Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 89
Strana 89 od 91 PrvaPrva ... 39798788899091 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,321 do 1,335 od ukupno 1361
  1. #1321

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    ''Krvava zemlja'' - Dido Sotiriu. Knjiga o egzodusu Grka iz Male Azije.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #1322

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Че Гевара - Дневник из Боливије.

    Нисам љубитељ комунисте, али ето, копкало ме то око Боливије и како је завршио... засад сам закључио да је за четничко ратовање (познато као и герилско) најважнија храна, најчешће забелешке су о томе шта су јели, колико хране имају, кад су били гладни, а проблеми у групи су настајали кад би неко крао млеко у праху...

    А да, Че ладно има селфи, сликао себе у огледалу у неком хотелу у Ла Пазу кад је тек стигао у Боливију

    Пре тога, "Катенаћо", Вуле Журић, збирка кратких прича... и даље мислим да је кратка прича углавном ништа од формата, то свако може да пише, могу и ја. Ал кад је наслов фудбалски, то ме увек привуче...

    Пре тога, Душан Баранин, "Кнез Михаило", покушао сам од Мишице да извучем дал је то оно што је она читала и препоручивала, ал ме игнорисала. Занимљиво, мада помало у сукобу са оним што знам из историје, али ништа битно...
    Poruku je izmenio yossarian, 12.01.2014 u 17:39
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #1323

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Ime vetra
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #1324

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    ''Krvava zemlja'' - Dido Sotiriu. Knjiga o egzodusu Grka iz Male Azije.
    Прочитао овде, мало прогуглао, нашао на Купинду за 89 динара, са поштарином око 180, наручио, добио и прочитао Свиђа ми се. Не би било лоше да мало читају ови што гледају турске серије...

    Тренутно читам "Политичка неутралност или Европска Унија", аутор Коштуница др Војислав... једва чекам крај да видим шта је одговор...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #1325

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Че Гевара - Дневник из Боливије.

    Нисам љубитељ комунисте, али ето, копкало ме то око Боливије и како је завршио... засад сам закључио да је за четничко ратовање (познато као и герилско) најважнија храна, најчешће забелешке су о томе шта су јели, колико хране имају, кад су били гладни, а проблеми у групи су настајали кад би неко крао млеко у праху...

    А да, Че ладно има селфи, сликао себе у огледалу у неком хотелу у Ла Пазу кад је тек стигао у Боливију

    Пре тога, "Катенаћо", Вуле Журић, збирка кратких прича... и даље мислим да је кратка прича углавном ништа од формата, то свако може да пише, могу и ја. Ал кад је наслов фудбалски, то ме увек привуче...

    Пре тога, Душан Баранин, "Кнез Михаило", покушао сам од Мишице да извучем дал је то оно што је она читала и препоручивала, ал ме игнорисала. Занимљиво, мада помало у сукобу са оним што знам из историје, али ништа битно...
    Kakav načitan mladić. Devojke, navalite.

    Nego, trenutno ne čitam ništa, al' me čeka opet neki Saramag, poslala mi moja nova mama.

  6. #1326

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  7. #1327

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Knjigu Stratisa Cirkasa ''Klub''.(Στρατής Τσίρκας ''Λέσχη'').Najcudniji i ''najzbrkaniji'' roman koji sam ikad procitala.Potrebno je procitati ''debelih'' sto stranica,pre nego sto pocnete da povezujete likove sa dogadjajima i sklapate ''kockice''.Neuobicajeni roman koji bi bio mnogo bolji da se pisac koristio nekom od ''uobicajenih'' tehnika pisanja...ovako je roman ispao vrlo originalan,ali i vrlo zamoran,a da pri svemu tome nema neke koristi od tog zamora jer je Cirkas izgubio mnogo od onoga sto je mogao postici nekim manje originalnio pristupom.najvise vrede opisi zivota u Jerusalimu;opisi ulica,ljudi,sarolikosti jezika,nacija i opstanak grcke manjine u tom starom gradu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #1328

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    uzela sam od moga druga Vite Gerharda Leremana i njegovu "Sa Srbima kroz Albaniju 1915-1916"
    tek sam [pogledala ofrlje i zainteresovala me
    Lereman je bio Srbofil,studirao je slavistiku kad je poceo rat
    opcinjen je bio nasom eopskom poezijom,i do smrti je ostao veliki prijatelj srpskog naroda

    znam,znam....zvucim kao Yossa.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #1329

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Šaka soli od Mire Stupice.
    Lepo piše gospođa, baš lepo.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #1330

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Uzela sam jos jednu knjigu o Smirni i Grcima iz Smirne i uopsteno Male Azije. (moje nove domovine).
    Knjigu je napisao Gajls Milton,a naslov knjige je '' Izgubljneni raj-Smirna 1922: unistenje mitropole i helenizma Male Azije''.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #1331

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Hronika o Komodoru" Slobodan Lazic

  12. #1332

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    ..ne baš knjigu, pre novelu..
    Anikina vremena..deo Andrićevog trojstva (Put Alije Đerzeleza i Jelena, žena koje nema). Čitao sam ih još kao žutokljunac, i tada svestan da za shvatanje Andrića treba životnog iskustva. Prosto...uživam u geniju čoveka koji je umeo da piše, razmišlja, vidi..
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #1333

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Dveri kuće mrtvih od Stivena Eriksona

    Pred spavanje krenu da mi se vrte slike iz knjige i nije mi dobro, ali preživeću
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #1334

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    S vremena na vreme volim da se vratim omiljenijim knjigama. Već više od mesec dana, po prvi put u prevodu Kolje Mićevića, iščitavam Komediju od Dantea koji me pomera iz mesta! Vrlo su važni i prevodioci koji su kod nas zanemareni . Za rođendan sam dobila Don Kihota u prevodu koji, ne samo da je najverniji originalu (tako bar svi kažu), nego, dok čitate knjigu, stičete utisak da to činite po prvi put. Hvala prevodiocima i prevodilicama koji nas vode pravo do zvezda.
    Pred san iščitavam Đordana Bruna i hermetizam. Našla se tu i malena, briljantna knjiga Nek crkne svet - Ljiljane Đurđić I tako...Sve nešto u krug vrtim.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  15. #1335

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Laguna - Iščezla - Džilijen Flin - Knjige o kojima se priča

    Knjiga koja drži pažnju! Po njoj je i urađen film (Gone Girl) koji sam postavio kao preporuku !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 89 od 91 PrvaPrva ... 39798788899091 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 15:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 10:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •