Stranački botovi na internetu
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Stranački botovi na internetu

    Botovanje, kao fenomen na društvenim mrežama u kojem anonimni zastupnici određene politike, ideologije, kompanije, zavaravaju javno mnjenje, zapravo je zloupotreba i nedemokratska tekovina, rečeno je na debati o zloupotrebi interneta.

    Botovi su armija koja svojim komentarima na društvenim mrežama zavaravaju javno mnjenje, jer im je naređeno da svojim komentarima stvore utisak da je ceo svet opredeljen i da podržava njegovo mišljenje, koje ustvari nije lično, nego ciljano, rečeno je na skupu u organizaciji beogradskog Medija centra i Centra za nove medije "Liber" iz Novog Sada, prenosi Tanjug.

    Taj fenomen koriste sve stranke i raspostranjen je u cilju promovisanja političkih ideja i stranačkih ličnosti.

    Stranke uveliko koriste taj vid propagande, dobro je oranizovan i važan je instrument u kampanjama, treba da promoviše, uništi ili ismeje određenu ideju, ličnost, sa utiskom da je u pitanju mišljenje običnog građanina, rečeno je na skupu.

    - U pitanju je sistemska manipulacija i obmanjivanje javnosti i strankama ne treba da dajemo pare za to. Na delu je amoralna pojava, koja je toliko intenzivna da treba što pre da je se otarasimo - rekla je sociološkinja Vesna Pešić.

    Pešićeva je ukazala da u politici uvek ima doza populizma, ali da se politika ne može zasnivati samo na lažima.

    Predstavnik sajta Njuz.org Viktor Marković ukazao je da su botovi plaćeni i dobro organizovani ili im je nešto obećano za to što pišu na društvenim mrežama.

    - Međutim, oni ne veruju u to što pišu - uveren je Marković.

    Veb-konsultant Sibin Grašić istakao je da botovanja, osim u politici, ima i u drugim sferama, kao na primer kod alternativnih metoda lečenja, protivljenja vakcinaciji, prodaji određenih proizvoda.

    - Botovi se trude da što veći broj ljudi uvuku u svoju priču - rekao je Grašić i naveo da su oni ponekad na društvenim mrežama veoma agresivni.

    Međutim, Slobodan Georgijev iz Balkanske istraživačke mreže smatra da je uprkos tome što je agresivan, značaj botovanja precenjen iako pojedine stranke imaju, kako je rekao, čitave "bot divizije" .

    Ime: 484613_botovi_ff.jpg Pregleda: 446 Veličina: 89.7 KB


    To kaže Blic. Jedino sa čime se ne bih složio je to da oni ne veruju u to što pišu. Neko ispiranje mozga je moralo da padne, kako bi komentari bili uverljiviji.

    Lično - obožavam da ih čitam, bolji su mi od trolova, jer trolovi ne budu uvek smešni, ovo je toliko jadno da mi je gotovo uvek smešno. Kada krenu da brane i hvale TN i AV uživancija. Čak se dešavalo da brane i doktora ministra MUP-a, e ti komentari su mi ubedljivo najjači.

    Šta vi mislite o ovoj pojavi i stranačkim botovima uopšte? Možda poznajete nekoga? Ili ste vi bot?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Bot nisam, priznajem, a mislim da i ne poznajem nikoga ko se bavi tom sramnom rabotom.

    Meni je fascinantna činjenica koliko daleko su ti ljudi spremni da idu braneću svoja uverenja, u pojedinim situacijama ume da bude krajnje degutantno kad se zanesu za izgube kontrolu nad sobom. Lično meni su najinspirativniji oni koji delaju na TW, tamo ih valjda kolje ono ono ograničenje d 140 karaktera, a opet većina nije dovoljno bistra da napiše nešto smisleno sa samo tih 140
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Plačem od smeha na komentarima i plusevima i minusima

    Danas moraju udarnički da zapnu, mora se tupavom narodu objasniti da je Bler tu za naše dobro i da nas je bombardovao isto za naše dobro

    http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=962046
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  4. #4

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Znaš...plaćenih telala je uvek bilo i zato ćemo ja i narod da vičemo, vičemo, vičemo (moj omiljeni citat iz stare serije Kože). Ovaj gad ih je učio osnovnom u politici manipulacije:
    - da nije bitna suština već kako se to predstavi.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  6. #6

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Неке странке су прве приметиле значај нета, што и није чудно кад их плаћају из Америку, па је отуд увек било страначких фанатика на нету, Чанак добије % у Војводини, а на нету би рекао пола Војводине за њих. Само су сад то и велике странке схватиле изгледа, илити владајућа.
    Ове остале су неспособне за живот.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    ..mene zasmejavaju,toliko su providni

  8. #8

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Botovanje je tek delić i savremeni oblik šireg i oduvek prisutnog sociološkog fenomena koji se zove borba za društveni uticaj. Savremena tehnologija nameće i svaremene metode. To je jasno. Botovanje nije ništa drugo nego varijanta lobiranja, odnosno, u suštini, jedan od derivata nečega što se zove propaganda. Ako je to tako (voleo bih da me neko ubedi u suprotno), onda je lako uočiti da i nemamo baš nekog razloga da se gnušamo takve pojave, jer bi po analogiji trebali isto tako prezirati i ostale mnogobrojne aktivnosti u savremenom društvu koje imaju ambiciju, a sa pozicije interesa svoje uže grupe, da u nekom stepenu utiču na formiranje puno šireg društvenog mišljenja o nekome ili nečemu.

    A što se tiče "demokratskih tekovina" nemojmo biti naivni. Ne postoji niti jedna takva društvena vrednost koja upravo u državama izvorne (zapadne) demokratije nije zlouopotrebljena i to u tolikoj meri da je naše botovanje "macin" dim, duplo golo i čista naiva. Uostalom ono niti je prekšajno niti krivično delo.

    Druga je stvar što većina (bar mislim) nema neko pozitivno mišljenje o tome, ali ja takođe nemam lepo mišljenje još o bezbroj društvenih pojava, ali one i pored toga postoje, nisu protiv zakona i imaju svoje poklonike.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    ...
    ...većina (bar mislim) nema neko pozitivno mišljenje o tome...
    Fuj na NJIHOVE botove!

  11. #11

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku

    Fuj na NJIHOVE botove!
    Ne znam ko su "njihovi" pa da ne bih pogrešio - Fuj na sve botove!.

    Zanimljivo je da su prvi botovi za koje sam čuo (a neke i upoznao) bili iz DS, zatim su to bili DSS-ovi pa onda URS-ovi. Ne znam koji su po redu naprednjački, ali niti su jedini, niti prvi. Botovanje je, voleli mi to ili ne, realnost u našoj zemlji i primenjuje ga više stranaka, pa i one opozicione.

    Osim toga, botovanje je bilo jedna od nezaobilaznih tema kojoj su zapadni instruktori učili naše petooktobaraske mlađane i nejake demokrate. Oni su izum savremene zapadne demokratije koji se preporučivao zemljama bivšeg socijalističkog bloka kako bi demkratske snage uticale na javno mnjenje....

    Mogu samo da nagađam kako se i zašto se o botovanju puno ranije nije govorilo na ovom forumu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Ponekad mi je čitanje komentara na neku vest zanimljivije od same vesti.

    U Blicu, na temu odlaska Danice Vučinić iz novinarstva:

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #13

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    ..kako je to providno..prosto jadno..

  14. #14

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Haha, ima ih ali su tupavi! Uvek se nasmejem njihovoj besvesti. Tuga je sto masa naroda i nasedne na to!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Stranački botovi na internetu

    Па то већ постало и занимање Остаје питање јел потребна трогодишња или четворогодишља школа или је довољно усавршавање на неком ''форуму'' или радионици
    Пас ће те увек разумети

Slične teme

  1. Moja dela na internetu
    Autor sasapet u forumu WWW
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.07.2012, 15:30
  2. Da li pristup internetu ima cenu?
    Autor Xivilai u forumu WWW
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.08.2011, 23:13
  3. Klikni bezbedno, zaštita dece na Internetu
    Autor fiona u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 13:00
  4. Tužna priča o internetu u Srbiji
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.01.2009, 15:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •