Dete pre škole i u u školi
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Dete pre škole i u u školi

    Često se srečćem sa problemom, a ne zvuči kao problem, kako spremiti dete za prvi razred ili ono čuveno:Nastavnik ima nešto protiv mog deteta... Koliko smo u pravu? Kao deo pedagoškog tima možda mogu da pomognem savetom u nekoj od situacija, i zovem sve kolege da mi se u ovoj ni malo bezazlenoj temi pridruže. A vas dragi roditelji čekam sa pitanjima..

  2. #2

    Odgovor: Dete pre škole i u u školi

    Roditelji nikad nisu u pravu ali ne mogu to da shvate.
    Elem, ima razne dece i kako kojem roditelju kakav upadne.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Dete pre škole i u u školi

    Mišljenja sam da deci i uopšte mlađim naraštajima treba autoritet koji će slediti! Nipošto ne smemo dozvoliti da im "učitelji", životni, budu marginalci, kriminalci, TV rijalitiji i neobrazovani. Shvatimo da budućnost naroda, zemlje, čovečanstva leži na plećima mladih i samim tim potrudimo se svi da ih što bolje spremimo za to što ih čeka.
    Deca umeju biti manipilatori i za svoje promašaje i neznanje optužiti drugog upravo računajući na roditeljsku ljubav. Na nama je da, baš zato što ih volimo, naučimo da treba da slede pravi put, poštuju zasluženi autoritet i postanu časni i pošteni ljudi.
    Jako mi se svidele par rečenica jednog oca:
    - Moj sin ZNA da ako upadne u ničim izazvanu nevolju da ću biti uz njega,
    da ako nepravedno povredi nekoga da će iste povrede pretrpeti od mene,
    a ako bi se ikada desilo da napadne neku devojku i siluje je da bih mu ja lično presudio!
    Tako da ja i moj sin uopšte nemamo problema u vaspitanju.
    Htedoh reći da pravi put podrazumeva nagradu za dobro kao i kaznu za loše! TIme što je "neko moj" nipošto ne znači da će biti izuzet! Baš naprotiv!
    Naravno, apsolutno se podrazumeva da ono što pričamo našoj deci upravo tako i živimo i radimo. Reči bez sopstvenog primera ne znače NIŠTA!.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #4

    Odgovor: Dete pre škole i u u školi

    Evo, ja ću, ničim izazvana, da uputim jednu sugestiju za početak: zainteresujte svoju decu i za neke druge stvari osim kompjuterskih igrica i treš sadržaja na tv-u.
    Nema na čemu.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Dete pre škole i u u školi

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Evo, ja ću, ničim izazvana, da uputim jednu sugestiju za početak: zainteresujte svoju decu i za neke druge stvari osim kompjuterskih igrica i treš sadržaja na tv-u.
    Nema na čemu.
    Evo, ja sam mišljenja da ovu Meggy, "ničim izazvanu", treba izazvati jer sam ubeđen da bi na ovu temu umela jako dobrih misli da podeli sa nama, što iz iskustva, što zdravorazumski i logički ispravno.
    A izazova u ovoj oblasti...nikad više !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?
    Autor Aiko u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 19.06.2012, 18:37
  3. Smanjena ocena iz vladanja u osnovnoj školi
    Autor vlado u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 15.07.2011, 11:46
  4. Striptiz u školi
    Autor Lillith u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.05.2007, 10:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •