Milan Mladenović ~ Angel's breath
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Milan Mladenović ~ Angel's breath

    Angels Breath

    (1994.)
    "Ovaj album predstavlja nastavak mog rada u borbi protiv primitivizma u danasnjoj kulturi, koji je uzeo maha uglavnom zbog nemilosrdnih politickih igara moci, koje su prouzrokovale sveopste udaljavanje od spiritualnog"


    Milan Mladenovic, 1958 -1994
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    PRAIA DO VENTU ETERNU

    Praia do ventu eternu
    Praia do ventu eternu
    What could I say about radical way ?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    METAK

    Grad je pojeo srca
    grad je popio krv
    svi ovi garavi zalasci sunca
    koji mi prave rupu u grudima
    grad je pojeo ljude
    grad se siri u krug
    samo klizi klizi klizi
    klizi klizi klizi
    niz strme ulice
    ovaj put bi mogao trajati vecno
    gledati, upijati, graditi, razbijati
    ovaj put bi mogao trajati vecno
    jahati sa sudbinom, jahati sa sudbinom
    metak me nece
    metak mene nece
    ja sam dete planete
    ja se osecam velikim
    dok spavam ovde pod mostom
    dok jedem djubre sa kontejnera
    ja sam gradjanin sveta
    ja kupujem zaborav
    brzo brzo brzo
    brzo brzo brzo
    u grotlo svemira
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    ASSASSINO

    Ponekad ne mozes da izaberes predmet svoje ljubavi, te stvari se dese ili se ne dese.
    Matter of heart.
    Pojavio se niotkuda, pao je sa neba kao garavi andjeo.
    Bio je visok, crn, dobro gradjen, sa crnim ocima duboko usadjenim i divljim pogledom koga sam se plasila i koji me je obarao sa nogu.
    Latinski ljubavnici.
    Puni obecanja, strasni u krevetu ali istovremeno klizavi, spremni da se izmigolje kad previse cesto posegnes za njima.
    Znala sam sve o njemu osim istine,
    bio je toliko vest u izbegavanju direktnih odgovora na moja pitanja da sam se smejala i zaljubljivala se jos dublje, do noktiju.
    Jednog jutra sam se probudila i njega vise nije bilo kraj mene, kao u starim italijanskim crno-belim filmovima.
    Nekoliko dana kasnije njegova slika je osvanula na naslovnim stranama svih novina, sva njegova nestajanja i odsustvovanja postala su jasna.
    Ljubav za covekom bez korena i bez skrupula, jos uvek ga volim vise od sebe...


    Tekst: Milan (prevela Taciana na portugalski)
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    APLAUZI

    On valjda misli njom ce lako da vlada
    on nije sretan dok ne vidi strast
    ljubav je samo dobro glumljena scena
    kostimi su strogi
    publike nema
    aplauzi aplauzi aplauzi aplauzi
    aplauzi aplauzi aplauzi aplauzi
    nije jos kraj
    nije jos kraj
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    OGLEDALO

    Ko si ti
    ko sam ja
    kojem gradu pripadam
    koju sizmu nastavljam
    zasto pricam sa sobom sam?
    gde si ti
    gde sam ja
    da li svoju sudbu znam
    pricati i strepeti
    da li ces me prepoznati?
    ogledalo
    nisi sam
    nisi sam
    tvoju senku nastavljam
    tvoje lice preklapam
    tvoje reci ponavljam
    smiri se
    saberi se
    budi isti kao pre
    takav kakvog dobro znam
    bistar jak i siguran
    ogledalo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    COURAGE Part III

    Ja imam kucu da zastitim mlade
    i sive oci da prikucam
    u zoru konji na obali reke
    u jesen blato na cizmama
    lica bez senki
    oci bez suza
    tvrd je korak
    i tvrd sam ja
    kamen na putu
    kamen u ruci
    kamen u glavi po ceo dan
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    CAURA

    Ne mogu da se probudim
    mirno spavam
    sanjam svoje lice
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    CRV

    Vi slepi
    vi gluvi
    vi sebicni ljudi
    sto pravite buku bez reda i smisla
    bez zasto i zato
    za koga i kako
    bez pitanja koje bi mozda osusilo
    ponosni osmeh na licu bez suza
    na licu sto nikada obraz okrenulo nije
    brazgotina sanduk i crv
    obrazi dlaka i krv
    vi nemi igraci obrednog svog plesa
    vi srecni u transu u svetu sto postoji
    samo u glavama ljudi bez skrupula
    ljudi bez milosti
    ljudi bez secanja
    vi sto ne znate pluskove zvuka
    boje i mirisa
    vi ljudi bez pameti
    brazgotina sanduk i crv
    obrazi dlaka i krv
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    Album je odlican!!!
    A koji nije od EKV-a!?

  11. #11

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    kako da dodjem do tog albuma, imao sam ga davno nekada, nestao je na nekoj zurci... pozdrav

  12. #12

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    http://www.pljuga.com/muzicki-bukvar/M.html

    Milan Mladenović - desni klik na Angel's breath i "Save target as"
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    Kao da je bilo nekad Milan Mladenovic (1958 1994):
    RADOST, PONOS I KAJANJE

    Album posvecen Milanu Mladenovicu, okupio je Milanove savremenike, saradnike i sledbenike u velikom izazovu reinterpretiranja muzike koju brojni poklonici suvise vole i postuju da bi ih bilo kakvo novo tumacenje ostavilo ravnodusnim

    Prvi tribut to album u istoriji ovdasnje popularne muzike Kao da je bilo nekad (posvecen Milanu Mladenovicu) koji se nedavno pojavio u izdanju Circle Recordsa sadrzi 15 obrada tri Sarla Akrobate i dvanaest Katarine II/Ekatarine Velike/EKV. Ambiciozan projekat, posebno za nezavisnog izdavaca kome je ovo prvi producentski posao, okupio je Milanove savremenike, saradnike i sledbenike u velikom izazovu reinterpretiranja muzike koju brojni poklonici suvise vole i postuju da bi ih bilo kakvo novo tumacenje ostavilo ravnodusnim.

    Sve tri numere Sarla blistaju: Vrooom (Problem) je moderan, Novembar je prepoznao jednu veliku, potcenjenu pesmu (O, o, o prvi dub YU rocka), a Darko Rundek je Ona se budi ucinio "istinski svetskom". Muzika EKV-a, logicno, teze uspeva da se odupre EKV tretmanu. Najefikasniji postupak primenili su Misko Plavi, Slobodan Trkulja i Feda Frenklin: harmonika kroz koju je provuceno Milanovo "Anestezija", diskretan zvuk gitare, malo perkusija i tuzno tumaranje kavala ukucavaju pesmu za Balkan na losem kraju jednog veka, podsecaju i opominju sta nas je snaslo. Del Arno Band, Darkwood Dub i Tanja Jovicevic uspevaju da izmeste EKV muziku na svoj teren, dok Night Shift, Jarboli i Block Out odolevaju vecim intervencijama. Prisustvo Milanovih renomiranih savremenika Koja, Vlada Divljan, Gagi, Gile i Cane daje ovom izdanju posebnu tezinu: zatvarajuci Krug oko Milanove muzike, oni pozdravljaju i nove klince, spremne da nastave tamo gde je Milan stao.


    O Milanu i ovom albumu, pricaju ucesnici i svedoci

    Milutin Petrovic (izdavac): "Sedeli smo u kaficu, Jovan Matic iz Del Arno Benda, i slusali EKV. Pili smo pivo i pricali o Milanu."

    Jovan Matic (Del Arno Band): "Ovaj grad, i drzava, rekao sam, imaju zalosnu tendenciju da suvise brzo zaboravljaju one koji su ih zaduzili."

    Milutin: "Trebalo bi mu napraviti spomenik", dodao je. "Otisao sam do Milanove majke Danice, a zatim do Margite. Pozvao sam i ostale prezivele koji su bili potpisani kao autori pesama i dobio dozvolu da radim."

    Koja: "Milutina u to vreme nisam poznavao. Mene je pozvao Vili, moj drug iz detinjstva, koji je Milutinov prijatelj. Video sam da projekat moze da bude vredan, ali moglo je sve da ode pogresnim putem. Mnogo se ljudi muvalo oko EKV-a, mnogo njih bi samo zelelo da se na tome obogati."

    Milutin Petrovic: "Posle Milanove smrti pojavilo se mnogo lesinara. Jako sam pazio da se tu ne nadu ljudi iz jedne druge ekipe. Ova ekipa oko Tasa satro rokeri! A takode ni oni koji su bilo sta prduckali u sovinistickom fazonu. Mislili smo i na ono sto je Milan voleo na slusa..."

    Vlada Divljan: "Drago mi je da je to uradila kuca Circle Records, jer je citava ideja nepretenciozna, cista. Oni su usli u ovo iz pravih razloga."

    Milutin: "Zvao sam PGP jer nisam bio siguran da mogu sve sam da izguram. Vlada Markovic, direktor, mi je rekao: "Vazi, super, javicemo se mi tebi iduce nedelje, pa cemo da dodemo da se dogovorimo. Nisu se javili. Ali, hvala im, jer mi bar nisu naplatili troskove snimanja Elektricnog Orgazma."

    Petar Janjatovic, rok enciklopedista: "Inicijativa za sastavljanje diska sa obradama pesama Milana Mladenovica pokrenuta je jos polovinom 90-tih u Sloveniji. Muzicari mlade generacije spremali su plocu Sarlo je nezan, ali, sem nekoliko snimljenih obrada, ideja nije realizovana."

    Gagi Mihajlovic (ex-Katarina II, e-mailom, iz San Franciska): "Milana znam iz XI beogradske gimnazije koju smo zajedno pohadali bio je dve godine stariji od mene. Svaki momenat je koristio da u dvoristu skole svira Crosby, Stills, Nash & Young..."

    Koja: "Meni je svojevremeno poklonio stereo gramofon i neke ploce. Prvi put sam ga video na nekom sesnu u SKC-u svirao je akusticnu gitaru. Poceli smo da se druzimo Svaba, Branko Potkonjak, Dule Dejanovic Odlazio sam na probe Limunovog drveta i dzemovao sa njima."

    Gagi: "Jednog leta u Makarskoj pokupili su nas sa trga zbog galame, kao, glasno smo pevali mozda i jesmo, ko zna." Koja: "Svirao sam poslednji koncert Limunovog drveta, sa Gagijem i Vdom, ispred Pankrta. Onda je Gagi otisao, a mi smo se nazvali Sarlo Akrobata. Klub ljubitelja muzike! Milan se uvek radovao kada je trebalo da imamo probu bio je najvredniji medu nama." Vlada Divljan: "Ovo je prva kompilacija na kojoj sam dobrovoljno ucestvovao. Milan i ja smo ista generacija. Poznavao sam ga jos od 1977. ili 1978. godine, kad sam svirao u Zvuku ulice, a Gagi i on u Limunovom drvetu, sretali smo se na manifestacijama kao Rok Blok u bloku 45, u Bozidarcu, kasnije u SKC-u."

    Misko Plavi (e-mailom, iz Osake): "Njegovu muziku uopste nisam slusao, mada sam bio clan benda nekoliko meseci. Ustvari, poceo sam da slusam EKV tek kad je Milan otisao. Privatno, bio mi je jedan od najboljih drugova i u ovo sam usao sa iskrenim emocijama."

    Nikola Vranjkovic (Block Out): "Ja nisam imao zelju da ga upoznam nekad treba ostati po strani. Ali, ipak, kao da sam ga znao muzika sa prvih albuma Katarine II/EKV mi je pomogla da prezivim pet godina u Moskvi, izmedu 1986. i 1991. godine. Nisam to skidao sa gramofona!"

    Jovan Matic: "Sretao sam ga po ulicama Beograda, najcesce u vreme prvih velikih protesta protiv vlasti."

    Cane (Partibrejkers): "Ja sam ga pogurao da bude predsednik Rimtutitukija!"

    Tanja Jovicevic: "Revolucionar u muzici. Strasno je da uvek neko mora da ode da bi mu se odala pocast."

    Nikola Vranjkovic: "Vidis, kad smisle da je glumac odsluzio svoje, dodele mu nagradu za zivotno delo. Sa muzicarima je jos gore, jer nas smatraju degenericima: muzicar treba da umre da bi ga se neko setio."

    Koja: "Meni je najbitnije bilo da ovo, osim posvete Milanu, bude i posveta drugim ljudima iz te ekipe koji nisu vise zivi imas ih sve na CD-u."

    Aleksandar Zikic (rok kriticar): "Da se posluzim recima Dusana Dejanovica koji je, nazalost, kao i Ivan Vdovic, Bojan Pecar, Margita Stefanovic, Dusan Gerzic i mnogi iz price o EKV, takode prerano otisao bio je jedini Milan koji je ikad postojao."

    Dado Topic: "Moja obrada je tribute kolegi koji zasluzuje postovanje, mali reply na njegovu verziju Istine masine koju sam tek skoro cuo oni su to uradili u vrlo dobrom aranzmanu, kreativno i lijepo. Osim toga, Milan je tada napisao Hvala muzicarima koji su uticali na mene, pa pomenuo Majlsa Dejvisa i mene! (ne, vec su u zahvalnici Topic, Chuck Berry, Kraftwerk i Martin Luther King, op. a.) Bio sam sretan i ponosan kad sam to vidio."

    Milutin: "Milan je sek'o vene na Dadu. I pevao je ono sve i Dado sto peva i pratece ribe. On je to mogao"

    Tanja Jovicevic: "On je zaista bio veliki pevac. A voleo je da peva sa mnom i meni je bila cast da radim sa njim. Nasi glasovi su se izvanredno slagali!"

    Milutin: Dado je odmah pristao, ali onda je nastao cirkus! Prvo je bio zauzet drugim stvarima a onda me je, posle dva meseca pitao: A sta ja uopste treba da radim? Onda smo mu rekli da uzme Jesen bas mi je uz njega cucnulo. Poslali smo mu CD da cuje pesmu, pa se koverat izgubio putovao je mesec dana do Poreca!"

    Dado Topic: "Originalna verzija sa albuma Katarine II je u biti live, oni su to odsvirali u dahu, sa puno improvizacije. Ja sam to na neki nacin htio aranzmanski uhvatit, da pjesma dobije neku cvrscu dimenziju i da ima malo moga."

    Milutin: "Zovem ga posle tri meseca: Dado, 'ajde vise covece. Sta radis? Evo bas se bavim ovim tvojim A sta radis vise? Raspisujem aranzman! Zato je CD kasnio, ali nije mi zao."

    Koja: "Sarenolika je ploca. Ima dosta novih ljudi. Ja sam nekako mislio da je bas zanimljivo da to uradim sa njima Kojot i Alek iz Eyesburna. Biljana i Maja iz E-Playa, Sonja Loncar i Manja Dordevic. Imali smo samo dve probe."

    Milutin: "Kojina prva ideja je bila da okupi ove ostale, da uradi jednu stvar u Band Aid fazonu. Onda se predomislio. Snimili su verziju Zemlje od 9 minuta! I zenske glasove je provukao kroz gitarsku distorziju!"

    Koja: "Tako mora da bude".

    Milutin: "Onda me je ubedio da snimimo spot."

    Koja: "Naravno da nije slucajno sto je u pozadini World Trade Center Belgrade. Zar mislis da bi bez razloga isli cak na Sajam? Tako je pesma dobila novu dimenziju. Mislim, ovo jeste jedna tuzna prica sve zajedno, zar ne? U sve to World Trade Center upada jako dobro."

    Nikola Vranjkovic: "U nasem spotu za pesmu Soba ima prikrivene simbolike. Milanova majica sa petokrakom. Klatno. Boje iz njegovih spotova..."

    Cane: "Muzika i uticaj, razmenjivanje... Steta je sto ljudi ne komuniciraju vise izmedu sebe. Ljudi su zatvoreni u svojim uskim interesima. Milanova verzija pesme Zajedno nosi patetiku onog trenutka, a mi smo pokusali da, sa svescu o celoj tragediji, krenemo napred. Da pokazemo malo herojskog optimizma. Opravdano ili ne ko ce ga znati?"

    Marko Grubic (Vrooom): "Odlucili smo se za Sarlovu pesmu Problem, koja ima savrsenu melodiju, utopljenu u krajnje slobodni rege aranzman. I, da bi istakli licni stav, izvrsili smo dve intervencije. Prva je preobrazaj rege ritma u electro-jazz, a druga je isticanje melodije refrena na nacin na koji su Laibach obradili Across the Universe. Rezultat ipak nije pop hit, ali nudi jedan od odgovora na pitanje: sta moze da se uradi od esencije kakva je Sarlo akrobata?"

    Misko Plavi: "Milutin me je nagovorio da uradim Anesteziju na harmonici. Kako sam vec dugo uzasnut islamizacijom srpskog duha, za koju je zasluzan i ovaj instrument, prihvatio sam zadatak ne bih li bar malo probio stereotip."

    Milutin : "Novembar je upao u poslednji cas. U "Blicu" je izasao tekst o pripremi albuma i zove ti Kosta telefonom: 'Zdravo' 'Zdravo' 'Mi snimili novu plocu' 'Super' 'Na njoj su samo obrade novovalnih pesama' 'Imamo jednu od Sarla akrobate' 'Fino' 'Da ti posaljem?' 'Posalji'."

    Goran Kostic (Novembar): "Milan je dosao u garderobu posle neke nase svirke na Akademiji i predstavio se punim imenom i prezimenom. Bilo mi je smesno, jer ko nije znao ko je Milan Mladenovic? Ponudio se da nam pomogne i kasnije snimio akusticnu gitaru na nasoj pesmi Gledaj kako ljubav umire".

    Milutin : "Trebalo je da bude vise drugacije muzike, ali se bas oni na koje sam racunao da ce imati iscasen pristup nisu odazvali. Rambo je nesto zezao, hoce-nece, a onda sam prestao da ga zovem. Zoran Predin je pristao, pa mi je napisao da ne moze da stigne. Vlatko Stefanovski je rekao da ne radi humanitarne stvari. Lajko Feliks se nije ni javio. Kristale je presao menadzer, Kepa."

    Aleksandar Zikic: "Milan i EKV su podjednako besprekorno funkcionisali kao kult za odredeni, ni danas ne preveliki, broj svesnih i iskrenih posvecenika i kao mejnstrim atrakcija najviseg nivoa."

    Marko Grubic: "Znacaj njegovog stvaralastva je bas u onom sto su mu najvise zamerali, a to je pretencioznost. Pretenzija da se autenticnoscu bude interesantan, verovatno je osnovni umetnicki motiv koji je davno zaboravljen u nasem mejnstrimu, gde ga je svojevremeno Milan ustolicio."

    Jovan Matic: "Obelezio je muziku i poeziju ovog grada. A mi smo, mozda prvi put, uspeli da mu se na decentan nacin oduzimo. Drago mi je sto je Milutin ovo uspeo da istera, sto je Del Arno bend deo toga, a jos mi je draze sto cemo prihod upotrebiti za nabavku medicinske opreme. Milan bi se sa tim slozio."

    Milutin: "Sve ide Institutu za patologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu, za dovrsavanje kompjuterskog sistema. Ministarstvo kulture Srbije pokrilo je troskove studija sa 200 hiljada dinara. Beograd 202 i TV B-92 su nam ustupili reklamni prostor."

    Koja: "Evo nas opet u SKC-u. Gomila lepe dece kao da se vreme zaustavilo. Probaju u onom istom podrumu koji je Milan dobio kada smo pocinjali sa Sarlom uslov je bio da ga ocistimo Zaista apsolutni entuzijazam nas je pokrenuo, a evo, traje i dalje."

    Aleksandar Zikic: "Milan nam je ostavio bezbroj razloga za ponos, radost i kajanje."

    Koja: "Dosta stvari nije radilo kako treba ovih zadnjih petnaestak godina. Sve to je, takode, odnelo i Milana i ostale."

    Gagi: "Drago mi je sto se ovaj album pojavio. Milan u najmanju ruku, zasluzuje tako nesto."

    Petar Janjatovic: "Zbog njega, EKV-a, zbog nas matorih, ali i zbog nove publike."

    Gagi: "Njegov potpis u YU rock sceni (or whatever one may call it nowadays) je dubok. Thanx, man. See u later up there..."


    izvor: Vreme

  14. #14

    Odgovor: Milan Mladenović ~ Angel's breath

    ...juce mu je bio rodjendan.......... imao bi 50....

    ...........................................

    ja znam da ostanem sam
    da odem i dam
    sve moje dobro
    zauvek ce ostati u tebi
    i koraci sto nestaju
    su pesme za kraj

    ja znam da ostanem sam
    da odem i dam
    sve moje dobro
    zauvek ce ostati u tebi
    i koraci sto nestaju
    su pesme za nas

    sve je moje
    ljudi sto prepoznaju
    sve moje su
    reci koje su
    reci koje ostaju
    ucini nesto da osetim
    tvoj bol

    ti znas
    da ne postoji kraj
    ti znas
    da te ne ostavljam.............

    ...............................
    neotpevani tekst: milan i magi
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  15. #15

Slične teme

  1. Milan Rakić
    Autor silvia u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 08.02.2014, 11:02
  2. Milan Kundera
    Autor Bazarov u forumu Književnost
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.07.2009, 16:01
  3. Vidoviti Milan
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 18.04.2009, 11:26
  4. Milan - Lane Gutović
    Autor Goga u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2009, 23:00
  5. Milan Nedic,Hitlerov saradnik?
    Autor kozo u forumu Istorija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.12.2008, 22:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •