Koja oblast nauke vas najvise privlaci? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 55
  1. #16

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Citat valter kaže:
    Generalno, jesu sve naucne oblasti vredne paznje i sto bi rekli elementarnog poznavanja, no licno nisu mi toliko zanimljive stvari koje se, da tako kazem, mogu izmeriti. Ne tako skoro, gledao sam, dokumentarac bi valjda, kako Anstajna gazi vreme, a on, siroma, radi na teoriji, neka opsta mega-giga, koja bi trebala da u formulu ukljuci SVE. Pre bih poverovao da recimo Azerbejdzan postane svetski prvak u fudbalu. Mislim? Nego nesto sam se zamislio mozda i gresim... proslo me. Jeste da je malo pre na delu bila hemija, kao i da ljudske i sinteticke celije mogu da kominiciraju i sta sve, gledao sam i ja posle 2000. Jer sve i da shvatim kako odredjene stvari funkcionisu, to mi nebi donelo neku satisfakciju vec bih primio zdravo za gotovo. To je bilo ono sta me ne privlaci, a privlaci me, pa ono drugo.
    R r r r reci mi Silvestre, onako iskreno, ... jj jj jeli bilo ludaka u tvojoj porodici? ))

    Shalamala naravno, noJ offenc!

    Ajde probaj da nam opishesh, mozz i u tvom stilu, shta je to drugo?

  2. #17

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Sto se tice ludaka ja nosim baklju! Toliko!
    Sad to drugo? Znas to mi je sve, nekako, ukrstene reci, ta pre svega tehnika, cemu ovo sluzi a uz to i neradi. Ne kako nego zasto: Je pala berza, se desio Hitler, ubijen Djindjic. Ti mi napravi nesto, a daj meni da vidim kako da ga iskoristimo (citaj prodamo). Pre zvega mozganje, ali ne na zadatu temu i nikako sa jednom nepoznatom, sto vise to bolje. To se zove: filozofija! A danas je filozofija zastupljenija nego ikada, posebno psihologija e tu te pecam!

  3. #18

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Uglavnom me zanimaju tehnichke nauke, prvenstveno informatika, a dalje, shto se ono kazhe, na nauchno-popularnom nivou, zanima me apsolutno sve vezano za te iste, tehnichke nauke... Patim za kablovskom, i za Discovery-em... Gledao sam neki dan neku emisiju, o izgradnji ATLAS-a, onaj akcelerator chestica, na kome radi ceo svet... Mega zanimljivo... Evo linka http://atlas.ch/

    Kao shto neko napisa gore, obozhavam knjige Artura Klarka, i sve knjige gde je malo vishe pazhnje posvetjeno pitanju "kako to radi", vishe nego "shta radi"... Znachi, ja obozhavam da saznajem, kako neshto radi... Volim da chachkam sve, a najvishe bih voleo da imam neki pristum NASA-inom, ili ESA-inom serveru sa tehnichkom dokumentacijom... mljac ma, dajte mi sve mogutje tehnichke dokumentacije, vezane za mehaniku na kolima, rad raketnih motora, akceleratore chestica, astronomiju

    Takodje, na nekom opshtem nivou, me zanima i medEcina, ne znam zashto, ali bash volim da znam i tu kako shta funkcionishe prvenstveno mozak i nervni sistem...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  4. #19

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Mene najvise zanimaju fizika i astronomija.

    Sto se tice NASA-e, postoji jedan zanimjliv sajt na kome se mogu dobiti informacije o trenutnim svemirskim misijama, polozaju svih satelita koji kruze u zemljinoj orbiti, i jos mnogo toga...

    Evo sajta: http://www.nasa.gov/home/index.html?skipIntro=1

  5. #20

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Citat gogothegreat kaže:
    Valjda je veliki Ajnštajn jednom rekao: "Sva nauka je ili fizika, ili sakupljanje maraka."
    Slazem se, i zato kazem fizika ...
    Inache me zanima sve oko sebe (u okviru prirodnih nauka)

  6. #21

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Psihologija:
    rada
    medjuljudskih odnosa
    marketinga
    umetnosti
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  7. #22

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Eh, kada bih imao bar 3-4 zivota da mogu da pipnem sve sto me zanima.
    Nekako spontano su me prirodne oblasti vise privlacile od drustvenih i isle su mi dobro, pocevsi od matematike. Ali je svaka nauka vezana za bolje poznavanje ovog sveta. Tako da su podjednako vazne.
    Cesto cujemo da neko ne voli npr. medicinu... sto se usadi ljudima kroz negativna iskustva, lose profesore....a da im se predstavi na pravi nacin sigurno bi im se dopalo.
    Volim sve u vezi racunara.
    Volim tehnicke nauke. Fiziku.
    Pazite ovo relativno novo dostignuce primenjene mehanika (ziroskopa konkretno tj. dinamicke ravnoteze)
    http://www.ibotnow.com/ibot/ i http://www.segway.com/
    Naravno, sve na nivou popularne nauke.

    Udubljujem se u onim oblastima nauke, koje su vezane za moje studije.
    A ono sto ne stignem... pa svi cemo jednog dana u penziju.

    Neke nauke, poput marketinga i politickih nauka, me zanimaju, ali jednostavno ih ne volim jer su mi generalno pogresno koncipirane. Svode se na vestinu kako bolje prodati, predstaviti, pridobiti... bez obzira moral i kvalitet.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  8. #23

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Psihologija knjizevnost odn. poezija

    Ima jos puno stvari koje me zanimaju, iz svake nauke po nesto. Volim biologiju, medicina mi je super...

    Pored psihologije moja velika ljubav je gluma, ako se ona moze nazvati naukom...

  9. #24

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    preplitanje hemije,medicine,botanike,tehnologije = farmacija

    U principu prirodne nauke-biologija,malko astronomija(onako laicki),ali oduvek i prava(sto moja , sto tudja ),......a u poslednje vreme sve vise i nesto "starinsko" ne bas istorija i literatura,ali blizu

  10. #25

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Informatika, biologija, astronomija, psihologija, istorija, alternativna učenja(stari narodi, nestale civilizacije, ufologija)
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  11. #26

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Genetika, fiziologija, hemija,... ma volim sve nauke sem sociologije i filozofije
    ...................

  12. #27

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Mene intreseju drustvene nauke, ili da budem preciznija, lingvistika (nauka o jeziku)! To mi je i "profesija", tako da tome posvecujem najvise vremena!

  13. #28

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Istorija, biologija i astronomija.

  14. #29

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    астрономија
    филозофија
    археологија...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  15. #30

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Istorija, arheologija, etnologija....

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najvise 10 razloga zasto bas on...
    Autor coolgirl u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2015, 20:57
  2. Koja muska osobina vas privlaci?
    Autor SQUAW u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 184
    Poslednja poruka: 07.10.2012, 00:33
  3. Ko ima najvise smisla za humor..
    Autor Crazy Angel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 12.06.2012, 16:57
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 14:37
  5. Sta vas najvise privlaci kod njega / nje?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 12:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •