Crna gora priznala Kosovo ??? - Strana 7
Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 172
  1. #91

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    prizeljkivali su mnogi da se desi krv i u CG, da "hrabri" Srbi, pa i "hrabri" Crnogorci, "hrabri" Hrvati, "hrabri" Albanci i ostali pokazu svoju "hrabrost" na nedjelima.
    Ali eto, ta mlada vlast bez 6. svjetske armade, bez ikog u pomoc.... sachuva mir i uspeshno zavrsi granice svoje drzave da narod CG ne mora da se dokazuje medjusobnim mijeshanjem krvi na bojnom pragu svojih kuca.
    Kakvi su to bojni pragovi koji se u Crnoj Gori stavljaju na pragove?

    Ovako odvratan hvalospev diktatoru nije napisan otkako je Staljin umro

    Znam da mnogi ne mogu prezalit sto ova vlast nije to dozvolila i da ce svim sredstvima sa zakrvavljenim ocima, iskolacenim ochnjacima i pjenom na ustima....zauvijek zaliti sto se to nije desilo.
    Prestani da neistomisljenike predstavljas kao zivotinje ludi fasisto.

    CG je sa svojom Vladom veliki zalogaj za mnoge kojima je i tada a i sad velika smetnja od savrsenih diplomatskih odnosa, zbog odlichnih sprovodjenja EU preporuka (a znam da su prve komsije sa prezirom gledali malu CG i mogucnost da tako mala uspije da savlada procedure u kontaktima), i zbog onog sto najvise boli - najbolje odnose sa najvecom svjetskom vojnom silom NATO-m.
    Odnos izmedju najvece svetske vojne sile i CG je kao i moj odnos sa pastetom koju kupim.

    Sad ih tek boli sledeci uspjeh najavljen od strane EU - bijela shengen lista.
    Pa boli, nije da ne boli. Al da ti ne kazem sta.
    Hoce li sad oni radnici Livnice koji nisu primili platu godinu dana da navale na Bodensee, Azurnu obalu, u zamkove Skotske i tako to?
    Poruku je izmenio yossarian, 18.03.2009 u 17:49
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #92

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    mOlio bih swe diskutante,da na owoj temi izuzmu narod crne gore..jer to sto se nas bolesni politicki wrh iskretenisao ,znachi njih 5...to blage weze nema sa narodom..jer odje swi srbiju doziwljawaju kaO swoju,ako mogu tako reci...jer se zna da smo 'bratski'..politika je sranje,prema politici se ne smije niko uprawljati...dodushe,mnogo je pastira i plitkoumnih 'brdara' pa i zatO owako prolazimo...
      Vrh

  3. #93

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    mOlio bih swe diskutante,da na owoj temi izuzmu narod crne gore..jer to sto se nas bolesni politicki wrh iskretenisao ,znachi njih 5...to blage weze nema sa narodom..jer odje swi srbiju doziwljawaju kaO swoju,ako mogu tako reci...jer se zna da smo 'bratski'..politika je sranje,prema politici se ne smije niko uprawljati...dodushe,mnogo je pastira i plitkoumnih 'brdara' pa i zatO owako prolazimo...
    ...nije me dugo bilo,pa moram da primetim da je Yossa postao mod...razocaran sam...od onakvog disidenta u sam vrh vlasti...priznaj koliko su ti platili?......
    ...Egzotic...naravno da niko nije kivan na narod Crne Gore...medjutim,javlja mi se(Nebojsha Trgovchevic),jedno pitanje...ko je birao tu vlast u Crnoj Gori?...znamo da vanzemaljci nisu jer je Crna Gora ekoloska drzava a oni su suvise napredni da bi srali gde stignu...elem...moja teza je da za sva sranja koja nam se desavaju,sami smo krivi...dobro...ima tu dosta uticaja spolja i raznih interesa...ali istorija je keva...nikada nismo imali pameti kao narod u kljucnim trenucima za nas...ali da ne dubim...ja sam za Mila...mlad,lep.pametan,vest govornik...da sam zensko,odmah bi mu dao...
    ...a sta sam ustvari hteo da kazem,citacete u sledecoj reviji "Selo" jerbo sam mnogo umoran pa u takvim trenucima samo glupost izlazi iz mene...
    ...ah taj Milo...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  4. #94

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...nije me dugo bilo,pa moram da primetim da je Yossa postao mod...razocaran sam...od onakvog disidenta u sam vrh vlasti...priznaj koliko su ti platili?......
    ...Egzotic...naravno da niko nije kivan na narod Crne Gore...medjutim,javlja mi se(Nebojsha Trgovchevic),jedno pitanje...ko je birao tu vlast u Crnoj Gori?...znamo da vanzemaljci nisu jer je Crna Gora ekoloska drzava a oni su suvise napredni da bi srali gde stignu...elem...moja teza je da za sva sranja koja nam se desavaju,sami smo krivi...dobro...ima tu dosta uticaja spolja i raznih interesa...ali istorija je keva...nikada nismo imali pameti kao narod u kljucnim trenucima za nas...ali da ne dubim...ja sam za Mila...mlad,lep.pametan,vest govornik...da sam zensko,odmah bi mu dao...
    ...a sta sam ustvari hteo da kazem,citacete u sledecoj reviji "Selo" jerbo sam mnogo umoran pa u takvim trenucima samo glupost izlazi iz mene...
    ...ah taj Milo...
    anguse,cowjeche..prwo weliki pozdraw tebikonachno si dao znake ziwota,pojawiO si se
    nego,prwo:owu mentOlsku wlast u cg su birali gradjani crne gore..da...ni u predizbornoj kampanji nije bilo ni slowO da ce kosowo 'morati' da se prizna...da je bilo,sto mislis da li bi dobio izbore?ja mislim da ne bi...tako da izmanipUlisao je swoje stado owaca...posle je bilo oowo ono kao morali su i trnke tanke trnke tanke...i gle chuda,swaka njihowa owca je i dalje na broju...a znas zastO..uprawO kako si rekao jer je ,citiram te''lep pametan i west gowornik'
    etO..
      Vrh

  5. #95

    12 Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    izmanipUlisao je swoje stado owaca...posle je bilo oowo ono kao morali su i trnke tanke trnke tanke...i gle chuda,swaka njihowa owca je i dalje na broju...a znas zastO..uprawO kako si rekao jer je ,citiram te''lep pametan i west gowornik'
    etO..
    Ja tebi savetujem da manje talasaš more ... znaš i sam da čekaš onaj "važan" poziv za posa' ...

    tako da ...



    etO ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  6. #96

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ja tebi savetujem da manje talasaš more ... znaš i sam da čekaš onaj "važan" poziv za posa' ...

    tako da ...



    etO ...

    ma nash djuka je fukara i swe je ali nije crnogoraC
      Vrh

  7. #97

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Od Crne Gore ne treba odustajati. Mila treba ignorisati i uz smješak Srbija treba raditi sve ne bi li ga skinula s trona i vratila Crnu Goru na drugi kolosijek a van hrvatskog zagrljaja gdje joj nije mjesto.
      Vrh

  8. #98

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Od Crne Gore ne treba odustajati. Mila treba ignorisati i uz smješak Srbija treba raditi sve ne bi li ga skinula s trona i vratila Crnu Goru na drugi kolosijek a van hrvatskog zagrljaja gdje joj nije mjesto.
    A ko je i sta je Srbija da bi dala sebi za pravo da Crnu Goru vrati na drugi kolosek?
    I, koji je taj drugi kolosek?
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  9. #99

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    A ko je i sta je Srbija da bi dala sebi za pravo da Crnu Goru vrati na drugi kolosek?
    I, koji je taj drugi kolosek?

    Srbija je neko gdje živi veliki broj i Crnogoraca i oni koji su porijeklom Crnogorci a među ostalima je i sadašnji i bivši joj predsjednik kao i jedna masa ministara što sadašnjih što bivših, što drugih javnih ličnosti. Već sam rekao koji je drugi kolosijek. Sasvim je neprirodno da je Crna Gora u hrvatskom zagrljaju. U Hrvatskoj još uvijek misle na Boku kao dijelu Hrvatske iako to nikada nije bio. Boka je bila venecijanski posjed a kasnije austrougarski a hrvatski nikada nije bila. Međutim šta očekivati od države koja je Marka Pola proglasila njihovim jer je rođen negdje na dalmatinskoj obali. Treba je vratiti na drugi kolosijek jer Milo radi nešto što nije prirodno. Milo briše crnogorski identitet stvarajući neki novi montenegro identitet, briše nekada jake veze sa Srbijom (ne mislim na političke). U Crnoj Gori se preko noći stvorila mržnja prema svemu što ima pridjev srpski i neprirodno uvlačenje u pakšu zapadnim susjedima koji su već zinuli na teritoriju Crne Gore.

    Hrvatska već traži reviziju onog sporazuma sa SCG o kontroli Boke.
      Vrh

  10. #100

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Ali to je Crnogorski problem a ne problem Srbije... Mislis da ti ja mogu zabraniti s' kim ces da se druzis i kojim jezikom ces pricati? Ako je tako zasto onda ne dozvoljavate recimo Madjarskoj da se mesa u politiku Srbije s' obzirom na Madjarsku manjinu.
    Ili Albaniju zbog Albanaca na Kosovu koji i nisu manjina.
    Gledajte svoja posla i potrudite se da tu Srbiju malo pogurate ka buducnosti i zastitite (konkretnije) te Srbe do kojih vam je stalo.
    Sve me je ovo podsetilo na onu domacu koja zlata vredi:
    Ko seje vetar žanje oluju
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  11. #101

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Ali to je Crnogorski problem a ne problem Srbije... Mislis da ti ja mogu zabraniti s' kim ces da se druzis i kojim jezikom ces pricati? Ako je tako zasto onda ne dozvoljavate recimo Madjarskoj da se mesa u politiku Srbije s' obzirom na Madjarsku manjinu.
    Ili Albaniju zbog Albanaca na Kosovu koji i nisu manjina.
    Gledajte svoja posla i potrudite se da tu Srbiju malo pogurate ka buducnosti i zastitite (konkretnije) te Srbe do kojih vam je stalo.
    Sve me je ovo podsetilo na onu domacu koja zlata vredi:
    Ko seje vetar žanje oluju

    U toj Crnoj Gori kakva god bila živi 32% koji se izjašnjavaju kao Srbi. Prema tome itekako jeste problem Srbije s obzirom da sadašnja mafijaška vlast u Podgorici im čak uskraćuje određena prava kao što je pravo na jezik uvodeći nekakav crnogorski jezik koji postoji koliko i dalmatinski.
      Vrh

  12. #102

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    nego,prwo:owu mentOlsku wlast u cg su birali gradjani crne gore..da...ni u predizbornoj kampanji nije bilo ni slowO da ce kosowo 'morati' da se prizna...da je bilo,sto mislis da li bi dobio izbore?ja mislim da ne bi..
    Ja mislim da bi

    Milu Đukanoviću apsolutna većina

    Po svemu sudeći, na vanrednim parlamentarnim izborima održanim u Crnoj Gori nedelju, Koalicija "Evropska Crna Gora - Milo Đukanović" osvojila je apsolutnu većinu.

    Prema nepotpunim rezultatima Centra za demokratsku tranziciju, za Đukanovićevu koaliciju je glasalo 51,5% birača, te će ona, po svemu sudeći, imati 49 od ukupno 81 poslaničkog mandata.


    U parlament ulaze i poslanici Socijalističke narodne partije sa 16 ili 17 mandata, Nove srpske demokratije sa šest ili sedam i Pokreta za promjene sa pet mandata, dok će četiri albanske stranke imati po jednog poslanika.

    Kako je saopštio Centar za demokratsku tranziciju, rezultati su dobijeni na osnovu 75% prebrojanih glasačkih listića, a mogućnost greške neće značajnije uticati na konačni raspored snaga u parlamentu.

    Glasanje bez većih incidenata

    Odziv birača od oko 62% bio je nešto manji od očekivanog i znatno niži nego na parlamentarnim izborima odrzanim 2006. godine, kada je bio 71,1 %, navodi CDT.

    Tokom glasanja, kako se navodi, nije bilo značajnijih incidenata.

    Posmatrači napominju da rezultati ne predstavljaju iznenađenje, jer su istraživanja javnog mnjenja listom ukazivala na dominantnu pobedu koalicije koju je predvodio premijer Milo Đukanović nad konkurentima iz opozicije.

    Međunarodnih reagovanja na projektovane rezultate izbora u Crnoj Gori tokom noći između nedelje i ponedeljka uglavnom nije bilo.

    Oprezna izjava britanskog ambasadora


    BBC je uspeo da, pola sata po zatvaranju biračkih mesta, dobije opreznu izjavu britanskog ambasadora u Podgorici, Kevina Lajna:

    "Važno je naglasiti da je Crna Gora tračak svetlosti na zapadnom Balkanu - s obzirom na njenu, po našoj proceni, značajnu političku i ekonomsku stabilnost u proteklom periodu. Ovi su drugi po redu parlamentarni izbori od nezavisnosti Crne Gore 2006. godine. Međunarodna zajednica je pažljivo nadzirala te i predsedničke izbore dve godine kasnije, i njihov tok je uglavnom pozitivno ocenjen. Od tada Crna Gora je jasno stavila do znanja da želi da se pridruži Evropskoj uniji i Nato paktu, i sasvim je jasno da je svima stalo da ovdašnji izbori budu slobodni i pošteni", rekao je on.

    Podgorica

    Ambasador Lajn je zatim još rekao da Britanija "podržava evropske i NATO ambicije Crne Gore".

    "Što se tiče Evropske unije, mi verujemo da zahtev Crne Gore da dobije status kandidata za članstvo u Uniji, koji je podnela prošlog decembra, treba da bude rešen na uobičajeni, tehnički način. Drugim rečima, Evropska komisija bi trebalo da počne da priprema svoj zvaničnu procenu toga o čemu trenutno pregovaramo sa našim parterima u Uniji. Naše mišljenje je da je to najbolji način da članice Evropske unije odluče da li je Crna Gora spremna za status kandidata i otvaranje pregovora o približavanju", rekao je Lajn.

    Britanski ambasador u Podgorici je dodao i da pored rezultata glasanja čeka da čuje i ocenu međunarodnih posmatrača:

    "Pažljivo pratimo izveštaje o ukupnom izbornom procesu. Nadamo se da će ovi izbori biti još jedan važan korak napred na putu Crne Gore da postane moderna i demokratska evropska država", rekao je Kevin Lajn.

    Zašto baš sada?

    Tokom predizborne kampanje, premijer Đukanović je isticao da želi da dobije "mandat za ubrzavanje procesa priključenja EU i NATO-u".

    Glavne opozicione stranke su, međutim, tvrdile da su izbori raspisani kako bi se premijer učvrstio na vlasti pre nego što crnogorska privreda počne da oseća pune posledice svetske ekonomske krize.

    U trci za 81 mesto u parlamentu učestvovalo je 16 izbornih lista - sedam koalicija i devet samostalnih partija.

    Pravo glasa na vanrednim parlamentarnim izborima imalo je 498.305 birača, a izbore je pratilo 1210 stranih i domaćih posmatrača.

    Bili su to osmi parlamentarni izbori u Crnoj Gori od uvođenja višestranačkog sistema, a drugi od sticanja nezavisnosti, maja 2006. godine.

    Uz parlamentarne izbore, održani su i lokalni izbori u Nikšiću i Budvi, kao i izbori za gradonačelnike Herceg Novog i Tivta.
    Posle ovakvih rezultata, jasno je da vecini gradjana Crne Gore odgovara politika Vlade u Podgorici. Kako su gradjani Crne Gore glasali, tako ce im biti.

      Vrh

  13. #103

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Posle ovakvih rezultata, jasno je da vecini gradjana Crne Gore odgovara politika Vlade u Podgorici. Kako su gradjani Crne Gore glasali, tako ce im biti.

    [/quote]

    pa znas kako...sto se toga tiche..kad malo bolje pogledas situacija je kaO i uwjek..pola-pola
      Vrh

  14. #104

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Šta reći na rezulate izbora nego jednoumlje=maloumlje.

    Mene rezultat i ne čudi jer pored onakve nesposobne opozicije i moja bi baba pobijedila.

    Ako u MNE živi 32% Srba a svega 16 poslanika sa srpske liste dobije mandat u skupštini Crne Gore nešto tu ne štima. Rekao bih da je i dio njih glasao za don Mila. Odmah se sjetim priznanja nezavisnost Kosova kada je opozicija govorila da će se odmarati preko vikenda a onda će u ponedjeljak malo protestvovati. Izem ti takvu opoziciju. Opozicija lobira a ne protestvuje. Opozicija je aktivna a ne samo puki posmatrač.



    Ako već opozicija želi rušiti Mila onda bi trebali konačno prevazići lične nesuglasice i ujediniti se oko jednog cilja. U BiH tačnije u Republici Srpskoj SDS i SNSD se ne podnose ali kada je u pitanju srpska stvar nesuglasica nema.

    Što se tiče odnosa Srbije i Crne Gore mislim da odnosi nisu nikada bili bolji. Kako reče neko na b92 citiram:

    Najbolji odnos sa Crnom Gorom je što manje odnosa... Jedino što bi imalo smisla, ali to nije pitanje Crne Gore, već Srbije, umanjiti uticaj Crne Gore u Srbiji!
    Srbiji u Crnoj Gori jedina briga treba biti dio stanovništva koji se izjašnjavaju kao Srbi.
    Poruku je izmenio sa juga, 31.03.2009 u 17:59
      Vrh

  15. #105

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Crna Gora je danas mafijaška država. Idite, recimo, na vikipediju i pročitajte na engleskoj ili nemačkoj vikipediji o cosa nostra i drugim mafijaškim organizacijama (camorra u Napulju, 'ndragheta u Kalabriji, sacra corona unita u Apuliji sa vezama u Crnoj Gori itd.) i sve će vam biti jasno. Tu su isti sistemi koji vladaju, samo što su u Crnoj Gori imaju vlast. Problem koji jeste da se protiv mafije može teško sa demokratijom. Mafija u Crnoj Gori korumpirala je sve delove države, i nema sile u Crnoj Gori koja bi mogla da je svrgne. I takva Crna Gora krenula bi ponovo sa Srbijom jedino ako bi Srbija prepustila mafijašima isto mesto kao što sad imaju u Crnoj Gori. To, pak, Srbija neće... Srbija nije biser od pravne države, ali ipak, toliko nisko pala nije. Ustvari, dobra politika protiv Đukanovića jeste najpre oštar i uspešan postupak protiv kriminala u sopstvenoj državi.

    Zato ne trebaju čuditi izborni rezultati u Crnoj Gori, Srbi se tamo još dobro i hrabro drže. Srpska lista sačuvala je svoj broj mandata, don pate Milo dobio je na drugim strankama...


    P.s.: Ovde nisu baš pozitivno komentarisali Milovu pobedu..
    Sechste Amtszeit für Djukanović - Montenegro - derStandard.at/International
      Vrh

Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:17
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37
  4. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •