Zašto volite životinje? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 50
  1. #16

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Što se tiče posta pre ovog iznad, tu malo i skrećemo sa teme i već počinjemo da pričamo o zdravlju... a tema o vegeterijanstvu već postoji na zdravlju, pa tamo možeš reći šta misliš o tome

    I nisam navela poznate ličnosti kao modul za navike, niti sam ih predstavila zbog toga što su veličine... pomenuh i čudo nepoznatih ljudi, među kojima sam i ja, a to što sam među njima svakako nije razlog što je to bio tamo neki Tesla. Samo sam htela da kažem da je vegetarijanaca bilo uvek. To što sam ja odlučila da životinje ne jedem, ne znači da ih volim više od tebe, ali isto tako ne znači da me neko može nazivati nametljivom, bolesnom ili preterano ponosnom (nemoj se prepoznavati, navikla sam).

    Volim ja i biljke, toliko da bi najradije živela od Sunca samo, da mogu. Ali nekako mi je lakše kad znam da će na mestu te ubrane jabuke izrasti nova. Nemam moć da napravim jagnje, pa prema tome ne mogu ni da ga uništim ali imam moć da zasadim drvo ili pasulj... tako ja gledam na te viceve.

    Stvarno nema smisla da se raspravljamo, niti ja to volim, voli ti životinje na svoj način, a ja ću na svoj. Bitno je da ih poštujemo. I hrani se kako hoćeš. A to što se osećaš kao opaki mesožder... jbga ljudi se pored mene tako ne osećaju, ne znam sa kakvim se vegetarijancima ti družiš.

    Što se tiče članka, baš si me oraspoložio mada ne vidim neku preteranu vezu sa ovom temom...

    Inače, spadam u onu drugu polovinu ljudi koja ne bi napustila svoje kućne ljubimce, šta god da treba da uradi za njih ili za okolinu. Na žalost, ovde je sredina takva... padne par bombi sa neba, a ti izbaciš onoga ko ti je do juče bio član porodice na ulicu. Nisam ta.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #17

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Ok, sad si se uvredio. Mozda je "bolestan" gruba rec.
    Krajnji oblik drzanja ljubimca u stanu je meni ne shvatljiv jer je covek pripitomio psa, onda ga izukrstao da mu bude lep i pametan. I oduzeo mu svu slobodu stavivsi ga na terasu. Pored toga nije mi higijenski da pas sedi gde i ja. I nebih mogao da mu perem sapice posle svake setnje. Ako je pametan, nek se sam opere. Jednostavno mu nije tu mesto.
    Mali psi na jedan travnjak, veliki na drugi, pitbulovi na treci, a deca na beton.

    Znas li da su kazne za ne pokupljen kuceci "poop" i ne nosenje pribora (rukavice i kese) do 700 eura u Francuskoj? To je civilizovan kompromis. Pola ljudi ni napustili svoje ljubimce da mora da skuplja "kaku".
    Prerastao sam vredjanje na toj frekfenciji tj pojedinachne rechi umem da skontam kroz kontext koji nje uvredljiv... Kuche je sa mnom u sobi i nije na terasi, a bogami po nekad je chistiji nego ja. Jedini razlog shto ne spava sa mnom u krevetu je shto je jako mrzovoljan kad ga sluchajno probudish. Takva je vrsta. Nikad ga ne bih nazvao glupavim. Onda su i deca glupava, samo zato shto ne znaju sve shto znaju odrasli? Glupav? Svakako ne moze da me pobedi u shahu, ali sve jedno, glupavost je glupava kvalifikacija. KAo shto rekoh, pas je pas i ne interesuje me njegov koeficijent inteligencije po ljudskim merilima.


    Ima ljudi koji drzanje kuchicha ne smatraju higijenskim, ali bez uvrede, ono par ljudi koji su se vechito mrshtili na moje kuche u liftu u sushtini su bile gospoDZe direkt uvezene sa sela koje su u mladosti nauchile da su kuchichi = dzukele pune buva vezane negde u choshku dvorishta u sopstvenom izmetu i u chiji choshak idesh samo da im iz daleka dobacish malo kostiju i ostalog djubreta sa stola..

    Ima i ljudi koji su zapushteni prljavi i smrde ..bash smrde.. i brat bratu, svi okrecemo glavu i nikad nismo zastali da pomognemo ..nekako.. ljubitelji i neljubitelji zzivotinja.. istinsko je pitanja da li bi smo njih pustili u kucu ili su i oni previshe glupavi? ili smo mi generalno bezosecajni i samozzivi..... Tachno je da postoje institucije koje se njima bave, nismo duzni da se staramo o svakom nesrecniku sa ulice.. ipak, oni imaju loshiji tretman i od bilo koje lutalice.. jer lutalice gotovo redovno, bar neko hrani..

    Dalje...Kaka da se skuplja sa travnjaka? U mom kraju morao bih prethodno da razgnem smece da bi doshao do trave, i otklonio govance velichinje jezzovog koje se i onako raspadne za par dana. U centru grada, zna se. Skupljanje ili jednostavno zabrana shetanja kuchicha po Knezu.

    Deca na beton? Ne bih ih ogranichavao na tako neshto. Shto se mene tiche mogu slobodno da se zavlache po zzbunju, travi (chak i tamo gde kuchichi kenjaju) blatu.. tako se stiche i jacha imunitet a ne sterilnoschu. A ne bih voleo ni da mi (eventualni) sin bude retardo koji po ceo dan pika samo fudbal na nekom betonu.

  3. #18

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Zato što su to nesebična bica koja vas vole, čuvaju vas, drugari su vam,deo porodice, umeju da vam se obraduju, da vam se umiljuju kad osete da ste tužni, da nas oponašaju ne bi li vam bili draži...

  4. #19

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Svojom pojavom objasnjavaju razlog postojanja.
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  5. #20

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    zato jer ne mogu da se zamislim bez njih, slatki,umiljati,dobri,poslusni....i verni.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #21

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Nebi mogla da zamislim svoju kucu bez zivotinja.
    Jednostavno bi bila prazna.
    Od detinjstva sam okruzena sa njima i delila sam im ljubav i paznju ,tako se to nastavilo i do dana danasnjeg.Zar nije lepo kad dodjete kuci a vas pas vas pozdravi veselim lavezom,a macka vam se umiljava pored nogu (hocete sve da padnete preko nji).Verni su ,druzeljubivi ,kad ste tuzni tu su da vas razonode svojim nestaslucima....
    ne da ih volim ... ja ih obozavam
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  7. #22

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Prosto receno volim ih-a zasto ,pa volim ih, ma, ni sam ne znam zasto...Eto, usadjeno mi u krv da uzivam kad vidim lepu kucu,macu,zeku,...i eto.
    ...................

  8. #23

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja volim sve životinje bez obzira kako one izgledaju. Volim ih jer nikada ništa neće uraditi iz zle namere i jer ih kroz život vode samo instinkti i borba za opstanak, iskrene su. Nisam komplet razočarana u ljude, ali mislim da je i bubašvaba i bolja i lepša i pametnija od nekih primeraka, koliko je god neko nepoštovao i koliko god nekome bila odvratna. Volim ih jer leče
    upravo tako volim ih iz sveg srca jer su divne i mnogo inteligentnije nego sto mozemo i predpostaviti

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Zato što su to nesebična bica koja vas vole, čuvaju vas, drugari su vam,deo porodice, umeju da vam se obraduju, da vam se umiljuju kad osete da ste tužni, da nas oponašaju ne bi li vam bili draži...

    slatka bica koja i te kako znaju sta znaci ljubav i jos puno toga

    posmatram ih/studiram ih/ jako sam zainteresovana za tumacenje njihovog ponasanja /psyhologiju zivotinja imam veliko za sve njih
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  9. #24

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    zasto volim zivotinje?
    najvjerovatnije zato sto su u glavnom sve bespomocne a aonaj ostatak koji nije ne pita se za svoj zivot nego o njemu odlucuju ljudi koji zive na zemlji kao i zivotinje i imaju ista prava na zivot kao ljudi medjutim covjek ako ubije covjeka ide u zatvor a aqko ubije zivotinju ne ide a zivotinja ako ubije zivotinju uspavaju je misleci da je bijesna i isto tako i ako ubije covjeka. znaci covjeka nece uspavati niti jednog zlocina (cast izuzetcima) a zivotinju hoce.
    u svakom zlu ima nesto dobra

  10. #25

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Zato sto su najbolji sagovornici.... saslusaju me, samo uz klimanje glave A ja im mogu vazdan besediti... one ce me samo gledati, onim svojim otvorenim, nevinim i vernim pogledom Moje drage zivotinjice, znaju da cu im pruziti udobnost, paznju i negu, i svojim ponasanjem pokazuju zahvalnost.
    Volim zivotinje, jer one vole mene.... ja ih ne povredjujem, niti one mene

    neunistiva zlojebaba!

  11. #26

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kuche je sa mnom u sobi i nije na terasi, a bogami po nekad je chistiji nego ja. Jedini razlog shto ne spava sa mnom u krevetu je shto je jako mrzovoljan kad ga sluchajno probudish. Takva je vrsta. Nikad ga ne bih nazvao glupavim. Onda su i deca glupava, samo zato shto ne znaju sve shto znaju odrasli? Glupav? Svakako ne moze da me pobedi u shahu, ali sve jedno, glupavost je glupava kvalifikacija. KAo shto rekoh, pas je pas i ne interesuje me njegov koeficijent inteligencije po ljudskim merilima.


    Ima ljudi koji drzanje kuchicha ne smatraju higijenskim, ali bez uvrede, ono par ljudi koji su se vechito mrshtili na moje kuche u liftu u sushtini su bile gospoDZe direkt uvezene sa sela koje su u mladosti nauchile da su kuchichi = dzukele pune buva vezane negde u choshku dvorishta u sopstvenom izmetu i u chiji choshak idesh samo da im iz daleka dobacish malo kostiju i ostalog djubreta sa stola..


    Ja imam ogromnu terasu u stanu...al eto moj pas bas ne voli nesto da izlazi jer ne voli da bude sam....i iskreno da imam dvoriste bilo bi mi zao da ostavim psa napolju...uvek bih razmisljala kako je njemu sad tamo...sam...dal mu je hladno...(ok, za neke ovo zvuci mozda debilno, al kad imate kucnog ljubimca on postaje clan porodice)
    Komentare drugih osoba u pocetku(pa i sad...) sam veoma ozbiljno shvatala, pa i uvazavala, zato psa nikad bez povodca ne pustam u ulaz (iako veoma dobro zna da razume komandu "pored" i "stani"), jer zaista mi postaje zamarno da gledam kako doticne persone kolutaju ocima a puni su mrznje prema sebi samima a o drugim zivim bicima i da ne razgovaram...
    Volim sve zivotinje...al bas sve...pa cak i one kojih se plasim, jer i one uspeju da me rasplacu ako ih vidim bespomocne...

  12. #27

    02 Zašto volite životinje?

    .. ..
    ..volim zivotinje jer postujem njihovo postojanje i ne zelim zlo kao ni ljudima tako ni njima..
    ..niti ih jedem - niti ih drzim..
    ..imaju pravo na slobodu kao i mi..
    ..volim da ih gledam i da se ponekad igram sa njima..
    ..jos pogotovo dok su malecki ..
    ....

  13. #28

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Da li bi mogli da zamislite zivot bez zivotinja... da li mozete da zamislite jedan dan bez cvrkuta ptica, sumu bez razigranih malih zivotinjica: zecica, rakuna, lisica... ili opet Afriku bez slonova, lavova, zirava... Zamislite zivot bez "Tih divnih stvorenja". Zasto treba da volimo zivotinje... Zato sto i one imaju zivot, a svojim zivotom ulepsavaju i nas, kao i svet u kome zivimo!
    neunistiva zlojebaba!

  14. #29

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Zato şto mi krene voda na usta kad ih vidim u tanjiru sa salaticom
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #30

    Odgovor: Zašto volite životinje?

    Zato sto su mi sve zivotinje (ok, skoro sve ) tako slatke... Pogotovo one malecke..
    Imam tri psa u Srbiji, jednu zenku i njena dva mala kucica... I obozavam ih, tako su umiljati, stalno bi da ih mazim...
    Zivotinje po meni ulepsavaju svet, bez zivotinja bi bio dosadan i prazan.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Životinje od A-Z
    Autor azus u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 360
    Poslednja poruka: 05.11.2019, 18:12
  2. Preparirane životinje
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.01.2014, 17:27
  3. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  4. Kviz - Volite li životinje?
    Autor silvia u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:27
  5. Životinje za maženje i životinje za klanje
    Autor Crazy Angel u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.10.2007, 21:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •