Najbolja pozorišna predstava
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Najbolja pozorišna predstava

    Posto sam video da nema ove teme, red je da se otvori...pa da pocnem:

    "Dugo putovanje u Jevropu" i "Djeneral Milan Nedic" (ali samo sa Batom Stojkovicem).

  2. #2

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Sinoć odgledah ''Nahod Simeon'' i dugo sam bila pod utiskom predstave, cele priče, kako je ispričana, scena i glumci...
    Od Milene Marković, autorke ove predstave sam gledala i Brod za lutke a, Jasna Đuričić, glavna glumica, me je ostavila bez teksta...dovela do suza...



    ''Prvo, bajke su jako okrutne. Zato što je život okrutan i one predstavljaju inicijaciju u svet odraslih. Može da bude i drugačije ali tragači moraju da prođu određene krvave rituale. Ti rituali znače da moraš da prođeš, okrvaviš stopala, moraš da znaš ili da pogodiš, moraš da imaš nekog ko će da ti pomogne da nađeš. Znači, gospodin Slučaj je vrlo važna stvar u bajkama, a taj gospodin više od svega izaziva strah i jezu. Nema božanskog u bajkama, samo čudesnog. Nekad čak ne pobede oni koji su na početku dobro pozicionirani, nego oni koji imaju čudo. Zato je u ovoj drami jedna umetnica. Ona poseduje čudo u sebi. Osim toga što je čudo, ona je čudovište. To, znači, nije bajka ili je jedna bajka koja je samu sebe pojela, samu sebe grize za rep na jednoj krvavoj vrtešci. Onda, bajke su prirodne. Fiziološke su, u njima su postojeće osnovne boje i ogoljeni odnosi. Senzualne su. Najbolje bajke nemaju pouku. Zato što ne služe za tešenje nego za jačanje i za uzbuđenje. I pripremaju za smrt. Jedino čudovišta i umetnici ostaju da žive, o njima se priča i priča, i plaše se ljudi.''
    Milena MARKOVIĆ

  3. #3

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Tesko je reci za predstavu, kada je najbolja, Mnogo zavisi od rezije, glume, i samog komada i ne mogu da biram. Kako reci za komad koji je namenjen da zraci negativna raspolozenja da je najbolja? A moze biti odlicna.

    Za pozorisni komad glasam za: Dundo Maroja.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    "u posjeti kod gospodina grina" ejdus

  5. #5

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Definitivno "Ljubavi Dzordza Vašingtona"

  6. #6

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    "Frida Kalo"
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  7. #7

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    nekoliko predstava pamtim po utisku koje su ostavile na meni...taj utisak je toliko bio snazan,toliko je otvorio neke zatvorene sobe u meni,da je nadjacao secanje na samu predstavu....
    recimo

    "Ko se boji Virdzinije Vulf",ali sa Serbedzijom i Mirom Karanovic...(Lane Gutovic ipak ne moze da se poredi sa Serbedzijom a Danica sa Mirom)
    "Putujuce pozoriste Sopalovic"....sa Gojkom Santicem
    "U poseti kod gospodina Grina" sa maestralnim Predragom Ejdusom
    "Bloody Mary" u reziji Jovana Ristica
    Hamlet" sa Serbedzijom i Miodragom Krivokapicem
    "Ricard III" sa Mikijem Manojlovicem
    "Profesionalac " sa Batom Stojkovicem

    i tako dalje....

    volim i predstave Jagosa Markovica.....smatram ga genijem....fascinantan covek....
    i velika je steta sto je Jovan Ristic otisao u politiku...steta.....
    i sto je svojevremeno leksndar Bercek dosao u Narodno i sjebao ono sto su ljudi napravili pre njega.....
    politika je kurva,izvinte me sto psujem......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    'Kralj Nikola -dugo putowanje u Jewropu' sa lazarom ristowskim

  9. #9

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    "Opsane veze" Igraju : Branko Vidakovic,Stela Cetkovic,Marija Vickovic,Slobodan Bestic,Danijela Kuzmanovic....

  10. #10

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Ova godina beshe bericetna kada je pozorishte u pitanju.
    Volim sve predstave Egona Savina.
    Moj favorit ove godine je Ćeif i naravno,
    U poseti kod gospodina Grina, Stefana Sablica sa Predragom Ejdusom
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #11

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ova godina beshe bericetna kada je pozorishte u pitanju.
    Volim sve predstave Egona Savina.
    Moj favorit ove godine je Ćeif i naravno,
    U poseti kod gospodina Grina, Stefana Sablica sa Predragom Ejdusom
    Egon je upravo zavrsio reziju nove predstave u Narodnom pozoristu u Beogradu. Rezirao je "Dervis i smrt" ,premijera je bila 27.12. odlicna je predstava,jos bolja podela. Ako si u prilici obavezno pogledaj predstavu,od srca ti je preporucujem,sigurno ces uzivati .

  12. #12

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Ko se boji Virdzinije Vulf (nisam pristrasna Radetu , a-a )

    Zivot Jovanov (Bjelogrlic je tu bio fantastican...)

    Urnebesna Tragedija (kada se Bata Stojkovic pojavio...pa jedno 5 minuta bio aplauz..a on mrtav 'ladan )

    i ostala mi u secanju Grobljanska...sedela u prvom redu, a otisla gladna na predstavu...i kada je Boda poceo da jede one sarmice (majke mi, stvarno su sarme bile...osetila miris), doslo mi da skocim na scenu i....
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #13

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    sem ovih, da kažem opšteprihvaćenih, meni se jako svidela Govorna mana, u glavnoj ulozi Predrag Ejdus (čovek je fascinantan na sceni)
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  14. #14

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Od aktuelnih (i naravno onih koje sam gledala), najbolja mi je "Jastučko'' (eng. The Pillowman).
    Igra se u BDP-u.

    ''Pisca u nedefinisanoj totalitarističkoj državi koja izdaleka podseća na hladnoratovsku istočnu Evropu, isleđuju zbog jezivog sadržaja njegovih pripovedaka koje su misterioznom zločincu poslužile kao materijal za strahovita ubistva dece. Autor se bavi analizom mehanizma nasilja pokušavajući da odgovori na pitanje da li nasilje dolazi iz spoljne sredine ili je duboko ukorenjeno u samom čoveku, ali takođe postavlja pitanje socijale odgovornosti umetnika.''
    režija:Anja Suša

    glumci:Vuk Kostić, Vojin Ćetković, Dragan Petrović, Dušan Murić
    Sensible & Sensitive

  15. #15

    Odgovor: Najbolja pozorišna predstava

    Ne znam da li je najbolja, ali me utisakdrži bezmalo godinu dana.
    Predstava "Drž ne daj".
    http://www.drznedaj.rs/styled-6/
    Igra se u pozorišnoj sali u gimnaziji Laza Kostić. Uvek puna sala, a promocija je "od usta do usta".
    Meni je preporučio drugar.
    Ja odgledala, pa preporučivala. Barem ih je petnaestak predstavu na moju preporuku odgledalo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pozorište lutaka Niš
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.05.2011, 01:34
  2. Narodno Pozorište u Nišu
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.05.2011, 20:23
  3. Narodno pozorište u Beogradu
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.05.2011, 20:10
  4. Pozorišne zanimljivosti
    Autor DrinChe u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 14:14
  5. Novo Pozorište u kući
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.07.2010, 23:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •