Haos na radnom stolu
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 50
  1. #1

    Haos na radnom stolu

    Imate li radni stol ispunjen gomilom papira? Čuvate li kopije starih dokumenata? Skupljate li raznovrsne reklamne materijale, brošure iako ih već godinama niste otvorili? Trebaju li vam sati da biste između gomile pronašli ono što vam je potrebno?

    Postoje osobe koje skupljaju gomile stvari oko sebe. Njima je teško bilo što baciti u smeće, jer im se čini da će im kad-tad to ipak zatrebati. Ako ih zapitate zašto ne srede tu kramu na radnom stolu, oni vam kažu kako je to kreativni nered. Navodno se dobro snalaze samo u toj zbrci.

    Doduše, ponekad im trebaju sati da bi pronašli neki podatak, mogu im proći dani u potrazi za zagubljenim dokumentima (koji su, inače, tu negdje), a znatni dio dana troše u razvrstavanju papira s jedne na drugu gomilu. Malo karikiramo, ali slika je mnogima poznata...

    Sređivanje papira nema samo praktičnu korist: više reda znači bolju preglednost, a to donosi veću produktivnost. Sređen stol ukazuje da za njim sjedi osoba koja zna "stvari postaviti na svoje mjesto". Doslovno i preneseno. Naime, kažu da nered na stolu, među papirima, u kući ukazuje na izvjesnu dozu nesigurnosti. Da nered među stvarima ima veze s neredom u glavi. Gomila starih stvari guši prostor u kome živimo ili radimo. Odnosno, kada smo spremni baciti kramu na neki smo način spremni odbaciti i dio "bivšeg" života, odnosno prošlosti. Raščišćen radni stol ukazuje da smo završili jedan posao pa možemo početi drugi. Da stvari držimo pod kontrolom.



    I moderna psihologija i mnoge tradicionalne discipline vjeruju da nije dobro sakupljati stare svari. Tradicionalni feng shui smatra da je ono što je loše za jednu osobnu, sigurno dobro za neku drugu. Ako neku stvar niste koristili tri godine, ona vam sigurno ne treba i vrijeme je da je nekome darujete ili bacite (teško je pretpostaviti da bi tko trebao kataloge od pretprošlog Božića i da bi oni mogli koristiti ikome osim reciklažnom dvorištu).

    Većina nas nema baš sređene stolove i bez obzira što se povremeno izgovaramo tzv. kreativnim neredom, većina se dobro osjeća kad se konačno uhvati u koštac s tom gomilom i kad barem polovina "kreativnog nereda" ubrzo završi u smeću. Većina će tada priznati i da se sljedećih dana osjeća poletnije i radišnije. Čim sjednemo za stol, imamo bolji pregled nad time što bismo i kako mogli napraviti. Doduše, ubrzo na stolu ponovno zavlada nered, ali tada barem mirne duše možemo skupljati nove papire.
    N.K.K.


    ovako nekad bude i na mom stolu

  2. #2

    Odgovor: Haos na radnom stolu



    Kod mene je tako uvek iako svaka dva meseca rsedjujem sto i bacam ooooogrrrrrroman visak papira opet je uvek u haosu...
    Sad imam dva stola,jedan je sredjen,drugi u haosu ali mora tako,sta da radim,kad dok crtama nesto uvek mi zatreba i ono od pre neki dan...
    Ali mislim da radim tako neki kanc posao da bi bilo uredno,mislim lakse je sve srediti sa fasciklama u boji i samo vadis onu koja ti je potrebna,ili po predmetima...
    Ovako kod mene ce uvek biti kreativni nered kao i kod svih mojih kolega
    Mi(arhitekti) bar imamo ispirku
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Kod mene je sve kao u apoteci... Cisto i sredjeno i poredjano sve pod uglom od 90 stepeni.

  4. #4

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    brosure, flyeri i slicne papirne gluposti se zadrzavaju na stolu ne duze od nedelju dana ... diskove kojih imam pozamasan broj drzim u 3 torbe, sem onih koji se redovno koriste i onih sto su odlozeni na duzi period. A inace sva dokumenta sam prebacio u elektronsko izdanje, tako da imam par foldera tipa >not tested<, >haven`t watch< i >get sorted< koji su u haosu, a inace je sve pod konac

  5. #5

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Postoje osobe koje skupljaju gomile stvari oko sebe. Njima je teško bilo što baciti u smeće, jer im se čini da će im kad-tad to ipak zatrebati. Ako ih zapitate zašto ne srede tu kramu na radnom stolu, oni vam kažu kako je to kreativni nered. Navodno se dobro snalaze samo u toj zbrci.
    Ovo bih bila ja u kratkim crtama
    Da, imam hiljadu i jedan papiric i da, za sve mislim da ce mi nekad mozda zatrebati ... i nekad mi stvarno zatreba, ali to su vrrrlo retke situacije. No, ono sto mene brine nisu gomile papira koje cuvam, vec vreme koje je meni potrebno da od kompletno sredjene sobe napravim haos Dakle, neverovatno sam vesta u tome da za manje od 15 minuta napravim neopisiv haos Ono, kad treba dete da mi dodje na cas, ili kad treba bilo ko da mi dodje, ja spremim sobu i od tog trenutka ne ulazim vise u nju dok mi ne dodje taj ko se ocekuje Jer kad bih se zadrzala tu, odmah bi se tu nasle gomile papira, kesica cipsa i jos mnogo toga preko potrebnog u tom trenutku
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Postoje osobe koje skupljaju gomile stvari oko sebe. Njima je teško bilo što baciti u smeće, jer im se čini da će im kad-tad to ipak zatrebati. Ako ih zapitate zašto ne srede tu kramu na radnom stolu, oni vam kažu kako je to kreativni nered. Navodno se dobro snalaze samo u toj zbrci.
    sta bre navodno... snalazim se i vise no odlicno

    da se ne ogranicavam samo na sto dodat cu da i na podu imam mali plastic papira
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Paaaa Sve će vam biti jasno ako kažem da bih vam sad ovo ratište na stolu i oko stola fotografisala al' me sramota Sredim ga ponekad, ali ovako se stvarno najbolje snalazim... ako možemo tako reći... pošto ja nikad i ne mogu ništa odmah da nađem... prođe nekad i po 2 meseca Uglavnom, sad je sve samo ne FENG ŠUI radni sto... Znači papiri, diskovi, olovke (na sve strane) šminka, apoteka, neki puderi, lakovi za nokte, kreme za ruke, šolje, korpica sa školjkama, flomasteri... već mi nije dobro a okolo na podu naslagane knjige u nekoliko brda i nekoliko torbi koje nisam stigla da odložim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Kod mene na stolu nije kreativni nered.....vec pravi pravcati haos.
    Gomile nekih-kopija-necega koje su u stvari ostavljene tu iz nekog bitnog razloga....razloga, koji ja zaboravim posle tri dana i onda na kraju meseca kad dodje revizija se hvatam za glavu kad na videlo izbiju svi ti bitni razlozi......
    The night seems so dark because the day is much too bright

  9. #9

    Haos na radnom stolu



    kod mene je uglavnom sve na svom mestu..desi se da budem zatrpana papirima,ali ih ubrzo sredim,jer ne volim nered i guzvu na stolu..stare papire i dokumente cuvam..dobila sam puno pregradica i polica oko stola,tako da je sam sto uredan....pokazem vam drugi put,nemam sad fotku...ova je malo starija..ali tako nekako uglavnom izgleda..
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  10. #10

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    -Radni sto je, takodje, vrlo bitan faktor. Na sebe preuzimam veliki deo posla, najuvrnutije stu mi niko, direktno, ne govori sta da radim, u firmi gde vidim zanimljivu perspektivu, a posto sam lik koji se retko srece....
    -Radni sto. Odredjivanje prioriteta u realizaciji utice da isti nikada nije isti. Po principu: Suva drva odozgor, a sirova odozdol

  11. #11

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Ne umem da funkcionišem u haosu. Potpuno se blokiram kada na stolu imam neki rusvaj - dogodi se, naravno, da se nagomilaju papiri, brošure, reklamni materijali... Onda odvojim pola sata, razvrstam u fascikle ono što mi je potrebno, a ostalo bacim - bez žaljenja.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  12. #12

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    iako mi mozak funkcioniše po principu haosa, na mom radnom stolu je sve pod konac. svaka fascikla i ono unutra ima svoje mjesto, svaki papirić je uredno zakačen i tako dolje. jednom riječju, moj desk je apsolutno nezanimljiv.
    nattydread is coming to dinner

  13. #13

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Kad nesto zapocinjem, ja reinstaliram moj astal. A posle se naravno zakrci. Ne nervira me to dok god se snalazim u haosu. Smatram da ako nesto stvaras, netreba da obracas paznju na proces. Ali ako si racunovodja, to ti moze doci glave
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #14

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Moj sto na poslu je uglavnom u savršenom redu. Ne podnosim nered i haos nigde - ni u stanu, ni na poslu. Može se čak reći da sam previše pedantna i iskreno, volela bih da sam maaaaaaaalo opuštenija. Sa druge strane, uvek znam gde mi je šta, i nikad nisam doživela da nekoga gledam preko gomile papira. Isto tako, imam skoro pa MANIJU da bacam stare stvari (tu računam i jučerašnje novine), što se valjda i uklapa u tu moju opsednutost urednošću.
    A nisam bila takva dok sam bila u pubertetu - mislim da neurednije sobe od moje nije bilo . Tja... ljudi se menjaju... radikalno
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  15. #15

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Kao sto neki gore rekose,i ja sam freak po pitanju nereda,svaka stvar ima svoje mesto i drugacije se ne snalazim,(mozda to ima i neki strucni naziv),uglavnom stalno nesto sredjujem i sklanjam a tek sto volem da bacam,ihhh...
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Taj slatki haos devojackih torbica...
    Autor SQUAW u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 04.10.2017, 18:57
  2. Sex na radnom mestu
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 18:02
  3. Nekultura na radnom mestu
    Autor Lady S u forumu Posao
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 24.07.2010, 15:27
  4. Uslovi za rad na radnom mestu
    Autor Invisibleman u forumu Posao
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.03.2010, 21:04
  5. Haos Petrovaradina
    Autor tdem u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.10.2008, 15:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •