Nekultura na radnom mestu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    Nekultura na radnom mestu

    Kako reagujete na nekulturu u vašem preduzeću ili na mestu na kom radite? Da li vam se dešavalo da dodjete u iskušenje da vašim predpostavljenima poklonite bonton za rodjendan? Kako se nosite sa psovkama?
    Moram priznati da sam ja već utrnula na takve stvari, jer se sa njima svakodnevno susrećem (iako radim u kulturi ).

  2. #2

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Ja radim u maloj skoli u malom mestu gde nekultura dolazi jedino od dece. I kako mi je??? Ludim svaki dan.

  3. #3

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Oguglaš vremenom na sve. Samo strpljenja.

  4. #4

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Citat rasdej kaže:
    Oguglaš vremenom na sve. Samo strpljenja.

    Jedva cekam taj period

  5. #5

    12 Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Uh... pa toga ima na sve strane. Na zalost. Ali, 'ajde da ne pricamo o onome sto vidimo kod drugih. Imam nekoliko kolega koji se zavale u stolici i podignu noge na radni sto . Ili, rasire dorucak po stolu, a stranke ulaze. O obracanju bez persiranja, da ne govorim... A, sve ''visoko obrazovani'' ljudi .

  6. #6

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Citat rasdej kaže:
    Oguglaš vremenom na sve. Samo strpljenja.

    e pa kad oguglas to ti je definitivno znak da nesto nije u redu , pa se alarmiraj , menjaj ili sebe ili posao ..........
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  7. #7

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Citat rasdej kaže:
    Oguglaš vremenom na sve. Samo strpljenja.
    Ja ne mogu da oguglam. Podrigivanje je odraz da je doručak bio zadovoljavajući. Miris belog luka od rane zore je odraz da se zaposlenici staraju o svom zdravlju. Čačkalica se drži u zubima po dva sata. Sa ponosom se naglašava da se ne koriste nikakve hemije, pa čak ni dezodoransi.
    Baš danas sam snimila sledeću scenu: kolega preko puta mene čačka nos, koleginica pored cedi bubuljice.
    Ne, na to se ne možeš navići. I naravno da bih im kupila bonton, samo sumnjam da bi ga pročitali, još manje da bi ga primenjivali.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Na nekulturu ne mogu da se naviknem, ali nedostatak kućnog vaspitanja drugih mi ne ugrožava zdravlje (sem mentalnog).
    Nehigijena vrlih mi i dragih kolega me razboljeva.
    U kancelariji nas je troje. Ko god da uđe u kancelariju sa strane, prvo izgovara rečenicu:"Uh, što je kod vas zagušljivo." Nije zagušljivo, smrdi. Možda mi se vrli kolega i kupa (jednom nedeljno), ali košulje sigurno ne menja redovno, a odelo od kako ga je kupio nije bilo na hemijskom. Nas dve se pogušismo, otvaramo prozore dok se ne zaledimo, pravimo razne metafore, pričamo poučne priče, ali ne vredi. Ne vredi ni da mu poklonimo kadu, sapun, peškir, dezodorans, prašak za veš, poklon čestitku u hemijskoj čistioni.
    Nekad mi dođe da ga nas dve onako obučenog uhvatimo, potopimo u neku kadu i ostavimo da se kiseli kao veliki veš.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    ne mogu da kazem da sam oguglala..
    kako na nekulturu moze da se ogugla?
    tim vishe shto si svakodnevno i sa kulturnim svetom u kontaktu,
    pa te nekultura tvojih saradnika i nadleznih josh vishe zaboli...
    kada smo sami,josh nekako i prodje
    pogledamo se medjusobno ili se pravimo da ne chujemo..
    ali deshava se da telefoniram sa nekim i neko pochne da urla,
    mislite to se ne chuje?
    chuje...i bude me blam,pa gledam shto pre da prekinem vezu...
    a najgore je kad je neko od klijentele tu u officu pored mene
    onda nema kud!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  10. #10

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Nemam organ za varenje nekulture i prostakluka, o psovkama da ne govorim! Pa još kad mi se plasira objašnjenje kako "srpski jezik ne bi bio dovoljno kolokvijalan" da nije psovki, dodje mi da puknem na zdravo mesto!

    Imam sreću da radim sa ljudima koji su pristojni i čije ponašanje bi se moglo oceniti najmanje kao korektno, tako da nemam problem ove vrste...
    Poruku je izmenio little fairy, 29.11.2009 u 23:25 Razlog: color
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  11. #11

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    ja vrištim od sreće jer me zapala pristojna kancelarija, a ono što me posebno veseli je to da u njoj nema tračarenja. luda sreća
    nattydread is coming to dinner

  12. #12

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Citat Phoenix kaže: Pogledaj poruku
    Uh... pa toga ima na sve strane. Na zalost. Ali, 'ajde da ne pricamo o onome sto vidimo kod drugih. Imam nekoliko kolega koji se zavale u stolici i podignu noge na radni sto . Ili, rasire dorucak po stolu, a stranke ulaze. O obracanju bez persiranja, da ne govorim... A, sve ''visoko obrazovani'' ljudi .
    Visoko obrazovanje, nije merilo kulture. Ako si visoko obrazovan, ne znaci da si i kulturan.
    Nekultura je odraz necije "kulture", vaspitanja, sredine iz koje dolazi.
    Dolazila sam u situacije, kada sam se sudarala sa nekulturom pojedinaca, na radnom mestu. Moj nivo kulture, nije mi dozvolio da se spustim na njihov.... Toliko!!!
    neunistiva zlojebaba!

  13. #13

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Pa sad ja radila sam vec sa razlicitim ljudima iz razlicitis zemalja,do sad svi su bili korrektni i kulturni,i svidja mi sa ta kombinacija,ali mladi spanci su dosta nezglavni i neozbiljni,kulture nikako,lepo vaspitanje nikako,pristojno govoriti nikako,sto se tice higijene to je uredu,tusiraju se,hm,neki,inace ja malo poucim osobu prvo i posle kad vidim nivou na kome stoji,pokusam da sam na isti nivou,ali takodje to zavisi,ako je budala,ili bezobrazan,ja mogu vise,stara sam ja koka za budale
    No me toques

  14. #14

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Šta mislite, da li spada u poslovnu nekulturu kad ti novopečena direktorka, koja pritom izgleda kao da je u 1993-oj izašla sa TV PALMA i zaledila se u vremenu, kaže, na tvoje pitanje:"Kako da znam na koje sastanke treba da ideš, da bih te podsetila" odgovori sa:"Pa poveži, čuješ kad pričamo NISI DEBIL!"

  15. #15

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Šta mislite, da li spada u poslovnu nekulturu kad ti novopečena direktorka, koja pritom izgleda kao da je u 1993-oj izašla sa TV PALMA i zaledila se u vremenu, kaže, na tvoje pitanje:"Kako da znam na koje sastanke treba da ideš, da bih te podsetila" odgovori sa:"Pa poveži, čuješ kad pričamo NISI DEBIL!"
    To nije samo nekulturno, to spada i u sferu nepoznavanja "linije rukovodjenja". Osnovno pravilo je, kada je "šefovanje" u pitanju - a za to je neophodan odredjen stepen kulture, da svom saradniku jasno i precizno odrediš zadatke, na korektan i uljudan način ih saopštiš, a ne da ga pustiš da on nagadja šta bi trebalo da uradi, pa ga onda prozivaš za pogrešno uradjeno ili neuradjeno...
    Poruku je izmenio little fairy, 29.11.2009 u 23:26 Razlog: color
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Haos na radnom stolu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 17.03.2015, 23:12
  2. Sex na radnom mestu
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 18:02
  3. Kritike na radnom mjestu..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 07:58
  4. Šta bi dao, da si na mom mestu...
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 30.03.2010, 22:04
  5. Uslovi za rad na radnom mestu
    Autor Invisibleman u forumu Posao
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.03.2010, 21:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •