Priče iz školskih klupa..
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    Priče iz školskih klupa..

    ovde mozemo da caskamo o svemu sto se deshava u skoli.. uchionicama, klupama, WC/ima, dvoristima.. dogodovshtine.. provale uchenika i profesora.. podvale.. ma sve sto je deo skole


    nekoliko provala iz mojih srednjoskolskih dana..

    ~ prvi srednje.. sedimo na chasu anatomije i profesorka pricha o kostima glave.. na to kaze: 'sad cu vam pokazem pravu lubanju' .. ode ona do kabineta, vraca se i nosi lubanju u ruci.. kaze da je to lubanja bivsheg domara shkole, da je covek poklonio organe u dobrotvorne svrhe, a koske je dao na raspolaganje medicinskoj skoli.. i profesorka nastavi da objasnjava..

    par chaseva nakon toga.. sedimo na nekom drugom chasu.. i pochnu roletne na prozorima da lupaju od silne bure... na to moj drug provali:
    'u jeeeee, to se to domar buni.. vratio se.. oce svoje koske natrag...'
    a mi ostali samo sto nismo popadali od smeha...

    ~ sedimo mi na chasu geografije.. i profesorka tumachi mlado, zrelo i staro stanovnistvo.. kad je rekla to 'staro' stanovnistvo, moj drug iz zadnje klupe dobaci 'fosili'

    ~ profesor iz matematike je uvek znao govoriti:
    'tko po noci lumpuje, taj po danu drema.. tko zeni veruje, taj pameti nema!'
    koji je to bio tip.. a nosio je dzozle samo takve.. one debele pepljarke nikad nisi znao kad gleda u tebe.. to je uvek bio problem za vreme ispita

    ~ na chasu patologije... profesor nabraja.. pod 1 stavite.. pod 2 stavite... pod 3... 4... 5... 6... 7... kad je dosao do 8 nije uspio da kaze ono 'stavite', a drugarica vikne 'nos ti posran' .. axaxax.. a mi svi pod stol od smeha...

    ~ jos jedan sa chasa patologije... profesor predaje, ali kako je u uchionici bilo jako zagusljivo, rekao je da neko otvori prozor.. prozor se otvorio, on nastavio pricati, i u tom trenu neko je vani poceo piliti drva, tako da ga nista nismo culi.. a profesor ce na to: 'sad su nasli da pile drva, ja bi njih sad gadjao petardama!'


    imate vi koju dogodovshtinu iz skole ili skolskih dana?

  2. #2

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Srednja elektreotehnicka skola u Banjoj Luci ima legendarnog profa matematike, prof Uros Tomic. Ne mogu da kazem da je covjek bio ljenstina ali organski nije volio da pise po tabli. Ja kao najbolji u svom odjeljenju u toj nauci redovno sam nesto radio na tabli, te izvodljenje kojekakvih formula,te resavanje zadataka i ls. I jednom tako radim ja zadatak, neki kilometarski koji se razvukao po cijeloj tabli. I naravno dodjem do dna table sto me je primoralo da predjem u totalno cuceci polozaj da bih mogao da pisem. A katedra nam bila taj dan nesto pomjerena i skoro pa uz tablu. Ja naravno ne gledajuci sta se desava iz mene i ne primjetim da sam zapeo nogom profu za stolicu. Sledeci korak ja povucem stolicu i oborim profesora. A on onako dugacak se nekako uspije docekati rukama na sto da se sav ne sprati pod njega. U trnutku skoci okrene se prema meni i vikne "Sta je Mirkane os da me ubijes"
    Ja u prvih par sekundi prvo da od straha i srama u zemlju propadnem, onda kad sam vidio onu njegovu izbezumljenu facu pocnem histercino da se smijem. Naravno cijeli razred se kocio od smijeha.

    Prof mjerenja u elektronici bio neka picajzla i svim anm amlo zesce parao po zivcima. I svaki njegov cas je bio pun price "trla baba lan" kako smo mi nekulturni, kako je to bilo drugacije u njegovo vreme i sl. A u svom kabinetu je imao limun, koji je obozavao vise od samog sebe. Jao njegovog odusevljenja kad je limun dobio i jedan plod. Pa sigurno pr casova smo slusali sagu o limunu i njegovu istoriju. Od spice do zrelog doba. I jendom mi na casu kad otpade plod. Kolega onako sav odusevljen sobaci " U "pm" ode limun!" Profo umalo da dobije srcku sto zbog limuna sto zbog bahatosti mog kolege. Mi naravno svi u histericnom smjehu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Mogu ja ovde da ostavljam bisere onog malog sto mi dolazi na privatne casove?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Heh, evo prvo cega sam se setila je profesor likovnog koji je imao 103 godine, a izgledao kao da ima 143... ali original kao Pantelija Topalovic. Nije usao u ucionicu a da ne kaze: "Otvor'te prozore da vam ne umrem na sred casa"

    Zatim profesor muzickog. Kakav lik. "Ko se prijavi za hor automatski ima peticu" Prijavilo se vise od pola odeljenja. Hor naravno nikada nije formiran, niti odrzan, ali smo mi prijavljeni imali petice. Na njegovim casovima je bilo izmedju 5 i 6 ljudi. Covek je sedeo, slusao svoj gramofon i zmureo. Na muzicko smo isli samo kad su nam se igrale karte, mazali nokti, kad je napolju bio kijamet ili kad smo ucili za sledeci cas. Ja u stvari i ne znam kako su ovi ostali dobili ocene.

    Secam se upoznavanja sa profesorkom engleskog. My name is Jovan, my name is Branko, my name is Ana... itd, a onda cujes odjednom "My name is Majkl"... mi se okrenemo, engleskinja ponovi "Majkl?", a Majkl kaze "... Pa da, Majkl, Milos - to je to."

    I, evo, setila sam se i Petrovog pitanja koje je uputio profesorki srpskog. "Profesorka, kako bi vi logicno nastavili ovaj niz: Mesec - Mesecina, Merkur - ?" Do kraja godine ga je izbacivala sa casova.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    "Profesorka, kako bi vi logicno nastavili ovaj niz: Mesec - Mesecina, Merkur - ?"
    axaxaxaaa.. ovo je provala


    setih se, mislim da je bio 4. osnovne (ne secam se tacno), a pamtim tu provalu kanda je bila jucer.. ucili smo pisana slova.. pa je Dino 'ladno podigao ruku, ustao i pitao: 'uciteljice, a kako se pise pisani upitnik?'

  6. #6

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Jest da nije moja provala al je provala mog starog.
    Kako smo, jelte, doleprsali u ovu 'meriku on odluci da ide na casove engleskog. I dolazi jedan dan kuci sav u cudu. I naravno kako smo uvjek ponavljali sta je on radio taj dan i kako sam ja pokusavao da objasnim bar neku od milion nejasnoca tako i tad. Kad prvo sto me pita sto je u engleskom prikolica toliko znacajna. Gledam koja crna prikolica, o cemu ovaj prica. Kaze ja sam danas cijeli dan ucio kako se kaze prikolica u razlicitim polozajima i jos doda da se kaze nekako "balbaks". Daj reko da vidim. Kad sam uzeo papir umalo da umrem koliko sam se smijao. Kad ono uca ti je njemu objasanjavo predloge a za primjer mu donio, iskreno, ocajnu kopiju nekih slicica na kojima su lopta i kutija u razlicitim polozajima. E tako ti je moj cale kod prve slike vidio prikolicu i ostao u zabuni cijeli dan.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Znaciiiii... ja imam jednog malog koji mi stvara ambivalentna osecanja kad god dodje na cas.... ono, ne znam je l' da se smejem, il' da placem od muke


    Dakle, mali B ide u sesti razred i, najkrace receno, operisan je od zivota Da krenemo redom (neki ovde vec i znaju za ove radove)...


    Situacija br.1

    Popizdim jednom sto nista ne uci i kazem mu da za sledeci cas nauci reci iz neke dve lekcije... Dolazi on na cas, ja krenem redom da ga ispitujem i on, po obicaju, zna svaku desetu rec... Dodjemo do "week"... naravno, ne zna... ja da mu pomognem da se seti sta bi to moglo biti, pitam ga:
    - Sta znaci "weekend"?
    On Ja tu polako vec pocinjem da kuvam, jer kontam da bi to mogao da ukapira i neko ko u zivotu nije cuo engleski. Posle nekoliko njegovih -ova, ja mu kazem:
    - Pa, "vikend", pobogu!
    - Jaaaaoooo, daaaaa
    Dooobro, to smo apsolvirali, idemo dalje... Kaze on:
    - "End" znaci "kraj".
    - Dobro, i sta ti ostane? Sta je onda "weekend"? Kraj cega?
    On
    - Pa, kraj cega je vikend?
    On
    - Pa, kad pada vikend? ( )
    - U prolece


    (E, tad sam mislila da cu ga gadjati necim )


    Situacija br.2

    Objasnjavam mu pokazne zamenice... Kazem mu da THIS koristimo ako govorimo o necemu sto nam je blizu, a THAT za nesto sto nam je dalje... Pokazem na knjigu koja je na stolu i kazem:
    - Evo, posto nam je ova knjiga blizu, reci cemo "THIS book" i to onda znaci "OVA knjiga"... a kad bi se knjiga nalazila tamo (i pokazujem rukom malo dalje), rekli bismo "THAT book"... Sta bi to onda znacilo?
    - TAMO knjiga


    Situacija br.3 (the latest)

    Radili smo vec dva glagolska vremena i kod oba sam mu objasnjavala da postoje dve vrste pitanja (Yes-no questions i WH-questions)... Sad radimo trece... Dolazimo do upitnog oblika i ja, ne bi l' iskamcila da mi kaze "yes-no questions", pitam:
    - Kako se zovu ona pitanja na koja se odgovara sa "DA" ili "NE"?
    - Ne



    - Jesi ti razumeo sta sam ja tebe pitala? Pitala sam kako se zove ta vrsta pitanja.
    - Upitna



    Ne, mene kao da je neko provukao kroz masinu za mlevenje mesa kad zavrsim cas s njim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #8

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Evo jedna sa faksa. Imao sam na prvoj godini jednog mnogo zajebanog profesora, koji je voleo da ponižava studente. Elem, među nama je bio jedan dečko koji je stvarno odvaljivao matematiku. I sada profa piše po tabli, ovaj sedi i gleda. Odjednom, ustaje i kaže mu da ima grešku. Mi se zabezeknuli, znamo kako bude kada mu se zameriš. Profa pozeleneo i sada da ne ispadne glup, pozove kolegu da ovaj umesto njega izvede teoremu do kraja. Lik naravno bez po muke završi izvođenje, profa u frci, nije mala stvar, pred 200 studenata si ispao kreten i kaže on liku:

    - Kolega, jeste vi jeli mnogo luka kada ste bili mali?

    Na to će momak:
    - Ne, što?

    - Pa vidim da ste mnogo lukavi. (stari otrcani fazon)

    Ali lik se ne da i kaže on profi:
    - Profesore, a šta ste vi jeli kada ste tako mudri?

    Pokušavao je ovaj posle na sve načine da mu napakosti, ali nije vredelo. Momak je talenat i kraj priče.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  9. #9

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    E kad smo vec kod fakulteta i jedan moj profa je imao bisernih izjava. Prva godina, nacrtna geometrija, prof stiskao crtez u jedan kraj table da tacka na tacku dosla bukvalno. Ja negde iz pozadine ni pomocu dvogleda ono nisam mogao da razjasnim sta je u pitanju. I ja njega fin zamolim jel ikako moguce da nam crta vece skice jer mi u zadnjim redovima ne vidimo ama bas nista.
    Tek ce ti on meni sav tuzan, kolega ja bih rado crtao vece skice ali ove table su tako male... Mi naravno svi u smijeh
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #10

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Cas likovne kulture, srednja skola ... dosadno da poludis. Svi nesto zjevaju okolo i niko ne obraca paznju na profesoricu koja se ubi objasnjavajuci slikarske tehnike. U jednom momentu kolega koji je sjedio u drugoj klupi, tik ispred profesorice, skace iz klupe i baca nesto prema njoj Zena umalo da se slogira, a mi svi kolaps od smijeha. Kad sta je po sredi. On i klolega mu iz klupe se opkladili dal on moze da baci zvaku i da je zalijepi za tablu. Jednino sto su zaboravili na jednu prepreku, profesoricinu glavu. Zvaka se zeni ladno zalijepila u kosu Mislim da je imala posle nocne more kad je dolazila nama na cas
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #11

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Evo jednog, za mene za sada neprevazidjenog bisera, a kao nastavnica u skoli cujem sve i svasta tokom dana i trudim se da ostanem koliko-toliko normalna. Dakle, klince iz V razreda sam zamolila da kod kuce svako nacrta po neko povrce da bih ja to polepila na hamer i dopisala kako se to kaze na engleskom i zakacila na zid da im uvek bude na oku. Naglasila sam da crtez bude na A5 formatu, tj. pola A4, da bude sto vece da bi moglo da se vidi i iz poslednje klupe. I dolazi jedna mala sa nacrtanom rotkvicom, ali rotkvica nije ni pola A5 formata. "Jsam li ja rekla da bude velika?" pitam
    "Ali, nastavnice, rotkvica je maaaalaaaa" I sta sam joj rekla?? "Pa dobro, onda lubenicu necemo da crtamo jer je velika i ne moze da stane na pola A4!"
    S druge strane, ima nekih pametnih provala koje me nasmeju i dan danas kad ih se setim. Npr. citamo tekst o zgradi koja na 43. spratu ima bazen, a klinac kaze "A na 42. vlaga". E, to je vec nesto.

    p.s. Meggy, saaaaavrseno te razumem

  12. #12

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Arhitektonske konstrukcije, poslednji kontrolni rad...

    Jedan moj kolega (po svemu sudeci nije znao odgovore na zadatke) zvrjio je okolo i "blagoteleci" gledao u plafon. Profesorica (pohotna dama tridesetih godina, veoma krupnih grudi, plavusa duge kose i uzasno velikih usana - curice u skoli su je nazvale "Pushika" - ne znam zasto ) mu pridje i pita ga: "Zasto nista ne radis?". "Pao mi je lenjir na pod" - odgovori zbunjeni decko. "Pa ti sad cekas JA da ti ga dignem!?" - spontano ga pita profesorica.

    Nas jedno 35 je vristalo na sav glas narednih 20ak minuta, a ona se samo nasmesila i odsetala dalje.

  13. #13

    11 Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    ja se sjecm iz osnovne kad je ona milosevicka, strah i trepet, ulazila kod nas na cas i lupila se svom snagom po famoznom srednjem prstu. i sada cijeli razred je zamuknuo, bleji u nju kako se previja od bolova, pa nas pogleda onako i prasne u smijeh i kaze nam: pa dobro, nije vam zabranjeno da se smijete, sto nama naravno nije tesko palo. onda se sjecam prvog dana u srednjoj skoli, ne znas nikoga, skoro svi su zbunjeni, trazis si ime na spisku i ulazis u ucionicu. i tako mi posjedali, cekamo razrednu, kad ulazi neka namontirana riba (samo godinu dana starija od nas), mi se svi dizemo, jel mislimo da nam je to razredna, kad namonitirana riba, mrtva ladna sijeda u zadnju klupu i pocinje da se upoznaje sa nama. i onda skontamo da nije razredna, vec da ide sa nama u razred.

  14. #14

    11 Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    eh, jos ovo. ja u prvom razredu, i pisemo u svesku, po prvi put. e sada, ja sam ispisala cijelu prvu stranicu i zbunim se sta cu sada. i ja onako sva ponosna, pitam uciteljicu: ja sam ispisala cijelu stranicu, ne znam sta cu dalje?
    a ona meni: pa okreni stranicu i pisi na novu. bas logicno...

  15. #15

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    ....jao sto se ja secam profesorskih bisera...


    Latinjara: "vi ste jedina generacija koja je rodjena te godine"

    Istoricarka: "dajte mi bojicu koja nije u boji"

    Cefka: "decko ne diraj tu cefku..."
    -ll- : "nije bitno sta pises vec koliko napises"

    ovo nikad nisam skontala... jedna drugarica je napisala na kontrolnom recept i dobila 5 jer je ispisala 4 A4 stranice... ... a za predmet tj geografiju bila je vezana samo prva recenica...

    Ubica mekog srca.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •