Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 67
Strana 67 od 91 PrvaPrva ... 1757656667686977 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 991 do 1,005 od ukupno 1361
  1. #991

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Frederik Pol - Kapija (Frederik Pohl - Gateway)


  2. #992

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Kakvi smo mi Srbi - Marić...razmišljam i pitam se i hoću li ikada shvatiti...
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #993

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Sartrovu Mucninu i Zid
    (po ne znam koji put< jedna od knjiga koje mugu uvek da citam,krecuci od bilo koje strane)
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #994

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Markus Zusak - Kradljivica knjiga

  5. #995

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Bilo bi lepo da kažete i par reči o knjizi koju čitate, kao na primer, o čemu je ili kakvi su vam utisci. Sam naslov ne znači uvek baš mnogo.

  6. #996

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat renaissance kaže: Pogledaj poruku
    Frederik Pol - Kapija (Frederik Pohl - Gateway)

    Robinet Brodhed, glavni lik ovog dela, prepričava svoje seanse sa psihoanalitičarom, Sigridom fon Šrinkom - mehaničkom spravom, koje su prožete retrospektivom događaja na Kapiji ("Asteroid. Ili možda jezgo komete. Oko deset kilometara po najvećoj uzdužnoj osi. Kruškastog oblika. Spolja izgleda kao kvrgava ugljenisana grudva plavičastog sjaja. Izunutra, to je kapija svemira."). Kapija predstavlja slučajno otkrivenu "stanicu" svemirskih letelica, koje su u stanju da obavljaju međuzvezdane letove, izgrađenih od strane nestale civilizacije Hičija i vlasništvo je Korporacije koja regrutuje svemirske istraživače, a sve u cilju... "To je bila jedna od stvari zbog koje smo svi bili nervozni: činjenica da ćemo morati da okušamo sreću sa nečim što nikome nije jasno šta je. U bukvalnom smislu nemate kontrolu kad jednom uzletite u Hičijevom brodu. Kurs leta je programiran u njihovom komandnom sistemu na način koji niko nije uspeo da odgonetne; mogli ste da odaberete jedan kurs, ali kada ga jednom odaberete nema menjanja - a ne znate kuda će vas odvesti kurs koji ste odabrali,..."

  7. #997

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat pralinica kaže: Pogledaj poruku
    Kakvi smo mi Srbi - Marić...razmišljam i pitam se i hoću li ikada shvatiti...

    Podnaslov je Prilozi za karakterologiju Srba. Moglo bi se reći da je u pitanju stručna literatura, ali tema je posve jasna. No, kada vam se nađe u rukama (Znači tema vas interesuje. Interesuje vas psihologija kao vid tumačenja stvari u životu. Prepoznajete i snalazite se u terminologiji.), onda vidite jedno lako, zanimljivo štivo o sopstvenom narodu. Lako u smislu čitkog štiva. Recimo, potpuno suprotno Jungovom stilu, a opet uzbudljivije od Jerotićevog blagog, neprekidno-hrišćanskog guda. Ipak, najviše se oslanja na istorijske paralele. Verovatno, jer su neizbežne. Njegova tumačenja istorijskih činjenica u prvi mah deluju veoma neobično i pomalo šokantno, ali sada mi to sve dođe nekako "razumljivo". U smislu, "tako nešto se i može očekivati uzimajući u obzir da" i sl....
    Kao što i sam autor navodi, do sada nije bilo ozbiljnjih pokušaja da se uradi ovako nešto, osim izvora prilično davnog datuma. Ako je tako, mislim da je za svaku pohvalu. Još ću potražiti slična štiva. Meni je delo objasnilo neke stvari koje mi je baš bilo teško da shvatim. Neke stvari su takve, jer prosto jesu takve...Ko razume shvatiće...
    Preporučujem.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #998

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat pralinica kaže: Pogledaj poruku
    Kao što i sam autor navodi, do sada nije bilo ozbiljnjih pokušaja da se uradi ovako nešto, osim izvora prilično davnog datuma.
    Па и ову Марићеву књигу сам први пут читао пре 15ак година чини ми се, није ни она најфришкија

    Читам "Стаклени зид", Владимира Тасића, књига се бави ваљда већ често обрађеним темама, емиграција, неприпадање, распад породице, одрастање детета... али лик добро пише, не замара секунде, не патетише ко нарикача, држи те прича, прича је занимљиво, још чекам да похватам о чему се тачно ради...
    Ваљда ме неће разочарати до краја

    STAKLENI ZID – Vladimir Tasić - Svako je heroj svoje priče / POPBOKS.com
    Vreme 931 - Intervju – Vladimir Tasic, pisac : Osamdeset uzasnih scena i pitanje na kraju
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #999

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Sven Hasel - Blicfriz
    Opisuje "slavno" Hitlerovo osvajanje Rusije i veliku bitku oko Moskve u drugom svetskom ratu.
    Poruku je izmenio blue13, 22.04.2010 u 02:06 Razlog: za kohili.

    PANTA REI

  10. #1000

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat blue13 kaže: Pogledaj poruku
    Sven Hasel - Blicfriz
    Opisuje slavno Hitlerovo osvajanje Rusije i veliku bitku oko Moskve u drugom svetskom ratu.


    Nisam čitala knjigu,ali nešto mi se čini da nešto baš nije to osvajanje bilo tako ''slavno''.To je Vaš zaključak proizišao iz pročitanog?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #1001

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Završila sam sa čitanjem ''Pomenika'' od Milana Milićevića.

    Citat iz predgovora
    ''Milićevićeve knjige, nekada mnogo čitane, danas stoje u policama samo najvećih javnih biblioteka i tamo ih vrlo retko traži običan čitalac, iako su njemu namenjene.''

    Tako sam i ja stigla do ove knjige. Odgledala sam jednu pozorišnu predstavu, zaintrigirali su me neki netačni istorijski podaci koji su pomenuti, pa sam listala po mojim starim knjigama i naišla na ovo staro štivo, zaboravljeno. U ''Pomeniku'' autor je oživeo sećanje na 500 ljudi koje je nazvao znamenitim u poslednjih sto godina., a delo je objavljeno 1888g. Spominjene meni poznate i nepoznate znamenite ljude pre I. srpskog ustanka, pa sve do kraja XIX veka.

  12. #1002

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Tragom mrtve princeze - Kenize Murad

    Danas sam je kupila, tek sam pocela da je citam, pa cu preneti utiske, ima i nastavak,
    tematika je slicna kao Dragulj Medine.

  13. #1003

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Anais Nin - Pod staklenim zvonom

    too soft, posle Venerine delte

    istovremeno, čitam i Fotografski priručnik
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #1004

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Trenutno čitam "Majstor i margarita" od Mihajla Bulgakova. Uprkos mojoj gorućoj mržnji ka ruskim piscima, počeo sam da čitam ovo i zaista mi se sviđa.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  15. #1005

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Ali Smit - Slučajno

    beletristika, savremena škotska spisateljica
    za sad mi se dopada
    razbibriga, ali ne vredja inteligenciju
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 67 od 91 PrvaPrva ... 1757656667686977 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 12:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 14:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 09:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 22:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 22:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •