Haos na radnom stolu - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 50
  1. #31

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Kada , na oko , ne bi bio haos ... onda to i ne bi bio radni sto ili kutak , kako god se zove , pa ako je radni onda je zaista istina da se sam ne bih snasao kada ne bi bilo bar dvadesetak papira koje bi svako drugi bacio , jer ne znam kako naci zapisan telefon , adresu ili tezicu kada bi sve bilo u savrsenom redu ... naravoucenije: gde mi je sta sto mi treba najvise volim da se secam , setim i prisetim , tj. drzim u mozgu i onda se najbolje snalazim ...

  2. #32

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    ...kada je nered na stolu onda tacno znam gde mi se sta nalazi, a kada je sve slozeno onda nista ne vidim gde stoji...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #33

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Kad god pomislim da sredim sve pod konac, pogledam u





    ma, delovao bi mi kao trpezarijski i to prazan

  4. #34

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Ako bi bio tako sredjen i uredan trpezarijski mogao bi da se uneredi lako,samo ako bi se nasla zgoda i malo volje...ili ga je bolje koristiti za splavarenje po dragoj mi em miloj reKi koja mi je u blizini,hladna i brza doduse sto i nije inspirativno..jbt da umrem od pada temperature na 25 stepeni ili se vec racuna ispod 33 da sam podgrejan les ??? Ima li to veze sa radnim stolom kojeg bi da sam pametan bacio bar u Savu,ako mi je Drina vec daleko...

  5. #35

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Nered na stolu haos u glavi

    Imate radni sto ispunjen gomilom papira? Čuvate kopije starih dokumenata? Skupljate raznovrsne reklamne materijale, brošure iako ih već godinama niste otvorili? Trebaju li vam sati da biste između gomile pronašli ono što vam je potrebno?

    Sređivanje papira nema samo praktičnu korist: više reda znači bolju preglednost, a to donosi veću produktivnost. Sređen sto ukazuje da za njim sjedi osoba koja zna "stvari da postavi na svoje mjesto". Doslovno i preneseno. Naime, kažu da nered na stolu, među papirima, u kući ukazuje na izvjesnu dozu nesigurnosti. Da nered među stvarima ima veze sa neredom u glavi. Gomila starih stvari guši prostor u kome živimo ili radimo. Odnosno, kada smo spremni da bacimo stare papire, na neki smo način spremni i da odbacimo i dio "bivšeg" života, odnosno prošlosti. Raščišćen radni sto ukazuje da smo završili jedan posao pa možemo da počnemo drugi. Da stvari držimo pod kontrolom.

    I moderna psihologija i mnoge tradicionalne discipline vjeruju da nije dobro sakupljati stare svari. Tradicionalni feng shui smatra da je ono što je loše za jednu osobnu, sigurno dobro za neku drugu. Ako neku stvar niste koristili tri godine, ona vam sigurno ne treba i vrijeme je da je nekome poklonite ili bacite.
    Većina nas nema baš sređene stolove i bez obzira što se povremeno izgovaramo tzv. kreativnim neredom, većina se dobro osjeća kad se konačno uhvati u koštac sa tom gomilom i kad barem polovina "kreativnog nereda" ubrzo završi u smeću. Većina će tada priznati i da se sljedećih dana osjeća poletnije i radno. Čim sjednemo za sto, imamo bolji pregled nad time što bismo i kako mogli da napravimo. Doduše, ubrzo na stolu ponovno zavlada nered, ali tada barem mirne duše možemo da sakupljamo nove papire.
    Kod mene je onda stalno haos u glavi
    S vremena na vrijeme se oslobodim "kreativnog nereda". ali cim pocnem novi "projekt", taj nered opet naraste.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #36

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Naravno. Uglavnom HAOS. Mada priznajem da ponekad (dva, tri puta mesecno) sredim tu guzvu ali mi treba svega sat-dva da ponovo sve bude u "normalnom" (citaj - HAOS) stanju.

    Kada sam poceo raditi...(pre jedno dvajes godina..jeste, znam...mator sam.....) imao sam dve tri sveske, rokovnik, sta li, naravno bez radnog stola posebno za mene, i uglavnom se sve sredjivalo brzo i bez nekog prevelikog haosa.

    Sada imamo blagodeti tehnologije, racunare, SVOJ radni sto, pa mi se cak ponekada cini da pola radnog vremena cepam i bacam ono sto sam za prethodnih par sati stampao da bih zavrsio posao..... i vise mi nije dovoljan jedan radni sto, a mislim da bih mogao dodati i jos jedan monitor.......

    Isto vazi i za alat, i za radionicu......BOMBA pala......ali sta je tu je. To je MOJ prostor, ja znam sta je na kojoj gomili i ispod cega. Ako neko takne...

    Vise puta sam pokusavao da sredim svoj "kreativni (ne)red" ali nakon toga mi je trebala vecnost da nadjem ono sto trazim......

    .... ...i cerke su na mene, tako da je nas "odraz genijalnosti" veliki problem za suprugu......dok ne pobesni.....

    Salu na stranu, znam dosta ljudi, neki od njih su veoma "uredni" sto se tice radnog stola, a neki su strava i uzas, i mogu da kazem da ljudi koji strogo vode racuna o redu na stolu vremenom malo i postanu "zavisni" od toga, veoma se tesko koncentrisu na bilo sta, uvek nesto "sredjuju" i tako uglavnom uspeju da za radni dan u stvari ne urade nista (korisno). Simptomaticno je i da takvi ljudi uglavno brze predju na "visu" poziciju..... .....ili sam to ja samo ljubomoran???
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  7. #37

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Ja ne podnosim nered.

    Sve mora imati svoj pretinac, svoju oznaku po kojoj se ja orijentiram, stoga znam i po ladicama pisati, na papirić, na što se odnosi sadržaj unutra. Ja tako lakše i brže funkcioniram jer znam točno gdje se što nalazi u svakom trenutku i tako sve sortiram.

    Osim toga, obožavam flomastere (po mogućnosti sa šljokicama flomasteri) kojima se služim. Vizualno mi je ljepše vidjeti nešto, što je važno, da je podcrtano šljokičasto (ah, ipak sam dijete u duši.. )

    Obožavam post-it naljepnice i takve stvari jer nikad dosta da se obilježe neke stvari a i ako trebam nešto hitno da se napravi, on je pravi podsjetnik za to.

    Na novom poslu sam dva mjeseca (primili me za stalno prošli tjedan, juhuuuuuu ) i mislim da sam napokon sredila svoj radni kutak..
    Poruku je izmenio little fairy, 17.03.2015 u 23:07 Razlog: Maknut imageshack - ne radi više
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #38

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    bio jednom jedan sto....tu negde nasred sobe ili malko uz zid

  9. #39

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    a ja mrzim nered volim sve da je na svom mestu tako da i mraku mogu da nadjem
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #40

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Bila sam jučer kod svojeg bivšeg šefa u uredu..

    Trebam li Vam reći kolika je on picajzla kada svaki papir, predmet na stolu stoji pod pravim kutem, okomito ili vodoravno? Ma on je moj ideal!

    Kao što rekoh prije, nered me nervira te sve mora imati svoju kadicu, pretinac ili registrator ili, ako stvar nije rješena, svoj fascikl u boji da znam koliko važno je za rješiti (crveno - žurno, žuto - nema rok rješavanja, plavo - meni info).

    Čim slikam stol sutra, stavljam tu...
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #41

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Nisam se promjenila - i dalje sam ista Red, rad i disciplina.

    Jučer sam bila kod kolege u uredu i sam pogled na njegov stol mi je skoro pa zadao glavobolju. Pitala sam ga kako se on snalazi (neki vele da postoji kreativni nered) a on meni kako su tamo neki stari računi koji ničemu ne služe ali nikako da ih baci.

    Hm, da ja tako imam stare dokumente na stolu, nakon što bih par puta iste pogledala i utvrdila da su samo višak i samo mi smetaju - pospremila bih ih iste sekunde u arhivu. Naime, ja funkcioniram tako da se kod mene na stolu nalazi ono što se treba riješiti. Ako ima više toga, složeno je po prioritetima. I neki bzv spis bi mi samo smetao jer bih uvijek mislila kako i njega moram da riješim.

    Sve što se ne rješava - nema mjesta na mojem radnom stolu
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #42

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Obozavam haos na radnom stolu... ne snalazim se u suprotnom

  13. #43

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Da je samo radni sto. Meni je haos svuda.

    Al' ja volim haosE.
    vadim se na "konstruktivni haos". Alal mu vera ko ga smisli.




    _________________________
    Ajde Andrijane sPucaj jedan paparazzo. Ne mogu više da zamislim da mi ijedan post prođe bez tvog osvrta.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #44

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Ne volim red i ne volim kad je sve pod konac..iskreno, ne znam kako bih uopste i radila da je tako, a mislim da je i nemoguce kad je guzva i kad je uvek bar tri pacijenta odjednom u opticaju..i jos ne zavrsim administrativni deo za tih troje, ulazi i cetvrti sa brdom papira..
    Tako je to kad nam je zdravstvo zatrpano administracijom i to nepotrebnom..
    Na stolu mi je uvek racunar, fiskalna kasa, brdo neulozenih kartona, velika knjiga protokola, velika knjiga dnevne evidencije, velika knjiga registra, malo manja knjiga preventive, isto tolika knjiga kontrole sterilizacije, uputi razni (oko 6 vrsta) blokovi, uputi razni popunjeni, recepti, obrasci za pomagala, nalozi za RTG, zubnu tehniku, priznanice, novac, snimci razni, fascikle sa obrascima izabranog lekara, opravdanja za skolu, potvrde i liste za bolovanje, stampac koji se stalno zaglavljuje, pecati, jastuce za pecate, korektor, gomila olovki, telefon fiksni, telefoni mobilni, voda, zdravstvene knjizice i jos poneka sitnica..i kako onda da bude red?!
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #45

    Odgovor: Haos na radnom stolu

    Ne volim nered i ne znam kako se uopšte ljudi snalaze u njemu.
    Kod mene je sve uvek čisto i poslagano sve na svoje mesto...sem...kad nešto pravim ili pišem ili 'kreativno' delam Tada, tih par sati ili dana, ne sme niko da prilazi mom kutku, a kamoli da zamane krpom ima da ga nema...
    Svo vreme kada nešto radim, volim da mi je sve na dohvat ruke, a kada završim posao, sve se sklanja...srećom, posao mi je takav da nemam mnogo stvarčica koje su mi obavezne na stolu, tako da obično dodam neku ikebanu ili vazu sa margaretama, čisto da mi bude lepše dok radim...
    I da...volim da dodajem neke lepe, male detalje na sto koji će ga malo razveseliti i načiniti vedrijim i opuštenijim za rad

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Taj slatki haos devojackih torbica...
    Autor SQUAW u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 04.10.2017, 18:57
  2. Sex na radnom mestu
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 18:02
  3. Nekultura na radnom mestu
    Autor Lady S u forumu Posao
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 24.07.2010, 15:27
  4. Uslovi za rad na radnom mestu
    Autor Invisibleman u forumu Posao
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.03.2010, 21:04
  5. Haos Petrovaradina
    Autor tdem u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.10.2008, 15:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •