RT Vojvodine na nemačkom jeziku
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Pre nekoliko godina sam dobio odgovor od Nemačkog Narodnog Saveza da će RTV početi emitovati emisije i vesti na nemačkom jeziku. Sad je 2015 i još uvek nema nijedna emisija na nemačkom jeziku, ima čak emisije na makedonskom a makedonci ima samo malo više od nemaca u Vojvodini. Svi govore da je Vojvodina za svima i da ovde ima velika tolerancija ali samo ako nisi nemac...

  2. #2

    Odgovor: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Vremena se menjaju. Mislim da ce emisije pokrenuti zbog stranaca - nemaca koji vode preduzeca i njihovih gostiju, a ne zbog starosedelaca, pre svega zbog sponzorstva..
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #3

    Re: Odgovor: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Bilo bi lepo i dobro za Vojvodinu ako dunavske švabe ponovo se vraćaju. Obožavam njihovu muziku. Danas ima malo više dunavske švabe nego 2002. Moja prababa je bila nemica pa valjda sam zbog toga toliko zainterezovan za švapsku kulturu.


  4. #4

    Re: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    I ja bih voleo ,iako nisam Nemac.

    Malo slihtanja nam svakako ne bi skodilo ,ipak bi i Nemacka drugim ocima gledala na nas ovde u Vojvodini.. + mozda bi i donirali neke nemacke serije koje bi mogli normalno i mi da gledamo koji ne znam nemacki, jer bi bilo titlovanja npr.

    Kako god ,bilo bi cool.

  5. #5

    Odgovor: Re: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Bas nameravam da krenem u ucenje nemackog jezika...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Vest je kao i većina vesti poslednjih godina totalni spin.
    Da najedi nacionaliste i da malo likuju ovi drugi. Evo se biterlemon smeška kao da ne zna da mu se kvalitet života uvođenjem vesti na nemačkom ništa neće popraviti.

    Sve u svemu, imate o čemu da razmišljate dok vam ne isplaćuju zarade, tretiraju kao stoku i tako...

    Nebi mi smetalo ali ne bih ni smatrala nekim pomakom. Okej je zbog ovo malo stranaca.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #7

    Odgovor: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Ako RTV krene sa emisijama na jezicima naroda koji žive u Vojvodini i prilozi budu od 5 minuta, taman za nedelju dana će se svi izređati.

  8. #8

    Re: Odgovor: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Slazem se i sa Eugenom i sa gospodjicom 021 ,ali nije poenta u tome da cemo od toga bolje ziveti...

    Msm nema sta da objasnjavam ,ko razume zna zasto bi bilo dobro i lepo da se tako nesto desi.

  9. #9

    Odgovor: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Vest je kao i većina vesti poslednjih godina totalni spin.
    Da najedi nacionaliste i da malo likuju ovi drugi. Evo se biterlemon smeška kao da ne zna da mu se kvalitet života uvođenjem vesti na nemačkom ništa neće popraviti.
    Nije stvar u kvalitetu zivota, vec u tome da na budzetne stvari imaju prava svi gradjani, pa i preko svojih nacionalnih zajednica.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: RT Vojvodine na nemačkom jeziku

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Vest je kao i većina vesti poslednjih godina totalni spin.
    Da najedi nacionaliste i da malo likuju ovi drugi. Evo se biterlemon smeška kao da ne zna da mu se kvalitet života uvođenjem vesti na nemačkom ništa neće popraviti.
    Nije stvar u kvalitetu zivota, vec u tome da na budzetne stvari imaju prava svi gradjani, pa i preko svojih nacionalnih zajednica.
    AulePte...
    ... a da se budžet troši na pametnije stvari i baš da se proradi na kvalitetu života, makar u kulturnom smislu...
    U stvari, 'ebeš kvalitet, 'ebeš kullturu, bitno je na švaPski prevesti vučićev (malo slovo je namerno) govor o BREogradu na vodi.
    ... mis'iiim...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •