Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39
  1. #31

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Angloamericka imperija deluje, ali ni nju ne cini jedan covek. Ima niza frakcija i dobro izradjen kolektivni interes. Imaju to i Rusi i Kinezi, pa i svi drugi. Za zaveru je potrebna ideologija, a to mozda ameri imaju najmanje. Jednostavno rade za svoju korist, a mozda i propast.
    Naravno da deluje i to globalno delovanje je manifestovano kroz dve sile, vojnu i finansijsku, za razliku od Rusa i Kineza cije delovanje blage veze nema sa pojmom Svetska Globalna Imperija. Koliko god bilo ko prizeljkuje propast te jedine Svetske Globalne Sile sve sto se vidi je samo porast uticaja i moci iste. UN i sve ostale " nezavisne " Svetske Organizacije su samo maska za naivne posmatrace i nista vise.....
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  2. #32

    Re: Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Cuj Mila!!!

    jeste .....Rezolutivan.

    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #33

    Odgovor: Re: Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Cuj Mila!!!

    jeste .....Rezolutivan.

    Lepo iseckan video.

  4. #34

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Izvini,ali ti mi delujes kao da si se probudio iz dubokog sna.Dvadesetogodisnjeg.Srbija je jasno i glasno osudila sve zlocine,izrucila Hagu sve koje je Hag smatrao odgovornim za zlocine,predsednik bio tamo i izvinio se,predsednik iz proslog mandata,iz ovog bio premijer..I ako stvarno mislis da je za procesuiranje ostalih potrebno samo dokazi,ti si naivan.
    p.s. srpski narod nikom nije dao ovlascenje da u njegovo ime vrsi zlocine,niti se treba u njihovo ime izvinjavati...i tako stizemo do onoga sto je rezoluciju cinilo nepravednom i neprihvatljivom za Srbiju.
    I treba da se izvini. U ime onih koji su cutali. I ja sam se izvino.
    Danas mi srce mnogo boli. Opet sam cutao, previse sam verovao. Posekli su hrast star 600 godina. Tako nesto se ne radi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #35

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Već ranije sam pomenuo da postoji Norveški film o dešavanju u Srebrnici 95g.
    Evo linka za one koji nisu uspeli da ga nađu:



    Za one koji bi da uporede i same izjave prisutnih iz Holandskog bataljona evo delova i opažanja:

    Dnevnik „Het Farool“ je 27. 7. 1995. preneo izjavu kapetana M. Shutena, jedinog oficira UN koji je više dana bio očevidac na lokacijama navodnih krvoprolića i koji u potpunosti negirao priču o genocidu: „Svako brblja o svakome, ali niko ne pokazuje čvrste dokaze. Zapažam da holandski narod hoće po svaku cenu da dokaže kako se zbilo krvoproliće. Ako su se zbivale egzekucije, Srbi su ih prikrivali prokleto dobro. Otuda u to ništa ne verujem. Posle sloma Srebrenice 13. jula 1995. prispeo sam u Bratunac i tamo ostao osam dana. Mogao sam da odlazim svuda gde sam hteo. Pripadala mi je svaka moguća zaštita, nigde me nisu zaustavljali.“ Neposredno po padu Sredbrenice oko tridesetak stranih novinara boravilo je na tom području i nijedan nije potvrdio priču o bilo kakvom masakru. Osoblje UN, koje je pristigle izbeglice sa područja Srebrenice intervjuisalo u Tuzli o kršenju ljudskih prava, nije naišlo ni na jedno svedočenje o zločinima iz prve ruke. Nemački list „Di velt“ je 25. 7. 1995. izvestio da su se reporteri novina raspitivali kod holandskih vojnika, koji su se vratili iz Srebrenice, i uvek dobijali isti odgovor: - U Srebrenici se nije zbio genocid! Doslovno je tada napisano: - Ni podoficir Prank Strojk ni drugi vojnici UN stacionirani u Srebrenici neće javno da potvrde ono što su tvrdili, prvo ministar za pomoć i razvoj Jan Pronk, a potom i ministar odbrane Joris Vorhuve da se u Srebrenici zbio genocid. Vojnik iz redova holandskih plavih šlemova Arnold Blom je pred državnom komisijom Holandije bio izričit: - Kada smo patrolirali u enklavi, muslimani su provocirali srpsku vatru. Oni su pucali preko nas i time hteli da postignu da Srbi pogode nekog od nas kako bi spoljni svet opet na njih svalio krivicu! Ovu izjavu preneo i dnevnik „NRC Handelsbiad“. Pred hitno formiranom državnom holandskom komisijom vojnik Karel Mulder je izjavio: - Mnogo toga što se govori o Srbima jeste ludost. Bio sam tri dana sa izbeglicama i Srbi su sa njima dobro postupali. Pod kakvom su baražnom vatrom bili holandski vojnici po povratku u zemlju svedoči podatak da su morali da naprave veb-sajt w,w,w.dutchbat 3. NL. kako bi odgovarali na sumnje i optužbe.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #36

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Nastavak izjava :

    GOVOREĆI o razlozima postavljanja prezentacije, pripadnik bataljona Marko van Hes obasnio je da tako žele da speru ljagu sa svog vojničkog imena i da pomognu da svet sazna istinu i o stradanju Srba u to vreme. U međuvremnu, u razgovoru za frankfurtske „Vesti“, ovaj vojnik je rekao i sledeće: - Federacija Bosne i Hercegovine je izgubila spor u tužbi protiv Holandije zbog navodnih propusta holandskog bataljona. Oni su nas tužili, a dok smo boravili na punktovima oko Srebrenice i u njoj, niko od muslimana nije stradao – pričao je Marko van Hes. - To što je izgubljen spor, međutim, ne znači da su vojnici dobili bilo kakvu satisfakciju. Kako je rekao ovaj holandski vojnik: – U julu 1995. godine, 450 vojnika holandskog bataljona, loše naoružanih, trebalo je da „brani“ dobro opremljenu, čitavu 28. diviziju Armije BiH, koja je brojala oko 10.000 bojovnika! - Što se sami nisu branili? Uvek sam se pitao zašto svi štite muslimane, a niko Srbe – nastavlja Hes. – Naši punktovi bili su i u spaljenim srpskim selima, Zalazju, na primer. Mogli smo da uočimo kakva su zverstva muslimani činili nad Srbima. Naš bataljon su činili mladići od 19 do 20 godina, nespremni za bilo kakve okršaje. Teško nam je palo da nas tuže oni kojima smo pomagali skoro dve godine. Oni koji su nam krali hranu i gorivo, psovali nas, vređali… Pa, nismo mi krivi što su oni izgubili bitku. Naš zadatak je bio da ih branimo od Srba, a oni su nas napadali. Ubili su jednog našeg vojnika, a nekoliko ranili!

    Svojevremeno sam imao i link gde su pripadnici bataljona pričali svoja zapažanja. Ne zaboravite da su u sopstvenoj zemlji bili "razapeti" zato što su kao očevici pričali suprotno od onog što je proklamovano kao "zvanična verzija". Ukoliko pronađem sačuvane izjave publikovaću ih ovde.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #37

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Cuj Mila!!!

    jeste .....Rezolutivan.

    Lepo iseckan video.
    Nesuvisla insinuacija.
    Ali , dobro , nisi pazio na casu te si stoga prevideo jednu cinjenicu .
    Ova izjava je data 2007 . , u vreme kada je ovaj imao neka sasvim druga politicka gledista ali je u medjuvremenu evoluirao ...i tako evoluirajuci.... je stigao do stanovista da ce priznati genocid u Srebrenici ako se prizna i genocid nad Srbima u Srebrenici.

    Ko mali Perica.

    I krajnje je licemerno da oni ,iz devedesetih koji su sada ovi . ustvari isti . akteri i cimbenici ratno huskacko nacionalisticko sovinisticke politike koja je i dovela do genocida u Srebrenici , prebacuju krivicu na srpski narod.

    Nijedan narod nije genocidan.

    Genocidna moze biti samo politika.

    Ali ovaj narod nije osudio tu politiku vec je te iste... protagoniste te politike... opet doveo na vlast.


    Umesto da imenujemo krivca , posaljemo ih nas smetliste istorije i neka druga mesta ......ne .....mi ih dovodimo na vlast.

    To dosta govori .

    Govori o toj vezi rehabilitacije saradnika fasista u 2. svetskom ratu sa dogadjajima iz devedesetih.



    P.S. Nije bio genocid ......bio je teski ...veliki ...uzasan ....stravican zlocin.

    Kao i oni zlocini nad Srbima ....Jermenima ...Indijancima ....Ircima ...Ukrajincima ...Poljacima.....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #38

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Cuj Mila!!!

    jeste .....Rezolutivan.

    Lepo iseckan video.
    Nesuvisla insinuacija.
    Ali , dobro , nisi pazio na casu te si stoga prevideo jednu cinjenicu .
    Ova izjava je data 2007 . , u vreme kada je ovaj imao neka sasvim druga politicka gledista ali je u medjuvremenu evoluirao ...i tako evoluirajuci.... je stigao do stanovista da ce priznati genocid u Srebrenici ako se prizna i genocid nad Srbima u Srebrenici.

    Ko mali Perica.

    I krajnje je licemerno da oni ,iz devedesetih koji su sada ovi . ustvari isti . akteri i cimbenici ratno huskacko nacionalisticko sovinisticke politike koja je i dovela do genocida u Srebrenici , prebacuju krivicu na srpski narod.

    Nijedan narod nije genocidan.

    Genocidna moze biti samo politika.

    Ali ovaj narod nije osudio tu politiku vec je te iste... protagoniste te politike... opet doveo na vlast.


    Umesto da imenujemo krivca , posaljemo ih nas smetliste istorije i neka druga mesta ......ne .....mi ih dovodimo na vlast.

    To dosta govori .

    Govori o toj vezi rehabilitacije saradnika fasista u 2. svetskom ratu sa dogadjajima iz devedesetih.



    P.S. Nije bio genocid ......bio je teski ...veliki ...uzasan ....stravican zlocin.

    Kao i oni zlocini nad Srbima ....Jermenima ...Indijancima ....Ircima ...Ukrajincima ...Poljacima.....

    Jašta
    Da je bio genocid, ne bi se vodila tol'ka polemika, jer ne bi bilo suprostavljene strane. :D

  9. #39

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Cuj Mila!!!

    jeste .....Rezolutivan.

    Lepo iseckan video.
    Nesuvisla insinuacija.
    Ali , dobro , nisi pazio na casu te si stoga prevideo jednu cinjenicu .
    Ova izjava je data 2007 . , u vreme kada je ovaj imao neka sasvim druga politicka gledista ali je u medjuvremenu evoluirao ...i tako evoluirajuci.... je stigao do stanovista da ce priznati genocid u Srebrenici ako se prizna i genocid nad Srbima u Srebrenici.

    Ko mali Perica.

    I krajnje je licemerno da oni ,iz devedesetih koji su sada ovi . ustvari isti . akteri i cimbenici ratno huskacko nacionalisticko sovinisticke politike koja je i dovela do genocida u Srebrenici , prebacuju krivicu na srpski narod.

    Nijedan narod nije genocidan.

    Genocidna moze biti samo politika.

    Ali ovaj narod nije osudio tu politiku vec je te iste... protagoniste te politike... opet doveo na vlast.


    Umesto da imenujemo krivca , posaljemo ih nas smetliste istorije i neka druga mesta ......ne .....mi ih dovodimo na vlast.

    To dosta govori .

    Govori o toj vezi rehabilitacije saradnika fasista u 2. svetskom ratu sa dogadjajima iz devedesetih.



    P.S. Nije bio genocid ......bio je teski ...veliki ...uzasan ....stravican zlocin.

    Kao i oni zlocini nad Srbima ....Jermenima ...Indijancima ....Ircima ...Ukrajincima ...Poljacima.....

    Jašta
    Da je bio genocid, ne bi se vodila tol'ka polemika, jer ne bi bilo suprostavljene strane. :D
    Mozes to posmatrati i drugacije.

    Da je (nije ) bio genocid, ne bi se vodila tol'ka polemika, jer ne bi bilo suprostavljene strane.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •