Pms - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35

Tema: Pms

  1. #16

    14 Odgovor: Pms


    Progesteron krivac za depresiju




    Sve više žena u svetu pati od predmenstrualnog disforičnog poremećaja (PMDD), koji je krivac za depresiju.
    Samo u Britaniji od njega pati oko 800.000 žena, kod kojih se redovno, neke dve nedelje pre menstruacije, razvijaju simptomi koji uključuju depresiju, nedostatak energije, teskobu, nervozu, osećaj beznađa.

    Američki psihijatri su ovom stanju dali novo ime da bi ovaj poremećaj odvojili od daleko blažeg i uobičajenijeg predmenstrualnog sindroma PMS-a.
    Kao i blaži PMS, novi PMDD se javlja kod žena koje su osetljivije na promene u nivou hormona tokom menstrualnog ciklusa. Tačnije, dve nedelje posle ovulacije dolazi do naglog povećanja nivoa progesterona, a upravo je on odgovoran za promenu raspoloženja.
    Ženama koje pate od PMDD-a se nikako ne preporučuje normalna terapija, jer može da bude kontraproduktivna, zbog toga što na taj način žene dobijaju još više progesterona.

    - Da biste utvrdili da li i vi imate ovaj problem, potrebno je da ukoliko primetite slične simptome uradite nivo progesterona 21. dana ciklusa - objašnjava dr spec. Slavica Vasiljević, ginekolog. Prema nalazima koji se dobiju odlučuje se o terapiji i načinu koji bi bio najefikasniji da se stabilizuje nivo hormona. Jedno od rešenja može da bude korišćenje kontraceptivne pilule, jer se na taj način stabilizuje nivo hormona jajnika tokom čitavog meseca. Ukoliko nivo progesterona nije drastično povećan, onda se savetuje fizička aktivnost i promenjen režim ishrane. Odnosno da se smanji unos namirnica koje sadrže dosta progesterona kao što su žumance, koštunjavo voće, krompir, šargarepa.
    izvor: Blic
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #17

    Odgovor: Pms

    Pms je diiivna jedna stvar.
    Mogu da jedem kol'ko 'oću i da skrivim sve na njeg' ....mogu da odHebem ljude koje ne volEm i kažem da je bolje da me zaobilaze. Ma mogu sve.. PMS ruleZ!
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #18

    Odgovor: Pms

    Nisam tad svadljiva ali jedem non-stop.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #19

    Odgovor: Pms

    Moj deda je PMS kod babe izleio sa 11 dece , donoşenjem vode s bunara i sl radnjama ...
    baba je eto bila srenica koja se nikad nije pozalila na tako neşto kao ove danaşnje paenice ...
    Mislim da mnoge jako preteruju
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #20

    Odgovor: Pms

    Ja bih voljela da muškarci SAMO JEDNOM (osim na vlastitoj koži ) osjete čari koje pms donosi, pa da onda kude ili sude. SAMO JEDNOM!
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #21

    Odgovor: Pms

    gladna do besvesti, nervozna, sva malaksala, mogu da spavam po ceo dan, ....
    Ne treba mi nijedan simpom vise,
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  7. #22

    Odgovor: Pms

    Ja sam imala sve te simpote...jela do besvesti...muka...razdrazljiva...e sad su poceli oni drugi....produzene menstruacije....malokrvnost..... napadi znojenja.....kada sam se pozalila doktoru kaze sve je to normalno.......mislila sam da je jos rano....ali nema pravila....a sve u svemu ne znam kad mi je bilo gore.......

  8. #23

    Odgovor: Pms

    Ma 'no big deal' je kod mene. Kakav pms? To kaj sam samo malo više živčana, to je normalno za moju pojavu. Jedino obilježje, u biti, najavljivač skorog ciklusa su bolne grudi. Po tome znam da je moja crvena prijateljica, sa pregršt poklona, tu iza ugla. I ona je uvijek točna kao urica.

    Po tome se, u neku ruku, mogu smatrati pravom sretnicom jer ostali neki znaci pms-a tipa, bol u križima dan prije ili nadutost su kod mene rijetka pojava.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #24

    Odgovor: Pms

    Za sada nista strasno nije kod mene,sto se tice toga..razdrazljiva jesam,povecan apetit-da,bol u grudima-da ali nista strasno.A i ovo osetim samo ako sam kuci,dok sam fizicki aktivna,treniing i tako to..nema nikakvih problema.
    Ali zato kad krene ciklus..to je vec skroz druga prica.

  10. #25

    Odgovor: Pms

    Kad mi je sve potaman, nema ni Pms-a, ni ičega..a kad nije potaman, što je najčešći slučaj, onda sam u večnom Pms-u..

    I slažem se sa Butkicom, fizička aktivnost pomaže u otklanjanju tegoba..znam, teško se naterati na trening, ali deluje..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #26

    Odgovor: Pms

    HORMONI

    Za mnoge svađe, neraspoloženje, tugu i osetljivost većina žena često krivi hormone

    Tuga, razdražljivost, euforija, posebno nedelju dana pred menstruaciju, povezani su sa pojačanim lučenjem hormona. Evo i nekoliko dokaza da hormone stvarno možemo kriviti za mnogo toga. Estrogen, progesteron i drugi reproduktivni hormoni menjaju se u ženskom telu ceo mesec i tako utiču na raspoloženje i težinu, ali i na rizik od raka dojke.

    Hormoni i raspoloženje
    Otprilike nedelju dana pre ciklusa pojačano lučenje hormona estrogena i progesterona može uticati na raspoloženje i osetljivost. Kod nekih žena je promena raspoloženja jedva uočljiva, dok kod drugih dama to razdoblje ume da bude poprilično stresno. Da biste umanjili učinak hormona na ponašanje, počnite sa vežbama. Dok vežbate izlučuje se endorfin, koji popravlja raspoloženje. Međutim, ako se nalazite između tri i osam posto žena koje imaju jače izražen predmenstrualni sindrom, ni treninzi vam neće pomoći. Tipični simptomi izraženog PMS-a su depresivno raspoloženje, nervoza, glavobolje, razdražljivost i umor. Ukoliko ste se prepoznali u ovim simptomima, potražite savet doktora koji će vam reći na koji ih način možete umanjiti. Svakako bi bilo dobro da izbegavate nikotin i alkohol koji stanje neraspoloženja mogu samo pogoršati.

    Hormoni i težina
    Ne možete kriviti hormone za višak kilograma ako zaista puno jedete i malo se krećete. Ipak, istina je da možete zadržati 0,5 - 1,5 litar vode u telu dve nedelje pre ciklusa. Neke žene zadržavaju i do pet litara vode. Na sreću, to povećanje težine je privremeno. Normalni ciklusi nisu odgovorni za kilograme koji se nakupljaju trajno. Kako biste smanjili zadržavanje vode u telu tokom tog perioda, jedite manje slanu hranu i uzimajte 1.000 mg kalcijuma nedelju dana pre ciklusa. Druga povezanost hormona i težine odnosi se na estrogen i progesteron. Naime, kada dolazi do smanjenog lučenja tih hormona, možete osetiti veliku želju za hranom, a posebno za slatkišima.

    Hormoni i menstruacija
    Hormoni kontrolišu svaki deo ženskog ciklusa. Iako nisu sve žene iste, zdrav ciklus traje između 21 i 35 dana. Ne ignorišite izostanak menstruacije! Ukoliko je ona neredovna, prekontrolišite krvnu sliku. Nepravilna menstruacija može biti znak neravnoteže hormona, koja može biti pokazatelj da štitasta žlezda ne radi dobro. Osim toga, njen izostanak možda ukazuje na to da imate policistične jajnike koji u telu proizvode previše muških hormona, a oni sprečavaju nastanak mesečnice. Međutim, i nešto sasvim uobičajeno moglo bi da utiče na vaš ciklus. Reč je, naravno, o stresu, kojem smo svi izloženi.

    Hormoni i libido
    Hormoni nisu jedini pokretači seksualne želje, ali svakako na nju utiču tokom, a posebno sredinom ciklusa. Povišen nivo estrogena i testosterona podstiču želju za seksom. To je prirodan način na koji telo govori da žena ima ovulaciju. Hormoni takođe utiču i na odabir partnera. Neka istraživanja su pokazala da žene tokom ovulacije pokazuju više interesa za jake i stabilne muškarce, dok su u ostalom periodu sklonije muškarcima s blažim temperamentom.

    Autor:
    Milica Prelević
    HORMONI | Stil magazin


    dalje,

    Kako hormoni utiču na debljinu?
    24/4/2008

    Žlezde sa unutrašnjim lučenjem izlučuju hormone u krvotok. Hormoni su nosioci hemijskih poruka koje regulišu procese u organizmu. Žlezde zajedno sa nervnim i imunim sistemom pomažu telu da se nosi sa nepovoljnim uticajima spoljne sredine na zdravlje i stresovima. Pojačano ili smanjeno lučenje nekog hormona može da utiče na debljinu..npr. smanjeno lučenje hormona rasta potstiče stvaranje masnih zaliha.

    Leptin hormon protiv debljine

    Leptin stvaraju ćelije u kojima se čuvaju masnoće i ubacuje se u krvotok. Leptin smanjuje apetit delujući na specifične centre u mozgu koji stvaraju ili blokiraju osećaj potrebe da se uzme hrana. Takođe kontroliše kako organizam skladišti masne naslage. Kako leptin stvaraju ćelije koje skladište masnoću ima ga više kod gojaznih osoba nego kod onih sa normalnom težinom.

    Predmet istraživanja je postalo pitanje zašto gojazne osobe imaju višak kilograma kada inače u krvotoku imaju više leptina koji smanjuje apetit. Za sada postoje samo teorije da punačke osobe nemaju osetljivost na leptin pa naučnici proučavaju zašto poruka koju nosi leptin ne postiže efekat.

    Mnoge studije su pokazale da nivo leptina pada u krvi posle nisko- kalorijske dijete, smanjenjem koncentracije leptina u krvi dolazi do pojačanog apetita a metabolizam se usporava. Ovo je najverovatnije objašnjenje zašto po odustajanju ili prestanku dijete ljudi brzo nadoknade izgubljene kilograme. Za sada postoji mišljenje da će u budućnosti terapija leptinom olakšatigubljenje viška kilograma i to na duge staze, ali on još uvek nije uveden u korišćenje dok se ne obave sva ispitivanja vezana za bezbednost njegovog korišćenja.

    Način na koji su raspoređene masne naslage ima veliki uticaj na zdravlje. Tako masne naslage na stomaku nose sa sobom povećan rizik od oboljenja srca, moždanog udara i nekih formi artritisa.

    Estrogen, ženski hormon koga stvaraju jajnici ima uticaj na raspored masnoća u telu. Kod žena u menopauzi dolazi do skladištenja masnoća na stomaku i do naglog dobijanja u težini.

    Hormon rasta pored uticaja na visinu ima uticaja i na građu kostiju i mišića kao i na brzinu metabolizma, kod gojaznih osoba koncentracija hormona rasta je niža nego kod ljudi sa normalnom težinom.

    Gojazne osobe imaju nivo hormona koji potstiče akumulaciju masnih naslaga. Ponašanje kao što je prejedavanje i manjak kretanja tokom vremena blokiraju procese kojima se reguliše apetit, distribucija i raspored masnih naslaga što dalje utiče fiziološki na osobu da je sve više sklona gojenju.

    Organizam stalno pokušava da održi balans tako da svi dugotrajni pokušaji u promeni ponašanja kao što su zdrav način ishrane, redovne fizičke vežbe pomažu organizmu u održavanju normalne težine i rasporeda masnoća.

    izvor: Top vita
    & underpaid......

  12. #27

    Odgovor: Pms

    Za resavanje ovih a i drugih problema preporucujem homeopatiju. PMS nula bodova. A ne samo da sam taj problem resila, resila sam jos neke usputne. Priznajem, bila sam skeptik prema ovom vidu lecenja. Oni dani ili bilo koji drugi, sad mi je apsolutno nevazno. (Jbt, zvucim ko reklama za uloske )
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  13. #28

    Odgovor: Pms

    Mene kad spiči pms, bolje beži. Ižju što budem nadrkana pa to je čudo jedno. Obavezno se s nekim posvađam.
    I šnjufam pre neko veče po prodavnici zdrave hrane, tražim vitamin D...kad iskoči polica na kojoj su sve kutijice iste, samo su etikete različite...piše:homeopatija.
    Tabletice za ovo, tabletice za ono, tamte vamte...neka žena stoji pored mene, gleda u te kutijice...ja je pitam jel probala?
    O da! Tabletice daje čak i svom psu.
    Jeeeel?
    Pa mislim se...ako rade njenog psa, što ne bi i mene.
    I uzmem ti ja kutijicu na kojoj piše mood swing. To lutko. Ta sam.
    Pa ću da probam. Ako me ne odrade, daću ih psu kad bude u teranju. Tad je nepodnošljiv kao ja u dva pms-a.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #29

    Odgovor: Pms

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    Za resavanje ovih a i drugih problema preporucujem homeopatiju. PMS nula bodova. A ne samo da sam taj problem resila, resila sam jos neke usputne. Priznajem, bila sam skeptik prema ovom vidu lecenja. Oni dani ili bilo koji drugi, sad mi je apsolutno nevazno. (Jbt, zvucim ko reklama za uloske )
    A koji je to konkretno "lek"?
    Pošto imam brdo (iz mog perioda hipohondrije)...od pulsatile do belladonne...
    ...i koja potencija?
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #30

    Odgovor: Pms

    Ne mogu da istrpim. Moram da reknem. Homeopatija je ... Baba, kako ono tamo kažu, bulšit?!?

    Razmislite samo malo. U definiciji homeopatije leži da ona posmatra čoveka, a ne bolest. Da se "dr" homeopata posvećuje svakom pacijentu ponaosob, postavljajući mu gomilu pitanja, pre postavljanja dijagnoze i određivanja terapije. I ondaK otkud "lekovi" u samoposluzi?!?

    A to što neki "osećaju" poboljšanje koristeći homeopatske lekove... Nije ni mesto ni vreme.

    Ne bih više da spamujem temu, al' nisam mogao da ne reknem.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •