Nekultura na radnom mestu - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Hvala, Jasna... inače je u pitanju osoba koja pod pojmom "ličnog asistenta" podrazumeva devojku koja će leti nositi miniće i majice na bretele jer, citiram: "To je super za strance"

  2. #17

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    postavlja se pitanje GDE JE KULTURA na radnom mestu. Soica ima danas
    mnogo,njegovi jagnjici i prasici su na svakom koraku! treba preziveti sve to i ostati normalan. MUKA MI JEEEEE!!!

  3. #18

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Nažalost, sa nekulturom se srećem svaki dan na poslu.
    Najgore je što to dotične koleginice /skoro sve/ uopšte ne kapiraju. Tako su naučene i za bolje ne znaju.

    Evo, da malo opišem svoj radni dan sa jednom od pomenutih koleginica.

    1. Dotična S ispijajući kafu grickalicom seče nokte. /Za to vreme ja samo vrebam njene nokte gde će odleteti i s vremena na vreme pokrival rukom svoju šolju kafe - kafu pijem bez ikakvih dodataka, a na nokte se "malo" i gadim.
    2. Za vreme doručka sedimo za stolom - na kome je stolnjak - koji njoj inače služi da na njega odloži sve što joj je višak u tanjiru. I to mi se "malo" gadi.
    3. Salatu koju sam sebi odvadila na poseban tanjir koristi kao svoj, burljajući viljuškom prvo sebi po ustima, a onda po mom tanjiru. Tu ja više ne jedem salatu, jer mi "nešto ne prija". Ustvari mi se gadi.
    4. Kad završi sa doručkom u isti taj stolnjak obriše usta !!! E, TEK TO MI SE GADI !!!
    5. Uzima čašu vode i ponovo briše usta - ovaj put krpom za sudove !!?? /Moram napomenuti da na stolu uvek stoje salvete i čačkalice/. Pretpostavljam da ona ne zna čemu to služi ??
    6. Posle doručka, u kancelariji uzima najlon sa svojih cigareta ?! i njime čačka zube, pri čemu ispušta tako iritirajuće zvuke isisavanja, cuclanja, mljackanja - da tu moram da izađem - jer mi se STVARNO gadi.
    7. Kad odlazi u toalet, ne pere ruke - odmah se "vata" za cigaretu. /To da ne pere ruke znam - jel nam se umivaonik nalazi u prostoriji pored - koju ona samo mirno prođe.
    8. Nekoliko puta dnevno - sedeći preko puta mene razmotava spajalicu i njome ČAČKA UŠI !!! Materiju iz ušiju elegantno skine prstom i razmulja po donjem delu radnog stola.

    Ima toga još, samo da više ne davim.

    Moram još napomenuti da je dotična "gospođa" smatra sebe izuzetno finom i kulturnom osobom i uopšte ne kapira koliko je prosta.

  4. #19

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Juuu, pa tebi stvarno nije lako!
    Kultura i finoća se ne postižu time što neko smatra sebe takvim - a radi ovakve stvari... Možda bi mogla da toj "finoj" i "kulturnoj" osobi skreneš pažnju, na diskretan način, da ne radi stvari koje radi i koje su tako... gnusne. Ako ne pomogne - kupi joj za rodjoš "Bonton"...
    Poruku je izmenio little fairy, 29.11.2009 u 23:27 Razlog: color
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  5. #20

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    mi smo svi jako, jako kulturni nekada je bila becka skola
    a sada je svedska skola
    nekultura na poslu sta je to
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  6. #21

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Некултура, некултура, како је дефинисати, шта спада под некултуру...
    Лепота је кад ти је газда простак и индијанац, па има тенденцију ка запошљавању и држању себи сличних. Што је најгоре, ради се о женским особама, чија претходна радна места, ако их је било, нису била канцеларијска, већ више додира имају са доношењем зидарског пива, стављањем новца у деколте... Наравно, ако се не ради о првом радном месту, па је некултуру понела од куће, не са претходног посла.
    Па тако добијеш такве простаклуке покупљене по бирцузима да би се зацрвенио да имаш стида, подригивање као знак да се добро јело, уз напомену да је то у Немачкој уствари комплимент домаћинима и јако здраво, такмичење између 2 колегинице ко ће боље да подригне после јела. Затим однос према клијентима због кога би неког оборио на земљу и шутирао у главу, човек ти дође да ти да рецимо 1100 евра, а она ждере индекс, не погледа у човека уопште само каже "П, уради ти", без персирања, без осмеха, без добар дан, без пријатности... за дрскост према шефовима ме заболе, свакако су болиди јер то дозвољавају и јер су ове често и у праву.
    Онда петљање у ствари који те се не тичу... лепо јој кажеш да ради свој посао и да не мора баш све она да прокоментарише. "Овде се ништа не сме рећи". Сме се рећи, али причаш о стварима о којима немаш појма. "Ја само износим своје мишљење". И онда ти буди културан и немој јој рећи да је њен фрикн посао да се јавља на телефон, да нема појма, да ућути и не лупета глупости и да њено мишљење никог не занима. Можда звучи ружно, али докле то самоуправљање.
    Затим цигарете, с тим да жене пале једну на другу, док мушкарци отварају прозоре, протествују... после пола сата састанка миришеш као шунка с тавана, а дан је тек почео. Неприкладно облачење, па онда протезање и рекламирање попрсја, али ладно протезање, прегласан извештачен предуг смех, оговарање, дрскост... да не причамо о томе кад су шефови сексуално оптерећени, кад користе "метафоре" у виду најгорих простаклука, стављају такве примедбе да се наљутиш јер оптужбе за сексуално узнемиравање у Србији не раде, јер би је поднео у име колегинице. Друга је ствар колико то колегиницама смета.
    Врхунац свега је кад директор објашњава својој подређеној реченицом "А за то шта он мисли заболе те пи*дара, јел знаш шта је то?". Колегиница ћути постиђено. Једном понавља, други пут, она ћути. А онда одговара: најдужа длака на...
    То му је јако драг израз иначе... ко ме терао да недељом пишем о овоме?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Ja , na sreću, delim kancelariju sa jako kulturnim i finim ljudima...Ali, na žalost, ima par ljudi u firmi koji su primer nekulture i nevaspitanja. Dolaze na posao prljavi, sa smradom koji im se širi iz usta i sa tela...aljkavi su što se tiče papira, radnog prostora...a kulturi izražavanja da ne pričam...
    Sreća nije mesto ka kome se putuje, sreća je način putovanja...
    Ja sam vasar.Eto sta !Ja sam tristo cuda.Muzika sam. Guzva. Smeh.Vrteska. I luda.

  8. #23

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Мислим да ћу чешће посећивати ову тему...
    Нова колегиница, лепушкаста, згодна, двадесетак и нешто година... шефови 50 и 40... тачно приметиш како, као и увек, убише се да јој објасне неке ствари, како јој посвећују већу пажњу него свима осталима, што је све и разумљиво за пи*копаћенике, али кад видиш човека од 40 година како покушава да испадне мангуп и привуче пажњу девојке од 20 и нешто тиме што ће псовати, изражавати се простачки и правити простачке метафоре, правећи се да је то његов стил јер је иначе жесток момак... то би било смешно да није тужно...
    Јесам ли већ спомињао шефа који користи све прилике да ствари објашњава помоћу метафора везаних за секс? Једва дочека... и онда гледа да буде што простије може... и он то правда својим "стилом изражавања". Како човеку стомак да се не окрене кад неко реченицу "најтеже је контролисати сам себе" преведе у "најтеже је јебати сам себе", уз детаљну елаборацију тог и алтернативних процеса, детаљно поређење како се то ради и како се ради оно друго, са додатним субјектима...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #24

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Ne-kultura na radnom mestu mnogo zavisi od sefova (bar je to kod mene slucaj). Prethodna sefica je bila stvarno OK. Ako neko, onako u afektu i opsuje, nije mu uzimala za zlo, nego je svojim stavom "smirila" situaciju i psovki nije bilo. Ali ....
    Ode ona, a dodje sef. "Eb ga, bivsi Otporas" kao da je pre neki dan ostavio sekiru u sumi i sisao medju ljude. Sve se promenilo. Negativno je uticao na vecinu. Sad ponekad i sam sebe uhvatim da sam opsovao.
    Moracu nesto da menjam...
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  10. #25

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Ja sam na poziciji sefa, tj. imam svoj biznis u kojem sam zaposlila tri radnice. Dvije su cure sa podrucja bivse Juge, a jedna je Amerikanka. Razlika u ponasanju je neopisiva. Mozda ce me shvatiti najbolje oni koji rade sa Amerima - to niti ima kulture niti ima volje za radit.
    Primjer: U mojoj radnji prodajem izmedju ostalog vecernje unikatne haljine.
    Cim je dosla nova roba toj je radnici za oko zapala haljina koju je zeljela da proba. Naravno da nisam imala nista protiv. Nekako u isto vrijeme sigla je dostava iz pizzerije iz koje smo narucile klopu za nas i dok sam ja skocila da obavim poslovni razgovor, madam je sjela u toj haljini na terasu ispred radnje i tamanila pizzu dok su joj masni komadi padali u krilo. Samo da vam kazem da je cijena te haljine veca od njezine mjesecne plate. Pao mi je mrak na oci kada sam to vidjela. Nakon sto sam je zamolila da se presvuce otisla je u kupatilo i ostavila vrata sirom otvorena pokazujuci svima gole sise...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #26

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    kuture na poslu nikada nije bilo ljudi su bjesni i na sebe a kamo li na druge zato sto su u glavnom svi nezadovoljni sa placanjem i zato nemojte se cuditi sta se desava na poslu
    u svakom zlu ima nesto dobra

  12. #27

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Citat veljko yaric kaže: Pogledaj poruku
    kuture na poslu nikada nije bilo ljudi su bjesni i na sebe a kamo li na druge zato sto su u glavnom svi nezadovoljni sa placanjem i zato nemojte se cuditi sta se desava na poslu
    Ако је неко незадовољан послом, нека га не ради и нек иде кући или тражи нешто боље. Ако му је посао неопходан или ако не може да нађе нешто боље - нека га ради како треба да се ради. И нек гледа да се при томе понаша природно и нормално, да не малтретира све око себе својим незадовољством, које је њена или његова приватна ствар. Имам на послу неколико таквих, који су незадовољни па од тог њиховог незадовољства не можеш да им кажеш добар дан а да не добијеш порцију негативности, мрзовоље, да на све што им кажеш реагују као да си им опсовао мајку... с друге стране имам оне који своје приватне проблеме доносе на посао. Па су навикли све око себе да их не дирају кад су "лоше воље". Госпођо драга, твоја лоша воља је твој проблем, ја хоћу пристојно понашање и да се уради оно што треба да урадиш. Замислим само на тренутак кад бих ја кренуо около да причам о својим проблемима или да истресам своје нерасположење свуда около...

    Још једна ствар која ме нервира је - хитна помоћ! Нема дана да неког нешто не боли!
    Ијао лоше сам спавао, сав сам се укочио, врат ме боли...
    Јој, није ми добро, позлиће ми...
    Повремена падања у несвест, што жене једва дочекају да паниче.
    Детаљни извештају о здравственом стању, посебно од ликова који могу волу реп да ишчупају: боли ме стомак али баш тако и тако... и онда објашњење у детаље.
    Или, погледа те, и ничим изазван каже "јој што ме нешто пробада овде... " и почне да ти објашњава до у детаље, а онда добијеш препричавање како је то већ неком рекао, и овај му рекао да је вероватно рак плућа, па је он рекао да се тога не боји, већ се боји брадавица, па онда почне да ти описује какве све брадавице има и где... а бре умри већ једном.
    Да не причам о извештајима, и женских особа, какву имају мокраћу и столицу, како је протекло последње пражњење... а на примедбу да не мора баш да те обавештава о таквим стварима добијеш зачуђен поглед, а онда и извињење испод којег стоји "бем ти матер неваспитану... ".
    Ми смо народ који мисли да је друштвено пожељно понашање да свима около причамо о томе чим нас стомак заболи, да кукамо ко бабетине, да давимо друге... фуј.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #28

    08 Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Nekultura na poslu ima iza sebe nesto mnogo vece i dublje!Ona je samo mali pokazatelj necije nepismenosti,ne obrazovanja i kucnog ne vaspitanja!
    Kod mene na poslu je prica ista iz dana u dan.
    Svlacionica muska i zenska su jedna pored druge i nemoguce je zenama da prodju do radnog mesta,a da izbegnu prolaz pored muske svlacionice.Pojedini kreteni(da ih tako nazovem)Namerno sirom otvaraju vrata da bi toboze neka zena videla njihove gace ili sta vec,kad se presvlacimo.
    Vidno je to da se zenama ne svidja taj gest,a i meni samom je neprijatno.Svaki dan molim "konje"da nauce da prvo kad ulaze ne udaraju po vratima kao stoka,a drugo da ta vrata koja se otvore mogu i da se zatvore,tj da im je to i svrha.
    Komentari su uvek isti:"sta se stidis?Mora da ti je mali pa te sramota!Neka gledaju sta te briga!One to vole..itd.!
    Kad se nadjete pored takvih idijota,inbicila,kretena,volova....onda se osecate kao pokisli mish!
    Srecom po kolektiv,takvi su u manjini,ali opet ima ih!
    Predlozio sam direktoru javno pred svima da ili uvedemo kamere u svlacionice pa one zene koje hoce neka gledaju ili da odrzimo jedan "dugacak"kurs iz otvaranja i zatvaranja vrata,pa da naucimo pojedince da vrata imaju i neku svrhu!
    Ovo je naj blazi vid ne kulture kod mene u firmi,ali ne mogu da pisem jer mi vreme ne dozvoljava!
    TO SAM JA !!!!

  14. #29

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Ja pod nekulturom smatram kad netko omalovažava mene i moj posao, kad svoj uzdiže u nebesa i smatra da samo je on/ona kompetentna da shvati što se u tom poslu zbiva i kako se radi..

    Ili kad netko ide jesti i cmače ispred mene, čisti zube glasno jezikom itd..

    Ili, ako se ulazi u sobu ili prolazi istom a ne kaže se dobar dan iliti što već..

    Katastrofa!
    Poruku je izmenio little fairy, 29.11.2009 u 23:27 Razlog: color
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #30

    Odgovor: Nekultura na radnom mestu

    Po meni to nije nekultura na radnom mestu!Nekulturne osobe su jednostavno takve. Tako su vaspitani,što je najgore sve je više takvih.Pitam se gde to sve ide?

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Haos na radnom stolu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 17.03.2015, 23:12
  2. Sex na radnom mestu
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 18:02
  3. Kritike na radnom mjestu..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 07:58
  4. Šta bi dao, da si na mom mestu...
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 30.03.2010, 22:04
  5. Uslovi za rad na radnom mestu
    Autor Invisibleman u forumu Posao
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.03.2010, 21:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •