Рат против породице? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Рат против породице?

    Aktuelna i vrlo zanimljiva tema.I kako ste krenuli,svescete je na prepucavanje.
    Rat je u toku.Sve pod plastom savremenih tokova,uz mnostvo strucnjaka,psihologa ,pedagoga i sl.Pocelo je sa oduzimanjem skoli vaspitne uloge.I najezim se kad cujem da drece i kukaju na skolu,secaju se kako je bilo..e pa to skola vise ne sme!Samo da obrazuje,i to ako dete zeli,ako ne zeli sasvim je u redu da stane neobrazovan. I sta ima ta tradicija da se mesa,valjano je otudjiti se ,ne mariti za nikoga,kakva bre porodica,kakve emocije!Razbiti sve na jedinke,lakse se upravlja,pogotovo u malim nacijama.

  2. #17

    Odgovor: Рат против породице?

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Aktuelna i vrlo zanimljiva tema.I kako ste krenuli,svescete je na prepucavanje.
    Rat je u toku.Sve pod plastom savremenih tokova,uz mnostvo strucnjaka,psihologa ,pedagoga i sl.Pocelo je sa oduzimanjem skoli vaspitne uloge.I najezim se kad cujem da drece i kukaju na skolu,secaju se kako je bilo..e pa to skola vise ne sme!Samo da obrazuje,i to ako dete zeli,ako ne zeli sasvim je u redu da stane neobrazovan. I sta ima ta tradicija da se mesa,valjano je otudjiti se ,ne mariti za nikoga,kakva bre porodica,kakve emocije!Razbiti sve na jedinke,lakse se upravlja,pogotovo u malim nacijama.
    Mislim da niste u pravu. Država ima pravo da se umeša onda kad roditelji iz bilo kog razloga zanemare svoje dete. Vaša porodica i vaše dete zavise samo od vas i isključivo od vas.

  3. #18

    Odgovor: Рат против породице?

    A sa cim se ne slazes?Posto sam iznela samo uopsteno zapazanje ,drzavu i mesanje u takvim slucajevima nisam ni pomenula.I to je onaj deo u kom se cak slazemo,mislim na zanemarivanje,zloupotrebu,nasilje..cak bih rekla da tu i ne rade kako treba,kasno reaguju.Imam na umu sasvim druga zakonska resenja kojim se mesaju u porodicu.

  4. #19

    Re: Odgovor: Рат против породице?

    ode tema u detelinu
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  5. #20

    Odgovor: Рат против породице?

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Aktuelna i vrlo zanimljiva tema.I kako ste krenuli,svescete je na prepucavanje.
    Rat je u toku.Sve pod plastom savremenih tokova,uz mnostvo strucnjaka,psihologa ,pedagoga i sl.Pocelo je sa oduzimanjem skoli vaspitne uloge.I najezim se kad cujem da drece i kukaju na skolu,secaju se kako je bilo..e pa to skola vise ne sme!Samo da obrazuje,i to ako dete zeli,ako ne zeli sasvim je u redu da stane neobrazovan. I sta ima ta tradicija da se mesa,valjano je otudjiti se ,ne mariti za nikoga,kakva bre porodica,kakve emocije!Razbiti sve na jedinke,lakse se upravlja,pogotovo u malim nacijama.
    Da, tema je aktuelna i zanimljiva, i nismo samo "mi" krenuli već je i ovaj post čisto prepucavanje. Tema je jasno data, a u ovom postu ne vidim ništa od toga, odnosno pojavljuje se odjednom škola iako je tema porodica i NVO (u širom smislu nju ejdž, predpostavljam), a škola je tek jedan od faktora koji utiču na socijalizaciju ličnosti, koji, iako važan, ne može da suspstiuše još važniju ulogu porodice u tome. Pominjanje škole bi imalo smisla jedino u kontekstu narušavanja uloge porodice (a ima i toga) svojim neprincipijelnim i nekritičkim odnosom prema deci, ali i sistemu vrednosti, pre svega moralnom, ali i pedagoškom. To što roditelji kukaju nema veze sa temom, bar ne na ovaj način. Jer, škola ne može i ne treba da zameni porodicu, ali mora imati jasno definisan sistem vrednovanja koji treba biti u rezonansi sa opštim sistemom vrednosti (moral, pravo pa i u nekom smislu tradicija i običaji), pa i porodičnim. Da li je to tako? Ne, sigurno. A, gde su nam tek te NVO koje otvoreno zagovaraju interese svojih finansijera koji neretko nemaju veze niti sa našm zakonom, niti sa važećim moralom, a o tradiciji i da ne pričam...

    Dakle, šta je sa odgovornošću države u svemu tome?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Рат против породице?

    Da ne bi bio prepucavanje,iznesi svoje misljenje ,mani se mog.Za mene je rat poceo od skole.Mozes da se ne slazes,mozes da mislis drugacije,mozes da u tome ne vidis ulogu drzave,sve mozes.Ja opet,imam pravo da to vidim iz svog ugla.

  7. #22

    Odgovor: Рат против породице?

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Da ne bi bio prepucavanje,iznesi svoje misljenje ,mani se mog.Za mene je rat poceo od skole.Mozes da se ne slazes,mozes da mislis drugacije,mozes da u tome ne vidis ulogu drzave,sve mozes.Ja opet,imam pravo da to vidim iz svog ugla.
    Nema prepucavanja samo izošenje drugačijeg mišljenja. Porodica učestvuje u vaspitanju dece, škola u obrazovanju i nisu nikako dve suprotstavljene strane, tačnije trebalo bi da sarađuju u korist deteta (pojedinačno, čak i ako postoji sukob roditelji-predavači); sve ostalo: NVO i država, nastupaju posle.

  8. #23

    Odgovor: Рат против породице?

    Za mene su vaspitna i obrazovna uloga skole veoma vazne.Trecinu nekog svog radnog dana dete provede u skoli,i ona treba prakticno da nadopuni ono sto dete teorijski ponese od kuce.Ali,hajde da to ostavim po strani.
    Mislim da kapitalizmu ne odgovara porodica.Na prvom mestu svakom on trazi da bude novac,interesi kapitala traze ceelu osobu koja ga stice.Najezim se kad cujem da vlasnici firme pocinju pricu o njoj recima-mi smo jedna slozna,velika porodica-.Ne,nismo,imam svoju porodicu.U firmi hocu da sam samo radnik,da znam svoje radno vreme,da se ne podrazmeva da ce to biti i 12 i 16 sati,da mi ne treba sluzbeni telefon i pretpostavka da cu uvek biti na raspolaganju.Ali,koliko vdim,nasi zakoni idu na ruku bas takvom ponasanju,ubedjujuci nas da je to normalno.Od nas zavisi da li cemo dozvoliti da se zaba skuva.

  9. #24

    Odgovor: Рат против породице?

    Boro, ne mogu da verujem da temu rat protiv porodice gledaš isključivo kao bitku protiv pedofilije. Naravno ovakva pojava je ..nemam reči...Ali rat se proširio na toliko frontova, da ćemo uskoro porodicu kao osnovnu ćeliju društva gledati samo na starim slikama i prisećati je se sa setom. Misliš da škola nema veze? Pa ok tvoje pravo, ali grešiš.Kad porodica pada, 99% poraza se ogledaju u školi. I kakve sad veze imaju nevladine organizacije jili to dokaz da smo pametni i obavešteni pa umesto mirodjije zveknemo NVO?
    E sad ako je forum prosipanje kvaziintelekta onda svakako čestitam, ali mislim da pokušavamo da razmenimo mišljenja kako da pomognremo sebi...Posledice su strašne...Pomisli samo...Ono što jesmo, a ono što nam tek dolazi...

  10. #25

    Odgovor: Рат против породице?

    Josa je upotrebio tekst trećeg lica upotrebljen u štampi radi propagande.
    Uostalom, ko vama može da garantuje da našem "društvu" ovakva situacija ne odgovara.

  11. #26

    Odgovor: Рат против породице?

    Moguće, hvala što si nastavio temu, već sam se uplašila da sam previše vatre izbacila, i da ću je zatvoriti.....Svakako hvala

  12. #27

    Odgovor: Рат против породице?

    porodica je najstabilniji i najpouzdaniji životni oslonac.

  13. #28

    Odgovor: Рат против породице?

    E nek si nam kaz*o... Dok se mi ovde kidamo oko onih što nam istu pokušavaju da razbiju... Ma hvala ti.... Do neba

  14. #29

    Odgovor: Рат против породице?

    Žao mi je što ova tema nije zaživela i privukla pažnju jer govori o nečemu što se planski i decenijama radi.
    Rastakanje osnovnih etičkih postulata, porodice, zaglupljivanje i otuđenje pod maskom "zaštite" je epski zločin!
    Iskreno, kad god sam pročitao tekst iz linka na uvodnom postu sam se krstio i pitao gde to mi živomo i čemu stremimo.
    Pukotine se već naziru i u našem društvu a ako samo sedimo skrštenih ruku onda može biti samo gore.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #30

    Odgovor: Рат против породице?

    Koliko ja vidim, mi pricamo ovde o porodici, pominjemo je, a ne mislimo na isto. Takodje, pricamo o NVO, a njih ima i ima i ne moze da se generalizuje. Imate i NVo koje se zalazu za tradicionalnu porodicu, a i onih koje se zalazu za savremenu. Ali ne gledamo svi istim ocima, neki podrazumevaju tradicionalnu porodicu onu u kojoj zena kuva, sprema, slusa supruga, pere noge svekru, deca cute i cekaju u uglu sobe, a suprug je neprikosnoveni autoritet, koji to dokazuje povremenom "casicom vise", fizickom silom, sireci ctrah oko sebe. Drugi u tradicionalnoj porodici skladnu, gde se zna kome je gde mesto, gde su uloge odredjene poreklom i gde se postuje crkva, stariji,... Gde sinovi ostaju kao naslednici, a cerke odlaze udajom, stari ostaju na brizi mladjima.
    Sa druge strane jedni u modernoj porodici vide razbijenu porodicu gde svako vuce na svoju stranu, deca su prepustena sebi i uticaju sa ulice, gde nema postovanja prema supruznicima, nestalne veze sa strane, razvode, odsustvo bilo kakvog reda. Gde mladi kad odrastu vise ne brinu o starima i odlaze sto pre mogu, da se vise ne bi ni osvrnuli. Drugi vide porodicu gde postoji uzajamno uvazavanje, gde uloge nisu odredjene rodjenjem, gde nije samo muskarac predodredjen da donosi novac, a zena da radi kucne poslove, vec se sve sporazumno deli, deca imaju kako svoja prava, tako i obaveze,

    Ono sto je definitivno je da klasicna porodica u izvornom obliku ne moze da prezivi. Vremena se menjaju, Nas prosecni gradjanin vise nije seljak koji radi preko dana na polju ili oko stoke, zena nije ona koja ceo dan kuva, sprema i pazi na decu. Deca vise nisu upucena samo na svoju porodicu i komsijsku decu, vec na skolu, medije, internet, nije im vise cilj da budu ono sto su njihovi ocevi ili majke. Devojcicama nije vise cilj da se spreme za udaju i odgajanje dece (kuvanje, spremanje, sivenje,...), vec sada i one imaju svoja zanimanja, karijeru, Nije vise sudbina decaka da ostanu na roditeljskom ognjistu (citaj - sada u stanu u soliteru) da dogledaju roditelje, vec krecu u svet za poslom, u potrazi za svojom porodicom, boljim mestom za zivot. Mozda je egocentricno, ali tako funkcionise.

    A NVO? Pa ima ih puno, neke su glasniije, neke su sa vise uticaja, neke ni ne dozivljavamo kao NVO, stavovi su im oprecni, misljenja razlicita. Da, imaju uticaja na zivot porodice, nekada direktno, a nekada preko drzavnih institucija, zeleli mi to ili ne. Neka mi neko kaze da li je opravdano da se neka NVO zalaze da (uglavnom) zeme ne budu vise zrtve nasilja u porodici? Da se izgrade sigurne kuce? Da se spreci zanemarivanje dece? Ili je bolje da otac, glava porodice, kaze: "Ja sam te stvorio, mogu od tebe da radim sta hocu. Da ubijem boga u tebi." Da bira za koga ce se cerka udati, da bira zanat sinu i odredi mu celu buducnost?
    Naravno ne mislim da su svi takvi, cak ni vecina, ali verujem da mnogima suzdrzavanje dolazi i od stalnog (preteranog) zvocanja nekih NVO. Nije sve tako crno belo. A tekst sa pocetka posta je... pa, ako se dobro secam teksta, svako ce napisati tekst onako kako njemu odgovara, iz svog ugla i prilicno "ulepsan". Da li je bas realan, ili pise "dobro poznate cinjenice"?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •