Novine ne čitam, TV vrlo slabo gledam, na internetu doziram vesti koje ću da pročitam (čuvam zdravlje), ali često u razgovoru sa ljudima čujem "e jesi čitao šta kažu u [ubaciti novine] o tome i tome". Desi mi se da nekada poslušam "predlog" i da bacim pogled na taj članak i obično mi se posle toga okrene želudac od bolesne uredničke želje za senzacijom. Toliko znaju da budu ogavni, da sam prilično siguran da bi najbliže članove porodice prodali zarad tiraža. Prosto mi bude fascinantno koliko se iste vesti razlikuju od uređivačke politike.

Dakle, koje su to dnevne, ili možda nedeljne, mesečne "novine" od kojih vam bude muka nakon čitanja?

Što se mene tiče, na prvom mestu je Blic, jer godinama unazad upropašćuju kvalitet koji su imali. O Kuriru i sličnim ne mogu da pričam, jer takve novine zaista nikada nisam čitao. Kada vidim naslov tipa "STRAVIČNO MONSTRUOZNO Slike iskasapljenih žrtava SENZACIONALNE SLIKE 18+" prosto poželim da taj novinar bude vest. Ili što isto viđam u poslednje vreme kao naslove "Nije ni sanjala šta je imala u kući, a onda je otkrila i desilo se to" i ljudska radoznalost proradi jer ti namerno nisu u naslovu detaljnije pojasnili o čem' se tu radi i kada pročitaš bude ti žao na šta si potrošio dva minuta života.

Patološka potreba sa senzacionalizmom, ne znam šta bih drugo mogao reći o tome.