Smeš li da iskažeš ono što misliš?
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Smeš li da iskažeš ono što misliš?

    Živimo istorijsko vreme u smislu da živimo isto i u istim okolnostima kao i generacije pre nas. Kao i vekovima pre nas.
    Samo, danas imamo više informacija, pa nam je i svest šireg vidika.
    Bilo šta da kažemo, izrazimo mišljenje, delamo ili zauzmemo stav pomislimo na nešto.
    Setimo se bezbednosti naših dragih i sopstvene bezbednosti.
    Setimo se "službe", botova, partija, interesnih sfera, teorija zavera, konzorcija i moćnih u senci.
    Pomislimo: "sve se beleži".
    Pomislimo: "pobeći ću odavde".
    I onda shvatimo da nemamo gde. I izađemo na crtu.
    Izađemo na crtu, jer nam je svejedno. Ionako nismo toliko bitni da srušimo sistem. Ono što se o nama zabeleži samo zauzima prostor i nevažno je čak i "beležnicima" - jer i oni znaju da nismo mi ti, kojih se treba plašiti.
    A od onih, od kojih se i sistem ponekad plaši - i mi se ionako ograđujemo.
    Jer nama je bitno samo da ostanem ljudi, da ostanemo normalni.
    Tako postajemo jaki - tako smemo da iskažemo sve - jer "baš nas briga" a i "briga nas je" - jer smo normalni i ne glumimo. Mi smo mi. Najjači su oni, koji bez obzira na sve okolnosti uvek pokazuju svoje pravo lice.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #2

    Odgovor: Smeš li da iskažeš ono što misliš?

    Ne smem.Bojim se.Previse mali ,lako odstranjiv igrac.Primer dali oni za koje smo mislili da su mnogo veci igraci.

  3. #3

    Odgovor: Smeš li da iskažeš ono što misliš?

    Smem! I gledajući unazad stalno sam to radio. Umelo je da košta (na fakultetu, u nekoliko firmi, lično..) ali šta vredno ne košta? Stekneš profil čudaka bez dlake na jeziku i posle nekog vremena te i ne šikaniraju mnogo.
    Nego..ono oko dostupnih informacija...Vidi, ne mislim da se tu nešto napredovalo jer standardna fora zatrpavanja je plasiranje 100 verzija, ukopavanje autora, razvodnjavanje toliko da dosadi i Bogu i narodu. Mnogo važniji je sam profil onoga kome se informacije serviraju! Ukoliko ima mozga jako brzo će shvatiti šta je bitno i šta se dešava a onima koji ne misle i imaju stav tipa "šta ja tu mogu promeniti" će promeniti mišljenje i vetar!
    Zar nije najveći paradox da porodice sada skoro uopšte nemaju "domaće vaspitanje" a mnogo manje je zaposlenih i samim tim više je neko od roditelja sa decom? "Brigo moja...pređi na drugoga" je etalon sadašnjih roditelja i onda obrazovne ustanove budu u procepu:
    - Prebacuje im se da loše obrazuju i nemaju pedagoških elemenata,
    - A svakim novim aktom im se oduzimaju prava, sprečava liderstvo i građenje poštovanja i nameće strahovanje od učenika, roditelja i direktora.
    Koliko njih sme da kaže da buduće generacije takvim postupcima će biti nepismene, nekulturne, neobrazovane i bahate?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #4

    Odgovor: Smeš li da iskažeš ono što misliš?

    Nije mudro reci sve sto mislimo. Kostao bi nas prijatelja i novaca. Ljude treba razumeti, treba biti tolerantan prema njima. Neka oni misle kako zele. I neka samo misle da su u pravu. Vole to da misle.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Smeš li da iskažeš ono što misliš?

    Nije sve u tome sta reci, vec i kako reci.
    Od onih sam koji skoro uvek kazu sta misle, cesto sam zbog toga cascen raznim izrazima i od nepoznatih osoba. Ali ne treba ni brzati, niti bii drzak, krut. Treba reci sa uvazavanjem druge strane, sa argumentima, ponekad i sa zadrskom.
    Bio sam u situacijama u kojima drugoj strani padne mrak na oci, tu ne vredi ni objasnjenje, ni ubedjivanje. A sa nekim ljudima ne vredi ni raspravljati, uzaludan je to posao.
    Da li ce neka sluzba beleziti nije me briga. Niti sam ja neko ko moze da ih ugrozi poput Wikiliksa ili vodje nekog pokreta, niti sam takav profil da cu dici u vazduh ljude oko sebe zbog svojih uverenja.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #6

    Odgovor: Smeš li da iskažeš ono što misliš?

    Ne baš uvek...

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Smeš li da iskažeš ono što misliš?

    Naravno

Slične teme

  1. Apartmanski smeštaj u Beogradu
    Autor datusam u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2020, 20:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •