Najbljutavije novine
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Najbljutavije novine

    Novine ne čitam, TV vrlo slabo gledam, na internetu doziram vesti koje ću da pročitam (čuvam zdravlje), ali često u razgovoru sa ljudima čujem "e jesi čitao šta kažu u [ubaciti novine] o tome i tome". Desi mi se da nekada poslušam "predlog" i da bacim pogled na taj članak i obično mi se posle toga okrene želudac od bolesne uredničke želje za senzacijom. Toliko znaju da budu ogavni, da sam prilično siguran da bi najbliže članove porodice prodali zarad tiraža. Prosto mi bude fascinantno koliko se iste vesti razlikuju od uređivačke politike.

    Dakle, koje su to dnevne, ili možda nedeljne, mesečne "novine" od kojih vam bude muka nakon čitanja?

    Što se mene tiče, na prvom mestu je Blic, jer godinama unazad upropašćuju kvalitet koji su imali. O Kuriru i sličnim ne mogu da pričam, jer takve novine zaista nikada nisam čitao. Kada vidim naslov tipa "STRAVIČNO MONSTRUOZNO Slike iskasapljenih žrtava SENZACIONALNE SLIKE 18+" prosto poželim da taj novinar bude vest. Ili što isto viđam u poslednje vreme kao naslove "Nije ni sanjala šta je imala u kući, a onda je otkrila i desilo se to" i ljudska radoznalost proradi jer ti namerno nisu u naslovu detaljnije pojasnili o čem' se tu radi i kada pročitaš bude ti žao na šta si potrošio dva minuta života.

    Patološka potreba sa senzacionalizmom, ne znam šta bih drugo mogao reći o tome.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Najbljutavije novine

    Uglavnom preletim sve te koje si naveo,iscitam naslove ,definitivno Kurir,Informer je bljak,em netacno,em sablaznjivo..mozda bi bilo zanimljivo reci i gde se najvise zadrzimo?U poslednje vreme Politika ima prilicno komentatora,blogera,tema sagledanih iz razlicitih uglova koje su zanimljive za citanje.

  3. #3

    Odgovor: Najbljutavije novine

    Ako ovde govorimo o dnevnoj štampi sve su mi bljutave i imaju krajnje nedolične naslovne strane, senzionalističke naslove, ogavne fotografije,... Ja zaista ne znam da li su u pitanju loši novinari, ili pak loša uređivačka politika, ali zaista je nemoguće uzeti bilo koji primerak te dnevne štampe u ruke a ne ostati sablaznut nakon par stranica. Situacija je i više nego žalosna, i mislim da se u neko skorije vreme apsolutno ništa neće promeniti na bolje.
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Najbljutavije novine

    Ne čitam novine, više...
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  5. #5

    Odgovor: Najbljutavije novine

    Kurir mi je na vrhu spiska već sigurno desetak godina.
    Sećam se, ulazi kolega u kancelariju, psuje, *ebe, grebe i baca Kurir na sto.
    A na naslovnoj strani Kurira glavni naslov "Sud dokazao - Keba nije cigan"
    Ne dugo posle toga, sedim u Dačmenu, na stolu pored mene novine, a na naslovnoj strani slika odrubljene glave. I opet, naravno, Kurir.

    Sačuvaj me bože onih koji još i plate da bi te bljuvotine čitali.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Najbljutavije novine

    "Informer"
    "Alo"
    "Kurir"
    "Srpski telegraf"

Slične teme

  1. Imate li omiljene dnevne novine?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •