Darvin ili bog
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Darvin ili bog

    Evo bas nekako ovih dana novine i net su puni "polemike" oko peticije za ukidanje darvina u skolama.
    Sta vi mislite o tome?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #2

    Odgovor: Darvin ili bog

    Moj stav se podudara sa izjavom nekolicine profesora teologije,cini mi se njih desetak,da ne bude zabune oko brojeva,koju procitah danas na nekom sajtu.Uglavnom,teorija evolucije je jedina naucno priznata i dokazana teorija.Dok naucno ne dokazu nesto drugo,peticijama se ne moze promeniti.Dakle ovi nasi sa peticije odmah da se bace na naucni rad.
    Inace ono sto ja mislim je nesto sasvim deseto..

  3. #3

    Odgovor: Darvin ili bog

    misim da veronauku treba povuci iz skola.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Darvin ili bog

    Pa eto, ako se u skolama uci veronauka, onda, ja, kao ateista, trazim da se u skolama uci i averonauka.
    A ako u razredu ima i neko dete ciji roditelji upraznjavaju vudu ili staniza, molim da se i to uvede kao obavezan predmet.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #5

    Odgovor: Darvin ili bog

    I jedno i drugo.Zasto uvek imamo potrebu da biramo?
    Ima dovoljno mesta za cuda u nama i izvan nas.Uostalom, sam zivot je cudo.
    Darvin je samo bio spona izmedju ljudi i Bozanskog.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  6. #6

    Odgovor: Darvin ili bog

    U svakom slučaju Darvin, boga ostavljam onima kojima je on potreban!

  7. #7

    Re: Odgovor: Darvin ili bog

    Mi ljudi smo skloni da se pitamo "a gde je Bog kada nam se desavaju nesrece?" Izbacili smo veronauku iz skola, odbacili smo Boga i odlazak u crkvu, prestali da se molimo a Bog, kada je to video, lagano i tiho, kao Gospodin, se povukao i ostavio nas. Nece da se namece kada ga ne zelimo. I dokle god Ga se odricete, tako ce biti.
    Kada setate plazom i nadjete sat, da li cete pomisliti da su se kamencici u vodi valjuskali i napravili tako precizan mehanizam. Ili ga je svesno bice napravilo. A sa koliko preciznoscu je stvoren covek!?!

    Da ja verujem da postoji Bog koji je kreirao ovaj nas mali svet i stvorio coveka , po svome oblicju (razumnog, emotivnog, kreativnog...) i da o nama i danas brine.

  8. #8

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •