Kupaći kostimi
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Kupaći kostimi

    Ime: 10.jpg Pregleda: 12789 Veličina: 24.4 KB Ime: 9.jpg Pregleda: 2391 Veličina: 24.2 KB

    Početkom XIX veka, odlazak na plažu kao vrsta socijalnog zbivanja postao je moderan u zapadnom svetu. Bogate pomodarke odmah su shvatile koliko je važno da njihov stil bude savršen pod suncem, ali i u vodi.

    Prvi kupaći kostimi bili su u skladu sa modom tog vremena - konzervativni, pokrivali su sve. Žene su na plažu i u vodu išle u ogrtačima od teških flanelskih materijala, koji nisu prozirni ni kad se natope vodom, a uz to su nosile dimije, rukavice i šešire.

    Pre 200 godina, ta iz današnje perspektive suvišna garderoba imala je i estetsko objašnjenje: lepim, čak pristojnim smatrane su samo žene kože bele "kao mleko"

    Pravi modni hit bile su baletanke za plažu, a da biste u to vreme pokazali kakva ste pomodarka, pod suncem biste se obavezno pojavile sa suncobrančićem koji se slaže uz ba
    letanke.

    Posle Drugog svetskog rata, jednodelni kostimi još uvek su bili totalni hit: neke od najglamuroznijih lepotica četrdesetih i pedesetih godina obožavale su da se slikaju za modne magazine u prelepim jednodelnim, seksi kostimima - ali su na nogama, umesto nekadašnjih baletanki, imale salonke.

    Kostim koji će obeležiti XX vek, bikini je dobio ime po koralnom ostrvu Bikini, na Maršalskim ostrvima, gde je u to vreme testirano atomsko oružje. Pitate se zašto? Pa, čuveni automehaničar je shvatio da će njegov revolucionarni kostim izazvati sličan efekat kao atomska bomba!

    Kakve kupaće kostime vi nosite?
    Da li ste za jednodelnu ili dvodelnu varijantu?
    Muški, da li ste verni fan kupaćkih gaćki, ili pak raznih varijacija na temu šorceva?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Kupaći kostimi

    Čim je tema leto, čim se misli na sunce, more i sunčanje ja moram da se uključim ... Davno sam pokrenuo na ovom forumu ovu temu ali mi je tadašnja moderatorka nije dozvolila smatrajući da se sve to može objasniti pod modom. Do duše kakav je moderator bila tako je i otišla. No da se vratimo kupaćim kostimima.

    Kod muških kupaćih kostima malo je teže odabrati dobitnu kombinaciju jer je pitanje šta kome odgovara u odnosu na visinu i težinu, na oblik tela posebno stomaka, dužine nogu i slično. Po mojoj meri su uvek bile klacične kupaće gaćice sportskog tipa. Ima se šta pokazati

    Ime: calzedonia-2013-06-023.jpg Pregleda: 6103 Veličina: 34.7 KB

    Kod devojaka ili žena situacija je nešto drugačija. Odgovor je jednostavniji. Više mi se svidjaju dvodelni ... Jednostavno zar ne? U jednostavnosti najčešće i leži lepota...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  3. #3

    Odgovor: Kupaći kostimi

    Oduvek sam nosila bikini, i to da se pokazuje što više kože. Jebi ga, ja kad se pokazujem, ja se pokazujem Međutim, kad sam bila tinejdžerka, ugojila sam se za medalju (ono, komotno si me mog'o kotrljati kolika sam bila) i nosila sam jednodelne kupaće baš dugo, tačnije, do prošlog leta. Ali, i kad sam se nagojila tako, gledala sam da nosim kupaće kostime koji su pokrivali mahom stomak i grudi i da kupaći ne bude previše zatvoren, tačnije da bude što otvoreniji, pa sam tako nosila model koji je spreda skoro skroz zatvoren a nazad ne skriva ništa. Šta da vi kažem, ja i sa 90 kila furala tange

    Pošto mi je kilaža bila rak rana, nisam se osećala prijatno u kupaćem čak ni kad sam skinula čudo kila, sve do prošle godine kad sam rešila da me boli kurac Nosim bikini koji pokriva samo ono što je neophodno da se pokrije

    Ne volim ove nove trendove kupaćih kostima sa trakama, jebote ne znaš gde ide glava a gde dupe A i ne sviđa mi se trag koji će da ostane na koži, I like to keep it simple. Običan bikini koji se vezuje na leđima i gaćice koje se vezuju sa strane su pravi izbor za mene. Volim kad je kupaći jednostavan, od boje do kroja, da nema previše komplikovanja. Prošlu sezonu sam furala nešto vrišti roze, za ovu planiram da uzmem nešto šareno, ali o tom-potom, prvo treba da skinem balast od Nove godine
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Kupaći kostimi

    Poslednjih 6 godina uglavnom sam na plaži u toplesu
    Volim da donji deo ne bude mnogo plitak, to me malko nervira
    Gornji deo je u obliku trouglića (koristim ga ako se prikači potpuno nepoznata ekipa neandertalaca koji u gole grudi blenu kao da su juče sišli sa planine)
    A boja je bela ili jaaaako svetlo roze I zeleno, srebrenkasto, I tako to što svetlije (imam tamniji ten I odlično crnim pa mi bolje stoje svetle boje) 😀

  5. #5

    Odgovor: Kupaći kostimi

    U moj sam zivot dvaput bila na plazu.

    Prvi sam put nosila bikini.
    Drugi sam put, cjeli odmor provela u odjecu sa dugim rukavima.

    Ne volim se skidati.

    p.s.znam plivati ko riba
    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  6. #6

    Odgovor: Kupaći kostimi

    Citat New Time kaže: Pogledaj poruku
    U moj sam zivot dvaput bila na plazu.

    Prvi sam put nosila bikini.
    Drugi sam put, cjeli odmor provela u odjecu sa dugim rukavima.

    Ne volim se skidati.
    Ne bih da budem previše indiskretan, ako jesam izvini i ne moraš mi odgovoriti, ali šta je u pitanju pa imaš problem sa skidanjem na plaži? Religija, ne smatraš se dovoljno privlačnom, nešto treće?

    Što se tiče teme - kupaći šorc bez prevelikog razmišljanja.

    E, a ako bi neko mogao da mi objasni jednu zanimljivu pojavu koju sam primetio bio bih mu/joj zahvalan - viđao sam muškarce da nose kupaći šorc preko kupaćih gaća. Bilo mi je glupo da priđem i pitam zašto to rade, pa reko da pitam ovde, svakako je bezbolnije.
    Owyn: I heard a rumour that you're an idiot, is there any truth to that?

  7. #7

    Odgovor: Kupaći kostimi

    Nesto trece
    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  8. #8

    Odgovor: Kupaći kostimi

    Volim jednodelni kupaći kostim, nekako je ženstveniji...
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •