Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    U svetlu dogadjaja u Parizu,Istanbulu i juce Briselu,a koliko sam danas procitala i novih pretnji neimenovanim gradovima,cini se da teroristi salju odredjenu poruku gradjanima Evrope.Mislite li isto i sta to porucuju?

  2. #2

    Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    Izginite. To je jedina poruka.
    Za njih smo mi nevernici. Neverniku mozes da das ``rec`` da si p[osten prema njemu a mozes mu posle naneti zlo jer time velicas Alaha. Nevernika ako ubijes, ides u raj sa 99 devica. To je ideologija, koja se siri kao pozar. Osecaj moci privlaci mlade ljude.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    Stvaranje uslova koji su izazvali pošast koju danas nazivamo islamskim terorizmom traju jako dugo, a poslednjih nekolika decenija (posle pada Berlinskog zida, dakle nakon narušavanja kakve takve geopolitičke ravnoteže na globalnom nivou) oni su se intenzivirali, da bi kulminirali i definitivno se profilisali posle tzv "arapskog proleća". Jasno je da su daleko najodgovorniji u celoj toj priči zapadni centri svetske moći i to nije nikakva tajna.

    Stvaranje (ili obnavljanje) islamskog kalifata, ili DAEŠ-a, još jedan je dokaz da u društvenim odnosima svaka nasilna i protivna međunarodnom pravu akcija (u ovom slučaju zapadno nelegalno uplitanje u poslove arapskih i još nekih muslimanskih država) rađa reakciju koja ne samo da se često ne može predvideti, nego je neretko puno gora i opasnija što se moglo i zamisliti. Račun koji su Angloamerikanci i neki njihovi saveznici napravili na Bliskom istoku i u arapskom svetu plaćaće skoro čitava međunarodna zajednica, a ponajviše, izgleda, Evropa. Verujem da će biti puno skuplji nego što to sada i mislimo, a da će rate trajati jako dugo.

    Evo, ovo treba da shvate građani Evrope, dok suštinsku poruku islamskog terorizma treba da shvate pre svega političke elite zapadnih država, a posebno Amerike i da se u međunarodnom odnosima ponašaju u skladu važećih pravnih normi, a ne nasilno. Mislim da nema potrebe da citiram Njegoša šta kaže o tiranstvu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    @Biter, u pravu si! Za njih mi jesmo kaurini (nevernici, najčešće hrišćani).

    Dok je Dušan Silni pozivao zapadne velikaše i Papu da stvore zajedničku branu širenju Osmanlija, svestan šta se "iza brda valja", ovi su se pravili slepi a Papa je bio protiv jer bi vođa te koalicije bio sam Dušan, pravoslavac!! Naprečac je jedan od najvećih vladara Evrope umro (Bog te pita kako...ali da je u nevreme, jeste) ostavivši iza sebe Uroša Nejakog (more..nešto mu duuugo trebalo da ga napravi, a kakav je ispao...teško da ga je on i pravio). Kako god došlo je do razdora, svak je sebe proglasio "kraljem" ili "despotom" pa potcenivši Osmanlije izgiboše pijani na Marici!! Epilog tih gluposti je bilo vekovno ratovanje evropskih naroda protiv Porte. U to vreme države većinom nisu bile nacionalne (tek krajem 19 veka se formiraju takve), pa se ti sukobi mogu smatrati verskim (hrišćani protiv muslimana). Ipak, treba priznati da su pre toga vođeni tzv. Krstaški ratovi, pod patronatom Pape, gde su hrišćani navalili na bliski istok i Jerusalim pod izgovorom čuvanja Isusovog groba.
    U novije vreme poznato je delovanje Francuske po severu Afrike (Maroko i Alžir) kao i kasnije davanje državljanstva pripadnicima istih zemalja (u duhu "šatro" pomirenja). Misli li neko da su ovi zaboravili šta su Francuzi radili? Kako god i u novije vreme je bilo enormnog i pohlepnog mešanja u mnogim državama Bliskog istoka i Afrike što je rezultiralo smrću nekoliko stotina hiljada ljudi. Možda sve ovo što se dešava je svojevrsna osveta...a možda i samo manipulisanje neobrazovanog naroda. Zaboravlja se činjenica da je baš izvorni islam bio najveća potvrda hrišćanstva, pošto na mnogo mesta se pominje postojanje ličnosti, Isusa, koji je bio sveti čovek.
    Iako sam osoba koja se gnuša nad rastom nacionalnih i radikalnih elemenata jedna izjava ima smisla. Evropa nije podneblje islama i zaista je činjenica da došljaci te veroispovesti se skoro nikada ne integrišu u društvo zemalja Zapada. Prosto...drugačiji su narod, drugačijeg vaspitanja i kodeksa, i prilično hermetični. Koliki uticaj verske vođe imaju na njih je bilo vidljivo i na našim prostorima iako je i retardima bilo jasno da su to pripadnici ovdašnjih naroda čiji su preci pre par vekova promenili veru. Znači, videlo se da čak i među pripadnicima istog naroda je lako posejati versku mržnju, a kamoli sada kada je ovolika navala naroda koji nikada nisu bili Evropljani.
    Šta želim reći? Nekako mi sve JAKO LIČI na dugo spremanu i orkestriranu seobu naroda koja će Evropu baciti na kolena!
    Samo budale ne bi shvatile ko time dobija.
    Ali...žalim za svim dosadašnjim i budućim žrtvama, bilo koje ispovesti, jer su gurnuti u arenu zarad dobitka i zabave prekobaraca. Vežbali su prvo to na našim prostorima, sada to vežbaju na globalu! A glasova razuma sve manje i sve tiših.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    Od završetka Drugog svetskog rata i prokletog fašizma,nacizma i ustaštva nije viđeno tako veliko ultimativno zlo kao što je ovaj prokleti ISIL. Ideologija ISILA je pobiti sve krščane. Čak ni fašisti,nacisti i ustaše nisu imali za ideologiju pobit baš sve na svetu tko nisu oni. A ISIL želi pobit baš sve koji nisu oni. Ali uz blagoslovljenu Rusiju i njenog veličanstvenog predesnika Vladimira Putina bit će pobeđen i ISIL kao što je SSSR i veliki Staljin najzaslužniji i za pobedu u Drugom svjetskom ratu.fašizmom i nacizmom.

  6. #6

    Re: Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    Tačno tako: poruka im je - došli smo, begajte - sad je ovo naše.
    Ni na kraj pameti im nije da "prihvate evropske vrednosti".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  7. #7

    Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    Ne bih se toliko bavio njihovom direktnom porukom, ona je jasna (Ili ste onakvi muslimani kako se nama cefne, ili ste mrtvi), vise je zanimljiv finansijski efekat.
    Preneli su rat niskog intenziteta na tlo Evrope, sa tim da evropske zemlje moraju da izdvajaju enormne iznose za sopstvenu zastitu, a njih neka budala koja ce povremeno da vitla nozekanjom po metroima ili setalistima, kosta skoro nista, tj oni ga nece ni direktno angazovati ni platiti.
    Evropljani - nemuslimani ce stvarati distancu prema muslimanima iz straha i nepoverenja, a to ce opet kao povratnu reakciju imati dodatnu homogenizaciju i zatvaranje njihovih zajednica, getoizaciju, sa jos jacim uticajem onih koji su to direktno generisali. Ekonomija ovih zemalja se iscrpljuje i umesto da se novac iz budzeta usmerava na skolstvo i zdravstvo, na primer, a samim tim u bolji standard ljudi, ono ide na obavestajne sluzbe, policiju i vojsku urusavajusi standard i smanjujuci zadovoljstvo prosecnog gradjanina.
    Ja ne verujem da se iko oseca sigurnijim ako oko sebe na ulici vidi duge cevi, prijatno mu je kada mora da prolazi kroz detektore metala i svuda prikazuje sadrzaj svoje putne torbe, prepipavaju ga na ulazu u lokale,... A jos te neprijatnosti on sam direktno finansira.
    Dakle, njihovih poruka ima vise:
    - Dogod ima i jedan nas potencijalni suporter, necete se osecati sigurno.
    - Frustrirani ste i bicete i dalje frustrirani zato sto i pored sve vase vojske, policije, tehnologije, obavestajnih sluzbi, akcija, enormnih finansijskih sredstava koja ulazete, ne mozete da pobedite pojedince koji su skoro goloruki i spremni da umru priredivsi vam uzas.
    - Padace vam standard, trpece ekonomija, svi ce placati ogroman danak da se zastitite od nas, a nas ce to kostati kao osrednji dzeparac.
    - Sto se vise budete trudili da nas unistite, vase akcije ce nas jacati.
    - Na frontu vidite neprijatelja i znate protiv koga se borite. U ovom ratu mi znamo ko ste vi, a vi se osvrcete, ali nikada ne znate da li neko od nas stoji iza vasih ledja, zato sto ne mozete da nas prepoznate.
    - Sami cete ukinuti demokratiju kojoj stremite. Borbom da je zastitite uvodicete jedno po jedno ogranicenje kojim cete polako da je sami ugusite.
    - Smrt verskim slobodama, multieticnosti i multikulturalnosti, slobodnom kretanju ljudi. Zemlje koje je manje dotakla globalizacija, koje su manje nacionalno i verski raznolike, koje su zatvorene ne mozemo da ovako napadamo. Takve zemlje ce manje osetiti nasu ruku, mac ili metak.
    - Sami cete svoju slobodu koju toliko volite pretvoriti u svoj zatvor.

    Poruka ima jos, ali mislim da su ovo glavne i najociglednije.
    Ako pogledamo koje zemlje su najvise pogodjene, vidimo da su to one kod kojih je doslo do najvise doseljavanja, koje su najvise insistirale na multieticnosti i multikulturalizmu, koje su iz raznih razloga prihvatili useljavanje ljudi sa strane i imale jaku versku toleranciju. Pre svega, to su Zemlje stare EU, poput DE, FR, NL, BE, GB, ali i neke zemlje koje ne spadaju u tu grupu, ali imaju muslimansko stanovnistvo razbacano po zemlji, poput RU ili CH.
    Sa druge strane, zemlje koje nisu zemlje imigracije, poput PL, HU, CZ nemaju tih problema. One su nacionalno i verski manje-vise homogene (samo autohtone nacionalne manjine okolnih zemalja hriscanskih korena), u njima bukvalno skoro da i nema potencijalnih pocinitelja terorizma, a teroristi sa strane tesko da bi mogli da udju u takvu zemlju sa tom namerom i da je sprovedu u delo.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #8

    Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    PS: U tekstu sam par puta napravio istu slovnu gresku - nije multieticnost nego multietnicnost.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  9. #9

    Odgovor: Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?

    Svi će da bežimo

Slične teme

  1. Islamski spomenici u Srbiji
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 08.08.2010, 02:41
  2. Exit najbolji u Evropi
    Autor kissigirl u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.11.2007, 23:49
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37
  4. Rođena prva panda u Evropi
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.08.2007, 00:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •