Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Britanci mesečno u proseku potroše 40 funti na proizvode koji im održavaju ten tamnim i tokom hladne zime, najviše zbog žestoke marketinške kampanje koja propagira takozvani zdrav izgled. Naučnici su tu pojavu, odnosno zavisnost, već nazvali "tenoreksijom", preneli su britanski mediji.


    Prema nedavno provedenom istraživanju, polovina odraslog britanskog stanovništva tvrdi da se oseća zdravije kad im je koža tamnija. Dakle, tenoreksičari su opsednuti neprestanim održavanjem kože tamnom te pritom odlaze u solarijume češće nego što doktori preporučuju.

    Ako od poslednjeg sunčanja u solarijumu prošlo više od tri dana, kad se pogledam u ogledalo, čini mi se da izgledam bledo. Jednostavno moram biti tamna, to jako utiče na moje raspoloženje - rekla je tenoreksičarka Mandy Sherwin.
    Za tu pojavu mogla bi se "optužiti" Coco Chanel koja je 1923. slučajno "izgorela" na suncu tokom jednog krstarenja. Pre nego što je bila svesna toga, pokrenula je novi trend u svetu.


    Posećujete li solarijum i kolko često? Da li ste tenoreksičar? Koristite li kreme za tamnjenje? Kakvo je vaše mišljenje o solarijumu? Zdravo ili ne?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Ne idem u solarijum i nikada ne bih otisla,pa ja se cak ne volim ni da sunacam a iako imam svetao ten imam dosta pigmenta pa mi je dovoljan samo dan na suncu da pocrnim...
    A i iskreno bezze mi je taj preplanuli look zimi,leti i razumem,a ima sta i da se pokaze a zimi samo jednoj osobi kojoj ionako nije bitno dal si tamna ili svetla...

    Bas bezze

  3. #3

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Ja odem ponekad kad se setim. Samim tim ne održavam boju ali uživam u onoj toploti. Jedna moja drugarica kaže:"...idem na Floridu oćeš samnom?"...i kako da je odbijem

  4. #4

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Ne idem u solarijum, nit' planiram. Naravno da je stetno, mada mi to nije osnovni razlog zasto ne idem. Stvar je samo u tome da ne bolujem od toga da budem crna 365 dana u godini. Nisam ni leti crna, pa mi nije posebno bitno ni zimi da budem
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Ne idem u solarijum. Sad ispadne na ovom forumu da niko ne ide u solarijum, svi bulje u monitor i sede kuci. Ne idem zato sto.... nemam pojma sto. Pa sama pomisao da treba da odem negde da se skinem gola i da lezim 10 minitu pa da se oblacim mi je bila dosadna. A verovatno bih bolje izgledala kad bi bila malo tamnija u licu, jer sam inace bleda, mada kad se nasminkam izgledam skroz ok. Tako da me mrzi da idem u solarijum.

  6. #6

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Sad ispadne na ovom forumu da niko ne ide u solarijum
    Idem ja Krenem u prolece, jednom nedeljno i tako do leta. Preko leta pokusavam da uhvatim zrake sunca, pa posle leta opet malo u solarijum dok ne dodje hladan period u kom se ne vidi nista sem lica i u kom samo jedna osoba vidi koliko sam pocrnela.
    Ne patim za preplanulom bojom, cesto se zgrozim kada vidim devojke sa nakvarcovanom kozom na kojoj su se vec stvorile one grozne pegice, ali volim svoju kozu sa malo boje i mnogo se bolje osecam kada nisam vampirski bela.

  7. #7

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Idem u solarijum,krenem bas sad u ovo vreme,nakvarcam se i onda idem samo na odrzavanje boje,shta cu kad volem da sam preplanula
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #8

    Kosmeticki salon

    koliko cesto koristite solarijum i sta mislite o istom?
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  9. #9

    Odgovor: Kosmeticki salon

    U solarijumu nisam bila nikada, a mislim da i neću. Što sam starija, to manje volim da budem preplanula, tako da se ne sunčam više ni na moru...



  10. #10

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Idem ...Tokom cele godine...Jednom ili dva puta mesecno

  11. #11

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Tamnoputa sam, tako da ne osećam potrebu da se kvarcujem.

    Možda sam malo i klaustrofobična
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Odem s vremena na vreme u solarijum ali kad ležim i tako razmišljam,uvek me uhvati frka,šta radim kad znam koliko je štetno...i naravno opet odem.

  13. #13

    01 Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Eh,od te zavisnosti sam miran.Nikada nisam bio,niti cu.Mrzim da vidim cak i kvarcnu pec za grejanje.Hvala lepo.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  14. #14

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Ubediše me ove godine da se malo pripremim za more.Otišla sam i ja u solarijum,da vidim i to čudo tehnike.Nije mi bilo strašno kao što sam mislila(ono zatvaranje kao sanduk-verovatno zbog jakog svetla i toplote).
    Slažem se da je lepše videti malo onog zlatnog pigmenta više nego florescentno belo,ali nisam pristalica konstantnog kvarcanja.Moje prijateljice koje se redovno kvarcaju su dobile mnogo bora na licu.Ako je to cena,radije ću biti bela.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  15. #15

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    idem u soldzi i ali to je uglavnom samo pred suncanje, cisto da na suncu ne izgorim
    volim kad pocrnim, tako mi oke moje lepe dodju do izrazaja.. ali mi nije imperativ sad jbg da idem svaki dan, nedelju, mesec.. cisto samo na odrzavanje boje, ne da budem res pecena
    Možda sam malo i klaustrofobična
    ja jesam klaustrofobicna, jako i uzasno
    jednom prilikom, dok sam bila u toj kutiji za suncanje, napolju je sibalo strasno nevreme.. samo sam ja natamburila mjuzu do dakse i nisam cula to.. odjednom.. nestalo struje a mene panika uhvatila sad cu da vristim.. i jesam, vristala sam iz sveg glasa a zakljucala vrata, tako da niko ne moze da mi udje, a lezim u onom solarijumu kao u kovcegu sunce mu poljubim a posto ne moze da se zatvori skroz, bilo je taman toliko mesta da se proturi ruka napolje, ali koji mi to moj vredi placem, grebem, psujem samu sebe sto sam uopste i dosla.. i dosla struja posle nekih 20 minuta a ja u momentu iskocila napolje kao da me teraju bicem
    sad ostavljam toliko prostora da u nuzdi mogu da se izvucem napolje
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.08.2011, 22:47
  2. Bolest zvana zavisnost
    Autor lado u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 19:57
  3. Nova Pazova
    Autor Alideda u forumu Srem
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.09.2009, 00:10
  4. Srećna Nova godina
    Autor Sneza58 u forumu Spomenar
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 05.01.2009, 14:02
  5. Nova Tema
    Autor mimaP u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.10.2008, 20:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •