konkretan izgled lisice, znam samo da je bilo sluchajeva da ona udje chak u grad i pridje i umiljava se nekom detetu i bez da ga ujede, a da se kasnije ispostavi da je bila besna..

    OK tranzit. Sve jedno, zanimljivo. Sreca pa nije bilo medveda u toj shumi, mozda bi mazno malo vishe od virshle. Senf na primer.

  14. #14

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I Da Vinči, i Edison i Pitagora i Tolstoj i Gandi i Ajnštajn i Tesla i Van Gog i Sokrat... Odrekla sam se mesa i nisam izopačena, imam kućnog ljubimca,
    A to da skakavci preplave neku livadu iz zle namere... to neću da komentarišem.
    Hmm, ovako... nebi da pretvorim u raspravu.
    Poznate licnosti nisu modul za navike, vec za ono zasta su poznati. A vegeterijanci kao grupacija naravno vole da predstavi ovakve velicine u svojim redovim. To mi zvuci kao promocija pahuljica...pa kao, jeo je i Tesla. Ne smem ni da pomislim sta sve rade poznate licnosti. Evo iz neke emisije:"Bio je visok skoro 2m, a imao je jedva oko 70kg.Hranio je se kao vegeterijanac i odbijao je bilo kakvo rukovanje s ljudima."
    Niko nije izopacen... daleko od toga. Moj utisak vegeterijanaca koje poznajem je preterani ponos u vezi ishrane i nametljivost. (nemoj se prepoznavati jer tebe ne znam ) Osecam se pored njih kao opaki mesozder. A jedem meso zaista umereno. Zasto bi me iko pitao zasto jedes meso, ako je pravo pitanje zasto ne jedes meso?

    Ima onaj vic: Nisam vegeterijanac zato sto volim zivotinje vec zato sto mrzim biljke.

    A za skakavce sam se zaleteo , ali poenta je da zivotinjski i ljudski karakter nije za poredjenje. Cak tvrdim, postoji eventualno kod nekih sisara. Ne moze biti da pas "voli" svesno i namerno. A da sve negativno radi nesvesno. To je bilo neko moje poredjenje..al' ajde....

    Da te malo oraspolozim, evo zanimljivog teksta o ishrani.
    http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 12.11.2006 u 21:07
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  15. #15

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Stan, jbga. Lakshe mi bilo da nabavim malog psa nego da nabavim dvorishte na osmom spratu, za mastina Bolesno? Pa dobro .. Ako je to bolest nek bude najgora koja ce me ikada strefiti.
    Ok, sad si se uvredio. Mozda je "bolestan" gruba rec.
    Krajnji oblik drzanja ljubimca u stanu je meni ne shvatljiv jer je covek pripitomio psa, onda ga izukrstao da mu bude lep i pametan. I oduzeo mu svu slobodu stavivsi ga na terasu. Pored toga nije mi higijenski da pas sedi gde i ja. I nebih mogao da mu perem sapice posle svake setnje. Ako je pametan, nek se sam opere. Jednostavno mu nije tu mesto. Zapravo mi je zao zivotinje.
    Mali psi na jedan travnjak, veliki na drugi, pitbulovi na treci, a deca na beton.

    Znas li da su kazne za ne pokupljen kuceci "poop" i ne nosenje pribora (rukavice i kese) do 700 eura u Francuskoj? To je civilizovani kompromis. Pola ljudi bi napustili svoje ljubimce da moraju da skuplja "kaku".
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 12.11.2006 u 21:09
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Životinje od A-Z
    Autor azus u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 360
    Poslednja poruka: 05.11.2019, 18:12
  2. Preparirane životinje
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.01.2014, 17:27
  3. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  4. Kviz - Volite li životinje?
    Autor silvia u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:27
  5. Životinje za maženje i životinje za klanje
    Autor Crazy Angel u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.10.2007, 21:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •