Crna gora priznala Kosovo ??? - Strana 4
Strana 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 172
  1. #46

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    opozicija jeste nejaka bila da nesto uradi,ali polako,tek cemo da widimo kako ce sad stwari da idu jer owo je kulminacija swega...,
    da je djuka odlozio owu paradoks odluku,imao bi iza sebe kompletnu wolju naroda i opozicije i swakome u swjetu,bi mogao reci ''to je wolja naroda,ja moram da je postujem''..nazalost,odje se ne postuje wolja naroda,nego naredjenja koja dolaze sa strane//a ta prica o regionalnoj stabilnosti,hahah to su price za malisane..
    Poruku je izmenio egzotic, 10.10.2008 u 17:58
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Milo LOPOVE hebemo ti sve tvoje drugove hebeme ti zenu znaj i to nije kraj i ono tvoje kopile milo majmune
    Poruku je izmenio BaneK, 12.10.2008 u 21:24 Razlog: h
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Cetnik_ kaže: Pogledaj poruku
    Milo LOPOVE hebemo ti sve tvoje drugove hebeme ti zenu znaj i to nije kraj i ono tvoje kopile milo majmune
    Ovde sam već morao da napišem...
    Otkako je Crna Gora priznala Kosovo kao nezavisnu od Srbije, sa čim se ne slažem, nekako se povećao broj novoregistrovanih "političkih eksperata" koji imaju samo jedan komentar redovno, i to baš na ovoj temi kod politike. Mislim da je Četnik skoro deseti takav.
    Neko ne sme da uzme na se ono što misli o potezu Crnogorske Vlade, pa se ovako sakrivši iza novog identiteta izražava "nesalonsko" mišljenje?
    Mada njihovo mišljenje je generalno to, da je potez Crne Gore neprihvatljiv, a sa tim se i ja slažem. Samo mi smeta na primer način kako je to u citiranom komentu iskazano. Ipak je ovo vojvodinacafe.
    Poruku je izmenio BaneK, 12.10.2008 u 21:25 Razlog: citat h
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    I Milo,kao i mnogi drugi ne drze i ne postuju zadatu rec,a po tome se vidi ko je kakav covek....volja im svima...ali sramota ostaje.
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Nisam se iznenadio kada sam pročitao ovu vest. Znao sam da je samo pitanje vremena kada će nam Crna Gora, bivše oko u glavi, zabosti prst u isto. Moraju se vratiti dugovi Albancima za njihovu pomoć na referendumu, kada su upravo njihovi glasovi bili presudni u Milovoj zamisli da se odvoje od Srbije. I kao po onoj staroj, ja tebi ti meni, tako su Albanci rekli, mi smo vama državu, vi nama Kosovo. Ostalo je još samo da Amerika i Britanija klimnu glavom i gotova stvar.

    Ono što mi smeta je to da smo u suštini jedan narod i trebali bi da čuvamo jedni drugima leđa i što ogromna većina Crnogoraca ne odobrava ovaj potez njihove vlade, ali mi je najviše zasmetalo to što po ko zna koji put mi ostajemo bez ikakve reakcije. Trebali smo da reagujemo posle događaja iz uvodnog posta, još pre godinu-dve, a ne da zažmurimo zarad dobrih odnosa. Tada smo trebali da pokažemo zube, da uvedemo neke mere u znak protesta, da im ukinemo mnoge privilegije koje izdašno koriste, ali ništa se nije dogodilo. Samo smo poput nojeva zabili glavu u pesak.

    Sada mnogi govore kako u politici nisu važne emocije, već interes. Pa gde je tu naš interes. Merkatoru damo najatraktivnije lokacije u Beogradu, a oni Delti neku njivu na 80 kilometara od Ljubljane. Ali neka, nekada smo bili u istoj državi. Hrvati i Slovenci pokupovaše skoro sve firme u Srbiji, a kada neka Srpska firma hoće da kupi neku njihovu, ne može. Tek nedavno je Swisslion nekako ušao na hrvatsko tržište. Ali neka, nekada smo bili u istoj državi. Crnogorci su uživali privilegije ravnopravno sa Srbima, i dok u Crnoj Gori viču e viva montenegro, ovde studiraju o trošku omražene im države. Ali neka, nekada smo bili u istoj državi duže nego sa Slovencima i Hrvatima.

    A šta bi to mi trebali da uradimo. Za početak sve ono što je FlekicaSkupusom predložio, a za dalje videćemo. Moram reći da sam ja pre čitanja ove teme imao slične ideje. I dodao bih i besplatno, ili po najnižim mogućim cenama preregistrovanje automobila sa crnogorskim tablicama na srpske, koja su bila u Srbiji do momenta priznavanja. Radije bih podneo gubitak novca od manjih ili nikakvih taksi za preregistraciju, nego da im mi punimo budžet registrovanjem tih vozila u Crnoj Gori. Dalju kupovinu njihovih vozila onemogućiti, ili uvesti dotatne takse, ako je nekome baš stalo.

    Takođe bi trebali stopirati pregovore o dvojnom državljanstvu. Ili-ili ne može oba. One sa srpskim državljanstvom ispomagati maksimalno ukoliko budu snosili neke sankcije zbog njihove odluke da ostanu verni Srbiji, a Crnogorce tretitati kao svake druge strance, i ćao.

    Makedonce neću ni da komentarišem, jer oni ništa drugo i ne rade osim što izvršavaju ono što im drugi kažu, da su u potpunosti izgubili svoj identitet i integritet, pa neću da se trudim.

    I za kraj bih pitao šta će oni da rade kada đavo dođe po svoje i kome će da se obrate, jer svima nama preti opasnost od projekta zvanog Velika Albanija. Kosovo je samo prvo poglavlje, a priča se nastavlja...

      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    ocekivala sam da ce crna gora priznati kosovo. a opet niko nam nije kriv za neke nase propuste .
    Najveca vlast je vladati sobom.
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Priznanje me je iznenadilo.


    Očekivao sam ga ranije.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Nisam se iznenadio kada sam pročitao ovu vest. Znao sam da je samo pitanje vremena kada će nam Crna Gora, bivše oko u glavi, zabosti prst u isto. Moraju se vratiti dugovi Albancima za njihovu pomoć na referendumu, kada su upravo njihovi glasovi bili presudni u Milovoj zamisli da se odvoje od Srbije. I kao po onoj staroj, ja tebi ti meni, tako su Albanci rekli, mi smo vama državu, vi nama Kosovo. Ostalo je još samo da Amerika i Britanija klimnu glavom i gotova stvar.

    Ono što mi smeta je to da smo u suštini jedan narod i trebali bi da čuvamo jedni drugima leđa i što ogromna većina Crnogoraca ne odobrava ovaj potez njihove vlade, ali mi je najviše zasmetalo to što po ko zna koji put mi ostajemo bez ikakve reakcije. Trebali smo da reagujemo posle događaja iz uvodnog posta, još pre godinu-dve, a ne da zažmurimo zarad dobrih odnosa. Tada smo trebali da pokažemo zube, da uvedemo neke mere u znak protesta, da im ukinemo mnoge privilegije koje izdašno koriste, ali ništa se nije dogodilo. Samo smo poput nojeva zabili glavu u pesak.

    Sada mnogi govore kako u politici nisu važne emocije, već interes. Pa gde je tu naš interes. Merkatoru damo najatraktivnije lokacije u Beogradu, a oni Delti neku njivu na 80 kilometara od Ljubljane. Ali neka, nekada smo bili u istoj državi. Hrvati i Slovenci pokupovaše skoro sve firme u Srbiji, a kada neka Srpska firma hoće da kupi neku njihovu, ne može. Tek nedavno je Swisslion nekako ušao na hrvatsko tržište. Ali neka, nekada smo bili u istoj državi. Crnogorci su uživali privilegije ravnopravno sa Srbima, i dok u Crnoj Gori viču e viva montenegro, ovde studiraju o trošku omražene im države. Ali neka, nekada smo bili u istoj državi duže nego sa Slovencima i Hrvatima.

    A šta bi to mi trebali da uradimo. Za početak sve ono što je FlekicaSkupusom predložio, a za dalje videćemo. Moram reći da sam ja pre čitanja ove teme imao slične ideje. I dodao bih i besplatno, ili po najnižim mogućim cenama preregistrovanje automobila sa crnogorskim tablicama na srpske, koja su bila u Srbiji do momenta priznavanja. Radije bih podneo gubitak novca od manjih ili nikakvih taksi za preregistraciju, nego da im mi punimo budžet registrovanjem tih vozila u Crnoj Gori. Dalju kupovinu njihovih vozila onemogućiti, ili uvesti dotatne takse, ako je nekome baš stalo.

    Takođe bi trebali stopirati pregovore o dvojnom državljanstvu. Ili-ili ne može oba. One sa srpskim državljanstvom ispomagati maksimalno ukoliko budu snosili neke sankcije zbog njihove odluke da ostanu verni Srbiji, a Crnogorce tretitati kao svake druge strance, i ćao.

    Makedonce neću ni da komentarišem, jer oni ništa drugo i ne rade osim što izvršavaju ono što im drugi kažu, da su u potpunosti izgubili svoj identitet i integritet, pa neću da se trudim.

    I za kraj bih pitao šta će oni da rade kada đavo dođe po svoje i kome će da se obrate, jer svima nama preti opasnost od projekta zvanog Velika Albanija. Kosovo je samo prvo poglavlje, a priča se nastavlja...



    Gledam nešto kartu i kontam. Jeste da su Albanci zapeli za tu Veliku Albaniju ali ipak su nerealni. Odmah da kažem da protiv Grka nemaju nikakve šanse. Kosovo su već oteli ali opet nekih 20% teritorije teško da će kontrolisati. Sada je inače došlo njihovih 5 minuta. Ali to neće vječno trajati. U najnezavidnijem je položaju Makedonija ali opet neke teritorije u MKD koje su stavljene u sastav Velike Albanije neće nikada biti albanske. Makedonci mogu se nositi sa albanskim teroristima ali su problem "demokrate" iz USA i njihovi poslušnici u EU koji im ne daju često priliku da se obračunavaju sa albanskim teroristima nego su obično na strani terorista. Zanimljivo je i to da je Makedonija priznala Kosovo a to isto Kosovo je bilo generator krize 2001. godine kada su grupe albanskih terorista sa Kosova upadale u Makedoniju i zajedno sa dijelom lokalnih albanskih terorista vršile napade na vojsku Makedonije. Vidim i nekakvu veliku teritoriju sa istočne strane Kosova. Mora da se šale! Oni misle da su oni izvojevali neku pobjedu. Da nije bilo NATO-a svi bi završili s one strane Prokletija. Ta tzv. preševska dolina koju pominju nije baš ni naseljena. U čitavoj toj "dolini" Albanci su apsolutna većina samo u Preševu. U Bujanovcu na nivou opštine ima ih nešto više od 50% ali su u gradu manjina. U Medveđi koji albanski teroristi takođe pominju Albanci su u debeloj manjini (oko 80% stanovništva su Srbi).

    U MNE je ipak drugačije jer tamo ima svega 5% Albanaca. Razlozi za priznavanje nezavisnosti Kosova od strane MNE i MKD su dijametralno različiti. U prvom slučaju radi se o spašavanju dupeta jednog čovjeka bez obzira na stav ostalih u državi mu. U drugom slučaju imate zemlju u kojoj Albanci čine 25% stanovništva, državu koja je okružena Albancima i koja je priznala Kosovo da bi kupila stabilnost nadam se na duže staze. Još samo kada bi se prestali inatiti sa Grcima radi imena i prihvatili ime Sjeverna Makedonija jer je ulazak u NATO od životnog značaja za opstanak Makedonije.

    Sada malo o potezima MNE. Srbija je napravila dobar potez što je riješila da nastavi pregovore o dvojnom državljanstvu. Dobro je što je i Srbija Crnoj Gori pokazala i zube na neki način. Crna Gora će valjda shvatiti da se ne može baš inatiti sa Srbijom i trebala bi odustati od zahtjeva da ukida crnogorsko državljanstvo građanima koji se odluče i za srpsko.

    Takođe mislim da su ovo i Milovi posljednji trzaji. Jer ako je potezom priznanja nezadovoljna većina građana MNE kao i svf opozicione stranke velika je mogućnost da će Milo ispušiti na narednim izborima. Tako su Ameri ubili dvije muve jednim udarcem. Iznudili priznanje Kosova a i Mila bi mogli skinuti s vlasti.

    Nije baš ni Milo tako mudar kako bi neki rekli.
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    mogućnost da će Milo ispušiti na narednim izborima
    А чуј ... па зна се, не побеђује онај који има више гласова, него онај који броји !!!
    А зна се ко је Бог и батина у Најцрњој Гори ....

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Gledam nešto kartu i kontam. Jeste da su Albanci zapeli za tu Veliku Albaniju ali ipak su nerealni. Odmah da kažem da protiv Grka nemaju nikakve šanse.
    Slažem se da protiv Grka nemaju šanse, jer oni iza sebe imaju podršku EU i NATO, koji neće dozvoliti da se otkine deo teritorije njihove članice. Jedino što mogu da urade je da se masovno nasele u taj deo Grčke i da ga smatraju svojim iako pripada Grčkoj.


    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    U najnezavidnijem je položaju Makedonija ali opet neke teritorije u MKD koje su stavljene u sastav Velike Albanije neće nikada biti albanske.
    Verovatno neće zauzeti celu teritoriju koju su zacrtali, ali hoće dobar deo, zahvaljući ogromnoj podršci sa zapada.


    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Ta tzv. preševska dolina koju pominju nije baš ni naseljena. U čitavoj toj "dolini" Albanci su apsolutna većina samo u Preševu. U Bujanovcu na nivou opštine ima ih nešto više od 50% ali su u gradu manjina. U Medveđi koji albanski teroristi takođe pominju Albanci su u debeloj manjini (oko 80% stanovništva su Srbi).
    Što se tiče teritorija na kojima su Albanci manjina, nažalost znamo da su u stanju da vremenom postanu većina, a složni su i imaju ogromnu mašineriju iza sebe, za razliku od drugih.


    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    U MNE je ipak drugačije jer tamo ima svega 5% Albanaca. Razlozi za priznavanje nezavisnosti Kosova od strane MNE i MKD su dijametralno različiti. U prvom slučaju radi se o spašavanju dupeta jednog čovjeka bez obzira na stav ostalih u državi mu. U drugom slučaju imate zemlju u kojoj Albanci čine 25% stanovništva, državu koja je okružena Albancima i koja je priznala Kosovo da bi kupila stabilnost nadam se na duže staze. Još samo kada bi se prestali inatiti sa Grcima radi imena i prihvatili ime Sjeverna Makedonija jer je ulazak u NATO od životnog značaja za opstanak Makedonije.
    Makedonci jesu okruženi Albancima, i baš zbog toga treba da paze šta rade i da ne donose ishitrene odluke. Time što su Makedonci priznali Kosovo, oni su dali legitimitet nasilnom odvajanju dela teritorije od matice. Pitam se koji će im biti argument kada Albanci proglase nezavisnost nekog njihovog dela zemlje, a znaju da su odobrili istu stvar.


    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Sada malo o potezima MNE. Srbija je napravila dobar potez što je riješila da nastavi pregovore o dvojnom državljanstvu. Dobro je što je i Srbija Crnoj Gori pokazala i zube na neki način. Crna Gora će valjda shvatiti da se ne može baš inatiti sa Srbijom i trebala bi odustati od zahtjeva da ukida crnogorsko državljanstvo građanima koji se odluče i za srpsko.
    Ipak mislim da smo tu priču trebali da stopiramo, tek toliko da se odvoji žito od kukolja, to jest, da se vidi ko je uz Srbiju srcem, a ko kesom ili iz interesa


    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Takođe mislim da su ovo i Milovi posljednji trzaji. Jer ako je potezom priznanja nezadovoljna većina građana MNE kao i svf opozicione stranke velika je mogućnost da će Milo ispušiti na narednim izborima. Tako su Ameri ubili dvije muve jednim udarcem. Iznudili priznanje Kosova a i Mila bi mogli skinuti s vlasti.
    Naučio je taj da pliva po mutnim političkim vodama, kao i da se izvuče iz fekalija, na ovaj ili onaj način.
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ovde sam već morao da napišem...
    Otkako je Crna Gora priznala Kosovo kao nezavisnu od Srbije, sa čim se ne slažem, nekako se povećao broj novoregistrovanih "političkih eksperata" koji imaju samo jedan komentar redovno, i to baš na ovoj temi kod politike. Mislim da je Četnik skoro deseti takav.
    Neko ne sme da uzme na se ono što misli o potezu Crnogorske Vlade, pa se ovako sakrivši iza novog identiteta izražava "nesalonsko" mišljenje?
    Mada njihovo mišljenje je generalno to, da je potez Crne Gore neprihvatljiv, a sa tim se i ja slažem. Samo mi smeta na primer način kako je to u citiranom komentu iskazano. Ipak je ovo vojvodinacafe.
    Ovo je citat sa kojim sam morao da se složim. Koliko god da nam teško pada odluka Mila Đukaja i njegove bande, neprimereni rečnik, sakriven iza nadimka, svakako nije dobro rešenje. Psovati i pljuvati, a ne govoriti o suštini problema je kao i ništa ne reći.
    Poučen poslednjim potezima Srpske Vlade, ubeđen sam da znaju šta im je činiti. Nizom mera jasno staviti crnogorcima do znanja gde im je mesto, uvesti niz ekonomskih mera protiv režima, ali tako da se mora voditi računa o onim ljudima na severu Crne Gore koji se izjasniše kao Srbi.
    Volim je, jer svi smo iroki i obični kao ova ravnica...
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    milo djukanowic je prwo gowno pa onda kreten,pa je crn,pa onda je peder radi swasta po tudjih kabineta i takooooo...i radi swe kao sto mu se i nalozi..najcrnje je u swemu tome,sto on ima jos dugowa prema siptarima i americi,zato mislim da on nece gubiti izbore jos dugo dugo...jedini spas je rewolucija,stereotipna rewolucija...
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    ovo je neverovatno sta se desava...........do juce su bili snama,a vidi sad....e pa milo pravi si majmun,to ti nije trebalo....
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Pa nemam komentar,jedino sto možemo jeste da jednog dana kad albanci pocepaju jadnu,malu cigaret državu mi isto to uradimo.
    pa milo za drago.a što se tiče makedonije kakva je to država kad nema ni naziv već se zove bivša,a teritorije dobar deo te nazovimo države kontrolišu albanci.
    tamo nema ni policije,a ni vojske.znači pitanje je dana kada će onaj mrmot pregovarač budući nobelovac skrojiti gaće.
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat cucuk-jb kaže: Pogledaj poruku
    Pa nemam komentar,jedino sto možemo jeste da jednog dana kad albanci pocepaju jadnu,malu cigaret državu mi isto to uradimo.
    pa milo za drago.a što se tiče makedonije kakva je to država kad nema ni naziv već se zove bivša,a teritorije dobar deo te nazovimo države kontrolišu albanci.
    tamo nema ni policije,a ni vojske.znači pitanje je dana kada će onaj mrmot pregovarač budući nobelovac skrojiti gaće.
    a sta ti je narod kriw,jesi ti neki hitler u pokusaju? odje ima mnoogo srba koje swe owo boli! zasto tako,jel te smara da malo razmislis
      Vrh

Strana 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:17
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37
  4. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •