Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 90
Strana 90 od 91 PrvaPrva ... 408088899091 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,336 do 1,350 od ukupno 1361
  1. #1336

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    ''Kako se rađaju i umiru bogovi i boginje''- E.Jaroslavski. Davno napisana knjiga,vrlo jezgrovito na videlo iznosi poreklo mnogih verovanja za koje pripadnici različitih vera i kultura misle da su izvorno njihovi,a koji se u stvari ''provlače'' kroz verovanja ljudi već nekoliko hiljada godina.Poučna knjiga.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #1337

  3. #1338

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    “Reportažu ispod vešala” - knjigu Julijusa Fučika objavljenu 1947 godine,posthumno jer su autora zbog ucestvovanja u borbi protiv nemackih okupatora i clanstva u KP Ceske osudili na smrt i pogubili -isti okupatori & domaci izdajnici...Knjiga je napisana krisom,na cigaret papiru.To je vise zapis onoga sto se desavalo sa Julijusom za vreme boravka u zatvoru u kome su ga mucili.Samo 122 stranice,a vrede za 1000 stranica onih ''instant'' romana naskrabanih radi prodaje.Pitam se zasto ljudi ne citaju ovakve knjige?Valjda je moderno biti desnicar,hocu reci biti ''trendi'' desnicar..?Ili su ljudi jednostavno postali veliki ljubitelji ispraznih blebetanja nabacanih na papir koji sve trpi?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #1339

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Ja sam se bacila na citanje budalastina jedna od tih knjiga je Trazi se impotentan muskarac. Napisala Gabi Hauptman. Cista glupost. Al mi lezi ovih dana.
    (Iz edicije slican se slicnom raduje)
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #1340

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Milovan Danojlić - Kako je Dobrislav protrčao kroz Jugoslaviju

    Bavi se nepriznatim piscima i stvaraocima uopšte. Njihovom mestu u odnosu na priznate i obrnuto. Uranja u sve sfere života.

    Skroz zanimljiva knjiga.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #1341

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Dobila nedavno knjigu "Sulejman, Hurem i Srbi" Luka Mičeta.
    Verovatno zbog moje istrajnosti gledanja serije o veličanstvenom
    U samoj knjizi jako malo ima išta o Sulejmanu...a još manje o Hurem (možda tik pri kraju do kog još nisam stigla), dosta je dobro opisan taj 16. vek (zaista po svemu jedinstven i fascinantan) i sažeta istorija Srba počev od cara Dušana.
    Inače jako slabo poznajem taj deo istorije jer ga nikada nisam učila (a istorija mi do skoro nije bila prioritetna grana nauke) pa mi baš prija...
    Ako je verovati autoru (a s obzirom da se često poziva na Radovana Samardžića plus mu N. Samardžić recenzent) dođoh do (mog laičkog) zaključka da je Stefan Lazarević bio jedini vladar u Srbiji koji je imao sve kvalitete pravog vladara...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #1342

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    ja ne stizem
    al ovaj moj otkriva Dostojevskog
    prvo je Njetocka Njezvanova,sad Zlocin i kazna
    licno nisa ljubitelj Dostojevskog al se radujem do neba sto on postaje i sto sve cesce gluvarenje zamenjuje ozbiljnim,zanesenimm citanjem...
    izgleda,da dobro radim svoj posao
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #1343

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Doktor Zivago
    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  9. #1344

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ja ne stizem
    al ovaj moj otkriva Dostojevskog
    prvo je Njetocka Njezvanova,sad Zlocin i kazna
    licno nisa ljubitelj Dostojevskog al se radujem do neba sto on postaje i sto sve cesce gluvarenje zamenjuje ozbiljnim,zanesenimm citanjem...
    izgleda,da dobro radim svoj posao


    to ti k'em Nina ... nasledje je cudo taj DNK i ti slicni medecenski termiti .


    sorry ............. chileansko crveno se deklarise 12.5 % ali sigurno laze bar za 2.5 % srecan Bozic
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  10. #1345

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    ''Kapetana Mihalisa'' od Nikosa Kazandzakisa.Ne znam kako zvuci na srpskom,ali na grckom je to dobar roman.Knjiga o ''slobodi,ili smrti'' napisana nacin na koji samo Kricani mogu da napisu pricu- naravno oni sami su vise vezani za usmeno izrazavanje,Kazandzakis je sve to ''usmeno'' preneo na papir...Opisao je Krit,Heraklion,svog oca kapetan Mihalisa sa crnom,kritskom,mrezastom maramom (sarakijem) oko glave...i postigao mnogo vise nego stivom ''Askitiki''..
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #1346

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Vadisrce , B.Vijan


  12. #1347

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Kad se majstori svetske priče poput Hemingveja, Nabokova, Outsa, Apdajka, Kortasara i još sličnih, nađu u jednoj finoj zbirci priča o odrastanju naslovljenoj sa "Klinci od dva metra", uživancija zagarantovana
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #1348

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Ako mi još neko preporuči knjigu 50 shades of Grey...zaboraviću na lepo ponašanje.

    Dete donelo iz biblioteke Wagner -Howard Gray
    pa pozajmljujem na čitanje kad ona ode na spavanje, jerbo sam u deficitu s knjigama...
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #1349

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Good to great, Tim Robins
    Odlična knjiga iako spada više u stručnu literaturu, tj predstavlja analizu činilaca koji su od prosečnih napravili najuspešnije kompanije

  15. #1350

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Efraim Kišon - Kita boli more
    Dobra!
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 90 od 91 PrvaPrva ... 408088899091 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 15:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 10:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •