ovde mozemo da caskamo o svemu sto se deshava u skoli.. uchionicama, klupama, WC/ima, dvoristima.. dogodovshtine.. provale uchenika i profesora.. podvale.. ma sve sto je deo skole


nekoliko provala iz mojih srednjoskolskih dana..

~ prvi srednje.. sedimo na chasu anatomije i profesorka pricha o kostima glave.. na to kaze: 'sad cu vam pokazem pravu lubanju' .. ode ona do kabineta, vraca se i nosi lubanju u ruci.. kaze da je to lubanja bivsheg domara shkole, da je covek poklonio organe u dobrotvorne svrhe, a koske je dao na raspolaganje medicinskoj skoli.. i profesorka nastavi da objasnjava..

par chaseva nakon toga.. sedimo na nekom drugom chasu.. i pochnu roletne na prozorima da lupaju od silne bure... na to moj drug provali:
'u jeeeee, to se to domar buni.. vratio se.. oce svoje koske natrag...'
a mi ostali samo sto nismo popadali od smeha...

~ sedimo mi na chasu geografije.. i profesorka tumachi mlado, zrelo i staro stanovnistvo.. kad je rekla to 'staro' stanovnistvo, moj drug iz zadnje klupe dobaci 'fosili'

~ profesor iz matematike je uvek znao govoriti:
'tko po noci lumpuje, taj po danu drema.. tko zeni veruje, taj pameti nema!'
koji je to bio tip.. a nosio je dzozle samo takve.. one debele pepljarke nikad nisi znao kad gleda u tebe.. to je uvek bio problem za vreme ispita

~ na chasu patologije... profesor nabraja.. pod 1 stavite.. pod 2 stavite... pod 3... 4... 5... 6... 7... kad je dosao do 8 nije uspio da kaze ono 'stavite', a drugarica vikne 'nos ti posran' .. axaxax.. a mi svi pod stol od smeha...

~ jos jedan sa chasa patologije... profesor predaje, ali kako je u uchionici bilo jako zagusljivo, rekao je da neko otvori prozor.. prozor se otvorio, on nastavio pricati, i u tom trenu neko je vani poceo piliti drva, tako da ga nista nismo culi.. a profesor ce na to: 'sad su nasli da pile drva, ja bi njih sad gadjao petardama!'


imate vi koju dogodovshtinu iz skole ili skolskih dana?