Brnabic - dimna zavesa
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Brnabic - dimna zavesa

    Evo, Srbija se sprema da dobije jos jednog premijera, da budem precizniji, premijerku.
    Uveliko traju prepucavanja oko toga da li jedna otvoreno deklarisana gay osoba ima kapacitet da to bude, a ni poreklo (sa hrvatskih otoka) joj nije preporuka za veci deo svesrbijanske vaseljene.
    I dok se koplja lome oko njenih afiniteta (a nikoga ne brinu pedofilska "tradicija" u majci nam crkvi), niko ne komentarise ono od cega se zivi.
    Verujem da ce zanemarljivo mali procenat populacije zavrsiti u njenom krevetu, ako uopste iko i zavrsi. Ali to je glavna tema. Dotle niko ni ne pita sta je njen plan u vezi penzija, malina, masinske industrije, integracija, neutralnih odnosa sa Rusijom, slanjem vojnika na vojne vezbe u Siriju, hiljadugodisnjih poplava ocekivanih sledece godine, i slicnih desavanja koje ce da svaki stanovnik zemlje oseti u svom novcaniku, dzepu, po ledjima i u stomaku. Izgleda da to nisu teme.
    Nekome kao da odgovara da skrene paznju i da na miru radi dok narod, kao razjareni bik, frkce na crvenu maramu. Na vuka povika, a lisice meso jedu.
    Neki mudro zakljucuju da je ovo ulagivanje zapadu, koji mnogo vise voli formu od sustine, pa umesto da se sprovode prave reforme, njima (EU) se postavlja slag na suplju tortu u vidu premijerke pripadnice ugrozene vrste (Homo Sapiens Geyus).
    I dok nas predsednik, poput baletana na sceni, trcka malo levo, malo desno, pa ga malo boli glava, malo radosno skakuce, sad bi ovog hteo na mestu premijera, sad onog, pa se premislja a publika ga hipnotisano gleda iz mraka, dotle u pozadini masina radi i melje, na biletarnici broje pare, a neko peljesi garderobu uzbudjenih gledalaca.
    Poruku je izmenio Sunny, 19.06.2017 u 16:12
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #2

    Odgovor: Brnabic - dimna zavesa

    Ja se uvek solidarišem sa ženama. Tipično muško mišljenje da su sve uspešne žene svoj uspeh postigle preko kreveta u ovom slučaju su bez argumenata ( a čini mi se i u mnogim drugim) . Jasno je da svaki izbor predstavlja uvek neki određeni cilj a da li tu spadaju i promene u odnosu na "pozadinu" iz vašeg komentara, videće se obično na kraju.

  3. #3

    Odgovor: Brnabic - dimna zavesa

    Da nije tužno bilo bi smešno.

    U istoriji srpskog društva i države na dužnostima predsednika vlade nalazile su se takve moralne i umne veličine da zaista zauzimaju mesto u istoriji sa atributom "dobar", "patriotski", "stručan" pa i "neponovljiv" (Mateja Nenadović, Nikola Hristić, Nikola Pašić, pa i Ivan Stambolić). Naravno, možemo sa tim i da se ponosimo. Danas gledam prenos iz skupštine i na momente me muka obuzima od lošeg kvaliteta mandatara predsednika vlade, predloženog kadrovskog rešenja njenog kabineta pa do samih narodnih poslanika u skupštini. Kakva rasprava u skupštini, kakve replike, uvrede, ulični rečnik. Ko je gori i nepodnošljiviju u svemu tome izmedju pozicije i opozicije, po meni, vodi se mrtva trka.
    Ne želim da sada pišem kako je nekad bilo, to svi vrlo dobro znamo ali sada u pitanju nije prošlo vreme već je u pitanju budućnost.

    I kao što rekoh da nije tužno bilo bi smešno.
    Poruku je izmenio Samuraj, 29.06.2017 u 14:23 Razlog: slovce
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  4. #4

    Odgovor: Brnabic - dimna zavesa

    Ili sam ja prolupao...ili je Srednji vek.
    Koliko sam upućen, NE IMENUJE predsednik Srbije mandatara Vlade, već daje ovlašćenje za sastavljanje Vlade onome ko podnese dokaze da ima većinu poslanika u Skupštini koji će glasati za njegovo imenovanje!
    Zatim, taj isti mandatar SAM ODLUČUJE o broju ministarstava i kadrovskim rešenjima kao i o programu buduće Vlade. Skupštinska većina odlučuje o prihvatanju ili odbijanju istih. Predsednik Republike NEMA ingerencije, nema ovlašćenja i nema prava odlučivanja o istim!!!
    E sad...ovde sve OBRNUTO !
    1.Predsednik Srbije i dalje je predsednik stranke (šatro...to nije javna funkcija);..što po meni automatski znači da NIJE PREDSEDNIK SRBIJE!
    2. Skupština neka sama izabere mandatara, glasanjem, a on onda neka SAM imenuje i sastavi Vladu, bez upliva sa predsedničke funkcije!
    3. Usput, odrasli smo ljudi, i lutkarsko pozorište neka bude u sklopu kulture a izbor ministara i Vlade da budu ozbiljni i odgovorni postupci. Koja je logika da ministarstvo Odbrane vodi čovek koji je oslobođen služenja vojnog roka? Pobogu, pa obezbeđenje u restoranu ne vodi kuvarica!!!
    4. Obaveštajnu službu, po Ustavu, NE MOŽE voditi NIKO KO JE PARTIJSKI član! Gašić je em visoko rangirani "drug član", em nikada u životu nije imao kvalifikacije za obaveštajca! Je l' ovaj narod glup kada dopušta da se krši OSNOVNI PRAVNI AKT, USTAV?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Brnabic - dimna zavesa

    + izjava da se bira EU naspram Rusije
    - zato sto je Vucicev izbor
    +/- njeno materijalno stanje sa posebnim osvrtom na poslove koje je obavljala
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Brnabic - dimna zavesa

    Stvarno presmešno je nekad i diskutovati o nekim stvarima.

  7. #7

    Odgovor: Brnabic - dimna zavesa

    Prođoše 2, 5 godine, nakupilo se afera, postalo i maloumnim jasno da sam vrh vlasti je leglo svih nepravdi, kršenja zakona i Ustava i nepotizma. Barem predstava ne fali ali su toliko providne i plitke kao da su režiseri iz vrtića. Imamo premijerku koja nema ni jedan glas naroda, koja prostoproširenu ne zna da sastavi, "obrazovanu" i sa "diplomom" online institucije rangirane kao 600 u svetu (naš BU je doskora bio oko 100 mesta u svetu) i koja ništa sama ne sme niti ume da odluči sem da se blamira na konferencijama za novinare. Kako onda da svoju decu ubedimo da treba da zapnu, nauče, potrude se, žrtvuju godine. živce i san da bi postigli neki akademski nivo kada od vrha vide da je dovoljno samo biti "drug član" i sve dobijete? Nikada gore nije bilo u sektoru obrazovanja, vaspitanja, morala i odgovornosti! Govnjiva motka je odavno trebala da bude upotrebljena za raščišćavanje ovog truleža koji se ustoličio!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •