Vakcinacija - Da ili Ne?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Vakcinacija - Da ili Ne?

    Pripadnik sam generacije koja je vakcinisana i koja je vakcinisala svoju decu.Mislim da tako treba.
    Ali,sada ,pogotovo putem neta,sve vise tvrde da ne treba,najblaze receno..Sta vi mislite?

  2. #2

    Odgovor: Vakcinacija - Da ili Ne?

    Jedna od stvari koju nikada drugom ,a samim tim i sebi ne bih želeo je da pokleknem bilo kom obliku fobije. Naravno pod ovim podrazumevam i fobiju od vakcinacije, a sve pod izgovorom da će nam doneti više zla nego Drago mi je što mogu sa sigurnošću reći da sam apsolutno za vakcinaciju i da verujem savremenoj medicini. Kada kažem da podržavam vakcinaciju mislim prevashodno na vakcinu protiv tuberkuloze, zatim protiv hepatitisa tipa B, dečije paralize i difterije.

    Nemam ništa protiv da i u narednom periodu vakcinacija bude pod zakonskom obavezom roditelja, odnosno da je vakcinacija dece obavezna, te da se realizuje u skladu sa kalendarom vakcinacije dece. Mislim da posle ovog što sam napisao nema potrebe da iznosim podatak da sam ja ali i moja deca vakcinisani. I dobro nam ide...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  3. #3

    Odgovor: Vakcinacija - Da ili Ne?

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Jedna od stvari koju nikada drugom ,a samim tim i sebi ne bih želeo je da pokleknem bilo kom obliku fobije. Naravno pod ovim podrazumevam i fobiju od vakcinacije, a sve pod izgovorom da će nam doneti više zla nego Drago mi je što mogu sa sigurnošću reći da sam apsolutno za vakcinaciju i da verujem savremenoj medicini. Kada kažem da podržavam vakcinaciju mislim prevashodno na vakcinu protiv tuberkuloze, zatim protiv hepatitisa tipa B, dečije paralize i difterije.

    Nemam ništa protiv da i u narednom periodu vakcinacija bude pod zakonskom obavezom roditelja, odnosno da je vakcinacija dece obavezna, te da se realizuje u skladu sa kalendarom vakcinacije dece. Mislim da posle ovog što sam napisao nema potrebe da iznosim podatak da sam ja ali i moja deca vakcinisani. I dobro nam ide...
    Mogu samo da potpisem jer sam otprilike istog misljenja. Jedino sto ne praktikujemo su vakcinacije protiv gripa. Moji roditelji nisu nas nikada vakcinisali protiv gripa i mi isto ne planiramo da vakcinisemo nasu djecu.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Vakcinacija - Da ili Ne?

    Definitivno da! Vakcinisana i ja, vakcinišem i svoju decu. O prednostima vakcinacije bi mogli da ispišemo stotine i stotine stranica, i za mene je izlišno raspravljati o dobrobiti iste.

    E sada, sa druge strane postoji izuzetno jak antivakcinaški lobi koji mahom po društvenim mrežama širi propagandu koja je totalno besmislena i kojoj nažalost podleže sve više roditelja. To već dovodi do sve manjeg broja vakcinisane dece, iako je ono po zakonu obavezno, što opet može da rezultira povratkom neke od bolesti koje se smatraju skoro iskorenjenim.

    Lično se ježim od gđe Slađane Velkov koja je predvodnik čitave bulumente koja je protiv vakcinisanja, i svih preparata koje propagira za lečenje svih mogućih bolesti, njen stav je da treba totalno okrenuti leđa savremenoj medicini i lečiti se sungazingom, srebrnom vodom, mms-om, zaperom, petrolejom, zeolitom,...
    I may not be perfect but I'm always me

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •