Kajak
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Kajak

  1. #1

    Kajak

    Marko Dragosavljević iz Bačke PALANKE prvak sveta!

    Kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je zlatnu medalju u disciplini K-1 na 200 metara na Svetskom prvenstvu za seniore do 23 godine u Portugalu.
    Ime: 56639346755b4bf5812dfc661870267_w640.jpg Pregleda: 424 Veličina: 42.9 KB


    On je tako u olimpijskoj disciplini objedinio titule prvaka Evrope i mlađeg seniorskog šampiona planete.
    Marko je na cilj stigao u vremenu od tačno 35 sekundi, ostavivši iza sebe Nemca Feliksa Keniga (35,384) i Mađara Balaša Birkaša (35,480).
    Dragosavljević će imati priliku da na Svetskom prvenstvu u Milanu, od 19. do 23. avgusta, stigne i do titule prvaka sveta u seniorskoj konkurenciji, kada će i saznati potrebnu normu za vizu za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru 2016. godine.

    Takođe, Marko je je prvi osvajač zlatne medalje na Svetskim prvenstvima za seniore do 23 godine od kako se vesla kajak na ovim prostorima.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  2. #2

    Odgovor: Kajak

    Dragosavljević: Dokazao da sam najbolji

    Kajakaš Marko Dragosavljević rekao je posle osvojene zlatne medalje na Svetskom prvenstvu za mlađe seniore da nije imao pravog rivala.,



    Takođe, on je istakao i da mu je naredni cilj plaman na Olimpijske igre u Riju 2016. godine.
    "Imao sam malo lošiji start zbog bočnog vetra i to mi je predstavljalo mali problem u prvih 100 metara. Kada sam ušao u ritam, podigao broj zaveslaja, sve je došlo na svoje. Realno nisam imao ovde ozbiljnu konkurenciju. Osvojena medalja mi je i najveći uspeh u karijeri kada su u pitanju moji vršnjaci. Potvrdio sam da sam najbolji", rekao jeDragosavljević.

    Šampion Evrope će se uskoro takmičiti na prvenstvu sveta u Milanu (19-23. avgusta), koje su kvalifikacione za Rio.

    "Sledeći cilj je Milano i medalja na Svetskom prvenstvu koja mi nedostaje. Nadam se da ću za ovo vreme koje je ostalo do odlaska u Milano još pojačati formu i nadam se pobedničkom postolju što bi i znacilo odlazak u Rio", zaključio je Dragosavljević.

    Dragosavljević je osvojio je titulu prvaka sveta u kajaku jednosedu na 200 metara na šampionatu sveta za seniore do 23 godine vremenom od 35 sekundi, ispred Nemca Feliksa Keniga i Mađara Balaža Birkaša.

    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •