Рат против породице? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 33 od ukupno 33
  1. #31

    Odgovor: Рат против породице?

    Porodica ce opstati.Ona je osnovna celija drustva od pecinskog coveka.Dozivljava padove i uspone,razlicito gledanje na nju,ali opstaje.Zato sto ljudi menjaju svoj stav tokom godina,nevazna im u mladosti,a sa zrelim godinama shvataju koliko je potrebna.Inace,ovo kako je mi tumacimo trenutno je faza koju kopiramo od zapadnoevropskih zemalja,prihvatajuci njihove stavove.Zaboravljamo ostale narode i kulture i ponasamo se kao da je ceo svet Evropa,a ono sto oni rade jedino ispravno.

  2. #32

    Odgovor: Рат против породице?

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Porodica ce opstati.Ona je osnovna celija drustva od pecinskog coveka.
    Hmmm. A sta je to porodica?
    U nekim drustvima su se muzjaci jednog copora udruzivali sa zenkama drugog copara i stvarali svoj copor.
    U nekim drustvima jedan muskarac moze da ima vise zena.
    U nekim drustvima jedna zema moze da ima vise muzeva.
    Kod Spartanaca deca nisu odrastala sa roditeljima, vec ih je drustvo preuzimalo i spremalo za zivot i rat.
    U nekim drustvima je porodica 1 na 1 + deca.
    U nekim drustvima je to od najstarijeg zivog pretka do poslednje bebe, svi zajedno, neka vrsta zadruge.

    Sta je porodica? Sta ce preziveti?

    Da li je porodica ON + ONA + njihova deca + deca iz prethodnih brakova + deca iz prethodnih brakova u poseti?
    ili
    On+ Ona + njihova deca dok ih smrt ne rastavi
    ili
    On + On + dete od surogat majke
    ili
    Ona + Ona + dete nepoznatog junaka

    Ima jos mnogo varijacija, ne znam sta ce od toga preziveti.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #33

    Odgovor: Рат против породице?

    Sve.Uopste ne moramo imati definiciju.Porodica su oni ljudi koji su nam bliski,gde smo voljeni i zasticeni.Oni sto se ujedine kad treba.
    Imali jedno veliko iskusenje ,ne tako daleko iza nas,vecinu sacuvala porodica.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •