Čini mi se da sam videla cica macu - Strana 2
Strana 2 od 14 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 203
  1. #16

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Evo ga opet plavi, ali drugo piše



    Slikala sam telefonom na brzaka da ne prepisujem, lakše mi.

    Šta se dešava: Komp radi normalno sve kao što je i radio, na netu sam, upload download, sve normalno, ali kada upalim da gledam nešto (konkretno seriju sa diska) u bilo kom programu (probala BS, KMP) posle 15, 20 minuta se pojavi ovo (prvo malo počne da trokira serija) kao da komp nešto hoće da pokrene, a ne može. Prvo sam mislila da me zeza screensaver, njega sam isključila skroz. Nije, i dalje. Nisam vršila druge eksperimente (da prebacim seriju na komp pa da sa kompa gledam, a ne sa diska) i čini mi se da mi se dešavalo i sa nekim drugim diskom tj filmom... a i čini mi se da mi se desilo jednom nevezano za bilo kakav plejer ili disk, samo nisam obratila pažnju jer sam mislila da se desilo tad i neće više nikad, pa se ne sećam lepo da bih objasnila.

    Uglavnom, šta je ovo???? I da li će pomoći da uradim sistem restore na par dana pre nego je ovo počelo da zajebava ovako često?
    Ovo teško da je softverski problem. Najverovatnije je u pitanju RAM memorija. E sad, šta možeš da uradiš da bi to proverila......hmmmmm......

    - Prilikom podizanja sistema proveri koliko ti ispisuje RAM memorije
    ili
    - Desni klik na ikonicu My Computer pa proveriš u dnu ekrana (tamo gde ti piše koji je procesor - pa ispod) koliko ti 'prijavljuje' RAM memorije.
    - Ako imaš recimo 2x512 MB ili 2x1GB, probaš da izvadiš jedan, pa da vidiš da li će ti podići sistem. Ako se to ne desi - verovatno je došlo do riknjavanja tog RAM-a koji ti je ostao u mašini....

    Ovo je samo moje mišljenje, proveri - ništa te ne košta

    Nadam se da ćeš srediti problem..............

    P.S Mada je sasvim moguće i da je Galahad u pravu ............

  2. #17

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    - Ako imaš recimo 2x512 MB ili 2x1GB, probaš da izvadiš jedan, pa da vidiš da li će ti podići sistem. Ako se to ne desi - verovatno je došlo do riknjavanja tog RAM-a koji ti je ostao u mašini....
    Pa piše samo 1GB Ma, nema šanse ništa ja da vadim, nego znači ozbiljno je i moram zvati servisera?

    Ova cica maca mi se chini kao da je neka hardverska greshka... Tipa, uskoro tje da ti umre CD/DVD ili tako neshto slichno... Mada... Mozhe da bude 1000 stvari... Jesi dodavala neshto od nove opreme, menjala drajvere, radila neki update windows-a?
    Ummmmm nisam dodavala ništa od nove opreme, samo ubacila disk za vezu sa telefonom i njegov usb, to je poslednje što sam radila. Nisam radila nikakav update windowsa, ništa ja to ne znam sama da radim (jedino ako se radi samo), nisam menjala nikakve drajvere, niti išta ubacivala iz one kutije što ti kažu "ovo čuvaj ali ništa ne diraj". Definiši to nešto slično što nije CD/DVD
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Ili je ram memorija, ili je mesto na HDDu u koji se zapisuje pagefile. Probaj da prebacis pagefile na neku drugu lokaciju.

    ovo samo ako imas dve ili vise particija (i moras imati 2xFizicke RAM memorije, prostora na disku)
    desni klik na "my computer" > advanced tab > u performance odeljku "settings dugme" > advanced tab > change

    ako je otkaceno autoamtic manage pageing file for all drives - iskljuci (ovo je mozda samo u Visti - ne secam se kako je bilo na XPu)
    ako nije, onda je verovatno na C-u
    e sad, trebalo bi da kliknes na drive C i otkacis dole (no pageing file)
    onda selektujes D (ako imas - trebalo bi da imas) i otkacis custom size i u polja uneses:

    initial size: 256
    maximum size: 2Xkoliko rama imas

    to bi trebalo da resi problem ako je HDD u pitanju. Mada i dalje ako budes nesto snimala na C i on snimi u taj sektor gde je ostecen, iskocice ti BSOD (blue screen of death) ili ti po srpski plavi ekran.

    Mada opet moguce je da je i do samog DVD citaca. Ja imam sata DVD rezac, i ako ubacim ostecen disk, on mi izbaci BSOD sa slicnom greskom kad dodje do odredjenog dela DVDa. E sad, ovo je vec stvar driver-a, ili opet optickog uredjaja. Ako je driver u pitanju, to je driver od cipseta, tj. ako imas nforce cipset (pise na kutiji od ploce koji je tacno) ides na nvidia.com i tamo mozes naci drivere za nforce. Ako je VIA, opet na njihov sajt ...
    Ako je do samo uredjaja, probaj da ga ocistis (to znaci da izvadis DVD rezac/citac iz kucista "kad je komp ugasen" :D, zatim otvoris njega, i dodjes do glave lasera koji je malo socivo koje se presijava na plavo, uzmes stapic za usi, i sa suvim ili natopljenim u alkohol ocistis necistoce. Zatvoris DVD kako je bio, vratis u kuciste, i trebalo bi da radi). E sad ovo ne bi preporucio ako nisi spretna sa srafcigerom i rastavlljanjem pipavih stvari, i ponovnim sastavljanjem ... u tom slucaju odnesi nekom ko zna ... jer u servisu ce ih mrzeti da ti to rade.

    Nadam se da sam pojasnio i pomogao.

  4. #19

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Ili je ram memorija, ili je mesto na HDDu u koji se zapisuje pagefile. Probaj da prebacis pagefile na neku drugu lokaciju.

    ovo samo ako imas dve ili vise particija (i moras imati 2xFizicke RAM memorije, prostora na disku)
    desni klik na "my computer" > advanced tab > u performance odeljku "settings dugme" > advanced tab > change

    ako je otkaceno autoamtic manage pageing file for all drives - iskljuci (ovo je mozda samo u Visti - ne secam se kako je bilo na XPu)
    ako nije, onda je verovatno na C-u
    e sad, trebalo bi da kliknes na drive C i otkacis dole (no pageing file)
    onda selektujes D (ako imas - trebalo bi da imas) i otkacis custom size i u polja uneses:

    initial size: 256
    maximum size: 2Xkoliko rama imas

    to bi trebalo da resi problem ako je HDD u pitanju. Mada i dalje ako budes nesto snimala na C i on snimi u taj sektor gde je ostecen, iskocice ti BSOD (blue screen of death) ili ti po srpski plavi ekran.
    Prebacila pagefile na D tako kako je eboye rekao i odradila i ovo u Tune up-u po ovom uputstvu za ovakve: :



    I opet pustila seriju (sa diska) i opet se isto desilo nakon 20 minuta. Onda mi je isto on rekao da je po nekim forumima čitao da ovaj plavi iskače ljudima kad im CD/DVD ne podržava multisession diskove, a ja ne znam kako je ovaj rezan. Probala sam u Neru da mu dodam još neki fajl, pa da ga zatvorim, ali neće ispada da nije multisession. Posle sam pustila nekki drugi film sa DVD-a i on je išao bez problema 2 sata. Šta je u pitanju ne znam još, ali probaću seriju da prebacim na komp i javiću ako mi se desi još koji put taj plavi bez ikakvog diska. Rek'o mi eboye da neće ništa strašno da bude pa mi lakše

    Nadam se da sam pojasnio i pomogao.
    I istrpeo me čitavih sat vremena! I odgovorio na sva glupa pitanja!





    Hvala svima, videćem šta će dalje da se dešava pa ću da brbljam, možda nekom pomogne ako ga snađe isto.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    tek da dodam, pošto je problem već rešen
    ko god ti je preporučio TuneUp treba da si mu zahvalna (nisam ja, mada to rado činim)

    pogledaj s' vremena na vreme:

    TuneUp utitles 2007
    optimize & improve>TuneUp sistem optimizer>View tips for configuring your computer

    i tu ti kaže koje su preporuke za optimizaciju
    normalno, to su samo preporuke
    poželjno je da se prvo posavetuješ sa nekim stručnijim



    PS. nisam ni znao "1-Click Maintenance" ne čisti i paging file

  6. #21

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    ko god ti je preporučio TuneUp treba da si mu zahvalna (nisam ja, mada to rado činim)
    Pa, ako ga nisam sama skinula uz nešto onda mi ga je ubacio serviser, pojma nemam odakle mi al' juče sam to prvi put pokrenula kad me eboye pitao da li imam

    Seriju prebacila na komp i radi sa kompa bez problema. Definitivno je bilo do diska izgleda (ili je to do čitača, ne znam), džizzzz Javim dalje ako bude isto iskočilo nevezano za CD/DVD.

    A onom zlikovcu koji je kad je video ovo:

    Ako je do samo uredjaja, probaj da ga ocistis (to znaci da izvadis DVD rezac/citac iz kucista "kad je komp ugasen" :D, zatim otvoris njega, i dodjes do glave lasera koji je malo socivo koje se presijava na plavo, uzmes stapic za usi, i sa suvim ili natopljenim u alkohol ocistis necistoce. Zatvoris DVD kako je bio, vratis u kuciste, i trebalo bi da radi).
    ... napisao - gledam kako ti pišu o šrafncigerima, a ja bih se razmislio kad bi trebao da ti kažem uključi/isključi tastaturu

    ... njemu evo ovo -
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Evo ga opet



    Samo sad drugo piše Nije bio unutra nikakav CD/DVD, ništa nije bilo pušteno ( samo mi ostala vratanca otvorena ), ni muzika ni film/serija, ništa. Bio upaljen msn, yahoo widgets i par prozora u IE. Komp radio normalno, čitavu noć i prepodne. Šta je sad ovo?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #23

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Moje lično mišljenje,

    • ili su u pitanju bad sektori
      ... možeš proveriti TuneUp>Clean uo & repair>TuneUp Disk Doktor
    • ili neki kabl HDD-a nije dobro povezan
      ... tu ništa nema bez šrafcigera :beyond
    • ili je u pitanju to što su vrata od čitača bila otvorena
      ... za to još nisam čuo, no ne bih isključio tu mogućnost


    nemoj ga odmah uzeti zdravo za gotovo
    sačekaj još nekog da se uključi

    dotle pogledaj u TuneUp šta ti kaže za "Kernel"
    Customize & Analize>>TuneUp system information>Perfomance

  9. #24

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu





    One cifre gore se naravno povećavaju i smanjuju.

    Za kabl od HDD-a, koj ga odvezao odjednom? Niko mi bre nije ovu šklopociju ni otvarao, sve radilo kako treba. Mislimmmm kako treba a najviše pišem na problemima.

    Nisam proverila te bad sektore.

    ma BRE format:/C, D, E, F, G .... i milinica
    Aha milinica. Al' kad znaš šta treba da radiš. Zato i pišem ovoliko ovde, ako dođe do milinice da ga uvalim nekom i da vidimo šta je, možda nekom pomogne da se manje zajebaje. A za to forumi i služe, da razmenimo iskustva
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #25

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    One cifre gore se naravno povećavaju i smanjuju.
    Kolko se ja razumem. Slika kaže da je sve OK. No i drugi možda izvuku neki zaključak iz toga
    Za kabl od HDD-a, koj ga odvezao odjednom? Niko mi bre nije ovu šklopociju ni otvarao, sve radilo kako treba. Mislimmmm kako treba a najviše pišem na problemima.
    pa da niko ne piše na problemima, to bi bio razlog manje da se pojavljujem na forumu
    A za kabl... ma ni ne mora da je to razlog, to je samo mogućnost. Hoće serviseri da ga loše utaknu, pa spadne nakon nekog vremena sam od sebe
    Aha milinica. Al' kad znaš šta treba da radiš. Zato i pišem ovoliko ovde, ako dođe do milinice da ga uvalim nekom i da vidimo šta je, možda nekom pomogne da se manje zajebaje. A za to forumi i služe, da razmenimo iskustva
    Kako kome.

  11. #26

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Mi tu d reskjuuuuu

    E'o 'vako... U ogromnoj dosadi od celih 10 minuta, naleteh o'dje, da vidim kako napreduje problem... Vidim, uporan je...

    Evo i mog mishljenja, shta je po sredi... Da je zaeb, zaeb je, i to slimpatichan...

    KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR ima lepo objashnjenje na M$ sajtu, ali nishta pametno se ne mozhe otkriti tamo...

    Daljim chitanjem tvog screenshot-a, naleteo sam na lepu stavku koja se zove "atapi.sys"... I to meni lepo reche da tebe naaaaaaajverovatnije ebe CD/DVD tj. neki od optichkih vragova, ako imash vishe od 1 uredjaja...

    Shta mu je tachno, zna samo on, ali je sasvim sigurno da je problem vezan za:
    - sam uredjaj, shto je pozheljna situacija, jer se lako da zameniti
    - mozhda i HDD, ali vrlo malo verovatno, shto je malo manje pozheljna situacija, ali se i to da lako opraviti
    - IDE kontroler, shto je vrlo, vrlo nepozheljno, jer iziskuje menjanje matichne ploche, shto je pain in the... backside... Naravno, ne verujem da je ovo, jer ti inache Wintendo radi kako treba, ako ne koristish CD/DVD...

    Daklem... Moj savet... Chupaj to chudo oid optike iz compa, i vidi kako tje raditi bez njega... Ako funguje k'o singerica, znachi da smo nashli krivca.... Ono shto dalje radish, kada utvrdimo da je optika kriva, uzmesh jedan veeeeeeliki malj, i opamprchish preko te optike, da mu naplatish za sav ovaj jed koji ti je naneo

    if ju nou uat aj min


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  12. #27

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    ja sam jos da predlog, ali neznam da li si odradila, a to je da instaliras adaptec-ov ASPI driver za optiku. Meni je to par puta pomagalo.

    Evo i link

  13. #28

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Skinula još juče, kad sam mislila da je problem rešen sad sam pokrenula

    Kliknula na to gde je skinut, onda dobila ovo:



    Kliknula na unzip i dobila ovo:



    i onda na ok.

    I to je to?

    Edit:

    ima lepo objashnjenje na M$ sajtu, ali nishta pametno se ne mozhe otkriti tamo...
    Nemoj mi taj sajt molim te ja kad odem tamo konstatujem da ja ustvari ne znam engleski
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #29

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I to je to?
    Ne, nije to to SQUAW Mora da se ode u taj adaptec/aspi folder i da se pokrene instalacija E sad je to to. I videćemo šta će da bidne ću javljam.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #30

    Odgovor: Čini mi se da sam videla cica macu

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Skinula još juče, kad sam mislila da je problem rešen sad sam pokrenula .....
    Nemoj mi taj sajt molim te ja kad odem tamo konstatujem da ja ustvari ne znam engleski

    ja sam uz tebe tako mi metle, valjda ce sve da proradi
    moomoo meee jooouu

Strana 2 od 14 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. kristina-cica
    Autor Goga u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.01.2009, 18:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •