Kolor laserski stampac
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Kolor laserski stampac

    Imate li kolor laser i kakva su vam iskustva sa tonerima? Koristite li originalne tonere? Da li neoriginalni toneri daju los kvalitet otiska?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #2

    Odgovor: Kolor laserski stampac

    Pitanje je komplexno jer ima puno faktora. Prvo pitanje je - definiši kvalitetan otisak ili šta je za tebe kvalitetan otisak?
    Da li su potrebe za štampom u ofisu ili za ličnu upotrebu? Koliko otisaka u proseku?
    Da li treba da se štampa na ofsetnoj, kunstdruku ili specijalnim papirima?
    Da li otisak treba da bude jeftin ili kvalitetan?
    Itd...

    Moj savet je, ukoliko je ofis u pitanju, svakako ne treba kupovati original osim ako ne spremate foto izložbu. Za memorandume, obrasce i ostali kancelarijski materijal, original toner je preskup i nepotreban. Original predlažem ukoliko je za ličnu upotrebu i posebnu namenu gde se očekuje vrhunski kvalitet....

    Ne koristim štampač jer sve što mi je potrebno štampam u lokalnim kopirnicama i digitalnim štamparijama. Ako uzmemo u obzir da je kolor otisak SRA3 formata na običnom papiru u proseku 40 dinara, ne isplati mi se da održavam printer i da mu kupujem bilo kakve tonere.

    BTW i oni koriste tonere koji nisu original, tako da...

  3. #3

    Odgovor: Kolor laserski stampac

    Obzirom da potreban dpi imaju svi stampaci, bitan mi je kvalitet boje. Stampanje propagandnog materijala, delimicno sa fotografijama.
    Uzeo sam HP sa dvostranom stampom. Hvala na odgovoru.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Slične teme

  1. Kolor televizor za crno - beli život...
    Autor kohili u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.02.2011, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •