Koliko poznajete druge religije?
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Koliko poznajete druge religije?

    Bez obzira na to dali ste vjernik ili niste, koliko poznajete druge religije i zanimaju li vas uopce? Hinduizam, Budizam, Krscanstvo, Scientologija, Babilon i rastafari? Jeste li ikada poredili Kuran i Bibliju ili bili na nekoj Hare Krishna festi?
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  2. #2

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    lichno nisam neki vernik.. sto bi se reklo nit' se krstim nit' se klanjam.. ali zanima me religija opcenito, pogotov uticaj religije i politike.. i pokushavam da sagledam svaku od njih, nacin na koji funkcionisu i nacine na koje se primenjuju.. mada, toliko je religija na ovom svetu da je nemoguce znati sve o njima.. cak i kad mislimo da znamo nesto, znamo mozda neki mali deo..
    procitala sam delove Biblije i Kurana.. na prvi pogled izgledaju ne zanimljivo, i zapravo se tesko covek prisili da ih procitaa.. ali su obe knjige mnogooo zanimljive kad se sagleda na koji nacin se primenjuju i sta je to zapravo sto privlaci ljude da veruju u svete knjige..
    znam poneshto o budizmu i hinduzimu.. zanimljiva su i verovanja juzno americhkih plemena..
    u svako slucaju ima poprilicno tekstova na temu religije i sve u svemu interesantno
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Umesto komentara:

    Ako se bogovi mrze i svadjaju,
    mozemo mi ljudi da se volimo.
    I zato, Isuse, Alahu, Budo i ostali bogovi!
    Vidite li vi ovo? Dal' cujete?
    Citate li sta ste sve uradili?
    Pogledajte, i molimo vas,
    pomozite nam da ispravimo greske.
    A onda cemo verovati u sve vas,
    ili bar u jednog od vas,
    onoga sto ima usi da cuje i
    oci da vidi,
    I poverovacemo da je nemoguce moguce,
    jer u nemogucem mozemo procitati moguce
    u svim jezicima sveta.
    nomen est omen

  4. #4

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Jesam Vernica Za Mene Je Bog Na 1. Mestu Sto Se Tice Religije, Pokusavam Da Saznam Sto Vise O Svakoj Veri I Njihovim Obicajima (Jedino Jos Nisam Bila U Dzamiji).. Nadam Se Da Ce Ljudi Shvatiti Da Je Bog Samo Jedan, Ali Da Ima Razlicita Imena A Da Te "Opomenem" Savannah Hare Krishna Nije Religija, Vec Nacin Zivota

  5. #5

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Posto mi je cerka studirala Svetske religije, ponekad smo razgovarale na tu temu i mnog toga sam cula i sazlana upravo od nje.
    neunistiva zlojebaba!

  6. #6

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    trudim se da upoznam sto bolje i druge religije citala sam Mirce Elijade-Religije sveta, Veliku Enciklopediju religija i slicno...pa dosta znam...

  7. #7

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Ne priznajem nijednu drugu sem moje Hriscanske Pravoslavne!
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  8. #8

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Ne priznajem nijednu drugu sem moje Hriscanske Pravoslavne!
    Nije ovde pitanje da li priznajemo ili ne? Time se ne bavimo i nećemo baviti.

    Pitanje je koliko ih poznajemo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #9

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Hrišćansku,Budizam,Judaizam,Islam,Satanizam.
    Znam da nita ne znam...

  10. #10

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    najvažnije je poznavati Hristovu reč-ne postoji po Reči Hristovoj više od dve religije.tj.crkve.jedna je Božija Reči,druga je od zloga,jer se ne pokorava Reči niti hoće.to je istina jevaneđelja.ljudi su pak zastranjenjem načinili na hiljade učenja.i okačili fine ispisane opisne table,ali iza nema života bez držanja Reči.jer je Pisano da neće čovek živeti o samom hlebu(ili o lepom promotivnom izgovoru imena crkve)već o svakoj Reči koja izlazi iz usta Božijih.

  11. #11

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    ja pripadam islamskoj vjeroispovijesti i nastojim da sto vise saznam o drugim religijama i o svojoj, naravno... ono sto je, po meni, najvaznije je to da se citanjem Svetih knjiga dolazi do zakljucka da je to sve sa istog izvora. O islamu ili pravoslavlju se ne moze suditi gledajuci na pojedince, muslimane ili pravoslavce, jer da se religija postuje, bez obzira koja je, ne bi se desavalo to sto se desava... nijedna religija nije majka nasilja vec dobra. Postujmo je i bit cemo u dobru.

  12. #12

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Poznajem ih dobro, i trudim se da ih razumem, iako sam ateista. Čak sam u srednjoj izabrao veronauku, a ne građansko, baš zbog toga.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  13. #13

    Odgovor: Koliko poznajete druge religije?

    Ni svoju ne poznajem dovoljno dobro, ali upijam sve čujem i pročitam jer me zanima.

Slične teme

  1. Poznajete li sve erogene zone?
    Autor tonio11 u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.01.2013, 10:57
  2. Religije sveta
    Autor HLEBmaster u forumu Religija
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 11:44
  3. Test - Da li poznajete svoju unutrasnju snagu?
    Autor DanijElla u forumu Psihologija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 05.08.2010, 23:35
  4. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  5. Stare religije
    Autor kohili u forumu Religija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 29.10.2008, 10:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •