Citati naši omiljeni...
Strana 1 od 82 1231151 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 1229
  1. #1

    Citati naši omiljeni...

    Neki fluid misli postoji, i ako je odašiljač jak, a prijemnik osetljiv mogu duše opštiti, a da se dvoje i ne pogledaju, niti jednu reč izmene. Natprirodno je prirodno koje još nije objašnjeno.

    ---

    Ko to nama vitla po prostoru? Ko podešava vreme da se baš kad treba nađemo na mestu koje je: slučajno nađeno? Unapred određeno voljom i mišlju toliko nadmoćnom nad našom da joj ni smisao ni usmerenje shvatiti ne možemo?...
    ... Nebo je premreženo slučajnostima - igračkama u rukama kakvog detinjastog vaseljenskog moćnika.

    ---

    Pametniji popušta, ali ne i ludaku koji hoće sa mosta skočiti, ne i nasilniku koji protiv sebe i svojih zlo čini.

    ---

    Za zlo ne uzimajte, mili moji sinovi što vas u večitu počinku uznemirismo, ovaj Stevan Medaković, profesor iz Beograda, i ja, Vidosav Prokić, seljak ispod Avale. Vi ništa od toga nemate, ali drugara vašeg, Mihajla, izvadismo, kući da ga pratimo. Daće Bog, lepi moji momci, i vas će vaši jednoga dana pronaći, kada završi ovaj jebeni rat, pa u rodnu crnicu odneti. Ja bi vas, sinovi moji, jednog po jednog bi nosio na leđa, ako treba, kada bi znao di ste i odakle ste, takvi mladi i mrtvi. Ali ne znam - reče, i tu stade ridati.

    Slobodan Selenić, Očevi i oci
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Pri zrakama krasne lune, pri svjećici zapaljenoj
    plamena se spoji duša ka dušici raskaljenoj
    i cjelivi božestveni dušu s dušom dragom sliju.
    Ah, cjelivi, boža mana, sve prelesti rajske liju!
    Cjelitelni balsam sveti najmirisni aromati
    što je nebo zemlji dalo na usne joj stah sisati.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše nit’ je kada niti od nje stvorit može!.....
    "Ne miču se usta s ustah – cjeliv jedan noći c’jele!
    Jošt se sitan ne naljubih vladalice vile b’jele;
    svezala se dva pogleda magičeskom slatkom silom,
    kao sunce s svojim likom kada leti nad pučinom.
    Luna bježi s horizonta i ustupa Febu vladu,
    tad iz vida ja izgubim divotnicu moju mladu!"
    ---------------------------------------------
    Petar II Petrovic- Njegos

  3. #3

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dvanaest glasova besno je vikalo, i svi su bili jednaki. Sada je bilo jasno sta se promenilo u izgledu svinja. Pogled zivotinja koje su stajale napolju klizio je od svinje do coveka, od coveka do svinje, i ponovo od svinje do coveka ; ali, vec je bilo nemoguce raspoznati ko je svinja, a ko covek.


    George Orwell - Animal Farm
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    12 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Učiti, učiti i samo učiti...

    Drug Lenjin


  5. #5

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    A kad nas je sunce, na jednoj okuci, zaobišlo i javilo se na Jeleninoj strani, ona zaklopi za trenutak oči. Tada sam ugledao njene teške i čudne očne kapke, ispod kojih su živeli i sopstvenim plamenom sijali svetovi od kojih su trepavke, ne uspevajući da zadrže sav sjaj, bleštale tankim odsevima žeženog, zagasitog zlata u čudesnim prelivima. Dok je tako držala sklopljene oči, ja sam posmatrao njeno čelo, obraze i vrat. Oko njih je, kao letnja jara oko voćnih plodova, treptao neoivičen oreol moćnog ali jedva vidljivog sjaja, i gubio se na krajevima u pokrenutom i žitkom predelu koji brzina vožnje nosi, kida i rasipa u očima putnika.

    Jelena, žena koje nema
    Andrić
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Bila je mjesečina, krhka i svilena, nišani na mezarlucima bjelasali su se toplo, između kuća ćućorila je razbijena moć, po sokacima i avlijama uznemireno se kretao mladi svijet, čuo se kikot, i daleka pjesma, i šapat, izgledalo je da u ovoj đurđevskoj noći kasaba cepti u groznici. I odjednom, bez ikakva razloga, osjetih da sam izdvojen iz svega ovoga. Neprimjetno se uvukao u mene strah, sve je počelo dobijati čudne razmjere, nisu to više bila poznata kretanja, ni poznati ljudi, ni poznata kasaba. Nisam ih nikad vidio ovakve, nisam znao da se svijet može toliko izobličiti za dan, za sat, za tren, kao da se uzbunila vilenjačka krv, i niko je utišati ne može. Vidio sam ih po dvoje, čuo po dvoje, bili su iza svih taraba, iza svih kapija, iza svih zidova, nisu se smijali kao drugih dana, ni gledali, ni razgovarali, glasovi su im prigušeni, teški, vrisak se probija kao munja u ovoj oluji što prijeti, vazduh je natopljen grijehom, noć ga je puna, poletjeće noćas vještice s kikotom iznad krovova polivenih mlijekom mjesečine, i niko neće ostati razuman, buknuće ljudi strašću i bijesom, ludošću i željom da se upropaste, odjednom, svi, kuda ću ja? Trebalo bi se moliti, tražiti milost od Boga za sve griješne, ili kaznu, da ih urazumi. Obuzimala me srdžba, kao groznica, kao nastup. Zar ništa ne pomaže sve što činimo? Je li riječ božja koju propovijedamo mutava i glinena, ili je uho njihovo gluho za nju? Je li prava vjera u njima toliko slaba da se ruši kao trula ograda pred krdom divljih strasti?

    Derviš i smrt
    Meša Selimović
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Izmedju nas je uvek bilo tako: kad je nema, onda je nema kao da se zaista više neće pojaviti, a kad je tu, onda je prisutna tako kao da je najprirodnija stvar na svetu i kao da će doveka ostati i bez promene ostati tu.

    Jelena, žena koje nema
    Andrić
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ni jedna osoba na svetu ne zasluzuje tvoje suze,

    a ona koja bi ih mozda zasluzila

    nikada te nece rasplakati...

    Gabriel Garcia Marquez



  9. #9

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ako je patnja prisutna, najbolje je da je prihvatis, jer ona nece nestati ako se pretvaras da ne postoji. Ako je radost prisutna i nju bolje prihvati, cak i po cenu straha da ce jednog dana nestati."
    Zahir-Paulo Koeljo

  10. #10

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dodjoh - Videh - Pobedih

    Julio Cesar

  11. #11

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Izmedju mene i tebe tako je malo prostora. U taj procep stao bi tek treptaj svetlosti. U njega se smestila nasa ceznja, u njega se smestila nasa ljubav. Tako smo blizu ti i ja, a opet tako beskrajno daleko. Deli nas tek delic najmanjeg dela. A ipak, koliko god se trudio, koliko god tezio i hteo, nikada me neces dosegnuti. Izmedju mene i tebe tako je malo vremena. U taj procep stao bi tek treptaj oka. U njega se smestio nas zivot, u njega se smestila nasa sudbina. Tako smo slicni ti i ja, a opet tako beskrajno drukciji. Usprotivilo nam se cudnovato prostranstvo neodredjenih razdaljina, prostranstvo koje nije potrebno preci. Ne naprezi se uzalud, jedini moj, ne siri svoje ruke ne bi li me zagrlio. Izmedju nas je more beskraja - ne vece, ne dublje od njenog dodira. Ali zar ne znas? To je more ljubavi i ono ce nas zauvek spajati.

    Kezele

  12. #12

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Zaljubljena zena ima vise smisla za sumnjicenja
    nego da unese promene u svoja zadovoljstva


    Balzak, "Cica Gorio"

  13. #13

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Čovek ima više hrabrostri prema drugom, nego prema sebi. Da nije toga, ne bi bilo zla na svetu. Savršenstvo čoveka sastojalo bi se u tome da bude većma strog prema sebi, negoli čak i pravedan prema drugom. Ja znam puno ljudi koji su bili vrlo pravedni prema drugom, ali nisu bili strogi prema sebi, i zato su bili uvek labavi u stvarima dobra. Oni su bili više diletanti, nego artisti dobra. Njihova pravednost je uvek propadala, ako nije bila u pitanju tuđa ličnost nego njegova sopstvena, jer pravednost prema sebi zavisi od strogosti prema sebi, kao što pravednost prema drugom zavisi samo od naše dobrote. Pravednost je jedno kraljevsko osećanje, i čovek pokazuje pravednost često više laskajući sebi, nego voleći drugog. Najbolji ljudi su oni koji su prema sebi najstroži, i koji oproste drugom i ono što nikad ne bi oprostili samom sebi.

    Blago Cara Radovana
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  14. #14

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Zelim da rastes i da se razvijas radi sebe samog, i na svoj nacin, a ne da bi meni sluzio. Jer volim te i osecam da sam jedno s tobom, ali s tobom takvim kakav jesi, a ne kakav bi meni odgovarao kao objekat koji bi ja koristila..."

    Erich Fromm-Umece Ljubavi

  15. #15

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Citat LilShizle kaže:
    "Zelim da rastes i da se razvijas radi sebe samog, i na svoj nacin, a ne da bi meni sluzio. Jer volim te i osecam da sam jedno s tobom, ali s tobom takvim kakav jesi, a ne kakav bi meni odgovarao kao objekat koji bi ja koristila..."

    Erich Fromm-Umece Ljubavi
    Svak cast na Fromu, super je knjiga svima bih je preporucila. Bice nekih Fromovih citata i od mene, samo da ih nadjem, a dotle...

    Lepota je vidljiva ali nedostizna - nezadrziva; ne da se uhvatiti, ne moze se ukrasti, niti se moze od ljudi oteti niti od Boga izmoliti. Kao prividjenje je nestvarno i kratkoveko a draze od svega sto je zivo, stvarno i na dohvat ruke...

Strana 1 od 82 1231151 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •